View Poll Results: Pronostic

Voters
39. You may not vote on this poll
  • 1

    14 35.90%
  • X

    9 23.08%
  • 2

    16 41.03%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 106

Thread: Etapa 27: Rapid - Poli Timisoara

  1. #85
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Deci cum era aia ca jucati cu primul 11? Nu aud! Anybody?
    Trebuia sa fim nebuni sa jucam cu primul 11 in conditiile in care jumatate din echipa era pasibila sa stea cu Dinamo daca lua galben. Si stim cu totii ce generosi sunt arbitrii cand aud de Dinamo.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #86
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Daca castiga Poli oare cate mesaje avea acest post acuma ? asa e liniste la Timisoara......
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  3. #87
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    sergio, nu stiu cum sa iti explic dar si la Dinamo erau destui care erau in situatia de a fi suspendati pentru meciul cu TM. Diferenta este de mentalitate si profesionalism. Voi ce castigati daca bateti pe Dinamo de folositi toate aceste metode?

  4. #88
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Diferenta e ca la Dinamo, daca lipsesc unul-doi titulari nu se vede. La noi da.

  5. #89
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    sergio, nu stiu cum sa iti explic dar si la Dinamo erau destui care erau in situatia de a fi suspendati pentru meciul cu TM. Diferenta este de mentalitate si profesionalism. Voi ce castigati daca bateti pe Dinamo de folositi toate aceste metode?
    Ieppy pastrati-va pentru voi diferenta de mentalitate si profesionalism de la Dinamo.
    Intelege ca noi castigam ce ati caztigat si voi cand ne-ati retrogradat, fara a mai avea un obiectiv l amometul respectiv....castigam o batalie cu una dintre echipele care ne-a furat si umilit multi ani datorita regimului, mai mult decat au facut-o celelate clone comuniste.Si sper sa incheiem, subiectul asta...voi daca sunteti buni veti castiga (daca o faceti o sa am puterea sa va felicit -sper doar ca daca veti castiga nu o veti face ca si anul trecut, ci ca o echipa ce se indreapta catre titlul de campiona, sa fie meciul macar ca cel din turul acestui campionat).

    Te rog lasa la o parte chestiile cu complexele si invidia,si faptul ca Poli a stat "capra" ...nu e vorba de asa ceva.Publicul simte ca echipa ar fi in stare sa va intoarcem o "favoare" exact cum a intors-o Otelul-Stelei.Si doar atat ...daca atat nu puteti pricepe asta e....

    P.S Observa te rog ca noi nu am adus aminte de formatiile(nu formatia caci sunt o droaie) care au stat capra ani buni in meciurile cu voi.Si nici de anii in care Steaua beneficia de arbitraje super favorabile....sa zic asa. Consulta statisticele si cauta singur.

    P.P.S: Ca o parere personala sa stii ca nici eu nu aprob chestiile de genul menajarii titularilor, dar te asigur ca toti adevaratii suporteri polisti si-au dorit o victorie cu Rapidul, dar i-ar unge la inima o victorie impotriva voastra.Sper ca ai inteles cum sta problema.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  6. #90
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    tot ce ai spus tu sunt probleme suporterilor. CUm echipa Poli AEK(teapa ta ca asta inca nu a retrogradat din cauza noastra) nu are nici o treba cu ce a fost inainte de 89 nu vad de unde aceasta tactica. Vorba lui Popescu, castiga cumva 6 puncte daca bate pe Dinamo? Conducatorii si antrenorii acestei echipe ar trebuii sa joace toate meciurile la fel. Cum insa nu este cazul vreau sa stiu ce treaba are Dobos sau Panduru? De ce aceasta tactica? Nu cumva ca sa ii ajute pe Steaua? Nu ma intereseaza sincer ce au facut pentru ca oricum avem o echipa mai buna insa gestul ins ine deranjeaza. Nu il inteleg din prisma conducatorilor ca pe suporteri pot sa spún ca ii inteleg. Conducatorii si antrenorii echipei din TM sunt insa sclavii Stelei prin miscarile pe care le fac.

  7. #91
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Eeeeeeeeeee poate aici mai putem discuta.....fiecare cu parerea lui....
    eu o am pe a mea tu pe a ta...dar macar ai niste argumente....
    Chiar daca ar fi asa cum spui tu Panduru si Dobos au facut pentru Poli enorm.
    Ce tu il urasti pe Netoiu ? poate ca il urasti dar daca v-ar mai aduce un titlu sub-brat nu cred ca te-ai supara..., iar pe Borcica cred ca il adori de-a dreptul cand se leaga de Jiji si MM...asa ca...numai bine
    P.S Ce a spus Popescu e adevarat, dar arata-mi tu o echipa din Romania care joaca la distrugerea adversarului meci de meci.....hai sa fim seriosi...la noi daca obiectivul e atins....adio....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  8. #92
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pai eu de aici plec. Nu mi se pare sanatoasa tactica. Joci un meci cu Rapid unde practic lasi 3 puncte fara bataie ca sa ce? Ca sa bati pe Dinamo. Care Dinamo se pare ca e un fel de Real din punctul lor de vedere de e necesar sa menajezi jucatorii o etapa ca nu cumva sa se oboseasca sau sa se aleaga cu un cartonas. Si stii care e culmea, tu spui ca nu esti de acord insa multi frati de ai tai saluta aceasta decizie. Intelegi unde bat. Si ca sa nu spun ca va milogiti pe la corsicani sa vina sa va ajute la TM. Mentalitate si profesionalism. Greu!

  9. #93
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    pai eu de aici plec. Nu mi se pare sanatoasa tactica. Joci un meci cu Rapid unde practic lasi 3 puncte fara bataie ca sa ce? Ca sa bati pe Dinamo. Care Dinamo se pare ca e un fel de Real din punctul lor de vedere de e necesar sa menajezi jucatorii o etapa ca nu cumva sa se oboseasca sau sa se aleaga cu un cartonas. Si stii care e culmea, tu spui ca nu esti de acord insa multi frati de ai tai saluta aceasta decizie. Intelegi unde bat. Si ca sa nu spun ca va milogiti pe la corsicani sa vina sa va ajute la TM. Mentalitate si profesionalism. Greu!
    Nu ne milogim de nimeni...sa-ti fie clar...Poli va avea atatia spectatori locali incat nu vor avea toti bilete...nu trebuie sa ne sustina nimeni in meciurile de acasa.Aici esti chiar absurd...reflecteaza si apoi vorbeste.Pe tine defapt te deranjeaza faptul ca CVUCS e infratita cu galeria Rapidului. E drept ca la meciurile din Bucuresti vin sa ne sustina si in Ghencea si in Groapa...si si acolo cel putin 2000 de Polisti merg de fiecare data.
    Zici ca unii saluta aceasta decizie ...stii de ce..pentru ca le e frica ca unul ca Netoiu sa nu faca ce a facut sezonul trecut ...si anume sa inceapa razboiul inainte de meciul propriu zis...suspendari, telefoane etc....suntem un club mic si incercam sa luptam cum putem. Uiti ca in tur Rapidul a pierdut 3 puncte la Timisoara.Anul trecut am batut Steaua chiar in Ghencea...deci nu e chiar cum spui tu.

    P.S Cine se gandea ca locul trei din campionatul intern va merge in Uefa era visator.....Otelul nu ar face nici in 100 de ani ce a facut Craiova cand era antreanta de Alesanco....si nu a facut....vrei sa spui ca in meciul cu voi a jucat cu ardoare? hai ma ieppy iarasi vezi numai ce vrei....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  10. #94
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ietete, 200 in Ghencea si 200 in Giulesti. Ba ce chestie, cum ai numarat tu? Otelul a facut blat sa inteleg cu Dinamo, nu? Ba si voi ce ati facut atunci cu Rapid? Ma lasi cu fazele alea cu club mic si telefoane. Astea le spui ca sa te acoperi ca atunci cand pierzi sa spui ca vezi Doamne Batranu si Soltuz(eroii Stelei) nu si-au platit amenzile si ia amenintat Dinamo cu parnaia.

    Si lasa tu Craiova ca nu despre ei discutam. Acum vezi ca incerci sa ii faci si pe ei sa va sustina. Dupa Rapid Craiova ca stelistii oricum va sustin dupa frumusetea aia de meci. Mai vrei sa va ajute cineva sau e de ajuns?

  11. #95
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    nu trebuie sa ii ajute nimeni ieppy ca sunt majori si vaccinati ...si eu daca ii sunstin e treaba mea si nu ma face nimeni din galeria lui Poli sa ii sustin obligat...e normal sa vreau sa mincati bataie la Poli...desi sincer nu cred ... dar mie personal imi da de gindit ca pina si polisti nu cer de la Craciunescu decit sa aiba parte de un arbitraj corect...de ce oare ??
    Free Sevilla!!!!

  12. #96
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    dar mie personal imi da de gindit ca pina si polisti nu cer de la Craciunescu decit sa aiba parte de un arbitraj corect...de ce oare ??
    iuliene stai flexat, ca nu e vorba de arbitrii, e vorba de valoarea loturilor, la care dinamo e net superioara !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #97
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Si Steaua este mult peste Otelu...si ai vazut ce se poate intimpla ...
    Free Sevilla!!!!

  14. #98
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, nu trebuie sa ii ajute nimeni insa ei cer ajutor la corsicani. Daca mai se duc si la mustata atunci chiar ca o sa rad 2 zile.

  15. #99
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    sergio, nu stiu cum sa iti explic dar si la Dinamo erau destui care erau in situatia de a fi suspendati pentru meciul cu TM. Diferenta este de mentalitate si profesionalism. Voi ce castigati daca bateti pe Dinamo de folositi toate aceste metode?
    Diferenta este ca Dinamo nu-si permitea sa menajeze jucatori, fiindca trebuia neaparat sa castige, in schimb Poli nu era presata de rezultat.
    PS. Daca batem pe Dinamo, recastigam respectul publicului dupa umilinta cu Steaua, lucrul cel mai important. Un alt lucru ar fi revansa pe care o asteapta Timisoara de un an dupa acel meci rusinos din sezonul trecut. Multumit de raspuns?
    Last edited by Sergio; 17th May 2004 at 14:28.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  16. #100
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nope. Sa inteleg ca pe Poli nu o intereseaza decat meciul cu Dinamo? Ati dat 3 puncte Rapidului ca sa aveti echipa menajata pentru meciul cu Dinamo. Acum intelegi unde e problema. Un lucru care as vrea ar fi sa gafeze Grigore si Soltuz ca in meciul cu Steaua iar Batranu sa injure arbitrul in primele 15 minute. Crezi ca se poate?

  17. #101
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    tot ce ai spus tu sunt probleme suporterilor. CUm echipa Poli AEK(teapa ta ca asta inca nu a retrogradat din cauza noastra) nu are nici o treba cu ce a fost inainte de 89 nu vad de unde aceasta tactica. Conducatorii si antrenorii acestei echipe ar trebuii sa joace toate meciurile la fel. vreau sa stiu ce treaba are Dobos sau Panduru? De ce aceasta tactica?
    1. nu a retrogradat, dar a ajuns la baraj anul trecut.
    2. Suporterii sunt o presiune si pentru conducerea clubului. Daca pentru suporteri meciul cu Dinamo este vazut ca un derby, iar meciul cu Rapid nu, atunci normal ca i se acorde mai multa importanta meciului cu Dinamo. Nu si la alte echipe derby-urile sunt mai importante decat orice alt meci, si in consecinta sunt pregatite ca atare?
    3. Daca ar juca de exemplu Rapid cu Dinamo, dar (sa presupunem ca nu ar avea nici o miza legata de puncte sau de titlu) si Rapidul acelui meci ii va acorda mai multa importanta decat altor meciuri... nimenui nu i s-ar parea ceva in neregula. Atunci unde este teoria cu "toate meciurile ar trebui jucate la fel"? De ce "derby"-urile noastre sunt mai putin importante decat "derby"-urile altora?
    4. Poli nu lupta pentru Steaua, ci pentru public! Nu cred ca stii ce au simtit 40.000 de oameni pe stadion cand au vazut cum echipa lor favorita a fost furata de catre un arbitru si un tusier (frati) fara jena... Am fost acolo si am vazut si pe caseta meciul dupa aceea si nu mi-a venit sa cred ochilor. Bateam pe Dinamo fara probleme cu un arbitraj corect... si oricum au reusit sa ne bata doar dupa ce au fost eliminati 4 jucatori de pe teren (si unul era accidentat) - deci 11 contra 6 - felicitari Dinamo!
    Drept urmare ... in meciul tur campionatul acesta ... cine crezi ca a fost tusier? Cine crezi ca ne-a furat din nou????????

  18. #102
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    babsy doare, nu? Frustul si complexul si oftica sunt niste sentimente nasolae si sincer te inteleg si pot sa imi imaginez cum ti se inrosesc ochii si ti se indoaie sira spinarii cand scrii. Poli lupta pentru Steaua la fel cum au luptat in meciul impotriva Stelei. Rapid nu ar pregatii niciodata un derbi ducanduse sa faca noncombat in alta parte. Ar fi preferat sa joace si sa ia in calcul o suspendare sau doua. Stii de ce? Pentru ca sunt profesionisti si pentru ca au o mentalitate de castigatori pe cand cei de din conducerea lui Poli au o mentalitate de sluga.

  19. #103
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Nope. Sa inteleg ca pe Poli nu o intereseaza decat meciul cu Dinamo? Ati dat 3 puncte Rapidului ca sa aveti echipa menajata pentru meciul cu Dinamo. Acum intelegi unde e problema. Un lucru care as vrea ar fi sa gafeze Grigore si Soltuz ca in meciul cu Steaua iar Batranu sa injure arbitrul in primele 15 minute. Crezi ca se poate?
    Nope. Asa ceva se intampla o data la 100 de ani. N-aveti voi norocul asta.
    Si ca sa-ti raspund: da, pe Poli acum n-o mai intereseaza decat meciul cu Dinamo.
    Last edited by Sergio; 17th May 2004 at 22:46.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  20. #104
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    babsy doare, nu? Frustul si complexul si oftica sunt niste sentimente nasolae si sincer te inteleg si pot sa imi imaginez cum ti se inrosesc ochii si ti se indoaie sira spinarii cand scrii. Poli lupta pentru Steaua la fel cum au luptat in meciul impotriva Stelei. Rapid nu ar pregatii niciodata un derbi ducanduse sa faca noncombat in alta parte. Ar fi preferat sa joace si sa ia in calcul o suspendare sau doua. Stii de ce? Pentru ca sunt profesionisti si pentru ca au o mentalitate de castigatori pe cand cei de din conducerea lui Poli au o mentalitate de sluga.
    Lieber Herr ieppy (in traducere "draga domnule ieppy")

    Poli nu s-a dus sa faca "noncombat" la Rapid. Doar ca a jucat cu cateva rezerve, care tot jucatori sunt si au si ei dreptul la o sansa. Ca nu au reusit sa-si fructifice sansa, este alta, dar nu inseamna ca nu au luptat.

    Stiu ca degeaba ma contrazic cu tine. Nu ai de unde sa stii pt cine lupta Poli sau de ce. Tu faci numai presupuneri la distanta. Faci calcule, iti organizezei matricea dupa functiile tale matematice ... dar mai sunt si factori pe care tu nu ii iei in considerare pt ca n-ai cum sa-i cunosti. Nu este vorba de "Frust si complex si oftica" ... este vorba de o pasiune pe care tu nu ai cum sa o intelegi si imi pare rau de tine. Si nu zic asta din rautate.

  21. #105
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    lasa-i bah ieppy ca-i vedem ce fac cu noi...
    Last edited by Red Heat; 18th May 2004 at 14:15.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •