View Poll Results: pronostic

Voters
54. You may not vote on this poll
  • 1

    39 72.22%
  • x

    8 14.81%
  • 2

    7 12.96%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 196 of 196

Thread: Etapa 31: CFR Cluj - FC Vaslui

  1. #190
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Vasluienii au ratat o primă-record de 30.000 de euro la Cluj și au făcut prăpăd la finalul meciului.

    După jocul de miercuri seara de la Cluj, pierdut cu 0-1 în fața CFR-ului, vasluienii au avut parte de prelungiri la vestiare. Jucătorii au izbit ușa de la intrare, după care unul dintre ei a trîntit un termos în mijlocul vestiarului, lă­sînd în urmă o adevărat deban­dadă.

    Interpelați de observatorul partidei, oficialii clujenilor au refuzat să menționeze acest inci­dent în raportul de joc. “N-au fost pagube majore. Se mai întîmplă ast­fel de lucruri la nervi. Nu i-ați văzut? Vasluienii păreau să fi pier­dut ceva important. Au stat la pămînt 5 minute după finalul jo­cului”, au spus aceștia.

    Conform unor surse, fundașul stînga al moldovenilor, Hugo Luz, le-ar fi divulgat portughezilor de la CFR Cluj prima de joc pe care a evoluat fiecare titular, la Cluj: 30.000 de euro! “Nu e nimic adevărat, FC Vaslui nu este sclavul nimănui. Am jucat numai pentru noi”, a spus antre­no­rul moldo­venilor, Emil Săndoi. “Vreau să le cer scuze celor pe care i-am deranjat cîștigînd acest joc. Am fost ca o Bunică împotriva cursului vieții”, a ironizat pre­șe­din­tele Iuliu Mureșan.

    “Erau mulți bani în joc”

    Patronul Adrian Porumboiu (foto) a recunoscut evenimentele. “Jucătorii au fost supărați că nu au reușit să cîștige. Se va plăti tot ce s-a stricat, nu e nici o problemă. Aveau promiși de la mine 415 milioane pentru victorie, plus 25.000 de dolari dacă se califică în Intertoto. Au fost o grămadă de bani în joc și poate își făcuseră și ei calcule pe ce să îi cheltuiască. De la Steaua am avut primă să încurcăm CFR-ul tot atît cît am avut de la CFR să încurcăm Steaua, adică 0 lei, 0 bani!”, a spus finanțatorul Vasluiului.

    Nuno Claro stă 7 zile

    Portarul portughez a suferit o co­mo­ție după o ciocnire cu un un co­echi­pier în minutul 25 al meciului. Nu­no a fost transportat la spital, pen­tru tomografie și alte inves­ti­ga­ții neuro­lo­gice. Ieri dimineață, por­ta­rul a fost su­pus unui nou examen medical. Me­di­cii i-au recomandat 7 zile de pau­ză. În condițiile în care și Hirsch­feld e accidentat, Stăncioiu va fi titular la Mioveni, rezervă de por­tar fiind Țurcaș. “Nu și-a pierdut în nici un moment cunoștința. Cred că luni sau marți își va putea relua pre­gă­tirea”, a spus medicul Ovidiu Dragoș.


    sursa: GSP


    Ori Porumbiu e asa prosper financiar incat sa isi permita sa dea prima pentru un meci cat altii pentru a castiga campionatul ori ceva fost mare arbitru umbla cu saru'mana pe la palat.
    Last edited by ensic; 25th April 2008 at 03:36.

  2. #191
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Bine mai ensic... aduci argumente din astea penibile. E foarte clar ca a fost blat, s-a vazut si de pe Luna... stelistii chiar de acolo au vazut.

    Revenind la acele prime, calculul e putin gresit. Cei 415 mil lei adunati cu cei 25000 usd ajung undeva la 27000 eur. Sa rotunjim la 30 ca da mai bine... cam aia sa fi fost suma totala. Dar oricum, daca luam doar prima de meci, adica cei 415 mil, as zice ca e o suma frumusica pt un singur meci, si mai ales pt o echipa de pe locul 7 sau 8 pe cat e Vasluiul. Insa la sfarsitul meciului am vazut cativa jucatori de la Vaslui prabusiti pe gazon, supararea fiind destul de mare.

  3. #192
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Greseala mea, m-a furat titlul articolului si am crezut ca 30.000 era prima de meci pe care am adunat-o cu prima pentru intertoto!

  4. #193
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Apropo de meci... s-a facut o analiza a arbitrajului la vreo emisiune de specialitate? Pe kanald am vazut ca mai facea Craciunescu... insa dupa meci pe Sopcast prindeam doar meciul din CL.

    Eram curios daca a fost penalty cand un vasluian a jucat mingea cu mana in careu, si a mai fost o faza cand un fundas l-a doborat pe Trica in careu ca la rugby, in incercarea lui disperata de a degaja mingea.

  5. #194
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Apropo de meci... s-a facut o analiza a arbitrajului la vreo emisiune de specialitate? Pe kanald am vazut ca mai facea Craciunescu... insa dupa meci pe Sopcast prindeam doar meciul din CL.

    Eram curios daca a fost penalty cand un vasluian a jucat mingea cu mana in careu, si a mai fost o faza cand un fundas l-a doborat pe Trica in careu ca la rugby, in incercarea lui disperata de a degaja mingea.
    Eu am vazut doar pe Telesport discutie si imagini despre presupusul offsaid la faza golului, in rest nimic legat de arbitrajul lui Ivan decat acuze din toate partile.

  6. #195
    sport legend Bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Vancouver, Canada
    Posts
    733
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    jenanti sunt astia de la cfr, unde dreaq erati voi ma acum 2 ani ?
    jenant esti tu, dar nu-ti dai seama... cine crezi ca-ti da tie raportul unde erea acum doi ani.. cand tu aveai 10 ani... stelistule ce esti.. si aici chiar am vrut sa te jignesc..
    CFR, stai in varf CFR, noi te iubim...

  7. #196
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    ups nu aici

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •