View Poll Results: pronostic

Voters
44. You may not vote on this poll
  • 1

    12 27.27%
  • x

    8 18.18%
  • 2

    24 54.55%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 104

Thread: Etapa a 33-a: Farul Constanta - Otelul Galati

  1. #22
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    Iar despre faptul ca farul poate ajuta Otelul... ce motiv ar avea ?
    n-ar fi pt prima data...am mai sacrificat noi o participare in cupa uefa pt a va salva pe voi de la retrogradare pe la inceputul anilor 90 (meci pierdut de farul la masa verde pt folosirea unui jucator suspendat dupa ce pe teren va batusem)...si ca sa-ti raspund strict la intrebare...pt grig

  2. #23
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    n-ar fi pt prima data...am mai sacrificat noi o participare in cupa uefa pt a va salva pe voi de la retrogradare pe la inceputul anilor 90 (meci pierdut de farul la masa verde pt folosirea unui jucator suspendat dupa ce pe teren va batusem)...si ca sa-ti raspund strict la intrebare...pt grig
    Aici nu comentez ca aveti dreptate

  3. #24
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    n-ar fi pt prima data...am mai sacrificat noi o participare in cupa uefa pt a va salva pe voi de la retrogradare pe la inceputul anilor 90 (meci pierdut de farul la masa verde pt folosirea unui jucator suspendat dupa ce pe teren va batusem)...si ca sa-ti raspund strict la intrebare...pt grig
    Asta nu cunosc... abia eram nascut pe vremea aia. Eu vorbesc de ora actuala, Otelul nu ar avea cu ce sa vicieze rezultatul
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  4. #25
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1

  5. #26
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    Asta nu cunosc... abia eram nascut pe vremea aia. Eu vorbesc de ora actuala, Otelul nu ar avea cu ce sa vicieze rezultatul
    nu zice nimeni ca ar vicia otelul rezultatul...doar ca pt noi constantenii nu ar fi o mare suparare daca am pierde, ci chiar ne-am bucura un pic daca am putea sa-l ajutam cu ceva pe grigoras

  6. #27
    incepator alexander_hleb's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Dupa cate imi amintesc Otelul a jucat pe Gheorghe Hagi in UEFA ultima oara, Farul e salvata, Otelul are nevoie de 3 puncte azi si inca 3 lejere cu Iasi-ul in ultima etapa, sunt convins ca vasluienii nu fac mai mult de 2 puncte in ultimele 2 meciuri la Urziceni si acasa cu Rapid,8-0 golaveraj in ultimele 2 meciuri pt Otelul, o sa fie mai multzi galatzeni decat constantzeni la meci, diferenta de motivatie, nu vad de ce n-ar fi 2

  7. #28
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexander_hleb View Post
    o sa fie mai multzi galatzeni decat constantzeni la meci
    daca nu bagai si aberatia asta eram cu totul de acord cu tine...si apropo, vezi ca meciul e duminica, nu azi...asta ca nu cumva sa ajungi azi pe stadion si sa te trezesti ca esti singur

  8. #29
    incepator alexander_hleb's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    stai calm ca n-o sa fiu singur la Piatra, GAV will be in the house again, cat despre otelul, bafta si la cum a aratat stadionul Farului la ultimele meciuri de acasa nu inteleg cum potzi sa spui ca o sa fitzi mai multzi ca ei(ma refer la suporteri, galerie) nu cetatzeni, cand voi n-atzi fost 150 de ultrasi in total in ultimele 3 meciuri acasa.

  9. 30th April 2008, 14:03

  10. #30
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    daca nu cunosti situatia mai bine taci din gura...din diverse motive (pe care toti faristii le stiu) brigazile fariste in marea lor parte nu au incurajat echipa in acest retur, dar au fost prezente la toate meciurile de acasa si chiar la cele din deplasare, stand insa dispersate prin tribuna

  11. #31
    incepator alexander_hleb's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    nici nu ma intereseaza sa cunosc situatia si nici nu sunt farist sa stiu cum totzi faristi stiu, esti ultras mergi la peluza si incurajezi echipa, nu , stai si mananci seminte si zambesti la camera sa te vezi la teveu acasa la reluari.Cu ce a ajutat echipa faptul ca au venit la meci si au stat la tribuna cu babele? Nu sunt curios de motivele lor,fu.k if I care actually dar mi se pare ca daca vi la stadion si esti la tribuna nu mai intrii la categoria pe care o mentionam in postul anterior, suporteri, galerie, deci n-am gresit cu nimic, asta se vede de acasa, asta se simte in teren, tu crezi ca pe todoran il incalzeste ca ultrasii tin cu farul si vin dispersati la stadion daca nu se aud, nu creeaza atmosfera care trebuie sa o creeze acasa, n-ai cu cine sa sarbatoresti golurile

  12. #32
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    aha, deci unul care vine la stadion si sta in tribuna nu e suporter? sa inteleg ca fotbalul se joaca doar pentru galerii si ultrasi? banuiesc ca nu...si ca sa-ti reamintesc de la ce a plecat discutia, ai spus ca vor fi mai multi galateni decat constanteni si atat, fara sa faci referiri la galerii
    ps...daca ai intra in peluza pe baza de tabel (cu toate datele de identificare in el) si te-ai trezi dupa meci cu amenda prin posta fara sa faci nimic te-ai mai duce si la meciurile urmatoare in peluza?

  13. #33
    senior
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Sper sa castige Otelul. Nu am nimik cu cei de la Farul insa Otelul merita sa joace in intertoto. Circarul de Porumboiu trebuie sa ramane acolo unde numele ii sugereaza ca ii este locul : pe camp. Un taran descreieret care a facut atata circ pentru nimik. Eu mai mare prefacut ca porumboiu nu am vazut in viata mea. Becali e mic copil pe langa porumboiu.
    Nu in ultimul rand felicitari farului pentru salvarea de la retrogradare. Bafta si sa auzim de bine.
    P.S. Am un pont : pariati pe victoria ceahlaului....e sigura treaba...eu am sa pariez 5000 de euro. Merita.

  14. #34
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    pune biletul pe forum sa vedem daca ai tupeu..

  15. #35
    senior
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    am sa fac si asta ....eu am incercat sa iti dau un pont ...daca vrei sa pariez bine...daca nu asta e...eu am sa castig o suma frumusica.

  16. #36
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    ooooooo...multumesc ca m-ai luminat...ce ma faceam fara tine...dar nu, multumesc, eu unul am sa joc pe o victorie a galatiului...cota de 4-4.25 merge incercata...iti recomand si tie un x2 la acest meci si scoti o cota mult mai buna decat cea de la ceahlaul (ps...e mai sigur un x2 aici decat 1 la ceahlaul, asculta-ma pe mine)

  17. #37
    incepator alexander_hleb's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Nu se joaca doar pentru ultrasi si galerii doar ca cei antementionati sunt cei care pot ajuta echipa, o pot duce spre victorie, o pot scoate dintr-un moment greu, s-au dus vremurile cand tot stadionul canta pe Oblemenco "Hai Universitatea, Hai Craiova, tu campiona unei mari iubiri", acum cei de la tribuna in marea lor majoritate se numesc suporteri de rezultat care n-au un impact foarte mare asupra jocului echipei.Imi pare rau daca n-am specificat insa m-am referit la galerie cand am sustinut ca vor fi mai multzi galetzeni decat constantzeni in tribuna si inca ceva, in peluze nu in tribuna sa scapam si de dispersati.S-au mai luat amenzi si la Timisoara si noi intram ca pe vremea comunismului cu un jandarm care stie sa citeasca si altu care stie sa scrie numele, seria in carnetel dar amenzile se mai si contesta si daca nu se rezolva asha, well de aia esti grupare/brigada/fazzione ce vrei tu sa impartzi totul, chiar si cand ai de platit ceva
    Last edited by alexander_hleb; 30th April 2008 at 18:46.

  18. #38
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laziobz View Post
    P.S. Am un pont : pariati pe victoria ceahlaului....e sigura treaba...eu am sa pariez 5000 de euro. Merita.
    si ce legatura are asta cu rechinii si otelarii
    https://t.me/pump_upp

  19. #39
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    laziobz... vezi ca tot tu ai spus ca esti sigur ca Ceahlaul va castiga la Galati

  20. 30th April 2008, 19:58

  21. #40
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    gata bag si eu 5000 de euroi
    anti s.d.r.

  22. #41
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    eu ma bag la 5001 :>
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  23. #42
    incepator BogdanH14's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Baia Mare, Romānia
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    faru joaca binisor in ultima perioada, otelu joaca bine, totusi cred ca se va termina X

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •