View Poll Results: Pronostic

Voters
59. You may not vote on this poll
  • 1

    24 40.68%
  • X

    11 18.64%
  • 2

    24 40.68%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 186

Thread: Etapa 25: Rapid - Dinamo

  1. #43
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    tot amenintati voi cu iadul! ca si anul trecut cind s-a creat presiune asupra jucatorilor, iar la meci s-au facut de rusine.ce treaba aveau jucatorii cu dinamo, cind majoritatea lor erau veniti de la aek buc.?va tot agitati in loc sa va vedeti de joc. cu steaua li s-a urcat emotia la cap si uite ce-a iesit! e mai bine sa ai un pic de respect pt adversar, ca nu publicul joaca!

  2. #44
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Rapid-Dinamo: 1-3. Va fi meci greu dar frumos. Cred ca ambele echipe isi vor reveni in acest meci. Din pacate vor ploua cartonashele pe cine trebuie pentru a ne decima in meciurile ce urmeaza.
    Steaua are o formalitate la Bistritza, Minteuan si Iftodi sunt suspendatzi in urma cartonashelor primite in Giulesti ca sa nu apara probleme neprevazute.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #45
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Timisorenii nu au sa moara.....o sa muriti voi cand se va dezlantui iadul in meciul direct de la TIMISOARA, acolo veti pierde titlul.
    Milane esti off-topic. Nu mai atrage atentia altora daca tu nu esti corect. Cred ca stii la ce ma refer...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #46
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Dinamo daca nu va putea sa umble la domn arbitru atunci cred ca ori ia bataie ori face egal ! De victorie nu poate fi vorba ca nu-i lasa Giovani sa blatuiasca !

  5. #47
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    2-1 cu un gol urit al Rapidului in minutul 87.
    Cit despre Jiovani nu as baga mina in foc: Rapid e pentru bani, iubirea lui este tot cu codita.
    Stelist deci ... invingator.

  6. #48
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    Dinamo daca nu va putea sa umble la domn arbitru atunci cred ca ori ia bataie ori face egal ! De victorie nu poate fi vorba ca nu-i lasa Giovani sa blatuiasca !
    De lasat poate nu-i lasa, dar daca-i obliga sa blatuiasca?
    Parca era dinamovist convins.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    catelusilor stiti de ce vi se spune voua agentii 007 !?
    fiindca asta e clasamentul dinamo - rapid in ultimele 7 meciur 0 victorii 0 egaluri 7 infrangeri
    Nascut si crescut anti steaua !

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai ar fi bine ca Rapidul sa scufunde Dinamo. Sa-i bage de tot cu capul in groapa! Cine shtie, poate incepe o noua serie cu N&D in prim plan. Agentzii.....006, ca doar 6 etape mai sunt pana la final!
    ex-alpopa

  9. #51
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Urita echipa d-le Dinamo asta !
    Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
    Este un meci de 1, x , 2
    1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
    x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
    2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

    In toate aceste cazuri , Dinamo isi etaleaza jocul sau inconfundabil : cu fundasi rudimentari , mijlocasi somnolenti , si atacanti care ataca minunat din ...gura - adica , mai pe romaneste : NIMIC
    A , era sa uit :
    daca marcheaza golul victoriei ( dintr-un penalty - normal ) , iar cind Diorcea merge sa se plimbe cu masina ... adica min . 90 + 18 va pun o intrebare :
    Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !
    Last edited by Mariusmadmax; 5th May 2004 at 03:52.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #52
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Egal. 2-2 se termina meciul. Dinamo iar va fi ajutata de albitri.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  11. #53
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Urita echipa d-le Dinamo asta !
    Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
    Este un meci de 1, x , 2
    1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
    x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
    2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

    Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !
    Offtopic:
    Dom'le, ce sa mai zic. Fiecare are cate o idee fixa pe care o perpetueaza la infinit. A devenit deja o rutina in limbajul unora - care se cred mai catolici dacat PAPA - fraza "Dinamo umbla la arbitrii". Subiectivismul este ridicat la rang de lege. Se uita ca in tot turul campionatului Steaua a fost tinuta in fruntea clasamentului de catre arbitrii. Cum au pierdut primul loc au inceput sa tipe si sa se vaicareasca, sa caute cu lupa aschia din ochiul vecinului fara a veda prajina din ochiul propriu. Acu' doi ani (daca nu ma-nsel) se spunea ca FC National este campioana morala. Daca avea fata de campioana, castigau meciul cu Craiova din ultima etapa cand au avut, in premiera in fotbal (nu stiu daca a mai existat cazuri in istoria fotbalului) jucand in deplasare, tot stadionul de partea lor.

    Revenind la meci, este de 1 x 2 intr-adevar. Dinamo nu mai joaca asa cum o facea in tur, dar nici Rapidul nu este mai breaza. Nu au facut cine stie ce meci cu Bistrita care se afla intr-o cadere vizibila.
    Hai DINAMO Sa le faca in ciuda tuturor anti-dinamovistilor si sa castige in min. 92.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  12. #54
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Urita echipa d-le Dinamo asta !
    Parca linia de furaciuni si de mizerii nu mai poate fi intrerupta ...
    Este un meci de 1, x , 2
    1 - daca Rapid prinde o zi mai buna (cel putin ca pina acum) ... , iar Dinamo nu umbla la arbitrii !
    x - daca Rapid prinde o zi buna , iar Dinamo umbla la arbitrii .
    2 - Rapid nu joaca nimic , Dinamo umbla la arbitri...

    In toate aceste cazuri , Dinamo isi etaleaza jocul sau inconfundabil : cu fundasi rudimentari , mijlocasi somnolenti , si atacanti care ataca minunat din ...gura - adica , mai pe romaneste : NIMIC
    A , era sa uit :
    daca marcheaza golul victoriei ( dintr-un penalty - normal ) , iar cind Diorcea merge sa se plimbe cu masina ... adica min . 90 + 18 va pun o intrebare :
    Este posibil , atita noroc , la care vacalerii fluerului pun serios umarul , fara murdarii !? Doar din greseala !
    Uriti unii suporteri ai stelei! Seamana cu mentorul piturca!

  13. #55
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Rapidul da semne ca isi poate reveni!!!deci poate sa obtina victoria!

  14. #56
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Isi revine Rapidul, dar dupa meciul cu Dinamo.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  15. #57
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Dinamo nu mai joaca asa cum o facea in tur
    Asta e adevarat, joaca mult mai prost!
    Si in tur Rapid a batut cu 4-3.... in Stefan cel Mare, deci iti dai seama ce o sa fie acum.... macel!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #58
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Atunci a fost un accident. Dinamo i-a privit "de sus" pe rapidisti. Dinamo a fost luata prin surprindere de Rapid in prima repriza si a luat 4 goluri., apoi si-a revenit si cu putin noroc putea egala. Nici un meci nu seamana cu altul si la ambele echipe au aparut schimbari fata de tur. Ambele echipe sunt in criza de forma. Ce daca a batut Rapid cu 3-0 pe Gloria. Cu o floare nu se face primavara, asa cum cu o victorie nu joci in UEFA.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  17. #59
    junior fanfotbal's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    rapidul si-a revenit inca de etapa trecuta... si da cu o floare nu faci primavara dar dupa etapa asta cu doua... faci primavara.... rapid - dinamo 4-2
    nita- 2(doua), niculae -1 si sabin 2(doua) si asa va fi 5-2
    [COLOR=Purple]HAI RAPID!!![/COLOR][COLOR=RoyalBlue]HAI GLORIA!!![/COLOR]

  18. #60
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Egalitate, cu goluri (2-2)... parerea mea.
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Offtopic:
    Daca avea fata de campioana (Steaua), castigau meciul cu Craiova din ultima etapa cand au avut, in premiera in fotbal (nu stiu daca a mai existat cazuri in istoria fotbalului) jucand in deplasare, tot stadionul de partea lor.
    Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)!
    ex-alpopa

  20. #62
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    Uriti unii suporteri ai stelei! Seamana cu mentorul piturca!
    Mai bine cu Pitzurca decat cu dalmatianul Dinu...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  21. #63
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Din pacate la ora meciului voi fi intre Praga si Bucuresti. Voi afla rezultatul odata ce aterizez pe Otopeni. Sper sa am o surpriza frumoasa. Rapidul poate invinge pe Dinamo. Are un lot mai bun, mai echlibrat. Problema e ca nu are cine sa-i mobilizeze. Oricum, sper sa-si revina si sa-i aduca cu picioarele pe pamant pe dinamovisti, care " sunt cei mai tari din parcare". Normal, din moment ce au loc bun in parcare, fara sa plateasca. Mituieste doar portarul si e simplu ca buna ziua. Cam asa e pentru mine imagina lui Dinamo in acest campionat. De campionatele precedente nici nu am cuvinte sa descriu. Din pacate, ca si rezultate Rapidul e inferior lui Dinamo. Asta este. Sper sa mai reduca un pic diferenta. HAI RAPID.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •