View Poll Results: Pronostic

Voters
59. You may not vote on this poll
  • 1

    24 40.68%
  • X

    11 18.64%
  • 2

    24 40.68%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 186

Thread: Etapa 25: Rapid - Dinamo

  1. #85
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Iuliane, cu scuzele de rigoare, in editia 2001-2002, la ultima victorie a dogilor, al doilea gol a fost marcat de Ilyes, cu capul. Imi amintesc perfect. Am fost pe stadion la acel meci.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #86
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Desi palmaresul ultimilor ani zice altceva cred si eu ca Dinamo are ascendent moral si puterea de a invinge in derby. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #87
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Revenind la statistica de mai sus, e de observat ca majoritatea victoriilor rapidiste au venit in sezonul 2002-2003, cand la Dinamo era o "mandrete" de harababura datorita mandrei noastre conduceri.
    ...always look on the bright side of life...

  4. #88
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Dinamo nu are voie sa faca vreun pas gresit. Nici nu va face daca jucatorii vor juca la potentialul lor maxim. In fapt, rapidistii vor dorii sa incurce cainii, doar trebuie sa se remarce si ei cu ceva in acest campionat (rapid/farul 2/3, etc.). Ei bine, ardoarea cu care vor juca nu le confera si toate cele trei puncte... mai trebuie sa si poti!
    Hai Dinamo!

  5. #89
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by gicu


    tinere calaret, du-te tata de-aici si roaga-l pe nenea Gigi (cum care, ala...amicu' lui Mitica) sa schimbe regulamentul si in Ghencea la victorie sa se dea 5 pct., asa poate-i prindeti pe Dinamo
    Imi pare rau pentru tine gicule, dar o faza APROAPE la fel (ca sa nu zic identica) a fost la golul lui Dinamo cu Farul cand pe traiectoria mingii era un jucator dinamovist in offside, numai ca acesta nu shi-a ferit capul ca Mutica, asha ca CICA a fost gol valabil ! Tot cu regulamentu' ala, nu ?!? Hai sa fim serioshi .......!!

  6. #90
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Fraza FARA sens !
    Steaua a pierdut locul 1 in turul campionatului DIN CAUZA ARBITRILOR la Constanta ! (in timp ce dinamo facea golaveraj; cica batea cu 0-7 in "kosovo", unde se cashtiga numai cand vrea pinalti)

    Cat despre retur ..... :
    Steaua are deja la activ gol de 3 puncte anulat cu Rapid, gol anulat cu Petrolul + eliminare de pomana + penalty pt.Petrolul la fel de pomana dar, din fericire, aparat de Hamutovski, multe penalty-uri neacordate (brasov, timisoara, bucuresti-cu Apulum shi piatra-neamt) ... etc...etc....

    Iar acuma in retur, TOATA LUMEA a vazut cum a cashtigat Dinamo vreo 3 meciuri (9 puncte) CU ARBITRII , dintre care DOAR unul a recunoscut public ca A GRESHIT !

    Asha ca ... parca trebuia sa se scrie despre dinamo shi rapid aici, nu de Steaua, nu e asha RstInPc ?!?
    Sa stii ca mie chiar nu-mi place sa fac aprecieri la adresa altora, dar tu depasesti orice limita. Cred ca esti unul dintre putzinii forumisti care habar n-au de fotbal... Absolut tot ce scrii tu sunt nishte prostii care n-au nici un fel de acoperire:
    Dinamo n-a castigat cu 7-0 in Kosovo, ci acasa.
    Cu Rapid golul n-a fost anulat de pomana, ci a fost offside. A fost golul lui Radoi pentru 2-1 si pana la urma Steaua a facut 3-1, dar in repriza a 2-a a fost depasita de evenimente, deci nu prea vad cum e golul ala de 3 puncte. Cum de nu vezi greselile facute in favoarea Stelei? Mi se pare penibil sa te plangi de arbitraj contra Stelei... Nu ma apuc acum sa fac o enumeratzie, oricum n-are nici un rost si nu vreau sa demonstrez nimic. Stilul de a ingrosa si de a scrie cu majuscule e iarasi penibil, de parca ai convinge pe cineva de prostiile tale; crede-ma lumea stie mai bine ca tine care-i treaba.


    Quote Originally Posted by Saber Rider
    SCUZE MARI SHI MULTE !!
    era vorba de 7-3 pt.Dinamo shi era in acasa, in Groapa, nu in "kosovo" Piatra-Neamtz!!
    Iarasi n-ai nimerit-o. 7-3 a facut Dinamo acasa cu Bacaul, nu cu Ceahlaul... Pana la urma scorul l-ai nimerit in prima postare, locatzia in a 2-a. Daca le combini obtzii si rezulatul corect...


    Quote Originally Posted by Saber Rider
    shi ca sa se incheie pagina asta (a 5-a) sau/shi sa inceapa cea noua cu scuzele de rigoare la afirmatzia cu kosovo de mai sus, mai postez o data : shi Steaua shi Dinamo au fost avantajate/dezavantajate de arbitrii, la modul general vorbind, dar neputand sa nu remarc ca in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul), Dinamo a fost clar avantajata (3 puncte la meciul cu craiova cel putin, unde a recunoscut public arbitrul central).
    scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)
    Domle', te anuntz ca aici se vorbeste despre fotbal, sport in care se dau exact 3 puncte pentru o victorie si unul pentru meci egal. Cum draq a pierdut Steaua cel putzin 3 puncte cu Rapid si Dinamo a castigat cel putzin 3 cu Universitatea?


    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Imi pare rau pentru tine gicule, dar o faza APROAPE la fel (ca sa nu zic identica) a fost la golul lui Dinamo cu Farul cand pe traiectoria mingii era un jucator dinamovist in offside, numai ca acesta nu shi-a ferit capul ca Mutica, asha ca CICA a fost gol valabil ! Tot cu regulamentu' ala, nu ?!? Hai sa fim serioshi .......!!
    Iarasi te inseli... Pentru a vedea regulamentul privitor la pozitzia de offside, potzi vizita site-ul oficial al UEFA unde explica foarte clar, cu imagini incluse, aceasta pozitzie. La meciul Stelei cu Rapid, Mutica era pe directzia sutului lui Radoi si a obturat campul vizual al lui Dolha, influentzand deci in mod direct faza. Cum spuneam mai sus, daca ai vedea pe site-ul UEFA regulamentul jocului care se numeste fotbal, ai gasi acolo inclusiv o imagine sugestiva, identica fazei de la Steaua-Rapid. La meciul lui Dinamo de la Farul, sutul lui Danciulescu nu era pe directzia jucatorului de la Dinamo aflat in spatele ultimului aparator, ci pe coltzul lung, directzia opusa. Este o mica mare diferentza pe care ar trebui s-o stii, ca microbist care-si da convins cu parerea.
    In concluzie, scurteaza-tzi mesajele, preferabil de tot...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  7. #91
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Duminica o sa asistam la ultima schimbare de lider din acest campionat pentru ca Rapid nu prea are si nu ii da voie nici statistica ultimilor ani cum am arata sa piarda..
    Hai STEAUA
    Last edited by iulian; 7th May 2004 at 12:46.
    Free Sevilla!!!!

  8. #92
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, ai gresit threadul. Aici spui ori hai rapid ori hai Dinamo. Alte variante nu exista. Si de ce esti asa increzator ca bateti Gloria. Ai vorbit cu tata Jean? De aia e suspendat Iftodi?

  9. #93
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    iuliane, ai gresit threadul. Aici spui ori hai rapid ori hai Dinamo. Alte variante nu exista. Si de ce esti asa increzator ca bateti Gloria. Ai vorbit cu tata Jean? De aia e suspendat Iftodi?
    Lasa sa gresesc eu threadul si voi sa mincati bataie ...
    Free Sevilla!!!!

  10. #94
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu e frumos iuliane. De ce vrei sa ia bataie Dinamo? Mai bine ai vrea sa bata Steaua si dupa aia sa mai vezi. Dar ce sa spun si eu acum. Vedem care e mai bun duminica.

  11. #95
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Iuliane, eu cred ca Rapid o sa strice statistica duminica. Eu chiar cred ca o sa dea meciul, daca ma insel, imi fac mea culpa dupa.

  12. #96
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ladies and gentleomi, se pregateste terenul pentru victoria lui Dinamo! Sa inteleg ca daca bate Dinamo e blat, nu? O dam in penibil mai rau decat credeam. Nasol.

  13. #97
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Nu e frumos iuliane. De ce vrei sa ia bataie Dinamo?
    Ia ghici...de ce crezi ?

    Haha...acum te pomenesti ca ai vrea sa tin cu Dinamo si sa strig si Hai ...bla bla ...
    Last edited by iulian; 7th May 2004 at 12:56.
    Free Sevilla!!!!

  14. #98
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    hahahahaha,

    OK, m-ai facut! Gata! Pai tu de abia acum ti-ai dat seama ca eu incerc sa te fac dinamovist? Cam tarziu dar mai bine decat never. Si ce zici, bagi un Hai Dinamo acolo ca sa ma unga pe inima?

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    tare as vrea sa fiu luni pe forumul asta dar din pacate o sa lipsesc ceva vreme sa asist la schimbarea la fata a lui Dinamo, adica sa pice pe locul doi si la propriu si la figurat, asa ca bucurati-va si pentru mine stelisti in caz ca o sa fie un meci in care arbitrul n-o sa mai fie stresat de faptul ca Dinamo pierde pozitia de lider.

  16. #100
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    tu nu poti sa rezisti fara sa scrii de Dinamo. Se pare ca esti intr-o stare avansata de dinamovism. Incearca sa te relaxezi si sa iti aduci aminte ca inainte de toate esti stelista si nu anti-dinamovista.

  17. #101
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    hahahahaha,

    OK, m-ai facut! Gata! Pai tu de abia acum ti-ai dat seama ca eu incerc sa te fac dinamovist? Cam tarziu dar mai bine decat never. Si ce zici, bagi un Hai Dinamo acolo ca sa ma unga pe inima?
    Daca luati campionatul ...iti promit ca strig
    Free Sevilla!!!!

  18. #102
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    OK, si daca il luati voi strigam impreuna la meiurile din preliminarii daca o sa fiu in RO atunci.

  19. #103
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Bine zis "din preliminarii" pentru ca mai departe...slabe sperante .

    Andone promite un meci mare. Sa speram ca va fi asa. Imi aduc aminte de un Rapid - Dinamo 1-4 din sezonul 1998-1999. Ce echipa aveam ....uf ca nu mai se satura astia cu vanzarile.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  20. #104
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Bine zis "din preliminarii" pentru ca mai departe...slabe sperante .

    Andone promite un meci mare. Sa speram ca va fi asa. Imi aduc aminte de un Rapid - Dinamo 1-4 din sezonul 1998-1999. Ce echipa aveam ....uf ca nu mai se satura astia cu vanzarile.
    Imi aduc si eu aminte meciul ala! Am si fost la meci! Goluri date la voi de Contra, Ciubotariu, si nu mai stiu in rest cine. La noi a dat Pancu. SI teapa noastra a fost ca la 1-2 a luat Bolohan .
    Oricum stiu ca m-am bucurat in acel an pentru ca am luat campioantul oricum.
    Dar de la victoria aia nu stiu de cate ori ne-a mai batut Dinamo... Oricum in ultimele 6 intalniri 6 victorii pentru Rapid. Iar deventi agentul 007, asta in meciurile cu noi, evident.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #105
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    fia, golurile au fost date de Batranu, Ciubotariu, Iftodi si Gane, respectiv Sumudica. Cel putin asa tin eu minte.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •