View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    21 65.63%
  • X

    7 21.88%
  • 2

    4 12.50%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 111

Thread: Etapa 27: Dinamo - Petrolul

  1. #22
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Va mai aduceti scorurile din cupa dintre Dinamo si Petrolul? Va fi la fel in acest meci. Si spun asta pentru ca asa va fi.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  2. #23
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alo Timisoara, mai incet baieti ca inca nu venim sa ne macelariti. Asa ca aveti grija de blatul cu Rapid si valea.

    Dinamo sper sa bata pe Petrolul insa o sa imi para intr-un fel rau pentru ca taicamiu tine cu ei si o sa imi para rau sa ii vad retrogradati. Asta e insa.

  3. #24
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Alo Timisoara, mai incet baieti ca inca nu venim sa ne macelariti. Asa ca aveti grija de blatul cu Rapid si valea.
    Ai dreptate...inca nu veniti ...mai aveti o saptamana
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  4. #25
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    (chiar asa de suparat sa fie florin marin pe fosta lui echipa de club, unde a jucat o buna perioada si a avut cele mai mari rezultate din cariera lui de jucator ?!?
    Chiar daca nici nu eram conceput pe vreamea cand Florin Marin era jucator activ,stiu si eu ca a jucat cel mai mult la Steaua si la Rapid si deloc la Dinamo.Cred ca il confunzi de fapt cu Ion Marin.
    Attacking is the best defence!

  5. #26
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samor03
    am mai spus-o ,dinamo sa vina la TIMISOARA lider.ca va pleca pe 2 este cu totul altceva.
    Tu stii una si buna! Cred ai vreo 15 mesaje in care iti tot exprimi (aceeasi)ideea asta,esti chiar asa de lipsit de inventivitate?
    Attacking is the best defence!

  6. #27
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny-boy
    ATENTIE catei!!!!!!!!!!!!!!!!!!.TIMISOARA VA UCIDE.Vi se vor narui toate sperantele.POLI va decide campioana.O sa regretati toata viata meciul cu POLI.VETI FI SUFOCATI DE PUBLICUL DIN TIMISOARA.Mai bine nu va prezentati ca oricum o sa pierdeti.Stati acasa si mai economisiti niste bani pentru uefa(sa fim seriosi nu aveti fata de CHAMPIONS LEAGUE).100% POLI
    Du-te si tu si mai racoreste-te ca te-ai incins prea tare! :p
    Attacking is the best defence!

  7. #28
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Dinamo va pierde puncte in acest meci.....
    veti vedea.....
    Stii tu ceva ce nu stim noi? :p
    Sigur ca logic ar fi sa bata dinamo, dar ce mai poate fi logic in fotbalul romanesc?
    ieppy tata, vezi ca nu-ti place sa-si dea si altii cu parerea despre meciul asta, asa ca fa bine si nu-ti mai da nici tu cu parerea despre meciuri in care dinamo nu e implicata...it's better this way, trust me!
    Last edited by Sergio; 15th May 2004 at 01:22.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #29
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    7-0
    si un mare actor va pleca din scena spre ... B
    Cine e la rind dintre arbitri sa o ajute pe Dinamo ?
    Stati linistiti ... c-aveti "mijloacele specifice" sa faceti "acelasi" joc bun ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #30
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation Just 4 U, Jhan ! (and who knows ... ?!?)

    Quote Originally Posted by Jhan
    Chiar daca nici nu eram conceput pe vreamea cand Florin Marin era jucator activ,stiu si eu ca a jucat cel mai mult la Steaua si la Rapid si deloc la Dinamo.Cred ca il confunzi de fapt cu Ion Marin.
    Eu cred ca tu nu ai fost atent la ce am zis. Trebuia sa citesti TOT postul meu, nu doar ce vrei tu. Era vorba de antrenorul Petrolului Ploiesti, Florin Marin.


    Sa iti repet :

    "Avand in vedere ce a facut Petrolul in ultimele etape nu prea are sanse sa scoata nici macar un punct cu Dinamo; cu toate ca sunt cu un picior in divizia B.
    Nu stiu cum se face, dar Petrolul a luat bataie relativ usor de la mai multe diverse echipe (brasov, craiova, rapid), dar numai cu Steaua a jucat super bine; probleme in meciurile cu Steaua si in tur si in retur. Ceva ciudat, oricum ! Parerea mea !
    (chiar asa de suparat sa fie florin marin pe fosta lui echipa de club, unde a jucat o buna perioada si a avut cele mai mari rezultate din cariera lui de jucator ?!? oricum , au avut petrolistii o ambitie destul de mare in meciurile cu Steaua, sa vedem cata ambitie or sa aiba acuma si cu Dinamo ...)"

    Traducerea pentru Jhan:
    Petrolul cu Florin Marin pe banca, fostul jucator al Stelei, a jucat super bine cu Steaua, super ambitie. "Sa vedem cata ambitie or sa aiba acuma si cu Dinamo".

    OK, Jhan ?

  10. #31
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Thumbs down In caz ca ati ratat prima pagina a OnlineSport.ro:

    "In cazul lui Ionica Serea, greseala recunoscuta a fost in intregime iertata. Dupa ce a facut praf partida Dinamo - Universitatea Craiova, privandu-i pe olteni cel putin de un rezultat egal, focsaneanul a lasat privirea in pamant si a declarat ca a gresit. Induiosat pana la lacrimi, Craciunescu l-a iertat. Ce moment emotionant Kodak!

    In semn de pretuire pentru fair-play-ul iesit din comun al arbitrului, Ion Craciunescu l-a delegat pe acesta la FC Brasov - Rapid, care a avut loc in etapa imediat urmatoare. Nu conta ca influentase soarta unei partide si, poate, daca diferenta dintre Dinamo si Steaua se mentine la doua puncte pana la sfarsit, a intregului campionat.

    Motivatia mai-marelui de la CCA a fost puerila: "Avem un efectiv foarte redus. Daca i-am retine de la delegari pe toti cei care gresesc, atunci nu ar mai avea cine sa arbitreze". Pai, aduceti oameni de pe strada, domnule Craciunescu, ca nu ar fi prea mare diferenta!"

  11. #32
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Cu alte cuvinte, daca Dinamo termina campionatul cu aceasta diferenta actuala de 2 puncte fata de Steaua, inseamna ca l-a luat cu arbitrii !!! Asta ca sa nu mai existe discutii aiurea !!!

  12. #33
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    Tu stii una si buna! Cred ai vreo 15 mesaje in care iti tot exprimi (aceeasi)ideea asta,esti chiar asa de lipsit de inventivitate?
    SIGUR NU STI SA NUMERI.SUNT MAI MULTE .......SI REALE.ASTA O SA VA DOARA.
    POLI L'OM

  13. #34
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    se pare ca dinamovistii ar trebui sa aiba viata grea contra petrolului; infrangerea cu rapidul le-a cam dat peste cap adevarul petrolistilor;

  14. #35
    junior radhoo's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    sper ca petrolul sa o incurce pe dinamo. insa pt ei tot degeaba va fi un rezultat bun in acest meci. cred ca retrogradarea e deja "jucata".
    [COLOR=Blue]F.[/COLOR][COLOR=Red]C.[/COLOR] [COLOR=Blue]ORA[/COLOR][COLOR=Red]DEA[/COLOR]

  15. #36
    manager JUVENTUS_1's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bacau
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Bate Dinamo cu toate ca nu-mi doresc asta.
    [SIZE="5"][B]F[COLOR="Silver"]O[/COLOR]R[COLOR="Silver"]Z[/COLOR]A [COLOR="Silver"]J[/COLOR]U[COLOR="Silver"]V[/COLOR]E[COLOR="Silver"]N[/COLOR]T[COLOR="Silver"]U[/COLOR]S [COLOR="Silver"]![/COLOR]![COLOR="Silver"]![/COLOR][/B][/SIZE]

  16. #37
    stelist ;) goliat's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    probabil ka sunt multzi kare spun ka nu are nici o sansa petrolu` dar hai,mingea`i rotunda...deci ganditzi`va si la un semiesec sau chiar la un esec din partea dinamovistilor !

  17. #38
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Chiar credeti ca :
    Petrolul isi va juca corect sansele pina la capat ?
    Toti jucatorii din echipa Petrolului isi vor stoarce ultima picatura de energie ca sa faca un rezultat bun cu Dinamo ?
    Ca arbitrii pusi sa se respecte regulile jocului , le vor respecta (nu vor face ERORI UMANE care vor vicia scorul final- erori impotriva Petrolului ) ?

    Daca raspundeti cu DA - atunci Petrolul are sanse ...
    Daca la macar la una din aceste intrebari aveti indoieli , Petrolul spune PA (!) diviziei A ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #39
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Chiar credeti ca :
    Petrolul isi va juca corect sansele pina la capat ?
    Toti jucatorii din echipa Petrolului isi vor stoarce ultima picatura de energie ca sa faca un rezultat bun cu Dinamo ?
    Ca arbitrii pusi sa se respecte regulile jocului , le vor respecta (nu vor face ERORI UMANE care vor vicia scorul final- erori impotriva Petrolului ) ?

    Daca raspundeti cu DA - atunci Petrolul are sanse ...
    Daca la macar la una din aceste intrebari aveti indoieli , Petrolul spune PA (!) diviziei A ...
    Dupa cum se vede treaba ,cam o a 3-a varianta este reala.Dinamo joaca super bine si castiga pe merit.E pauza si pot sa zic ca in prima repriza am vazut cel mai bun fotbal facut de Dinamo in acest retur.Bravo baieti!Va spun sincer ,daca ma intreba cineva inainte de partida asta spuneam si eu ca Steaua are cel mai frumos joc....cine a vazut insa prima repriza a acestui meci poate sa zica ca de fapt Dinamo joaca si mai frumos La mai mare!
    Attacking is the best defence!

  19. #40
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Si parca zicea cineva ca cei care comenteaza la protv sunt stelisti ... n-au nici o treaba, sunt dinamovisti pe fata (cel putin mironica): bate craciun corner, cica florentin petre, ca sa nu mai vb de super epitetele pe care le aduc lui dinamo si jucatorilor lor ... tocmai acu vorbea de Super Grigorie, cu "superbul" gol cu Steaua si alte faze d-astea ... hai sa fim seriosi !!
    In alta ordine de idei, meci la discretia lui dinamo. Chiar si cu greselile astea copilaresti pe care le-au facut in aparare petrolistii - mai zicea cineva de Steaua si greselile oradenilor sau ale bistritenilor ca n-ar fi tocmai "greseli" sau alte d-astea. Sper ca au trecut de faza asta, pentru ca ce s-a petrecut acuma la Petrolul s-a petrecut si la Oradea si la Bistrita. Deci sa n-acuze ca vor fi acuzati ! ... cel putin la acest aspect.
    Last edited by Saber Rider; 15th May 2004 at 22:54.

  20. #41
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    ia uite ... iar a luat-o acuma cu dinamo ... super dinamo anii 80, mateut, nu stiu mai cine ..... ce cotetz de comentator, numai Dinamo a visat azi astazi. ATAT ! In loc sa fie impartial, cum se cade la un comentator obiectiv.

  21. #42
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    hmm .. ciudata imbratisarea de final cu un jucator petrolist, parca era frati-su !!! Ca sa nu mai zic de pupaturile dintre Andone si Florin Marin. Bine ca au luat astia camera de pe jucatori, ca cine stie ce mai vedeam !

    p.s.
    Apropo de Florin Marin, care una declara si alta face : zice ca cine joaca defensiv cu dinamo va gresi sigur in aparare, asa ca o sa joace ofensiv.
    Lol de lol : cica petrolul a jucat ofensiv asta-seara ! Si chiar nu au fost greseli in aparare !! Ca sa nu mai zic ca a remarcat pana si mironica, ca joaca doar cu un singur varf, care daca vrei sa vii sa "joci ofensiv", e super bine !!
    ce sa mai, meci de meci !
    Last edited by Saber Rider; 15th May 2004 at 23:00.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •