View Poll Results: pronostic

Voters
108. You may not vote on this poll
  • 1

    14 12.96%
  • x

    15 13.89%
  • 2

    79 73.15%
Page 13 of 45 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 925

Thread: Etapa a 34-a: FM “U” CLUJ – CFR 1907 CLUJ

  1. #253
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Un mesaj pt. fanii U si CFR:

    FACETI CUMVA SA NU IA sTEAUA CAMPIONATUL, PE URMA TREABA VOASTRA CE SE-NTAMPLA INTRE VOI. DAR VA RUGAM NU LASATI MIZERIA AIA SA MAI FURE UN TITLU. "U-isti" DACA RESPECTATI INTR-ADEVAR PE DINAMO NU FACETI CA VICTORIA LOR SA FIE INUTILA.

    In teren sper sa castige CFR, ce se-ntampla afara ii treaba voastra. Nu as fi scris cele de mai sus daca steaua avea si ea meci in etapa 34 dar ei si-au terminat deja toate jocurile.
    Cum poate cineva care acuza Steaua ca a castigat meciuri prea usor, sa ceara acelasi lucru pentru CFR?
    Cum poate acuza cineva Steaua ca si-a terminat meciurile sezonul asta, cand echipa lui "de suflet" a facut ce a facut la Piatra-Neamt?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #254
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ne pot incurca acum uistii. Poate acu 5-6 etape inca da. Dar de cind au cam renuntat la lupta....si mai ales dupa acel 4-0 in Ghencea au cam depus armele. Nu cred ca mai sint pregatiti asa fizic sa faca fata desi sint convins ca vor face tot ce vor putea....poate pentru bani oferiti ar mai risca cite o accidentare unii dintre ei. Sper sa nu facem prostii nepermise in acest meci, gen eliminare sau autogol si faze penibile.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  3. #255
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    orice echipa din Liga I poate scoate un 0-0 pe teren propriu cu orice echipa, daca vrea. la asta ma refeream cand vorbeam de certitudine. acuma, normal, sa nu aiba un mare ghinion, pe ca culmea, chiar U l-a avut sezonul asta...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #256
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Chiar daca vom castiga nu va fi fara emotii! uistii joaca frumos si ofensiv, daca au putina bafta pot inscrie primii si apoi sa ne chinuim cu ei! Conteaza mult si cine va fi introdus la ei pe teren si este uist adevarat la ei! Au si ei o gramada de mercenari care nu au la suflet culorile alb-negru precum se zice! Goga, Cordos, Calin Moldovan si inca vreo doi sunt sigur ca isi vor da sufletul pe teren! Alaturi de ei poate si Coman care poate mai e stelist! Ceilalti doar financiar pot fi motivati! Mercenarii nostri vor fi motivati de miza jocului si posibilitatea de a fi campion care e mult mai mult decat orgoliile adversarilor!
    Acum inaintea ultimului meci putem spune chiar daca nu castigam ca am pierdut titlul pe mana noastra!
    In tribune sunt sigur ca cel putin 80% o sa doreasca CFR campioana, si aproape 100% vom regreta retrogradarea concitadinilor!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii pui pe fapte
    Cu echipa Clujului, mndria Ardealului
    Triesc fiecare clip cu cea mai bun echip
    i-am purtat de cnd m tiu alb i viiniu.[/COLOR]

  5. #257
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Ei vor juca spectaculos sint sigur au jucatori technici fara discutie..., la fel ca in Ghencea dealtfel, Goga poate fi chiar infricosator la o adica...dar nu cred vor tacticiza jocul la nebunie. Ei ar vrea mai ales sa cistige eventual nu sa bage autobaza in poarta pt egal.
    Dar bineteles daca vom juca ca fletii....atunci asta e, dar ma indoiesc. Miza e prea mare si .... jucatorii intra in re-examinare si isi joaca viitorul, nu doar acest campionat. Miza e mai mare pentru toti acum. Acum e si vorba de caracter deja. E a doua sansa....nui loc de "mistake"-uri. Daca nu mai ajungeam Steaua asta era....se mai intimpla si la case mai mari...dar acum ochii tuturor sint pe ei....si cu ultima clasata....ar fi chiar de risul curcilor....desi sint constient ca multa vreme erau echipa de locul 13-14 nu de 18. Acum nu stiu, mai leaga ei cite ceva dar nu mai au consistenta din meciul cu Rapid.
    Last edited by TZEFERU; 6th May 2008 at 08:47.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  6. #258
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    in meciul Dinamo - Steaua au fost in lupa orgolii contra dorinta de a fi campion. au castigat orgoliile. ce te face sa crezi ca maine va fi altfel, inafara de posibilitatea "normala" ca CFR sa castige !?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #259
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Ma bazez pe caracterul celor de la CFR, indiferent cum joaca U, CFR trebuie sa fie mai buni. Singur exista imprevizibilul, dar in mai mica masura comparativ cu meciul Dinamo - Steaua.
    Daca CFR pierde...pe loc si la foc automat cineva de la CFR tre sa ii acopere repede cu o prelata neagra .... sa nu ii mai vada nimeni o buna vreme.
    Nu cred ca vor fi aranjamente, mai degraba se va negocia la evitarea ruperii picioarelor sint convins ca sint multi anti-CFR acolo, nu neaparat pro-U....ma refer la multi care vor pleca de la ei.
    Daca cistigam am sa ma bucur evident, e normal...dar ma bucur acum mai mult si pentru acest campionat si ar fi excelent ca si alte echipe sa prinda curaj in special dupa aceasta turnura interesanta a campionatului.......poate ne-a facut sa vedem si altfel lucrurile.
    Sint convins ca si altii au privit cu mai mult interes acest final...comparativ cu un final de defilare a CFR-ului care nu s-a produs.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  8. #260
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    @mariomax, a jucat totusi locul 1 cu locul 5 in meciul Dinamo - steaua! Acum joaca locul 1 cu 18! E o diferenta mare totusi, chiar daca va mai legati sperante de acest meci! La fel si orgoliile sunt mult mai mici, doar prin simplul fapt ca voi v-ati laudat pina acum ca derbyul CFR-u nu are conotatii atat de mari ca derbyul Dinamo-steaua! ... asa si este, deci orgoliile sunt infinit mai mici acum!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii pui pe fapte
    Cu echipa Clujului, mndria Ardealului
    Triesc fiecare clip cu cea mai bun echip
    i-am purtat de cnd m tiu alb i viiniu.[/COLOR]

  9. #261
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    tocmai ce ziceam si duminica seara, pe cat de buna a fost pentru CFR victoria lui Dinamo, sau pe cat de buna ar putea sa fie, pe atat de rea ar putea deveni. asta pentru ca in cazul ratarii titlului, o sa avem la finalul meciului de miercuri doua foste posibilitati: una in care CFR a pierdut titlul odata cu cel putin egalul Stelei in groapa, caz in care ratarea titlului ar insemna o mai mica dezamagire din cauza unei mai mari arii de acuzare in exterior, si aici ma refer la parcursul mai mult sau mai putin "murdar" al Stelei, si a doua, in care CFR a pierdut titlul odata cu cel putin egalul lui U pe Moina, caz in care ratarea titlului ar insemna o uriasa dezamagire, datorita multor "factori" pe care nu-i mai enumar. plus ca acuzele inspre Steaua in acest caz, daca vor fi, nu vor mai starni aplauze prea multe...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #262
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    @mariomax, a jucat totusi locul 1 cu locul 5 in meciul Dinamo - steaua! Acum joaca locul 1 cu 18! E o diferenta mare totusi, chiar daca va mai legati sperante de acest meci! La fel si orgoliile sunt mult mai mici, doar prin simplul fapt ca voi v-ati laudat pina acum ca derbyul CFR-u nu are conotatii atat de mari ca derbyul Dinamo-steaua! ... asa si este, deci orgoliile sunt infinit mai mici acum!
    la fel cum mici sunt si literele cu care scrii Steaua si U. Eu recunosc ca in timpul meciurilor si sub influenta bauturilor fotbalistice mai am derapaje si mai folosesc si litere mici, dar in rest imi place sa fiu obiectiv si...civilizat.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #263
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...tige-u-2612665
    Eu am trait toate aceste lucruri de care vorbeste Tegean si stiu cita frustrare si umilinta am inghitit de la cei de la U care credeau ca li se cuvine cumva sa cistige cu aranjamente....si cit misto au facut colegii mei de clasa uisti si ce grozavi se crdeau ei....Eu nu ma astept la recompense acum in nici un caz. A trecut, daca te uiti pe site-ul lor CFR Cluj este trecut cu XXXX sau ...... ei inca nu au reusit sa se civilizeze nici azi......si asta le vine de demult, eu ii cunosc mai bine. Dar tre sa recunosc ca sint si multi dintre ei care s-au mai schimbat si faptul ca CFR a realizat ceva totusi...si nu a facut doar act de prezenta. i-a mai schimbat...pe unii.
    La sf articolului Tegean se refera ca CFR ca nu joaca bine si sint de acord si eu pe undeva cu el, dar fotbalul s-a schimbat mult fata de atunci. Tin minte meciuri extraordinare de pe vremuri si deseori cind intru pe stadion mai am inca acea imagine a acelor meciuri si le compar si eu si le raportez....probabil si Tegean la asta se refera, dar sa fim corecti totusi.....vremurile s-au schimbat, atunci se juca si de placere si erau mult...mult mai multe artifici technice ca acum....nu era presiunea de acum.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  12. #264
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    in ce priveste situatia si jocul CFR-ului ii dau dreptate.
    si ca sa continui ideea, CFR va avea "viata" mult mai grea de la anul in Liga I, nu va mai fi neglijata ca anul acesta...
    Last edited by mariomax; 6th May 2008 at 10:00.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  13. #265
    Ex - Eye Kyu Jacob's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    823
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    si ca sa continui ideea, CFR va avea "viata" mult mai grea de la anul in Liga I, nu va mai fi neglijata ca anul acesta...
    Asa zicea jiji si in urma cu 1 an...

  14. #266
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    nu stiu, nu-l urmaresc pe personaj.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #267
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UltraSlayer View Post
    Cei din Grecia insa nu sunt recunoscuti ca minoritate si nu li se permite sa foloseasca limba, grecii au avut mereu o politica foarte agresiva de asimilare a minoritatilor, de aceea in Grecia nu exista minoritati deloc, cu toate ca sunt aproape 1 mil aromani acolo.....
    Esti foarte prost informat daca taceai era mult mai bine. In Grecia VLAHII sunt recunoscuti ca si minoritate si au limba lor proprie. Limba vlahica este unica deoarece este doar o limba vorbita nu si scrisa , nu are o grafie proprie. La fel in Grecia sunt recunoscute minoritatile albaneze , ruse, poloneze si chiar minoritatea turca este recunoscuta. Din Creta si pana in Alexandropolis sunt vlahi care cu mandrie afirma ca sunt descendenti ai romanilor. In nordul Greciei in majoritatea satelor se vorbeste numai vlahica .In Grecia in actele publice se folosesc limbile : greaca , albaneza , rusa, turca si engleza.


    Dupa acest meci sper ca CFR-ul sa fie campioana.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  16. #268
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    Antipa e minciuna pe langa ce-i aici...
    [FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Red"][B][SIZE="4"]COME ON OTELUL GALATI !!![/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]

  17. #269
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Ce mai atata vorbarie, musai castigam si vine in Cluj primul titlu de campioni!

  18. #270
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    meci identic cu uta-cfr, cfr-rapid, dinamo-cfr, cfr-gloria
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  19. #271
    junior locomotiva07's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    0-1
    2007, anul viitoarei campioane - CFR !!!

  20. #272
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    2-1 sau 1-1 sper
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  21. #273
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    2-1 sau 1-1 sper
    Ma sa nu te mai aud cu egaluri ca ma superi! Ce naiba, alea sunt obiective zootehnice! Totul sau nimic!

    1-3

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •