View Poll Results: Dinamo - Steaua?

Voters
152. You may not vote on this poll
  • 1

    93 61.18%
  • X

    11 7.24%
  • 2

    48 31.58%
Page 2 of 85 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1771

Thread: Etapa 33: Dinamo - Steaua

  1. #22
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  2. #23
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Acest meci , in conditii normale, este un meci de 1 cat spitalul de pe langa stadionul dinamo!!
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    preferi 6-0? game.. blat..campionat?
    Si la tenis castigati ?

    Serios ... eu am zis ca o sa castigati la Craiova deoarece ii stiu pe prazari prea bine fiind un fel de "ruda"() dar aici nu cred ca scoateti mai mult de un egal ...
    Stiti si voi ca Dinamo chiar daca e in coma se trezeste si joaca la maxim cu Steaua. Aici nu e de gluma ... daca nu meritati atunci nu veti castiga nimic ... nici macar un amarat de campionat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    daca au primit bani de la jiji... sa incurce cfr acum 2 ani... de ce nu ar face acelas lucru si in meciul asta ...sa o avantajeze tot pe steaua
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  5. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peste Carpati
    Posts
    62
    Reputatie
    0
    Deja e razbel aci si nu am lamurit...fu sau nu offside cu oltenii?

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    castigam cu 5-0 in groapa
    stai linistit, ca in Groapa Dinamo au mai intotdeauna arbitrii lor de casa
    Parca vad ca si acum va arbitra Corpodean, Balaj sau unul de-asta

    Era ieri un articol in gsp in care scria ca Danciu nu concepe sa nu fie prezent pe teren la meciul asta. Cica va purta o masca de-aia, de care avea si Habibou.
    Last edited by cinebelu; 27th April 2008 at 02:27.

  7. #28
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    1 solist! si CFRu ia campionatu
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  8. #29
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    cred ca ala care o "fura" tot stelist era
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Los-Angeles-Ca
    Posts
    1,306
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607 View Post
    1 SOLIST...ORICE AR FI..SPR SA MARCAM IN MIN 97 CU MANA DUPA OFSAID FAULT IN ATAC SI PASI ca sa moara de ciuda toti distrushii!

    MIZERIA a depasit orice LIMITE SI O SA FIE STOPATA in Stefan cel MARE !
    Ce zici de Borcea-Giovani-Jiji?Imi vine sa cred k Giovani Becalu il va traduce pe Borcea,Turcu shi & la un x...

  10. #31
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    bate viitoarea campioana!

  11. #32
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    nu accept decat victorie pt DINAMO

  12. #33
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Eu ma multumesc cu un penalti
    Mergem sa castigam titlul in Groapa! Nu avem ce discuta cu o echipa de pe locul 4 la 17 puncte de Steaua.
    Puncte din care 15 au fost furate si 2 raman dubioase!
    Si aici se va intimpla ca la Craiova! Degeaba vor suporterii, jucatorii daca nu vor actionarii si arbitri victoria dinamovisitilor!
    Inca 2 furturi si gata cu balciul!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #34
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Acum ceva vreme uram deopotriva pe Dinamo si pe Steaua, ba rapidistii mai batrani urau mai mult pe Dinamo, acum lucrurile s-au schimbat, Steaua nu mai e o echipa de fotbal, ci o plaga a sportului, o mizerie in stare pura. Sper sa bata Dinamo si macar o parte dintre stelisti sa moara de icter.
    nu poti sa ne compari pe NOI DINAMOVISTII, avem coloana NU am avut probleme niciodata sa recunoastem si anumite episoade negre ( cele ce au existat nu fabulatiile frustratzilor ! ) , cu aia care se cred " superiori " desi sunt fanii mizeriei ! si asta se vede si pe ols...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  14. #35
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Telespan View Post
    Ce zici de Borcea-Giovani-Jiji?Imi vine sa cred k Giovani Becalu il va traduce pe Borcea,Turcu shi & la un x...
    dc iese asa cum zici tu cu filiera aia eu iti zic ca iese foart urat..da foarte foarte urat..
    eu sunt convins ca nu o sa fie asa !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Eu ma multumesc cu un penalti
    Mergem sa castigam titlul in Groapa! Nu avem ce discuta cu o echipa de pe locul 4 la 17 puncte de Steaua.
    Io zic sa fii mai circumspect si, de ce nu, prudent: coboriti in groapa (si in clasament, evident). Indiferent de cine va fi arbitru, scandalul o sa fie imens...

    Am vazut ca la Craiova idolul vostru - FEKALI - a jucat poker la doua/trei capete: a "amortit" niste fundasi, a "corectat" vederea la arbitrii (centru si una din tuse) si a trimis "coloana a V-a" sa arunce cu obiecte in teren (pentru orice eventualitate...). Evident ca astea le-a gindit la o partida de table cu mititelul...

    Nu cred ca poate sa aplice aceeasi "reteta" si in groapa si sa cistigati un meci fara aranjamente nu puteti (vezi chinul cu Pandurii).... Florin Bratu o sa va umple sacii "europeni" din 2 motive: pentru ca e fost rapidist si pentru ca e actual dinamovist!

  16. #37
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    mai intai..Hristos a Inviat si Pate Fericit tuturor. sa aveti parte de bucurii, sanatate si belsug. pt.....aia, aceleasi urari DOAR in plan personal. in plan sportiv.......NU.
    on topic sper, vreau si CRED ca vom castiga
    Asa si?

  17. #38
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    Din pacate n-ar fi prima data cand Dinamo trage pt Steaua,au aceasta experienta si asa se va intampla si acum ...restul este gargara si cancan.

  18. #39
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Acum ceva vreme uram deopotriva pe Dinamo si pe Steaua, ba rapidistii mai batrani urau mai mult pe Dinamo, acum lucrurile s-au schimbat, Steaua nu mai e o echipa de fotbal, ci o plaga a sportului, o mizerie in stare pura. Sper sa bata Dinamo si macar o parte dintre stelisti sa moara de icter.
    Nu stiu ce sa spun despre mizerie....unii mai rautaciosi ca mine ar putea insinua ca unele echipe care si sacrifica mandria si se lasa violate de niste noi veniti gen cfr cluj doar pt o satisfactie platonica si meschina ar merita mai mult acest titlu.

    Cat despre suporteri si mizerie voi aduce aminte doar de pungile de urina si anumite flegme, in plus curatenia din giulesti e legendara.
    VINDE PLEACA MORI!

  19. #40
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    mai intai..Hristos a Inviat si Pate Fericit tuturor. sa aveti parte de bucurii, sanatate si belsug. pt.....aia, aceleasi urari DOAR in plan personal. in plan sportiv.......NU.
    on topic sper, vreau si CRED ca vom castiga
    Cu adevarat a INVIAT. In plan sportiv tebuie sa recunosc ca sunt f bucuros ca meciul decisiv e cel cu voi.Chiar daca avem numeroase absente mi e teama ca pentru a doua oara consecutiv in groapa se va auzi scandarea ...CAMPIONII CAMPIONII
    VINDE PLEACA MORI!

  20. #41
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by serv_ag View Post
    Io zic sa fii mai circumspect si, de ce nu, prudent: coboriti in groapa (si in clasament, evident). Indiferent de cine va fi arbitru, scandalul o sa fie imens...

    Am vazut ca la Craiova idolul vostru - FEKALI - a jucat poker la doua/trei capete: a "amortit" niste fundasi, a "corectat" vederea la arbitrii (centru si una din tuse) si a trimis "coloana a V-a" sa arunce cu obiecte in teren (pentru orice eventualitate...). Evident ca astea le-a gindit la o partida de table cu mititelul...

    Nu cred ca poate sa aplice aceeasi "reteta" si in groapa si sa cistigati un meci fara aranjamente nu puteti (vezi chinul cu Pandurii).... Florin Bratu o sa va umple sacii "europeni" din 2 motive: pentru ca e fost rapidist si pentru ca e actual dinamovist!
    Tu vorbesti serios?????,
    Chiar atat de adanc inradacinata sa fie paranoia? Adica tu crezi ca cei care au aruncat cu scaune si pietre din galeri craiovei erau platiti de becali?In cazul asta trebuie sa recunosc cu tristete ca ai patronul pe care l meriti.
    VINDE PLEACA MORI!

  21. #42
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Inca 2 furturi si gata cu balciul!
    banuiesc ca te referi la cfr. iti dai seama ca meciul cu gloria va fi la fel de "greu" ca si cel cu uta, nu?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •