Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 232

Thread: Playoff 2003

  1. #64
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Wolves - LA 1 - 1, dupa un meci slab al lui Kobe, apatic al lui Shaq, si bun ptr. Garnett si Hudson...

    Eu zic ca e oboseala lui Shaq, care a sosit inapoi in oras in dimineata meciului dupa inmormintarea bunicului...


    Au fost si niste faulturi urite la Shaq (in special Nesterovic) asa ca in weekend se vor deschide rani adinci in gitul "lupului"...

    DAr pina acolo, s-a dus sweep-ul pe apa Simbetei...
    Smile, its good for you!

  2. #65
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Azureeeeeeeeee, citeshte cu atentie ce am scris, nu l-am pus pe Payton sub Kidd, ci am pus Milwakee sub Nets, si raman la parerea ca Bucks nu sunt o echipa, oricat te-ai strica tu de ras. O echipa cre rateaza 4 aruncari libere la rand cu 30 secunde ramase are probleme. Sa spun ca Kidd e mai bun ca Payton ar fi acelasi lucru cu a spune ca Kobe e mai bun ca Jordan. Payton l-a cules pe Kidd de pe strazile din Oakland, daca stiai, deci e un mentor pentru el, urmareste-l cu atentie in joc pre Kidd si o sa vezi ca incearca sa il imite pe Payton. Mai are pana'l egaleaza da' nu e departe. Oricum dc Bucks castiga seria asta ma apuc sa scriu pe forum la fotbal, pe care am incercat sa=l evit complet pana acum.

    Ce zici de Hudson?????? S-a suparat omu ca-i spunea toata lumea ca Strickland e mai bun ca el si a dat asa fara jena 37 puncte. Wolves mai castiga un meci cel putin.
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  3. #66
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Baccardi
    Wolves mai castiga un meci cel putin.
    Sau probabil inca 3.

    Da,Azur..ce sa zic..Shaq obosit cu 27 de puncte si 14 recuperari.10 din 19 din actiune si 7 din 9 de la libere. Sa tot fie asa obosit.
    Nu mai incerca sa itzi gasesti scuze. Minnesota au fost mari de tot...37 puncte Hudson , 35 Garnett + 20 rebounds.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #67
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    ...si iar ma uit la cifre... LAL a pierdut deoarece restul echipei nu a contribuit cu puncte! Oricum au fost mai slabi la toate capitolele decat Timberwolves:

    LAL - Field Goals=36.3% 3pct=28.0% Free Throws=81.8% Rebounds=35 Assists=23

    MIN - Field Goals=55.6% 3pct=50.0% Free Throws=86.5% Rebounds=52 Assists=26

    Nici nu puteau sa emita pretentii cu asemenea procentaje, nu?
    Cert este ca Bryant a fost penibil: Field Goals=9 din 28!!!

  5. #68
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    da, Gabi dar totusi nu uita ca Wolves au facut cel mai bun meci al lor in ultimii 5 ani, probabil, nu stiu daca reusesc sa mai repete de inca 3 ori!!!!
    Shaq o sa mai fie cel putin o data obosit cand o sa nasca nevsta-sa, probabil ca o sa transpire cand tzipa alaturi de ea la nastere.
    Ce zici merge vreo spaga ceva sa schimb si io un rezultat, 2 la pronosticuri????????? 8) 8) 8) 8) 8)
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  6. #69
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    In primul rind Baccardi...citeste te rog inca o data ultimele 2-3 rinduri din mesajul meu, si ai sa gasesti acolo numele Ayrton! Acuma hotaraste-te, care esti tu cu adevarat, ca ma incurci asa.... El spune intr-un mesaj anterior ca...si aici urmeaza cifrele lui...statistici, etc. Nu ma refeream la tine, de altfel am si scris ca se uita la baschet din citite... Haida, de....te-a furat privelistea de la Baccardi?

    Ceilalti doi, iarasi o luam cu cifre si numere, si nu se poate asa... Eu nu ma uit la ele, nici in timpul meciului si nici dupa...Citeodata o mai spun cei ce comenteaza, sau apare pe ecran, dar nu ma omor cu firea dupa ele...Important e ceea ce vezi...Ceea ce joaca cele 2 echipe...CA are Shaq 27 de puncte si nu stiu cite recuperari? Si care-i problema? Asta a fost doar simpla prezenta...a bifat doar sa-si ia salariul , dar mental a fost la fel de prezent precum Payton in primul meci.... Ptr. cei neavizati, Shaq a devenit tata simbata, cu o zi inainte suferise un deces in familie, a zburat in Carolina la funeralii si s-a intors in dimineata meciului...Dupa ce tot in dimineata meciului s-a intors si la primul meci de la maternitate...Cu un astfel de program, pina si Shaq isi pierde energia... Iar in rest, nu fac decit sa ma repet si sa le mai spun odata celor ce-l lauda pe Kobe, ca au vazut ieri ce inseamna un Fakers fara Shaq...o trupa oarecare care nu vedea nici play-off-ul... Atita timp cit Shaq nu atrage dublura in mijloc, toate aruncarile de afara au fost contestate...De aici si lipsa de precizie...Asadar fara sa fac scuze, Payton a putut sa-si faca de cap, fiindca Shaq nu s-a omorit cu firea sa stea aproape de el, Hudson a facut meciul vietii, urmind ca intr-o viata ulterioara sa mai incerce o astfel de performanta....Probabil se vor duce max 6 meciuri, dar asta doar din motive financiare. Totusi Fakers sint printre putinele echipe din NBA carora le place sa te faca sa suferi acasa...Adica Fakers in 5...Pacat....
    Smile, its good for you!

  7. #70
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    oboseala...e 4 dimineata...am scris Payton in locul lui Garnett...Sorry.
    Smile, its good for you!

  8. #71
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    ma Azure... dupa ce iti dai tu seama care este cauza pentru care o echipa pierde, daca nu dupa scor, puncte marcate(adica dupa niste cifre)? Lamureste-ma ca nu mai inteleg nimic! Eu nu am vorbit despre statisticile dintr-un sezon... ci m-am referit strict la statistisile din meciul respectiv. Cu ce am gresit ca am luat in considerare niste statistici??? Am facut o analiza post-meci!

    *** BTW, la fiecare mesaj scris de tine exista butonul EDIT, in caz ca ai gresit ceva sa poti modifica... ***

    Ti-am mai spus nu ne mai "privi" cu un aer de superioritate... noi NU PUTEM VEDEA MECIURILE DIN NBA! INTELEGE ACEST LUCRU! NE PUTEM UITA DOAR LA NISTE AMARATE DE CIFRE, PUTEM CITI NISTE REZUMATE SUBIECTIVE SI PUTEM TRAGE CONCLUZIILE! OK???

  9. #72
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    "Against the world champs, on national TV and in the big game - that's what you dream of." una din declarațiile lui Hudson după meci... din ce am citit cei de la wolves au jucat super motivați... mai ales că dacă Lakers făceau 2-0 era cam gata treaba...
    Dincolo se pare că Bucks l-au reinventat pe Tony Kukoc... din câte îmi aduc aminte a avut niște meciuri bune în ultima săptămână din sezonul regulat, iar aseară a făcut 3 stealuri pe final, dintre care una când mai era o secundă, pe repunerea celor de la Nets... plus un coș la 2 minute... care i-a pus pe Bucks 3 pct în față...
    Rasheed acuma trebuie să-l înțelegi și tu pe Azur, dacă ai avea și tu posibilitatea să vezi 6-7 meciuri pe săptămână, sau măcar niște rezumate probabil că te-ar durea undeva de statistici și ai vorbi la fel ca el. Oricum din cifrele noastre și din povestirile lui iese o imagine completă a ceea ce se întâmplă în NBA... Auzi Rashhed da ce s-a întâmplat cu tine că o săptămână te-ai cam dat la fund (pardon de expresie)???
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  10. #73
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ceea ce vroiam eu sa mentionez este ca nu trebuie sa fiu criticat pentru ca ma iau dupa unele statistici(in lipsa de altceva). Oricum am convingerea ca niste cifre / statistici pot sa fie cateodata mult mai obiective decat o transpunere, subiectiva, a unui meci vazut la TV. Nu?

  11. #74
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Transpunere subiectiva???@!!! :x :x :x Asta de unde vine? Ma stii cumva fan Fakers? Sau poate tineam cu Orlando si nu stiu? Bucks? Payton? Cine, eu?

    Rasheed, e oficial, ai luat-o razna din cauza cifrelor....

    Dupa ce cunosti un meci? Dupa "fire and desire"!!!! Cauta te rog la cifrele tale rubrica asta, vezi daca apare macar in procente.... Nu postez aici ca sa o fac pe interesantul, ci mai mult ca sa adaug un pic din ce am vazut ca martor ocular.... La fel am si eu un site pe care ma duc si imi place sa citesc ceea ce scrie acolo un martor ocular despre un meci de fotbal. Ma gindeam ca e acelasi sentiment! Poate m-am inselat, dar il aveti pe Baccardi sa confirme sau nu subiectivitatea mea in tot ce am scris pina acum...

    Apropo de subiectivitate, am mai scris aici ca in afara de Knicks, din Est tin cu Nets, la ale caror meciuri am fost de citeva ori.... Poate gasesti vreo explicatie la rubrica de statistici, Rasheed...(iarta-ma ca nu-ti scriu tot numele, dar sint in criza de cerneala, cauta si tu ceva mai prescurtat).

    Asadar ce a lipsit celol din LA aseara a fost acel "fire and desire" al lui Shaq.... Asta am spus ieri, si o repet acum... Iar cifrele nu reprezinta ceea ce se intimpla pe teren. Citeodata nici macar scorul final (vezi SA-Suns, primul meci ). Dar fiind o serie lunga, valoarea iese la suprafata la un moment dat, precum uleiul deasupra apei. E tot ce incercam sa spun despre acel Wolves - LA, sa nu cadeti in melancolia victoriei la 30 de puncte, macar ptr. faptul ca atunci cind mai erau 5 minute de joc diferenta era de 14.... Dar LA a ratat cel putin 6-7 de 3 puncte in acel final, in loc sa mearga inauntru la Shaq.
    Smile, its good for you!

  12. #75
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Cateodata si cifrele vorbesc !

    McGrady 46 de puncte....in rest totzi coechipierii sai au dat sub 10 puncte ! Nu asa se face treaba !

    Azur...cred ca ai uitat ceva esential la jocul de basket !!! Este un sport de echipa .

    _____

    Bonzi Wells ....45 de puncte ? Cine este acest Bonzi ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #76
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Transpunere subiectiva ... poate am fost prea dur. Oricum vroiam sa spun ca este e transpunere a meciurilor pe cale le vezi tu, subiectiva intr-o oarecare masura(doar nu poti sa spui ca tu "detii" adevaruri, solutii si chiar convingeri universal valabile! Nu? ).

    Ceea ce tin sa mentionez, din nou, este ca majoritatea care intra pe forumul asta au acces doar la cifrele/statisticile astea amarate... intelegi? Pe langa cifre mai este si rezumatul partidei, desi nu stiu cat este el de obiectiv.

    In fine... sper ca odata cu Telesportul(cand???) sa vedem cu totii un meci pe care sa il comentam dupa aceea!

  14. #77
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mai mult ca sigur nu o sa avem telesport in acest sezon. Daca n-avetzi ce face..uitatzi un subiect de 6 pagini despre telesport. Diverse dezbateri. http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=4965&perpage=30&pagenum ber=6

    Rasheed..unde vezi tu rezumatul partidei ? Sau alea 20 de secunde de pe CNN le numesti rezumat ?
    Eu sunt cum nu se poate mai trist. Nu avem transmisii de NBA..nu avem transmisii de la Campionatul Mondial de Hockey....nu avem nimic. Bine ca mai vedem un Manchester-Real....ca altfel am fi murit cu totzii de inima rea.

    Plus ca iar o sa ia campionatul Lakers...si o sa plangem cu totzii. Sau nu va fi asa ? Poate il ia Detroit !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #78
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Uita ce scrie in alea 6 pagini. Iti spun eu, de la sursa, fiind usa in usa cu Telesport: nu se tie cand si daca va incepe. Acum emite patru ore, insa nu se stie daca va emite atat cat vrea si ce vrea.

  16. #79
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Minnesota-LA 111-108... mai sunt 11 secunde... SE POATEEEEE!!!!!
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  17. #80
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Imi plac foarte mult lupii. Sunt animale strashnice !

    woof-woof !

    Mah...Garnett asta nu e jucator. Sa-l intrebatzi pe Azur....ca va zice el. Iar Shaq a dat doar 28 de puncte si 17 recuperari. Iar a fost obosit , saracu.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #81
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    mda, desi trebuie sa recunosc ca si mie imi sunt simpatici lupii si mi-as dori din tot sufletul sa-i bata pe lAKERS azi am vazut probabil cel mai oribil arbitraj din NBA de pana acum probabil ( culmea in favoarea fakersilor ) , si nu e numai parerea mea , vuieshte toata lumea pe aici, pe la TV. Au fost cateva faze incredibile, de exemplu Szerbiack a trecut la vreo 10 centimetri pe langa Pargo cu vreo 40 sec ramase in OT intr-o situatie de unu la unu si s-a fluierat fault. E greu de explicat in cuvinte ce s-a petrecut in meciul asta. Azure recunoaste ca lakers au fost varza azi, dar norocul imputit al bulangiului de kobe i-a facut sa se duca pana in OT cand normal trebuiau sa piarda lejer in regulation. Tare mi-e ca lakers "trebuie" sa ajunga in finala in conceptia conducatorilor ligii. Poate pare greu de crezut ca se aranjeaza arbitraje pana si aici, dar azi a fost prea pe fatza pro-lakers. ( americanii nici nu iau in considerare asa ceva, atat de puerili sunt, cica greseli omeneshti )
    Oricum Azure se pare ca te cam inseli in privintza lu Hudson, nu a fost doar un "one night stand". Anthony Peeler de asemenea a fost extrem de important in OT. Lupii au avantaju moral, meciul 4 poate fi inselator, pentru ca Lakers sunt obligati sa castige, iar sezonu asta nu prea le mai tine bulanu, deci chiar tre sa joace bine toata echipa; ah si era sa uit daca Shaq isi punea cuminte aruncarile libere se evita toata bascalia asta, dar ..... ulcioru nu merge de multe ori la apa.

    Fuck the Bleahkers!!!!!!!!!!!!
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  19. #82
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Imi inchipui ce bine tre' sa te fi simtit la final..cand lupii au obtinut victoria. M-am bucurat eu..care urmaream pe www.nba.com meciul..in mod text.

    Oricum..mie imi este foarte frica in continuare...de aceasta echipa de mizerie care este Lakers. Sa nu uitam ca anul trecut au revenit de la 1-3 si au castigat finala Vestului in fatza celor de la Sacramento.
    Ce frumos ar fi ca lupii sa ajunga prima oara in turul II....si asta eliminandu-i pe Lakers.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #83
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    era sa fac infarct , sa mor io cand a marcat kobe cos de 3 puncte plus fault cu 20 secunde ramase, mi-a revenit pe retina aruncarea lui Horry in ultimu meci cu Kings de anu trecut, nu cred ca as mai suporta inca un an de suprematie lakers ; sincer acum asta deja ar fi nesimtire. Dar tocmai ca lakers astia sunt cam nesimtziti
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  21. #84
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    deci s-a putut...
    Gabi si io eram pe site la nba, pe play-by-play... bine ca l-am deschis cand am ajuns la servici... ma gandeam ca se terminasera meciurile si vroiam sa intru mai tarziu... noroc cu euforia asta a sarbatorilor de paste... am putut "sa urmaresc" meciu in liniste...

    wolves au avantajul moral acum... sunt pe val... faza e sa nu se sparga tocma acum...

    observ ca seria asta a captivat toata atentia... nu mai vobeste nimeni de Nets, de Boston, de Indiana... de Milwaukee... TOTUL E KG vs. K8... sper să ajungă Lakers să strige "Cătăăliiiinnnnn" prin pădure de frica lupilor... cei de la Romania știu despre ce vorbesc (pentru ceilalți e vorba de o reclamă la votcă...)
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •