Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 249

Thread: Bilete 2007 - 2008 © Cosmin

  1. #64
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Da, am vazut ca ai pariat pe Valencia, dar intrebai cum sta treaba cu AH-ul ala si am folosit ca exemplu meciul ales de tine.
    Last edited by 4ndy; 2nd October 2006 at 00:42.

  2. #65
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    Pe mine ma uimeste faptul...k pariati si nu stiti pe ce pariazi..sau cum? Adik in primul rand treb. sa inv. regulile jocului...si apoi te joci? nu?

  3. #66
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanello View Post
    Pe mine ma uimeste faptul...k pariati si nu stiti pe ce pariazi..sau cum? Adik in primul rand treb. sa inv. regulile jocului...si apoi te joci? nu?
    Eram destul de sigur ca stiu ce pariez, dar cind vezi ca pe acelasi pariu sunt 2 cote diferite la aceeasi agentie, nu ti se pare ciudat si incepi sa te intrebi daca nu cumva o fi vorba de alt tip de pariu?
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  4. #67
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Dupa ce am citit azi peste tot o gramada de pareri "incurajatoare" pentru Berdych si dupa ce m-am invatat ieri minte sa acopar intotdeauna, am acoperit acum.

    Asadar, chiar daca dupa meci, in loc de 300lei voi avea numai 206/235lei, macar voi fi sigur ca nu voi avea numai 100lei.
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  5. #68
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Phew... bine ca mi-am invatat lectia de la Steaua, ca acum ma disperam rau de tot daca stiam ca as fi avut posibilitatea sa acopar si n-as fi facut-o. Bine totusi ca am acoperit, in felul asta avind si cistig mai mare.

    Fond nou: 235lei. Revin mai incolo cu un pariu pe ziua de azi.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  6. #69
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Bilet azi...
    Fond ramas: 182.58Lei

    Daca iese, noul fond va fi de 300lei. Daca nu, nu...
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  7. #70
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Mai adaug un campionat pe lista celor de evitat, si anume Suedia.

    Din pacate... gaura in buget.

    Fond ramas: 182.58Lei


    Pauza... nu stiu ce meciuri vor fi miercuri, dar miine nu vad nimic care sa merite.
    Last edited by Cosmin; 2nd October 2006 at 22:02.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  8. #71
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Totusi pariez si azi, ca e cam greu sa ma abtin si pina simbata mai e destul...
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  9. #72
    junior Sp33dy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Pitesti/Bucuresti
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Un sfat: nu mai paria aceleasi meciuri pe mai multe bilete pentru ca este un drum bun catre faliment. Daca nu iti iese un meci pica toate biletele. Fa in asa fel incat sa nu se repete nici un meci.

    Ce ai pus tu mai sus dc tot vrei sa joci asa ori puneai combi 2 din 3 si cu miza adunata la ambele bilete, ori puneai st gallen si oxford un bilet miza mai mare, si cambridge single pe altul. Asa scapai de risc in caz ca nu iese st gallen sau oxford...

    My 2 cents

  10. #73
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sp33dy View Post
    Un sfat: nu mai paria aceleasi meciuri pe mai multe bilete pentru ca este un drum bun catre faliment. Daca nu iti iese un meci pica toate biletele. Fa in asa fel incat sa nu se repete nici un meci.

    Ce ai pus tu mai sus dc tot vrei sa joci asa ori puneai combi 2 din 3 si cu miza adunata la ambele bilete, ori puneai st gallen si oxford un bilet miza mai mare, si cambridge single pe altul. Asa scapai de risc in caz ca nu iese st gallen sau oxford...

    My 2 cents
    Biletul de baza e ala cu miza mai mare. Celalalt l-am pus la "plesneala", ca sa spun asa... nu ma astept neaparat sa iasa, ci l-am pus din curiozitate.

    Chestia cu meciul pe mai multe bilete e relativa. Nimic nu este sigur in pariuri, iar dupa ultima saptamina, eu nu mai joc prudent, fiindca absolut ORICE se poate intimpla. Daca atit St. Gallen cit si Oxford vor pierde, chiar la handicap, n-o sa ma mire deloc... o sa ma enerveze, dar nu ma surprinde nimic.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  11. #74
    junior Sp33dy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Pitesti/Bucuresti
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Nu este relativa, e o chestie de bun simt la un drum lung daca vrei sa scoti profit din pariuri. Daca joci doar de placere atunci este relativa.

    Este mai bine sa joci prudent la drum lung decat riscant. Riscant e ca la lotto. Poti castiga o data in 10 ani si atunci nici sa nu iti iei banii care i-ai investit, sau poti paria prudent si sa ai 10-20% pe luna ceea ce nu iti ofera banca nici intr-un an

  12. #75
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sp33dy View Post
    Nu este relativa, e o chestie de bun simt la un drum lung daca vrei sa scoti profit din pariuri. Daca joci doar de placere atunci este relativa.

    Este mai bine sa joci prudent la drum lung decat riscant. Riscant e ca la lotto. Poti castiga o data in 10 ani si atunci nici sa nu iti iei banii care i-ai investit, sau poti paria prudent si sa ai 10-20% pe luna ceea ce nu iti ofera banca nici intr-un an
    Totul este relativ. Ultima saptamina a fost aiurea tare la pariuri... Ma uitam la rezultatele meciurilor (din care unele jucate si de mine) si nu-mi venea sa cred cum echipe ce aveau cota 10-13 au reusit sa cistige...

    Eu nu joc la pariuri de placere... Orice, numai placere nu.
    Joc pentru bani, iar cind ajungi sa joci cu scopul declarat de a scoata bani din asta, treaba devine stresanta fiindca nu mai joci de-alde 2-3 lei, ci sume destul de mari, iar daca pierzi, pierzi banii tai, chiar daca unii spun ca "sunt banii agentiei"... odata ce i-ai cistigat, sunt ai tai; scopul tau e sa-i pastrezi si sa-i inmultesti.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  13. #76
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Cosminnn, daca o sa tii tot asa tu nu vei castiga niciodata pe termen lung la pariuri. Si stii ca eu nu arunc cu vorbe goale aiurea.

    Acum poate te intrebi de ce iti zic asta.

    Uite de ce, tu nu inveti niciodata din greseli.

    1. Cand pierzi un meci, arbitru e de vina, jucatorii ca-s prosti, sau cine stie ce motiv. Gresit, ca parior n-ai voie sa spui asa ceva, poate doar in calitate de suporter.

    2. N-ai stabilite anumite reguli. Singura ta regula e "sa ajung la un profit de xxx RON pana sambata". Trebuie sa stii dinainte pe ce campionate pariezi, pe ce nu pariezi ! Sa ai un money management bun (asta conteaza 60-70 %) ! Sa nu mai pui meciuri luate de la altii (pentru ca de multe ori vei pierde pentru a-ti da seama ca nu e bine sa te iei dupa altii) ! Trebuie sa inveti sa-ti pastrezi calmul, chiar daca ai pierdut. Daca ai pierdut azi, banii nu trebuie sa-i recuperezi in urmatoarele 5 minute, poti sa-i recuperezi si a doua zi.

    Si multe alte reguli care nu-mi vin acum in minte.

    Sper sa tii cont de parerea mea.

    ps: nu mai paria hochei, tenis, si alte prostii d-astea daca tu nu te pricepi. pe astea poti sa pariezi 4 fun, asa cum am inceput eu acum cu nfl-ul, si cum voi face cu nba-ul.

  14. #77
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Sper sa tii cont de parerea mea.
    I hate it when you're right!
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  15. #78
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    apropo, de aici de pe forum la tenis se pricep vraciul si iuli. intreaba-i pe ei ce sume pariau cand s-au apucat sa puna si tenis, si-ai sa vezi ca sigur nu erau la fel de mari ca cele pe care le puneau pe fotbal.

    asa ca daca vrei sa inveti sa pariezi pe un sport, poti sa o faci dar cu sume mai mici..si progresiv sa maresti miza daca vezi ca ai inceput sa te pricepi..

  16. #79
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    apropo, de aici de pe forum la tenis se pricep vraciul si iuli. intreaba-i pe ei ce sume pariau cand s-au apucat sa puna si tenis, si-ai sa vezi ca sigur nu erau la fel de mari ca cele pe care le puneau pe fotbal.

    asa ca daca vrei sa inveti sa pariezi pe un sport, poti sa o faci dar cu sume mai mici..si progresiv sa maresti miza daca vezi ca ai inceput sa te pricepi..
    Ok, mersi pentru idei!

    Acum trebuie sa-mi revizuiesc total modul de a paria si sa-l imbunatatesc.
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  17. #80
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Gata. Am inceput cu o noua abordare... insa n-am uitat total vechile obiceiuri (dovada vreo 2 meciuri de pe bilet).

    Din pacate insa m-am cam pripit la alegerea pariurilor si am pus si Mauresmo fara sa ma uit ca-i meci de miine. In fine, sper sa nu-mi faca probleme, ca n-ar avea de ce.
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  18. #81
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Se pare ca biletul cu Mauresmo a fost cistigat de-aseara, insa cu o cota mai mica.

    Azi am pus, la sugestia lui iuli, Ancici + Robredo. Ultimul a iesit, celalalt e aminat.
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  19. #82
    John Anthony Dudubetwin's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Gherla
    Posts
    6,215
    Reputatie
    1
    lol .. si eu am pus ancic + robredo .. dar am prins o cota de 1.6 ... si miza ..50 ron fix ..toate-s mai mari ca a tale
    [SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][B]shhhhht Fraerii dorm si noi nu vrem sa ii trezim din somn[/B][/FONT][/SIZE]

  20. #83
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bagheera90 View Post
    lol .. si eu am pus ancic + robredo .. dar am prins o cota de 1.6 ... si miza ..50 ron fix ..toate-s mai mari ca a tale
    Vad ca e pus la 7:42. Cind trebuia sa ma trezesc ca sa prin cota aia?
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

  21. #84
    BMF Cosmin's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,042
    Reputatie
    1
    A batut Ancic! => bilet cistigator

    Next:
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Navy"]I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •