View Poll Results: pronostic

Voters
53. You may not vote on this poll
  • 1

    37 69.81%
  • x

    6 11.32%
  • 2

    10 18.87%
Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 149

Thread: Etapa a 34-a: FC OTELUL GALATI – FC POLI IASI

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DanielAndrei View Post
    merita luata in considerare declaratia clovnului principal ori secundar, al Otelului. Ati fi vrut sa ne dam la o parte??
    S-a vazut clar ca v-a dat bani nea Stiulete de la Vaslui... abia va platiti salariile cu ce a dat porumboiu... Nu am zis sa nu se joace corect, insa nici tragerea asta de timp nesimtita, 2 goluri anulate din care unul pe nedrept + circul de la final facut de Popa...

  2. #86
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    eu zic ca zana maselutza e in spatele meciului....e clar, se vede de sub perna ca si elodia si big foot au participat...ce mai... toti ii lucreaza pe la spate pe galateni.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Hamsterutz tu ai ramas la Craciun ??? E clar ca ati avut ambitia asta pentru o suma de bani venita din partea unui vacar cu nume de Stiulete...

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    eu zic ca zana maselutza e in spatele meciului....e clar, se vede de sub perna ca si elodia si big foot au participat...ce mai... toti ii lucreaza pe la spate pe galateni.
    Ia zi-mi si mie,voi jucati cu asa indarjire cum ati facut cu Otelul in toate meciurile ?

  5. #89
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    nu mai plangeti ,o sa straluceasca soarele si pe strada voastra

  6. #90
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ia zi-mi si mie,voi jucati cu asa indarjire cum ati facut cu Otelul in toate meciurile ?
    uita-te la buzau la tg jiu la vaslui....ti-am dat numai 3 deplasari nu mai zic de meciurile de acasa.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #91
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hamsterutz View Post
    uita-te la buzau la tg jiu la vaslui....ti-am dat numai 3 deplasari nu mai zic de meciurile de acasa.

    Ar mai fi cu steaua și CFR - acasă!! etc...

    UITE unde au pierdut:

    01.08.2007 Otelul Galati - CFR Cluj 0-1

    și

    19.04.2008 Otelul Galati - Steaua 0-1

    DAR BÂRNA nu se vede...mai bună e capra vecinului
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ieseni mizerabili....

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrind View Post
    Ar mai fi cu steaua și CFR - acasă!! etc...

    UITE unde au pierdut:

    01.08.2007 Otelul Galati - CFR Cluj 0-1

    și

    19.04.2008 Otelul Galati - Steaua 0-1

    DAR BÂRNA nu se vede...mai bună e capra vecinului

    Si suntem ceferita sau steluta ? Daca stai sa te uiti noi am pierdut si cu dinamo si cu rapid. Sezonul trecut insa am castigat acasa si cu steaua si cu dinamo, in giulesti egal, insa am pierdut acasa de-o maniera clara cu rapidu, deci rezultatele ce le evoci tu nu au nicio treaba cu meciul de ieri unde ati tras de timp pe apucate, unde s-au anulat 2 goluri si unde Popa a facut circ, cred ca si-a ratat cariera "profesorul".

  10. #94
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    ANTRENORUL IAȘULUI, LOVIT CU O PUNGĂ DE SEMINȚE!
    circaru' de la Iasi tot circar ramane.......
    https://t.me/pump_upp

  11. #95
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Daca se termina 3-0 nu se supara nimeni!! Insa si atitudinea crainicului care a anuntat ca vasluiul este condus de catre rapid a influentat jocul la modul psihologic deoarece jucatorii sau relaxant spunand ca e usor sa dai un gol iasului.La aceasta conjunctura s-au adaugat si banii trimisi de porumboiu via Iasi , acesta asigurandu-se prin toate metodele posibile ca Vasluiul va intra in uefa intertoto!! Poate ca am jucat prost meciul meciurile de acasa cu echipele mari insa vrem ca toate punctele care le-am obtinut ca se contorizeze la sfarsitul clasamentului ,fara alte tertipuri pe mesele frf!! In fine concluzia este una singura: ne invartim intr-un campionat de kakat, unde toate echipele isi fura caciula una alteia fara sa ne dam seama ce mici suntem in plan international!! Trist dar adevarat!!
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  12. #96
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ieseni mizerabili....

    gălățeni ......
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  13. #97
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Si suntem ceferita sau steluta ? ....deci rezultatele ce le evoci tu nu au nicio treaba cu meciul de ieri unde ati tras de timp pe apucate, unde s-au anulat 2 goluri
    NU am spus de "sclavie" ci doar de maniera de abordare a acelor meciuri!! ca răspuns la ce a scris un ofticat
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ia zi-mi si mie,voi jucati cu asa indarjire cum ati facut cu Otelul in toate meciurile ?
    și mai amintit de 2 goluri ANULATE!! AU fost pe bune anulate, așa că...

    si unde Popa a facut circ, cred ca si-a ratat cariera "profesorul".
    "Adversitatea" lui POPA se trage de la acel meci amical, de prezentare a lotului, la care voi ne-ați INVITAT și la care v-ați manifestat ca niște ANIMALE !! Chemi omul în casa ta și apoi îl iei la bătaie!!
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  14. #98
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Ce circar poate sa fie acest Popa...

  15. 9th May 2008, 07:09

  16. #99
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Eu zic ca iesenii au cea mai mica vina in chestia asta (mai putin tampenia lui Popa).
    Vina e pe jumatate a noastra, pentru ca daca nu pierdeam ca prostii meciul cu U Cluj, acum Porumbul si banditii de la FRF puteau sa faca si matanii, ca nu ajungea Vasluiul in Intertoto.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #100
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by acmilan_nutu View Post
    Daca se termina 3-0 nu se supara nimeni!! Insa si atitudinea crainicului care a anuntat ca vasluiul este condus de catre rapid a influentat jocul la modul psihologic deoarece jucatorii sau relaxant spunand ca e usor sa dai un gol iasului.La aceasta conjunctura s-au adaugat si banii trimisi de porumboiu via Iasi , !
    Ai vorbit ca sa nu adormi
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  18. #101
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrind View Post
    și mai amintit de 2 goluri ANULATE!! AU fost pe bune anulate, așa că...
    Au fost pe bune anulate, ca doar nu or fi fost pe rele anulate, da sunt JUST anulate amandoua ?? Eu unul din cate am vazut pe reluari unul e anulat in mod corect iar altul incorect.... In fine nu prea mai are importanta avand in vedere ca meciul nu se mai intoarce.

  19. #102
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    OȚELUL - ÎN PERICOL DIN CAUZA UNUI FARSOR!




    * Șeful Securității de la Stadionul "Oțelul" a văzut de la doi pași simularea jenantă a tehnicianului ieșean Ionuț Popa: "A fost o regie ieftină, clubul gălățean nu trebuie să fie penalizat pentru asta!"

    Glumeț și nu prea

    Ionuț Popa, tehnicianul formației Politehnica Iași, pare un tip ieșit din comun de simpatic la televizor. La fiecare conferință de presă pe care o prezidează face poante pe gustul publicului larg, încearcă ironii și comparații pline de haz, dar nu-i iese de fiecare dată. Are și momente în care glumele sale frizează ridicolul, iar mai nou face și pantomimă - miercuri după-amiază a simulat leșinul în fața a 4.000 de privitori și a câți telespectatori or fi ales să vadă meciul de la Galați! Jenant pentru antrenorul ieșenilor este faptul că plonjonul său a fost observat îndeaproape de șeful Securității Stadionului "Oțelul", subofițerul Nicolae Milea, de la firma de protecție și pază BGS.

    "Punga de semințe
    a venit de pe banca lor!"

    Dacă cei doi crainici ai Telesportului păreau să transmită o tragedie în direct, folosind sintagme precum "imagini șocante", "situație fără precedent", Nicolae Milea n-a ezitat să eticheteze gestul lui Popa drept o regie ieftină, o farsă de doi lei. "Dacă n-aș fi văzut incidentul, aș fi încercat să aflu adevărul și poate că mi-ar fi fost greu să intru în posesia informațiilor reale, dar eu am stat la doi metri de domnul Popa. L-am văzut cum, deodată, s-a aruncat la pământ, apoi o pungă de semințe de sub banca de rezerve a lui Poli a aterizat lângă el. A apărut și o brichetă acolo, dar aruncată tot din acea zonă, așa că am asistat la un spectacol de duzină", susține șeful Securității de la meciurile de pe teren propriu ale Oțelului.

    "Hai la contraexpertiză!"

    Milea susține că i-a prezentat cazul observatorului partidei de alaltăieri, Sorin Satmari, convingându-l pe acesta din urmă să nu consemneze incidentul în raportul oficial. "I-am zis observatorului că sunt dispus ca domnul Popa să facă o contraexpertiză pe banii mei, să vedem dacă a fost lovit de un obiect contondent, așa cum susține. Orice om lovit prezintă timp de șapte zile o echimoză. Dacă se va ajunge ca Oțelul să fie penalizat pentru această prostie, voi reacționa în consecință. Nu permit nimănui să se joace cu munca echipei de securitate pe care o conduc", a adăugat reprezentantul BGS. La urcarea în autocar, Popa prezenta o pată roșie pe gât de ca și cum s-ar fi scărpinat!

    E posibilă suspendarea
    terenului?

    Întregul circ de la finalul jocului Oțelul - Poli Iași s-ar putea solda totuși cu repercusiuni, clubul gălățean fiind pasibil de o amendă consistentă și de cel puțin o etapă de suspendare a stadionului propriu. Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal ar putea judeca acest balamuc după imaginile video care nu prezintă decât momentul în care antrenorul Popa este secerat la pământ, deși raportul observatorului este cel mai important document al unui meci de fotbal.

    Sursa: www.viata-libera.ro

  20. #103
    senior PIETREANU's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    233
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    OȚELUL - ÎN PERICOL DIN CAUZA UNUI FARSOR!




    * Șeful Securității de la Stadionul "Oțelul" a văzut de la doi pași simularea jenantă a tehnicianului ieșean Ionuț Popa: "A fost o regie ieftină, clubul gălățean nu trebuie să fie penalizat pentru asta!"

    Glumeț și nu prea

    Ionuț Popa, tehnicianul formației Politehnica Iași, pare un tip ieșit din comun de simpatic la televizor. La fiecare conferință de presă pe care o prezidează face poante pe gustul publicului larg, încearcă ironii și comparații pline de haz, dar nu-i iese de fiecare dată. Are și momente în care glumele sale frizează ridicolul, iar mai nou face și pantomimă - miercuri după-amiază a simulat leșinul în fața a 4.000 de privitori și a câți telespectatori or fi ales să vadă meciul de la Galați! Jenant pentru antrenorul ieșenilor este faptul că plonjonul său a fost observat îndeaproape de șeful Securității Stadionului "Oțelul", subofițerul Nicolae Milea, de la firma de protecție și pază BGS.

    "Punga de semințe
    a venit de pe banca lor!"

    Dacă cei doi crainici ai Telesportului păreau să transmită o tragedie în direct, folosind sintagme precum "imagini șocante", "situație fără precedent", Nicolae Milea n-a ezitat să eticheteze gestul lui Popa drept o regie ieftină, o farsă de doi lei. "Dacă n-aș fi văzut incidentul, aș fi încercat să aflu adevărul și poate că mi-ar fi fost greu să intru în posesia informațiilor reale, dar eu am stat la doi metri de domnul Popa. L-am văzut cum, deodată, s-a aruncat la pământ, apoi o pungă de semințe de sub banca de rezerve a lui Poli a aterizat lângă el. A apărut și o brichetă acolo, dar aruncată tot din acea zonă, așa că am asistat la un spectacol de duzină", susține șeful Securității de la meciurile de pe teren propriu ale Oțelului.

    "Hai la contraexpertiză!"

    Milea susține că i-a prezentat cazul observatorului partidei de alaltăieri, Sorin Satmari, convingându-l pe acesta din urmă să nu consemneze incidentul în raportul oficial. "I-am zis observatorului că sunt dispus ca domnul Popa să facă o contraexpertiză pe banii mei, să vedem dacă a fost lovit de un obiect contondent, așa cum susține. Orice om lovit prezintă timp de șapte zile o echimoză. Dacă se va ajunge ca Oțelul să fie penalizat pentru această prostie, voi reacționa în consecință. Nu permit nimănui să se joace cu munca echipei de securitate pe care o conduc", a adăugat reprezentantul BGS. La urcarea în autocar, Popa prezenta o pată roșie pe gât de ca și cum s-ar fi scărpinat!

    E posibilă suspendarea
    terenului?

    Întregul circ de la finalul jocului Oțelul - Poli Iași s-ar putea solda totuși cu repercusiuni, clubul gălățean fiind pasibil de o amendă consistentă și de cel puțin o etapă de suspendare a stadionului propriu. Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal ar putea judeca acest balamuc după imaginile video care nu prezintă decât momentul în care antrenorul Popa este secerat la pământ, deși raportul observatorului este cel mai important document al unui meci de fotbal.

    Sursa: www.viata-libera.ro
    SI ACUMA CE E DE RAS ?
    VOI CA VA-TI BATUT CU PUMNUL IN PIEPT CA VEZI DOAMNE NU DAM MECIUL LA CEAHLAUL, IACA ATI SERVIT ACU PROPRIA PORTIE, SI O A MAI SERVITI DUPA CATE ARANJAMENTELE STIL CAPRA CU JIJI ATI MAI FACUT !
    BUCURATIVA DE RAUL ALTORA !

  21. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ce-i cu tine pietroi nemtoi?n-ai ceva mai bun de facut ?ne acuzi ca nu v-am dat meciul sa inteleg?cum poti fi asa penibil?vezi-ti de echipa ta de kkt .

  22. #105
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIETREANU View Post
    SI ACUMA CE E DE RAS ?
    VOI CA VA-TI BATUT CU PUMNUL IN PIEPT CA VEZI DOAMNE NU DAM MECIUL LA CEAHLAUL, IACA ATI SERVIT ACU PROPRIA PORTIE, SI O A MAI SERVITI DUPA CATE ARANJAMENTELE STIL CAPRA CU JIJI ATI MAI FACUT !
    BUCURATIVA DE RAUL ALTORA !
    Rad de circarul de Popa, Mister Caps Look de Piatra

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •