View Poll Results: pronostic

Voters
53. You may not vote on this poll
  • 1

    18 33.96%
  • x

    10 18.87%
  • 2

    25 47.17%
Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 240

Thread: Etapa a 33-a: Ceahlaul Piatra Neamt - Poli Timisoara

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    X2
    Am observat o gramada de tipi care zic "Ceahlaul o sa castige, ca are nevoie sa scape de retrogadare." sau "Cutare o sa castige ca trebuie sa-si refaca baremul, sau are nevoie de nush ce".

    Faptul ca o echipa are anumite nevoi, nu inseamna ca o sa castige toate meciurile datorita acelei nevoi. Chiar si determinati de aceasta.

  2. #86
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Cica Jabba zicea ca si infrangerea este socotita ...victorie asa ca sa vina folcloristele....:dance:
    https://t.me/pump_upp

  3. #87
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Pt meciul asta Poli are cota 6 ...probabil a crezut cineva ca ceahlaul joaca cu varianta de divizie C a poli-timisoarei.
    Si ceahlaul are o cota mai mica decat steaua la meciu cu vaslui ....astea impreuna =blat (de la cofetaria lui Copos ...si bine inteles e mana lu Rednic)

  4. #88
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clausisme View Post
    Pt meciul asta Poli are cota 6 ...probabil a crezut cineva ca ceahlaul joaca cu varianta de divizie C a poli-timisoarei.
    ce sa facem....suntem resemnati la cota asta
    https://t.me/pump_upp

  5. #89
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexuuBZ View Post
    hai poli..am incredere in voi
    Hai domnule, fii serios !

  6. #90
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Pe ce canal e meciul? Ca pe Kanal D ii o emisiune pt. fraieri.

  7. #91
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    pe canalul dunare-marea neagra
    https://t.me/pump_upp

  8. #92
    sport legend KpaC's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Piatra-Neamt
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aliniuz View Post
    Pe ce canal e meciul? Ca pe Kanal D ii o emisiune pt. fraieri.
    =)) pe cartoon network .. sau etno tv 1. meciul e duminica de la 20:30 si 2. nu se televizeaza

  9. #93
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KpaC View Post
    =)) pe cartoon network .. sau etno tv 1. meciul e duminica de la 20:30 si 2. nu se televizeaza
    Pentru pct.ul 2= NORMAL
    Un antevorbitor mi-a luat vorba din tastatura: pe canalul Dunare Marea Neagra ! Pentru astia as incepe de la Poarta Alba....

  10. #94
    senior
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    ceahlaul...o adunatura de zdrentze...am vazut ca o zdreantza de pe forum care se bucura ca nu e televizat....bravo mah , ai dovedid ca esti o zdreantza ordinara...hai marsh si voteza pe pinalti si poate va da si voua un coltz de paine amaratilor....tot il prind odata pe pinalti si vali alex de la lpf sa le dau un cap in gura la javrele astea ordinare.

  11. #95
    senior
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    asa cum am mai spus am tot respectul fata de publicul timisorean , insa acest tzigan ordinar care conduce clubul nu face altceva decat sa starbeasca din onoarea timisoarei. Iata cum un tzigan nenorocit distruge un mit ...pacat de acest club , pacat de acest oras insa asta e romania : toti borfasii au ajuns persoane publice....iancule esti o mizerie si sper ca publicul din timisoara sa te puna la respect...esti o zdreanta iancule.

  12. #96
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laziobz View Post
    ceahlaul...o adunatura de zdrentze...am vazut ca o zdreantza de pe forum care se bucura ca nu e televizat....bravo mah , ai dovedid ca esti o zdreantza ordinara...hai marsh si voteza pe pinalti si poate va da si voua un coltz de paine amaratilor....tot il prind odata pe pinalti si vali alex de la lpf sa le dau un cap in gura la javrele astea ordinare.
    Nu te supara pe mine, stiu la cine te rferi, asta vis-a-vis de capatana in gura, insa ai certitudinea ca fapta asta va fi curand? 90% o sa fiti in ligi diferite. Cupa Romaniei, cine stie...

  13. #97
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny del corco View Post
    Hai domnule, fii serios !
    bre!! tu nu vezi de cand e postata? pot sa zic invers?
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  14. #98
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laziobz View Post
    asa cum am mai spus am tot respectul fata de publicul timisorean , insa acest tzigan ordinar care conduce clubul nu face altceva decat sa starbeasca din onoarea timisoarei. Iata cum un tzigan nenorocit distruge un mit ...pacat de acest club , pacat de acest oras insa asta e romania : toti borfasii au ajuns persoane publice....iancule esti o mizerie si sper ca publicul din timisoara sa te puna la respect...esti o zdreanta iancule.
    shht... ca deocamdata Timisoara e printre putinele echipa care nu s`au dat la o parte din fata stelei. deci, respect Iancu !

  15. #99
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Mesaj catre fani
    2008-05-01 23:15:40

    In aceasta seara, presedintele Consiliului de Administratie al Politehnicii 1921 Stiinta, dl. Marian Iancu, a remis urmatorul mesaj catre suporterii echipei noastre: "Nu ma intereseaza rezultatul meciului cu Ceahlaul Piatra Neamt. Politica clubului este sa se asigure ca joaca intr-un campionat curat si corect. Daca vom invinge, este OK. Daca vom pierde, este la fel de bine, deoarece or sa dispara, pentru la anul, cel putin doua echipe "frati si surori" ale celor care se tot lauda cu rezultatele lor mincinoase. Oricare ar fi deznodamantul partidei de la Piatra Neamt, voi considera ca sunt trei puncte in plus in economia pachetului propus jucatorilor pentru premiere. Vom juca fara emotii si nu imi doresc decat sa fim pragmatici. Atunci cand intr-o competitie intalnesti numai rau, trebuie sa-l alegi pe cel mai mic. Ce ar insemna sa incepem un campionat viitor cu gandul ca macar o echipa are asigurate din start 12 puncte, ca sa nu spun 18? (cunoscatorii stiu de ce...). Sper ca binele sa invinga si sa avem parte de un campionat viitor mult mai aproape de fair-play, de competitie sportiva in adevaratul sens al cuvantului. Sa nu va suparati pe noi, orice s-ar intampla, pentru ca oricum va fi bine. Mergem sa jucam, sa invingem, pentru ca asa e normal. Si atat!".

    Sursa: site oficial http://www.politimisoara.com/

    Asa ca: Cine baga steluta-n B, Poli e, Poli e.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  16. #100
    sport legend clausisme's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    451
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Mesaj catre fani
    2008-05-01 23:15:40
    In aceasta seara, presedintele Consiliului de Administratie al Politehnicii 1921 Stiinta, dl. Marian Iancu, a remis urmatorul mesaj catre suporterii echipei noastre: "Nu ma intereseaza rezultatul meciului cu Ceahlaul Piatra Neamt. Politica clubului este sa se asigure ca joaca intr-un campionat curat si corect. Daca vom invinge, este OK. D[B]aca vom pierde, este la fel de bine, ".
    Doamne Iancu tre sa ramana la ce se pricepe ...carnati de plescoi sau sunca din aia cu rozmarin si sa-i faca competitie lu Matache Macelaru...ca fotbaliatori nu stie sa aleaga,vede blat numai unde nu-i (ex meciul Gloria Buzau - vaslui dupa meciul cu steaua).
    Iar din categoria "Fane Babanu bate pe Iancu " Poli Stiinta nu poate , nu are blazon si nici culori ...jucatorii buni sunt vanduti ( da repede ) si se cumpara rezervele din bucuresti...

    In schimb are suporteri ce nu merita ca echipa lor sa aiba cota 5.5 , 6 intr-un meci netelevizat, cu un patron ce zice ca e ok ca echipa de Cupa Uefa sa piarda cu Ceahlaul ,ca sa mai scape de echipe care i-au batut prin campionat si prin cupa .
    Last edited by clausisme; 3rd May 2008 at 10:11.

  17. #101
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Stati linistiti ca pana la iancu mai sunt jucatorii(de evolutia unora,depinde viitorul lor la Poli) si mai este si Uhrin,care sunt sigur ca nu s-ar murdarii cu asa ceva,in plus,acum avem posibilitatea sa prindem si locul 3 dupa ce rapidul s-a incurcat aseara cu uta. Deci nu mai bagati in seama declaratiile lui iancu...

  18. #102
    senior
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred....astazi am postat pe situl oficial al timisoarei ..nimik anormal pana aici...in mesajul meu catre suporterii timisoarei (pentru care am un respect deosebit si repectul va fi indiferent de rezultatul de la ceahlaul) am adresat cateva intrebari publice...unsa din aceste intrebari era de ce a plecat puiu ionescu de la timisoara. Eu consider ca omul a plecat pentru ca a inteles ca Iancu se baga in mocirla-cooperativa pinalti-padureanu.......suporterii au inceput sa raspunda iar unii dintre ei au condamnat atitudinea presedintelui Iancu. Mai mult, am spus timisorenilor ca acest presedinte a reusit o performantza unica in lume pana la acest moment : a declarat ca echipa sa va primii prima indiferent de rezultat!!!!!!!......ce credeti ca sa intamplat dupa ce suporterii timisoreni au inceput sa'l atace pe iancu????????......situl nu mai este online....Prin aceasta manevra comunista suporterilor timisoreni li sa furat dreptul la libera exprimare. RUSINE IANCU ....Timisoara nu merita sa fie astfel tratata...esti o mizerie iancule ...un blatist nenorocit
    Doresc suporterilor timisoreni multa bafta in tentativa lor de a scapa de un presedinte care isi arunca propiul club in mocirla.

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Buzaul ne-a batut acasa si in cupa!!!! Mioveniul a fost prima echipa care a castigat ...la Timisoara!!!! Revin cu intrebarea: CARE E PROBLEMA,DACA PIERDEM LA CEAHLAUL???? !!!! P.S. Bravo Iancule....ai inceput sa gandesti ca mine !!!!!!

  20. #104
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    e intersant sa vezi o multime de sustinatori ai ceahlaului in conditiile in care multa lume ne huiduie in general...
    faptul ca nu suntem chiar ultima oaie neagra a romaniei, nu scuza insa jocul haotic al mercenarilor din teren si nici jocurile de culise care se duc pentu mentinerea nemtenilor liga I. cu toate astea, fiind pietrean imi sustin echipa locala pana la capat sperand sa ramanem in aceasta liga si de ce nu, visand la un an mai bun. HAI CEAHLAUL!
    sa auzim numai de bine!
    ________
    Quote Originally Posted by Aliniuz View Post

    Faptul ca o echipa are anumite nevoi, nu inseamna ca o sa castige toate meciurile datorita acelei nevoi. Chiar si determinati de aceasta.
    acesta teorema s-a dovedit a fi falsa mai mereu in liga lui mitica... sau poate tu nu esti de pe aici...

    Quote Originally Posted by laziobz View Post
    ceahlaul...o adunatura de zdrentze...am vazut ca o zdreantza de pe forum care se bucura ca nu e televizat....bravo mah , ai dovedid ca esti o zdreantza ordinara...hai marsh si voteza pe pinalti si poate va da si voua un coltz de paine amaratilor....tot il prind odata pe pinalti si vali alex de la lpf sa le dau un cap in gura la javrele astea ordinare.

    cer prea mult daca va rog sa ii dati ban?
    Last edited by tu26dor; 3rd May 2008 at 15:48.

  21. #105
    senior PIETREANU's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    233
    Reputatie
    1

    Victoria mult asteptata a Ceahlaului

    Quote Originally Posted by alexuuBZ View Post
    hai poli..am incredere in voi
    Ceeeee Hai Poli ???
    Ai vrea tu sa ramana Gloria, dar nu va mai fi asa ca timisorenii stiu ce fac .
    Anul asta o ia in barba Gloria si DIRECT IN B !!!
    Afla ca Ceahlaul a fost mai mult decat timorata pe terenuri, ca la inceputul campionatului iau fost luate puncte cu japca pe teren propriu, si inafara cu ajutorul arbitrilor platiti de Jiji si alti mahari.
    Poli e o echipa mare si cred ca e singura care ar fi meritat sa ia campionatul, macar pentru fair playul de care a dat dovada cel putin la ultimile meciuri.
    Numai Craiova lui Mititelu sa facut de ras cu Steaua.
    Sper sa castige meciul Ceahlaul ca are nevoie de 3 puncte ca de aer.
    Daca Ceahlaul ramane in prima liga, am auzit din sursa sigura ca de la inceputul viitorului campionat Stefan va face o echipa de care sa ne mandrim, va schimba totul la echipa,va aduce un antrenor mare, precum Timisoara,Urzicieniul si cum e Brasovul care vine tare din urma.
    Timisoara cu 3 sau fara 3 puncte tot joaca in UEFA SI BRAVO LOR.
    Last edited by PIETREANU; 3rd May 2008 at 16:35.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •