Page 30 of 30 FirstFirst ... 20282930
Results 610 to 626 of 626

Thread: NBA Playoffs 2008

  1. #610
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    big tree got the big one.
    felicitari paul pierce pentru premiu.
    astia de la lakers ar trebui sa se inscrie in wnba.
    absolut rusinoasa prestatia lor.
    parca il vad pe kobe cerand iara trade.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  2. #611
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Io nu vad nimic rusinos in a castiga vestul si a pierde 2-4 finala Nba in fata unei echipe foarte foarte bune.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #612
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Io nu vad nimic rusinos in a castiga vestul si a pierde 2-4 finala Nba in fata unei echipe foarte foarte bune.
    da totusi sa pierzi meciul decisiv la 39 de puncte?
    nici atlanta nu au pierdut la asa scor.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  4. #613
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    celtics were just better...atat. daca lakers au pierdut la 39 de puncte, celelalte echipe din west ar fi pierdut mai rau.
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  5. #614
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce mutre mai baga kobe la conferinta.
    somewhere shaq is laughing that he done it and kobe not.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  6. #615
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    somewhere shaq is laughing that he done it and kobe not.

    asta a durut

    daca pana ieri ajungeau 2 star-uri (jordan+pipen, robinson+duncan, shaq+kobe, wade+shaq - bine pe langa ei niste jucatori decenti) sa castigi campionatul, se pare ca treaba e nasoala incepand din sezonul asta , iti trebuie 3 (r. allen eu nu il consider chiar cat un star, dar daca asa se zice de el, ma supun majoritatii)

  7. #616
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post

    asta a durut

    daca pana ieri ajungeau 2 star-uri (jordan+pipen, robinson+duncan, shaq+kobe, wade+shaq - bine pe langa ei niste jucatori decenti) sa castigi campionatul, se pare ca treaba e nasoala incepand din sezonul asta , iti trebuie 3 (r. allen eu nu il consider chiar cat un star, dar daca asa se zice de el, ma supun majoritatii)
    kg-cassell-spree = conference finals
    Pierce-Walker-??? =conference finals
    Allen-cassell-robinson = conference finals
    Allen+ Sonics =))) = conference finals
    allen a ajuns cu echipa aia a lui sonics )...a terminat sezonul regulat pe 3 parca :-s...si ce echipa avea
    Ridnour care vezi ce e de capu lui
    Lewis cu super defese-ul lui...am vazut ca, Caseta ii admira defense-ul lui lewis )
    Radmanovic, Collison la inceput de cariera, mi se pare ca si superstarule jerome james era acolo si era pivotul titular
    de 8 ori ales in all-star game...

    deci de ce nu il vezi tu chiar cat un star?...probabil in viziunea ta e un role player
    We wont be out-tanked!!!

  8. #617
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    kg-cassell-spree = conference finals
    Pierce-Walker-??? =conference finals
    Allen-cassell-robinson = conference finals
    Allen+ Sonics =))) = conference finals
    allen a ajuns cu echipa aia a lui sonics )...a terminat sezonul regulat pe 3 parca :-s...si ce echipa avea
    Ridnour care vezi ce e de capu lui
    Lewis cu super defese-ul lui...am vazut ca, Caseta ii admira defense-ul lui lewis )
    Radmanovic, Collison la inceput de cariera, mi se pare ca si superstarule jerome james era acolo si era pivotul titular
    de 8 ori ales in all-star game...

    deci de ce nu il vezi tu chiar cat un star?...probabil in viziunea ta e un role player
    ray allen cu sonics NU a ajuns in conf finals. a fost scos in runda 2 de spurs (in 2005). ultima oara cind sonics au fost scosi in conf finals a fost in 1992-1993
    get your facts straight:
    http://www.basketball-reference.com/teams/SEA/


    ray allen a prins insa un conf finals, dar cu bucks, in 2001.
    juca cu glenn big dog robinson si cu cassell, si era si tim thomas p'acolo, iar redd a jucat 35 de minute tot sezonul
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #618
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Maggot View Post
    1.Allen-cassell-robinson = conference finals
    2.Allen+ Sonics =))) = conference finals
    1.i-a dat afara un baiat de 1,83
    2.minciuna
    Last edited by Irimus; 18th June 2008 at 13:18.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #619
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #620
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    1.i-a dat afara un baiat de 1,83
    2.minciuna

    nu am mai putut da eidt dar..
    vroiam sa zic ca meritul lui Ray Allen este urias si indiscutabil in finala.Pana la urma e bine ca si-a revenit atunci cand a fost miza mai mare
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #621
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    Nu sunt fan Boston, dar ma bucur pentru KG, Ray si The Truth, ei meritau sa aibe macar un titlu in palmares.
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  13. #622
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Wallachia
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Se discuta,pare-mi-se,despre Lakers la modul de mare deceptie.Una peste alta LAL au facut o figura frumoasa anul acesta,au fost chiar o revelatie.Sa nu uitam cu ce sanse plecau la inceputul sezonului.Foarte putini ii vedeau in faze superioare in playoff,daramite in finala.E adevarat ca venirea lui Gasol a schimbat intr-o oarecare masura datele problemei.Oarecare pentru ca nu trebuie uitata accidentarea lui Bynum.Lakers a resimtit pana la final lipsa unui pivot – ptr ca stim cu totii,Pau e mai mult power forward decat center(nu intamplator i s-a spus Pau Gasoft).Am fi putut vorbi de un transfer decisiv in evolutia echipei prin venirea lui Gasol, in masura in care Bynum ar fi jucat si el.Asa ca abia din sezonul viitor vom vedea un Lakers cu adevarat intarit.Apropo de sezonul viitor,tare curios sunt ce se va intampla cu Lamar.In mod normal Bynum va fi C,Gasol – PF iar pe Odom nu-l prea vad SF.Ori sa tii un jucator cu un salariu de 13 mil $ rezerva,mi se pare cam mult.
    Marele merit in evolutia lui Lakers in acest sezon ii revine in principal lui Kobe – la probabil cel mai bun sezon al sau.
    Pe Boston multi ii vedeau in finala iar o infrangere ar fi insemnat un mare esec – avand in vedere transferurile de la inceputul sezonului si obiectivul clar.

    P.S. : mi s-a parut mie sau bucuria de la final a lui Celtics a fost cam salbatica?Pearce cu Gatorade-ul,Garnett la interviu..titlu,titlu..da’ parca am vazut si bucurii mai decente

  14. #623
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenMan View Post
    P.S. : mi s-a parut mie sau bucuria de la final a lui Celtics a fost cam salbatica?Pearce cu Gatorade-ul,Garnett la interviu..titlu,titlu..da’ parca am vazut si bucurii mai decente
    sau poate ca iti era tie maxim de ciuda?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  15. #624
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #625
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    .........kobe
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  17. #626
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GreenMan View Post
    Pe Boston multi ii vedeau in finala iar o infrangere ar fi insemnat un mare esec – avand in vedere transferurile de la inceputul sezonului si obiectivul clar.

    P.S. : mi s-a parut mie sau bucuria de la final a lui Celtics a fost cam salbatica?Pearce cu Gatorade-ul,Garnett la interviu..titlu,titlu..da’ parca am vazut si bucurii mai decente
    Cei multi care ii vedeau in finala, au inceput sa-i vada abia dupa ce sezonul a fost in plina desfasurare, cand au avut un record pozitiv cu echipele mari din vest si apararea functiona bine. Ca pe urma, in play-off, sa se chinuie si sa devina outsideri (dupa chinul cu Atlanta si meciul de acasa pierdut cu Detroit).

    Bucuria a fost intradevar imensa. Poti sa-ti imaginezi ca ar putea castiga Minnesota, Memphis sau Bucks campionatul ? Boston a fost cu 28 de w in sezonul trecut , si parca undeva la 35 acum 2 sezoane... Transferul lui KG si Ray Allen a fost unul castigator (pe merit si bravo celor care au avut OO sa faca treaba asta) , dar daca nu castigau sezonul asta , putea sa fie unul pagubos, si-au dat aprox. tot viitorul pentru cei 2.

    Apropo GreenMan trofeul e un an Green

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •