Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 122

Thread: Magazinul F.C. Farul !

  1. #1
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1

    Magazinul F.C. Farul !

    Am trecut pe la magazinul Farul-ui de la complex dor..y si am ramas surprins : pe langa "recuzita" farista pusa la vanzare, la loc de cinste gasesti fulare si alte "smecherii" cu STEAUA ,in rest nimic ....deci numai STEAUA !!! DE CE ??? imi poate raspunde cineva ?
    pai e magazin farul ....sau ce drakcu este ?
    ps. am intrebat vanzatoarea " de la alte echipe , nu aveti nimic ??" si mi s-a raspuns : "nu (zambind ironic) , urmeaza sa primim cu ROMANIA "
    Last edited by tchibos; 22nd February 2007 at 08:30.
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  2. #2
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    pentru ca mult tmp s-a "cultivat" samanta steaua si acum se culeg roadele... din fericire vin oameni noi care nu numai ca nu suporta steaua dar sunt suporteri numai Farul. Lor le spun BRAVO !!! ... tin sa iti amintesc ca la meciul de acasa cu Auxerre s-a strigat m..e steaua, deci era fratia "Farul-Steaua" e pe sfarsite si s-ar putea sa ramana cu articolele alea cu steaua pe stoc

  3. #3
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    nici eu nu sunt de acord....
    dar cand o sa vedeti coregrafiile pe stadionul FARUL,SI DIN CE BaNI SUNT FACUTe,atunci sa va aduceti aminte de acele esarfe spurcate,


    ps.clubul nu da nimik pt acele coregrafi,acele coregrafi sunt facute din bani unuia care iubeste farul mai mult decat noi toti la un loc....si ca sa faci o coregrafie iti trb bani,ca sa ai bani trb sa` produci ceva....


    sper k intelegiti ideea,si sa nu`mi sariti toti in cap...
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Magazinul este al meu si iti raspund eu . Farul nu plateste nici macar un leu chirie sau pt vinzatoare iar cu toate astea din dragoste de FARUL am pus produsele clubului la mine in magazin. Este oribil sa gasesti in tot orasul fel si fel de "smecherii" (cum spui tu ) dar nimic cu Farul. Dupa tot ceea ce ai scris imi pare rau ca ceea ce fac fac din suflet si cred ca ar trebui sa am produse si cu dinamo si rapid. Afacerile sunt afaceri si ar trebui sa tin cont de ele. Iti recomand cu caldura sa apelezi departamentul de marketing al clubului si sa preiei "afacerea" super prospera cu produsele F.C FARUL. Coregrafiile de la stadionul FARUL se fac numai si numai pe banii mei. Iar daca ajungi la club poti afla si asta. Am preferat sa fac esarfe cu Steaua pentru ca pentru mine sunt prieteni vechi. Pe vremuri eu aprovizionam si magazinele de la dinamo si rapid.... nu ma mai murdaresc cu anumite culori.... Te deranjeaza ca am facut cu Steaua ? Apucate si fa tu ceva cu Farul. Nu am mai facut cu Steaua de foarte multi ani si cred ca este ultima oara cind fac dar vreau ca sa aiba esarfe mai misto decit dinamo. Clar ? Prefer sa fac ceva frumos pt Steaua iar din profitul minim ( crede-ma ) vreau sa fac coregrafia de la Romania - Bulgaria. In rest numai de bine.

  5. #5
    incepator Relad's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Faleza Nord.ct.ro
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORIN_FARUL View Post
    Magazinul este al meu si iti raspund eu . Farul nu plateste nici macar un leu chirie sau pt vinzatoare iar cu toate astea din dragoste de FARUL am pus produsele clubului la mine in magazin. Este oribil sa gasesti in tot orasul fel si fel de "smecherii" (cum spui tu ) dar nimic cu Farul. Dupa tot ceea ce ai scris imi pare rau ca ceea ce fac fac din suflet si cred ca ar trebui sa am produse si cu dinamo si rapid. Afacerile sunt afaceri si ar trebui sa tin cont de ele. Iti recomand cu caldura sa apelezi departamentul de marketing al clubului si sa preiei "afacerea" super prospera....
    mihailescule, mai lasa vrajeala cu "farul nu plateste nici macar un leu..." ne crezi *******i ?
    FARUL reprezinta o emblema , o marca pe care tu nu ai putea sa o utilizezi daca nu ai avea acceptul lor , altfel ar trebui sa platesti o caruta de bani pentru asta ! nu crezi ca asta este o plata in avans ?

    ps. auzisem ca ai renuntat la galerie ? cum a ramas ? ca mai stiu vreo 2 "demisii " de ale tale la activ ! sau nu poti sa te dezlipesti de biroul situat langa cel al lui ct-22-bos ?

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quartz@nu View Post
    Am trecut pe la magazinul Farul-ui de la complex dor..y si am ramas surprins : pe langa "recuzita" farista pusa la vanzare, la loc de cinste gasesti fulare si alte "smecherii" cu STEAUA ,in rest nimic ....deci numai STEAUA !!! DE CE ??? imi poate raspunde cineva ?
    pai e magazin farul ....sau ce drakcu este ?
    ps. am intrebat vanzatoarea " de la alte echipe , nu aveti nimic ??" si mi s-a raspuns : "nu (zambind ironic) , urmeaza sa primim cu ROMANIA "
    Pentru ca cei de la marketing de la Farul isi bat joc. Au un director de marketing, pe numele lui Mihai-Gabriel Diaconescu, care nu are nici o treaba cu marketingul. Cel putin nu al Farului...

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Relad View Post


    mihailescule, mai lasa vrajeala cu "farul nu plateste nici macar un leu..." ne crezi *******i ?
    FARUL reprezinta o emblema , o marca pe care tu nu ai putea sa o utilizezi daca nu ai avea acceptul lor , altfel ar trebui sa platesti o caruta de bani pentru asta ! nu crezi ca asta este o plata in avans ?

    ps. auzisem ca ai renuntat la galerie ? cum a ramas ? ca mai stiu vreo 2 "demisii " de ale tale la activ ! sau nu poti sa te dezlipesti de biroul situat langa cel al lui ct-22-bos ?

    esti prea ******* sa intelegi ! iti dau sfatul care i l-am dat si lui desteptul ala care era isterizat de faptul ca a gasit ceva cu steaua in MAGAZINUL MEU. Mergeti voi 2 frumusel la clubul Farul la marketing si luati in p... mea odata EMBLEMA ! Clar ? Daca esti farist si Farul reprezinta o emblema esti bun sa-mi spui si mie ce produse cu Farul ai acasa ? Sunt satul de ultrasi din astia .. de calculator. Dragostea de Farul trebuie sa o aratati unde trebuie. Daca ati fi la fel de vehementi si pe stadion sau prin cartierele unde stati ar fi excelent. Va deranjeaza steaua. ok . dar de dinamo si de rapid ? este plin orasul de inscrisuri cu spurcatii astia. acolo va este frica sa aveti tupeu ? sunt sigur de asta. cind o sa faceti ceva cu care sa va mindriti atunci o sa avem ce vorbi. Aveam un profesor care spunea " Bravo, nici o greseala ! Treci la loc - 3 ! " Cum vine asta ? Cind nu faci nimic nu ai cum sa gresesti. O sa vina vremea in care o sa renunt ( insa trebuie sa las pe cineva sa conduca galeria ) si atunci mi-as dori sa fiti si voi doi astia tari in .. tastatura prin virf sa pot comenta fara sa fac nimic. Cind ploua pun pariu ca stati acasa ca ploua, cind este soare este prea clad, cind este ger e prea ger si tot asa.... motive se gasesc. Mia baieti voi doi ar trebui sa mergeti la circotasi ca ati face bani mah ! Ce dracu, la valoarea voastra....

    apropo de birou : nu stiu pe unde este situat dar ai face bine sa il cauti tu si sa imi trimiti secretara.... Iti dai seama saracuta, ce o face ea singura si prostul de tine de grija altuia !
    Last edited by tchibos; 29th July 2006 at 19:48. Reason: civilizat Sorine !

  8. #8
    incepator Relad's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Faleza Nord.ct.ro
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    da " sefu " : am o esarfa de 10 ron , un stegulet de 6 ron pt masina si un breloc tot de 6 ron . e ok ? asta o data
    si a doua chestie eu nu sunt ULTRAS ! tin de cand ma stiu cu farul ,dar nu sunt ultras ! iar de steaua ma doare in "cot" ca de alfel de toate echipele din capitala .
    uneori adevarul supara , asta este . iar ca limbaj sincer ma asteptam de la tine de aceea nu ma irita deloc .
    Last edited by tchibos; 30th July 2006 at 17:19. Reason: cot e tot o parte a corpului si tot cu litera "C" incepe... asa ca data viitoare nu te sfii sa il foloseti in locul celui pe care l-ai folosit aici

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E greu sa faci marketing, trebuie sa existe interes pentru asta, nu alte interese mici ale angajatilor, asa cum face Mihai-Gabriel Diaconescu, directorul de "marketing" de la Farul. O sa mai discutam despre practicile lui de "marketing".

  10. #10
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Daca nu discutati civilizat inchid threandul. Rostul forumului e sa discutati ce va doare si ce va place nu sa va faceti unul pe altul ca la usa cortului...

    si cateva pareri personale:

    1. si astia care stau a tastatura merg la stadion si tin cu Farul altfel nu si-ar pierde timpul pe aici

    2. faptul ca unul sau altul isi spune parerea (civilizat) chiar daca e una deranjanta pentru altii ,asta nu inseamna ca nu are voie sa vorbeasca doar pentru simplu fapt ca a facut mai putin pentru Farul decat altii. Cand eram mai pusti stiam baieti care nu le agreau sa mearga in galerie pentru ca era Sorin sef de galerie. Si le-am spus: nu va place nu va mai duceti... si erau baieti care altceva decat Farul nu mai stiau. Cam asa e si aici ... nu va plac "suporterii de tastatura" nu mai intrati pe forum. Simplu nu?

    3. nu stiu daca Bosanceanu stie dar directorul de marketing de la Farul nu investeste in imaginea Farului ci face pur si simplu favoruri Ca sa te duci la el sa ii spui ...uite omule vreau sa promovez imaginea Farului pe forum si astea sunt ideile, daca nu ii plac ochii tai nici nu sta de vorba. Nu asa se fac afacerile, iar imaginea Farului e serios clatinata si revin la ce am zis la inceput... s-a semanat mult timp "samanta" steaua si acum se culeg roadele. In momentul in care se va semana "samanta" Farul se vor vinde si tricourile cu Farul, esarfe sau alte articole cu Farul si nu va mai fi nevoie sa tii articole sportive cu Steaua ca sa ai profit. Iar imaginea Farului se promoveaza si pe site-uri si la TV radio, ziare s.a.m.d. dar si pe stadion. Ca sa continui concursul pentru "rechini" a trebuit sa alerg si sa apelez la cunostinte ca sa plateasca pentru articole cu Farul... eu intreb e chiar asa de mult pentru Farul sa dea articole in valoare de cateva milioane?... Au dat altii care tin la Farul si care vor sa promoveze imaginea Farului nu imaginea personala cum face directorul de marketing de la Farul. Asa ca directorul de marketing de la Farul nu este cea mai indicata persoana pentru post

    4. poti sa vinzi ce vrei in magazinul tau Sorine, chiar si cizme cu steaua sau chiloti cu dinamo... e magazinul tau si faci ce crezi cu el, doar ca oamenii vad fulare doar cu Steaua si cu Farul si asociaza imaginea faristilor cu cea a stelistilor, si de asta ne-am "tras" si numele de "sclavii stelei", iar asta doare pe unii (si nu numai pe aia de la tastatura). Am vazut ca exista persoane care sunt dispusi sa plateasca din buzunarul lor pentru a face coregrafie... sunt persoane care tin numai cu Farul. Unul din aia sa alegi cand o sa te lasi de condus galeria.
    Last edited by tchibos; 29th July 2006 at 22:04.

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    O sa facem si un mic articol pe site despre cum isi promoveaza siteul imaginea, cu nume, o sa il dau pe fax la club si o sa il sun si pe Bosanceanu. Adica clubul Farul avea usa deschisa pe cel mai mare site de sport din Romania si pe cel mai mare forum, iar directorul de marketing hoatraste sa opreasca aceasta colaborare. Fara motiv. Eu cred ca pentru Farul era un plus de imagine, mai ales ca Farul nu e Steaua.

  12. 29th July 2006, 20:34

  13. #12
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    am zis eu de multe ori ca ALA de la marketing e un ratat sau unul pus acolo cu pile sa-si ia bani.Am zis de multe ori si cand am fost mai dur putin mi-ati dat ban si 7000 de avertismente.Pai un caine ca ala stie de vorba buna?E vorba de imaginea noastra.Pt mine Farul reprezinta tot.Ala isi bate joc pur si simplu de noi.Articolul ala e perfect.Sa fie dat afara! ! !
    Lucrez eu moca sau bunica`mea sau orice copil ...oricine ar face mai mult decat unul care NU VREA.Daca nu e dat afara o sa ma rog sa moara.Doar asa scapam de paraziti...timpul curata totul ...
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  14. #13
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    scuze..am uitat sa precizez:NU-MI DATI BAN ...e parerea mea...spun ce gandesc nu-mi cenzurati mesajul ca de obicei.Ala merita mult mai mult decat niste cuvinte care voi poate le considerati grele.Eu am fost cat am putut eu de finut.Am transpirat fortandu-mi mintea sa nu folosesc cuvinte care sa va faca sa-mi stergeti postul.Terminatul ala trebuie dat afara ! Daca nu .. e dubioasa treaba.
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  15. #14
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu iti da nimeni ban atata timp cat iti spui civilizat parerea, indiferent daca deranjeaza sau nu

  16. #15
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Talking Ce mai zgomot, ce mai zbucium!

    Mama ce spirite incinse de vitrinele unui magazin, as vrea sa va vad cand comentati la fel de aprinsi subtilitatile tehnice din jocurile Farului...

    S-o luam cu inceputul. A vinde fulare cu Steaua la magazinul Farului mi se pare la fel cu a vinde masini Renault la reprezentanta Volvo. Poate sunt eu de moda veche, dar ma intreb daca magazinul Barcelonei vinde sepci cu Real Madrid. Sau magazinul lui Juventus vinde materiale ale Interului. Inteleg ca magazinul e al unei persoane private, care poate vinde ce vrea acolo. Bine. Dar daca foloseste numele clubului Farul si trece in general ca magazinul Farului, atunci e putin ciudat sa vinda materialele altor echipe. Problema dispare daca se numeste magazinul Sorin sau Fotbal Shop sau cumva sa nu fie confundat cu Farul.

    Asa, in al doilea rand imi provoaca oarecari zambete acesti die-hard fans care par sa creada ca au drepturi speciale pentru ca "sunt mereu alaturi de echipa". Cand eram adolescent si jucam fotbal in ploaie sau pe zapada nu asteptam sa imi dea cineva un autocar sau sa-mi dea vreo diploma pentru devotamentul meu fata de acest sport. Jucam pentru ca-mi placea, iar daca trecea o saptamana fara fotbal nu ma simteam bine. Cand realizezi ca o faci pentru tine nu astepti nici o rasplata. Sau, imi amintesc cum degeram in tribuna Farului intr-o iarna friguroasa, la un meci cu FCM Progresul Braila in divizia B. Ne bagasem toti spectatorii unii in altii ca oile, sa rezistam la ger. Totul era alb pe stadion, iarna pe ulita, nu alta. Niciodata nu mi-a trecut prin cap ca sunt mai breaz ca altii pentru ca am facut asta. Din contra, uneori ma intrebam daca nu-i invers...

    Cred ca la fel sta treaba si cu acesti suporteri infocati: ar trebui sa recunoasca faptul ca merg la galerie pentru ca acolo se simt bine, acolo fac ce le place, si sa mai lase acasa placa asta cu eroismul lor gen Grivita si Smardan: ne sacrificam pentru echipa, pentru oras, pentru tara, pentru univers... Nu va sacrificati pentru nimeni, o faceti in primul rand pentru voi. Cu atat mai mult cei ca Sorin, care pare a avea oarecari gadilaturi artistice: artistii creeaza pentru ca simt nevoia s-o faca, au ceva in ei care nu-i lasa in pace altfel. Creatia este pentru creatorul autentic o nevoie spirituala, nu un prilej de comert si fanfaronada.

  17. #16
    FERVENT U|L|T|R|A|S|'s Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    320
    Reputatie
    1
    diaconescu ala nu are nici o treaba cu marketingul si nici cu fotbalul, vorbesc in cunostinta de cauza...
    El nu intelege ca suntem in mileniul III si imaginea se poate promova foarte usor pe Internet... Mai pe scurt este un INCOMPETENT care nu doreste imbunatatirea imaginii Farului si care este mentinut in post prin cine stie ce relatii...

    Cat despre subiectul esarfelor cu steaua - materiale cu insemnele acelui club se vand de o gramada de ani si nimeni nu comenta nimic...
    Eu nu sunt de acord ca o esarfa cu steaua sa stea langa una cu Farul chiar daca acest lucru e facut cu un anumit scop ( acela de strange bani pt. o coregrafie)...

    Imi exploda inima de bucurie cand in peluza s-a scandat m.. steaua, la un meci cu auxerre...
    Hai sa facem ceva sa ne disociem de imaginea de "sclavi ai stelei"... Chiar si acum vin oameni cu tricou sau cu sapca cu emblema st... in tribune... au prins prea mult tupeu...
    [B]Live like an ULTRAS, Die like an ULTRAS![/B]

  18. #17
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U|L|T|R|A|S| View Post
    diaconescu ala nu are nici o treaba cu marketingul si nici cu fotbalul, vorbesc in cunostinta de cauza...
    El nu intelege ca suntem in mileniul III si imaginea se poate promova foarte usor pe Internet... Mai pe scurt este un INCOMPETENT care nu doreste imbunatatirea imaginii Farului si care este mentinut in post prin cine stie ce relatii...

    Cat despre subiectul esarfelor cu steaua - materiale cu insemnele acelui club se vand de o gramada de ani si nimeni nu comenta nimic...
    Eu nu sunt de acord ca o esarfa cu steaua sa stea langa una cu Farul chiar daca acest lucru e facut cu un anumit scop ( acela de strange bani pt. o coregrafie)...

    Imi exploda inima de bucurie cand in peluza s-a scandat m.. steaua, la un meci cu auxerre...
    Hai sa facem ceva sa ne disociem de imaginea de "sclavi ai stelei"... Chiar si acum vin oameni cu tricou sau cu sapca cu emblema st... in tribune... au prins prea mult tupeu...
    ai dreptate farul are cel mai de kkt site din echipele cu pretentii din romania ( cat priveste promovarea) ....iar de tricouri si esarfe cu steaua, prezente pe stadion ai si aici dreptate dar cel mai suparator este ca ele nu sunt prezente oriunde pe stadion , CI CHIAR IN GALERIA FARULUI - J E N A N T !!!

    ps. ce este curios - eu am incercat sa trag doar un semnal de alarma cu magazinul si a iesit o adevarata cearta intre noi . pacat dar o scuza este : constanta este un oras care a adunat o multime de oameni din toata tara datorita oportunitatilor oferite de acest oras , in timpul comunismului ( spre exemplu nici parintii mei nu sunt bastinasi , iar pentru tatal meu farul este a treia optiune)
    Last edited by Quartz@nu; 30th July 2006 at 22:02.
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  19. #18
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    felicitari suporterilor faristi care au luat atitudine in privinta tentativei unora de a asocia imaginea farului cu cea a stelei. in privinta lui mihailescu, a facut si lucruri bune pt. galerie, dar ce sa-i faci daca e stelist ?

  20. #19
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob View Post
    ... in privinta lui mihailescu, a facut si lucruri bune pt. galerie....
    aici ai dreptate 100%. dar la chestia cu steaua nu pot sa bag mana in foc , insa cred ca are o antipatie maxima asupra celor de la dinamo si de aceea pare " mai aproape " de steaua !
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  21. #20
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quartz@nu;
    , CI CHIAR IN GALERIA FARULUI - J E N A N T !!!
    aici gresesti,nu am vazut nici unul cu insemnele spurcate in peluza(galerie) la noi
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  22. #21
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Azi am fost si eu la acel magazin sa-mi cumpar si eu niste produse marca Farul dar am fost cam dezamagit, in afara de niste tricouri de o calitate indoielnica si niste esarfe altceva....... mai nimic. Este oare lichidare de stoc? Sa mai astept poate apare colectia noua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •