View Poll Results: pronostic

Voters
48. You may not vote on this poll
  • 1

    20 41.67%
  • x

    14 29.17%
  • 2

    14 29.17%
Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 535

Thread: Etapa a 29-a: CFR Cluj - Rapid

  1. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    se fac 5 puncte si raman 5 puncte

  2. #23
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Incubus View Post
    nu vorbeam de ura suporterilor ci de ura jucatorilor
    Daca tu crezi ca jucatorii urasc Steaua atat de mult, incat sa lupte impotriva bugetului lor, inseamna ca ai tu niste informatii...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #24
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Sigur va fi un meci frumos! Cum jiji a castigat deja titlul restul nu mai conteaza!

  4. #25
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Daca CFR ar mai fi fost pe primul loc, sau macar la egalitate cu...aia, as fi vrut sa pierdem. Dar cum a devenit evident pentru toata lumea ca Becali a castigat campionatul (am spus Becali nu steaua!) nu pot decat sa-mi doresc sa luptam pentru locul 2, chiar daca avem o sansa mica...
    Deci pronostic 2
    sunt total de acord cu parerea lui tataleone.CIca Becali vrea ca Rapid sa mearga in liga campionilor alaturi de Steaua .Asta ne crede pe toti fraieri.E clar ca a spus asa ca facem tot posibilul sa-i batem pe cfr ca sa se desprinda EL in campionat ca nu mai poate el de Rapid...el isi urmareste doar propriul interes.
    Last edited by andreidaniel; 11th April 2008 at 19:11.

  5. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    27
    Reputatie
    0
    previzibila caderea cfr-ului..sa nu ne mai miram atat

  6. #27
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigibecali View Post
    previzibila caderea cfr-ului..sa nu ne mai miram atat
    păi? de unde-atâta previzibilitate?
    Panduru, always on my heart!

  7. #28
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Tocmai ce mi-am luat bilet la meci, vad ca de data asta are doar doua culori: ALB si VISINIU!

  8. #29
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Corect! Mai ales ca joaca cele mai bune echipe din campionat


    x2.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  9. #30
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreidaniel View Post

    CIca Becali vrea ca Rapid sa mearga in liga campionilor alaturi de Steaua .Asta ne crede pe toti fraieri.
    ciobanul a mimat simpatia pentru rapidisti .... daca cfr-ul se impiedica , steaua e sigura ca a mai furat un titlu ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  10. #31
    NeverWalkAlone! Brady_12's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ploiesti,Romania
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreidaniel View Post
    sunt total de acord cu parerea lui tataleone.CIca Becali vrea ca Rapid sa mearga in liga campionilor alaturi de Steaua .Asta ne crede pe toti fraieri.E clar ca a spus asa ca facem tot posibilul sa-i batem pe cfr ca sa se desprinda EL in campionat ca nu mai poate el de Rapid...el isi urmareste doar propriul interes.
    ASta chiar a spuso pe bune...nu cred ca ar vrea sa mearga "ungurii"(asa cum ii numeste el) in CL...ca na, nu reprezinta Romania

    Quote Originally Posted by gigibecali View Post
    previzibila caderea cfr-ului..sa nu ne mai miram atat
    Mult mai previzibila a fost urcarea Stelei...
    Din iarna Gigi a trecut la butoane

  11. #32
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Parca si ai nevoie sa te lucreze cineva de la butoane faci 30 de faulturi in fiecare meci, joci impleticit ...imbacsit si fara nici un orizont ... ce se intampla la CFR este urmarea transferurilor "reusite" din iarna. aaa si a vedetismului de care s-au molipsit purcelusul Fabiani & co.

    Rapidul cred ca a trecut de momentul bricheta si incepe sa-si doreasca mai mult ... pacat ca in aparare sunt poeti ca niste domnisoare.

    On topic, meci de x.
    Last edited by Novac; 12th April 2008 at 08:32.

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    27
    Reputatie
    0
    cfr va ajunge pe locul trei...nu cred ca va mai castiga 3 puncte pana la final

  13. #34
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Caile Ferate Romane Cluj 0-2 Rapid
    Rapid poate, ramane de vazut daca si vrea. Oricum, campionatul e deja castigat de Steaua, dar poate sarbatorim titlul mai devreme.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #35
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Caile Ferate Romane Cluj 0-2 Rapid
    Rapid poate, ramane de vazut daca si vrea. Oricum, campionatul e deja castigat de Steaua, dar poate sarbatorim titlul mai devreme.
    Campionatul e deja castigat de Becali, nu de steaua. Faci diferenta?
    Dar voi puteti sa sarbatoriti, intr-adevar e mare mandria de a fura si oricum sunteti obisnuiti cu titlurile obtinute oricum altfel decat pe teren.

    Ca sa va simtiti si voi bine: Felicitari Stelei, a fost cea mai buna echipa si a castigat corect toate meciurile, in ciuda presiunii constante la care a fost supusa de toti arbitrii, de comisiile potrivnice si de echipele care si-au dat sufletul pe teren ca sa invinga marea campioana a Europei.


    On-topic: sunt de acord cu tine la pronostic!

  15. #36
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Se pare ca meciul va fi arbitrat de Hategan... Sper sa nu faca varza meciul cum a facut-o la Otelul - Rapid...

  16. #37
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Se pare ca meciul va fi arbitrat de Hategan... Sper sa nu faca varza meciul cum a facut-o la Otelul - Rapid...
    Si Nica, din meciul cu steaua!

  17. #38
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Campionatul e deja castigat de Becali, nu de steaua. Faci diferenta?
    Dar voi puteti sa sarbatoriti, intr-adevar e mare mandria de a fura si oricum sunteti obisnuiti cu titlurile obtinute oricum altfel decat pe teren.

    Ca sa va simtiti si voi bine: Felicitari Stelei, a fost cea mai buna echipa si a castigat corect toate meciurile, in ciuda presiunii constante la care a fost supusa de toti arbitrii, de comisiile potrivnice si de echipele care si-au dat sufletul pe teren ca sa invinga marea campioana a Europei.


    On-topic: sunt de acord cu tine la pronostic!
    Ai dovezi ca am facut blaturi? La "afacerea bricheta" rapidishtii trebuia sa-l gaseasca pe cel responsabil.... tot ati spus ca stiti cine e, ca in cateva zile il gasiti, si nu l-a mai gasit nimeni...
    Deci eu iti spun foarte sincer, daca s-ar face o ancheta si s-ar gasi Steaua vinovata de blaturi si prostii de-astea, pe mine nu m-ar deranja sa fie echipa retrogradata in C. Oricine isi doreste curatenie in Liga 1. Problema e ca in Romania sunt mult prea multe suspiciuni; dupa fiecare greseala automat e blat, arbitrii sau te miri ce alte prostii. Pana nu se deschide o ancheta sau ceva serios sa-i dea jos pe cei care chiar fac blaturi, degeaba tot bateti voi din gura ca bateti degeaba fratilor si o stiti...


    on topic: x2, scor 1-2.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  18. #39
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dennis View Post
    Ai dovezi ca am facut blaturi? La "afacerea bricheta" rapidishtii trebuia sa-l gaseasca pe cel responsabil.... tot ati spus ca stiti cine e, ca in cateva zile il gasiti, si nu l-a mai gasit nimeni...
    Deci eu iti spun foarte sincer, daca s-ar face o ancheta si s-ar gasi Steaua vinovata de blaturi si prostii de-astea, pe mine nu m-ar deranja sa fie echipa retrogradata in C. Oricine isi doreste curatenie in Liga 1. Problema e ca in Romania sunt mult prea multe suspiciuni; dupa fiecare greseala automat e blat, arbitrii sau te miri ce alte prostii. Pana nu se deschide o ancheta sau ceva serios sa-i dea jos pe cei care chiar fac blaturi, degeaba tot bateti voi din gura ca bateti degeaba fratilor si o stiti...
    on topic: x2, scor 1-2.
    Tu ce ai zice daca Rapid si-ar "odihni" 8 dintre titulari la meciul cu noi?
    Last edited by ensic; 12th April 2008 at 16:32.

  19. #40
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Se termina X. Cu alte cuvinte castiga STEAUA.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #41
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    dennis ...tu esti simpatic. Nu o sa ma lansez in teoria conspiratiei. In primul rand ma uit la echipa mea si vad ca nu jucam nimic in ultima perioada...

    Ca va place sau nu Steaua a devenit o Camora a fratilor Becali. Mai mult e singura echipa din camionat care are o echipa satelit in prima liga (Gloria Buzau). Vad ca mai nou si Netoiu cocheteaza cu ideea. Probabil din cauza ca are un cui impotriva actionariatului de la Dinamo. Sunt lucruri evidente, la fel ca greselile de arbitraj in favoarea noastra din tur.

    Totusi, ceea ce s-a intamplat in returul asta intrece orice imaginatie. Totul prezentat ca o revenire a invincibilei echipe Steaua. Nu mai vorbesc de reactia unora dintre voi...nu conteaza cum, titlul sa vina. Am tot respectul pentru suporterii stelisti care stiu sa aprecieze cu fair-play ceea ce se intampla. Pentru restul...le doresc inca o calificare in LC

  21. #42
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spartacus View Post
    dennis ...tu esti simpatic. Nu o sa ma lansez in teoria conspiratiei. In primul rand ma uit la echipa mea si vad ca nu jucam nimic in ultima perioada...

    Ca va place sau nu Steaua a devenit o Camora a fratilor Becali. Mai mult e singura echipa din camionat care are o echipa satelit in prima liga (Gloria Buzau). Vad ca mai nou si Netoiu cocheteaza cu ideea. Probabil din cauza ca are un cui impotriva actionariatului de la Dinamo. Sunt lucruri evidente, la fel ca greselile de arbitraj in favoarea noastra din tur.

    Totusi, ceea ce s-a intamplat in returul asta intrece orice imaginatie. Totul prezentat ca o revenire a invincibilei echipe Steaua. Nu mai vorbesc de reactia unora dintre voi...nu conteaza cum, titlul sa vina. Am tot respectul pentru suporterii stelisti care stiu sa aprecieze cu fair-play ceea ce se intampla. Pentru restul...le doresc inca o calificare in LC
    Revenirea Stelei. Sa-ti mai spun eu ceva. Nu zic ca au fost sau nu au fost blaturi, dar uitate in retur ce jucatori au inscris golurile noastre. Si uitate la jucatorii slabi din tur ca inca nu stiu cum arata mingea si dau pe langa. Si nu e nevoie sa dau exemple ca sunt sigur ca le stiti.

    Eu tot ce imi doresc e sa ma uit la un meci romanesc si sa vad spectacolul din Anglia. Greseli de arbitraj se fac peste tot oricum, dar dupa cum spuneam, la noi se vorbeste prea mult de arbitraje si blaturi. Mult mai mult decat trebuie sau chiar faptul ca se vorbeste e o problema..

    Quote Originally Posted by ensic
    Tu ce ai zice daca Rapid si-ar "odihni" 8 dintre titulari la meciul cu noi?
    Ei fac ce vor cu echipa lor si sansele lor de a urca pe 2. E doar problema lor. Nici sa nu se prezinte daca nu vor.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •