View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    21 65.63%
  • X

    7 21.88%
  • 2

    4 12.50%
Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 111

Thread: Etapa 27: Dinamo - Petrolul

  1. #64
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Mai lasati-ma cu performantele Stelei,ca am vazut si eu acu vreo saptamana meciul acela cu Barcelona si va spun ca nu ma asteptam sa fie chiar asa de slabut.Pe vremea aia se juca in cupa campionilor cum se joaca acum un meci intre 2 echipe de divizia A care se lupta pt evitarea retrogradarii,spun asta cat pot de convins si de obictiv,fara caterninca.Si ca o mica dovada s-a dovedit in 89,cand o prima formatie care tocmai incepuse sa joace fotbal modern(a se citi in viteza,cu pase din devieri si triunghiuri de pase,etc),adica Ac Milan a umilit-o pe Steaua .Tin minte ca am vazut meciul si a fost o diferenta f mare de forte in teren numai in primele 20 de minute cred ca le-au dat cele 4 goluri,daca ar fi vrut cred ca le dadeau 10.Va repet,am vazut meciul acela din postura unui suporter stelist (care eram atunci) si am vazut o formatie Steaua care nu e reprezentat decat un sparring partner pt Milan.
    Attacking is the best defence!

  2. #65
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    5-0?! Buuun! Bravo! Acum c-atzi epuizat tolba de goluri sunt curios ce vetzi face........
    Si voi ne-ati dat 8-1 si nu v-ati golit tolba, asa ca s-ar putea sa mai aiba si ei rezerve...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #66
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Nu stiu cum sa iti spun, dar Daca ii intrebi pe oricare din componentii Stelei de alta-data, TOTI (inclusiv Boloni si Duckadam) or sa iti spuna ca SUNT MANDRI CA AU FOST JUCATORI LA STEAUA !
    Cu forta poate insemna ca nu voiau sa le dea drumul sefii cluburilor respective pe unde erau ei, asta e altceva. Dar nu jucatorul in sine, ca persoana !
    Nici tu nu crezi se spui. Crezi ca avea cineva curajul atunci sa spuna ca nu vrea sa mearga in Bucuresti? A facut-o doar Dobrin si ce a urmat e istorie. Si cu asta am terminat.Sa revenim la meci.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #67
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Eu nu am auzit inca pe vreunul din fostii stelisti de marca sa zica altceva decat ce am scris eu mai sus. Daca stii tu ceva, arata-mi si mie, ca omul cat traieste invata !

  5. #68
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    Mai lasati-ma cu performantele Stelei,ca am vazut si eu acu vreo saptamana meciul acela cu Barcelona si va spun ca nu ma asteptam sa fie chiar asa de slabut.Pe vremea aia se juca in cupa campionilor cum se joaca acum un meci intre 2 echipe de divizia A care se lupta pt evitarea retrogradarii,spun asta cat pot de convins si de obictiv,fara caterninca.

    Poate si tu candva, peste vreo 15-20 de ani, cand vei vedea vreun meci actual din Champions League, gen Deportivo - Porto, o sa zici ca ce fotbal slabut era pe vremea aia ....vai.....
    Si oricum, nu e chiar asa cum zici tu, cu retrogradarea ... n-a fost chiar atat de slab meciul, in comparatie cu ce e acum.
    Si mai e o chestie: miza ! Cand e o miza importanta, se mai naste si un joc fara faze de poarta, anihilare la mijloc ... se mai tatoneaza, joc tacticizat, alea-alea ... stii tu, DACA le ai cat de cat cu fotbalul.
    N-are rost sa faci comparatie cum se juca pe atunci si cum se joaca acuma. Fotbalul nu mai e acelasi, s-au schimbat foarte multe in regulament si nu prea poti sa faci o comparatie decenta cu ce se intampla acuma in fotbal !
    Dar pentru vremea aia, cu regulamentele de atunci, este o mare performanta ceea ce a realizat Steaua atunci. Si oricum, tare/slab, jocul Stelei a eliminat destule echipe TITRATE pana in acele finale si semifinale de CCE pe care le-a jucat.

    Parerea mea !
    Last edited by Saber Rider; 16th May 2004 at 00:36.

  6. #69
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Eu nu am auzit inca pe vreunul din fostii stelisti de marca sa zica altceva decat ce am scris eu mai sus. Daca stii tu ceva, arata-mi si mie, ca omul cat traieste invata !
    Trebuie sa fi nebun sa spui ca ai fost luat cu forta dupa ce ai castigat cupa si o gramada de bani. Sunt toti oameni cu bun simt si nu vor sa recunoasca, ce sa le faci? Si ce echipe puternice zici ca a eliminat Steaua, ca in afara de Barcelona a jucat numai ce echipe mediocre gen Anderlecht. Cand a dat de Milan s-a blocat...

    Si ca sa revenim, nu ma asteptam la Petrolul sa joace atat de slab, mai ales ca depindeau de meciul asta ca de aer...
    Last edited by Sergio; 16th May 2004 at 00:49.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #70
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    "Este frustrant să vezi că adversarul tău nu se împiedică" - Coşmarul lui Victor Piţurcă, enunţat explicit în timpul unei conferinţe de presă.

  8. #71
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cred ca la fel zice si Andone de Steaua, ca nici ei nu s-au mai impiedicat cam demult. Pt Dinamo etapa viitoare va fi decisiva. Daca castiga, sunt campioni. Parerea mea.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #72
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Si ce echipe puternice zici ca a eliminat Steaua, ca in afara de Barcelona a jucat numai ce echipe mediocre gen Anderlecht. Cand a dat de Milan s-a blocat
    Echipe Mediocre ?!?!?
    Se vede ca nu stii ce spui ! Pentru ca pe atunci, Cupa Campionilor Europeni insemna Campioane din diferite tari, nu ca acuma in Liga, unde sunt si de de pe locuri 2 si 3. Deci fiecare echipa de care a trecut Steaua atunci erau Campioane in tarile lor, nu altceva.
    Eu zic ca daca erau Campioane la ei acolo, NU inseamna ca erau mediocre, CI CELE MAI BUNE, ca d-aia era cupa campionilor.

    p.s. Poate doar daca erau campioane cu arbitrii intr-adevar sa fi fost echipe mediocre.
    Last edited by Saber Rider; 16th May 2004 at 01:42.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #73
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    ...Pt Dinamo etapa viitoare va fi decisiva. Daca castiga, sunt campioni. Parerea mea.
    eu nu cred ca-i mai decisiv decat celelalte. Iar titlul se pare ca se joaca pana la sfarsit. Poate ma contrazice rezultatul de azi :p

    Altfel, tinere calaret ti-am mai spus pe-aici, da-ti cu parerea numai daca ai ceva de spus in legatura cu topicul respectiv. Lasa-ne cu povestile tale. Acu' ce vrei, sa stam sa-ti imbogatim cultura fotbalistica pe unde te prindem? Deschide un topic separat de genul "chestii pe care as vrea sa le stiu" si incercam sa te ajutam
    ...always look on the bright side of life...

  11. #74
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    victorie frumoasa
    dar sa fim seriosi .. Petrolul nu a jucat delok football
    inca 3 etape
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #75
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Altfel, tinere calaret ti-am mai spus pe-aici, da-ti cu parerea numai daca ai ceva de spus in legatura cu topicul respectiv. Lasa-ne cu povestile tale. Acu' ce vrei, sa stam sa-ti imbogatim cultura fotbalistica pe unde te prindem? Deschide un topic separat de genul "chestii pe care as vrea sa le stiu" si incercam sa te ajutam

    Cred ca te refereai la tine cand ai spus cultura fotbalistica, de abia poate te-ai mai luminat si tu.
    Si nu era chiar asa de in afara de topic, pentru ca se vorbea de o fosta campioana (adevarata), in comparatie cu o posibila campioana (deocamdata doar cu arbitrii), ceea ce normal ca deranjeaza atata timp cat diferenta dintre ele este facuta doar de arbitri.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  13. #76
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Bravo Dinamo.sa Vedem De Ce Esti In Stare La Timisoara.
    POLI L'OM

  14. #77
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Asa cum ma asteptam Petrolul a inceput seria de jocuri amicale in pregatirea evolutiilor matinale. Plus ca Florin Marin nu avea nici un interes sa-l supere pe mentorul Netoiu.
    In ceea ce priveste ineptiile legate de performantele europene ale Stelei numai afirmatia cu Anderlecht- echipa mediocra spune tot despre nivelul de intelegere a fenomenului.
    Jhan, sa stii ca meciul Ripensia - Chinezul din o mie nouasute toamna a fost de asemenea destul de slabut. Asta pentru tine, ca sa nu te simti pierdut in lumea asta mare si rea.
    Stelist deci ... invingator.

  15. #78
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Stiu ca aici se discuta despre fotbal si mea culpa ca eu o sa deviez ceva de la subiectul asta !!
    Se vorbea despre performantele cluburilor romanesti, intradevar dinamo, la fotbal, are doar vreo 2-3 semifinale de cupe europene (una pierduta contra celor de la anderlencht), dar pe langa asta dinamo are 7 cupe ale campionilor europeni la volei , handbal si chiar rugby , nemai vorbind ca are un palmare international ce il recomanda ca fiind unul din cele mai bune cluburi sportive din lume. Palmaresul olimpic al clubului Dinamo este mai bun decat a peste 150 de state din lume. Asa ca toti astia care strigati catre dinamo jigodii sau javre sau alte epitete nepotrivite, ar trebui sa va tineti cont de ce a facut Dinamo pentru tara si apoi sa deschideti gura , chiar daca echipa de fotbal face lucruri mai dubioase clubul pe de-a-ntregu nu ar trebui sa fie blamat pt asta.

    Sunt mandru ca sunt dinamovist, am facut handbal la dinamo si acolo am invatat ce inseamna lupta pt victorie, am invatat ce e onoare si sportivitatea. Dinamo reprezinta o mare parte a sportului romanesc si injuriile ridicole pe care le aduceti se rasfrang asupra sportivilor dinamovisti , sportivi ca : Ilie Nastase, Ivan Patzaichi etc..

    FORTA DINAMO !!

  16. #79
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Nu cred ca i-a numit cineva jigodii si javre pe sportivii dinamovisti care asa cum foarte bine spui, mai ales ca in curind se implinesc 56 de ani de la infiintarea clubului, au reprezentat cu cinste culorile Romaniei. Faptul ca componentii echipei de fotbal mai sunt numiti (poate) javre, se trage de la emblema. Javra sinonim pentru ciine ... intelegi.
    Am serioase dubii totusi cu privire la cele 7 cupe ale campionilor europeni, dar poate ai dreptate. Un lucru este cert: Ilie Nastase nu a fost niciodata dinamovist, poate il confunzi cu Ion Tiriac.
    Poate ar trebui sa-i scrii lui Barcauan si sa-i explici cum este cu onoarea si sportivitatea pentru ca se pare ca dumnealui sau a fost lipsa sau dormea cind s-a predat lectia respectiva.
    In rest asa cum spui ... Hai Steaua!!!
    Stelist deci ... invingator.

  17. #80
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Deci cum am spus inainte de inceperea meciului am spus ca se pune problema nu mai de scor. A fost 5-0 , eu am spus 5-1. Pacat ca nu am nimerit-o.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  18. #81
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Sidexplozia, poate reusiti si voi sa nu cadeti in pacatul blatului cu steaua asa cum au facut restul echipelor provinciale care au intalnit steaua deja "resemnate". Pana la urma e si interesul vostru sa jucati in UEFA sigur.

    Ma mir ca ziarele nu au mai scris si acum "Victorie mincinoasa" la scorul de 5-0 cu petrolul...ar fi fost in stare iubitii nostri "gazetari".

    Cat despre timisoara (in "a" din mila altora) nu va zic decat ca nu pot sa inteleg de ce pot sa apalude la maxim un 1 - 8 cu steaua si cu noi se pregatesc pentru meciul vietii lor. timisorenilor...o sa va linistim....sa vedem daca o sa mai aplaudati la fel un aek - DINAMO 0 - 8 !
    Last edited by iulian; 17th May 2004 at 12:05. Reason: data viitoare iei avertisment

  19. #82
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    un rezultat meritat de dinamo care a aratat ca poate sa joace fotbal si fara ajutorul arbitrilor dar cu cine?cu petrolul(ha ha ha)o echipa care este deja retrogradata!
    pacat de ploiesteni care au arata ca pot sa le tina piept cainilor mai mult de o jumatate de ora !
    asta e !
    poate data viitoare!
    stiinta for ever!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sunt intrigat de faptul ca microbishtii incep sa amestece Clubul Sportiv Dinamo cu FC Dinamo. Oameni buni! N-au nici o legatura! Este diferentza de ani lumina, ca de la un ciobanesc mioritic la un caine vagabond. Va rog eu sa nu le amestecatzi ca-mi intoarcetzi stomacul pe dos. E dureros ca microbishtii dinamovishti fac punte intre shleahta de rechini de la FC Dinamo shi CS Dinamo.
    ex-alpopa

  21. #84
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Rezultat aproape merit a lui Dinamo... citeva semne de intrebare ramin totusi...si cea mai mare de ex. este la golul lu Grigorie ...gazaru ala nu a vrut deloc sa atinga mingea aia...ciudat
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •