View Poll Results: Pronostic

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1

    28 35.90%
  • X

    19 24.36%
  • 2

    31 39.74%
Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 232 to 252 of 373

Thread: Etapa 18: Dinamo - Steaua

  1. #232
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    care e treaba cu Fat-Frumos?...vad alt amator de pariuri,e cam devreme dar sunt gata de pe acum..

  2. #233
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Daca Dinamo incepe de acum sa joace cum a facut-o returul trecut?
    Deci National ia campionatul iar Ceahlaul si Bistrita merg in UEFA.

  3. #234
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    cocomic, fat-frumos e constantean din cate-mi amintesc.

  4. #235
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    funny how did i got in to this?

    Marius si Steaua se poate impiedica de aceleasi echipe.....funny daca o mai furati inca odata de la Farul chiar ca Steaua pierde tot respectul
    anti Dinamo, anti oier

  5. #236
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    asa este , dar vroiam sa spun ca : SE JOACA !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #237
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Si totusi n-a jucat Burca . I-a fost frica lui Ando... :scared: Formula de aparare a functionat foarte bine, mai putin faza golului marcat de Neaga. Despre Liga Campionilor...mai e mult pana departe. Campionatul poate oferii surprize oricand (vezi Rapid-FC National).

    PS: Saracu' Dan Petrescu, mai bine ramanea la Sportu.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  7. #238
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Trebuie sa recunoastem domnilor ca Dinamo a jucat tactic aproape perfect. Spre deosebire de alte meciuri Dinamo-Steaua in care Dinamo juca bine, desena frumos, rata in prostie si lua bataie, de data asta a jucat si bine a si castigat. Si dupa parerea mea cred ca nici nu se putea altfel dupa jocul prestat de Steaua. Dinamo mi-a lasat impresia ca poate sa inscrie cand vrea insa lui Andone i-a fost frica sa-i lase sa joace pe cartea atacului.
    Am citit pe forum in unele postari ca Dinamo a castigat cu noroc. Cum adica? Pai Steaua a avut 2 OCAZII tot meciul din care una a fost fructificata. A avut 2 SUTURI PE POARTA in 90 de minute !!!! Si in momentul in care arunci mingea in careu dupa care urmeaza o lovitura de cap imparabila tot noroc se numeste????
    Pe de alta parte am vazut si stelisti cu bun simt si cu fair-play care au recunoscut ca Dinamo a fost mai buna si care au felicitat Dinamo. Chiar si Mariusmadmax a facut-o. De la el chiar nu ma asteptam
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #239
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu stiu ce se intimpla, dar mi-e clar ca pe undeva in fata (dica, dinita) lucrurile nu merg cum trebuie. mai ales in repriza a doua cind pe la 18 metri pasele erau aiurea. dinamo a meritat victoria fara doar si poate, mai omogeni, mai bine asezati si mai multe ocazii. asta e. pitzurca trebuie sa raspunda la intrebarea ce a facut in pregatiri in afara de scandal. felicitari dinamo.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    E anul cainilor ,joaca mai bine decat rivalele de traditie ,plus ca mai are si vreo doua trei meciuri stiti voi cum si gata ia campionatul .

    ps: ptr un dolar platesc 2000 $ pe victoria lui Dinamo in Cotroceni !!!!!!
    Nascut si crescut anti steaua !

  10. #241
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by the_big
    E anul cainilor ,joaca mai bine decat rivalele de traditie ,plus ca mai are si vreo doua trei meciuri stiti voi cum si gata ia campionatul .

    ps: ptr un dolar platesc 2000 $ pe victoria lui Dinamo in Cotroceni !!!!!!

    Posibil sa ia Dinamo campionatul, dar il va lua pe bune. Tot asa, foarte posibil ca Dinamo sa bata in Cotroceni, dar va castiga pe bune. La Dinamo se joaca fotbal, au dovedit-o in acest campionat, si faptul ca orice victorie este insotita de suspiciuni nefondate este mult prea exagerat. Probabil ca daca era alta echipa in locul Stelei se spunea si despre acest meci ca a fost suspect. Acelasi lucru as putea sa-l spun de exemplu despre Rapid-National, Dolha a plonjat suspect. Sau despre Appulum-Ceahlaul, echipa lui Pinalti a cedat total jocul in partea a doua a meciului. In ritmul asta vom cadea in ridicol, orice nu ne convine este rezultatul jocurilor de culise.
    Cred ca ar fi bine sa privim mai realist prezentul si sa nu mai aruncam cu piatra doar pentru ca tinem cu alta echipa, nu face bine nici favoritilor sa le incurajam tendintele de victimizare fara rost. Se obisnuieste prea des sa se acuze fara dovezi, sa condamnam fara proces, sa nu tinem cont de prezumptia de nevinovatie, si asta in general, nu numai in fotbal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #242
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Bravo Dinamo! Mie totusi mi-a placut golul lui Neaga cel mai mult.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #243
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    O fi trecut Neaga pe la controlul antidoping?

  13. #244
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rew
    O fi trecut Neaga pe la controlul antidoping?
    Cred ca ar trebui ca a inceput sa miste mai bine...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  14. #245
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Un meci destul de slab calitativ. A fost mai interesanta lupta galeriilor, pe care cred ca a cistigat-o D.Stelistii au avut ceva de impartit cu jandarmeria(nu- inteleg de ce).
    M-am plictisit si am inghetat de frig intre min 21 si 85. Finalul meciului a mai dat ceva sare si piper jocului.
    In opinia mea cel echitabil rezultat ar fi fost un egal(cel putin la ce s-a aratat in "groapa").Oricum campionatul nu este incheiat.

  15. #246
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    am sa punctez un lucru esential din comentariile voastre, fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii, deci haide-ti sa nu mai o lungim ca Dinamo a avut mai multe ocazii de gol, au invins pentru ca Grigorie a ramas nemarcat de Radoi si Bostina l-a scapat pe Barcauan.tragem de aici concuzia ca Steaua nu sta prea bine in aparare.a fost un meci ce s-a jucat la mijlocul terenului,Dinamo a avut o stare de lupta mai buna decit Steaua, au cistigat o batalie si nu razboiul.doua lucruri sunt clare pentru mine, nu cred in faptul ca Dinamo va lua titlul,derby-urile cu Steaua intodeauna i-a mobilizat insa s-au pierdut pe traseu si asta este realitatea.nu va imbati cu apa rece dinamovistilor pastrati-va mai pe final pentru sampanie.cit despre Steaua,nu si-a spus si nu si-a aratat adevarata valoare, abia s-a incalzit returul si am si dat in fiert, aveti rabdare fratilor!apropo de Borcea, se antreneaza pentru Champions League ar putea fii inceputul ghinionului pentru voi dinamovistilor, este o pacoste acest Borcea cu Hammer-ul lui cu tot.

  16. #247
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Imi pare sincer rau pt ca steaua nu a castigat....nu a fost un meci cine stie ce...steaua-Rapid a fost mult mai spectaculos.....

  17. #248
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Sporterito spui ca Dinamo "se pierde pe traseu" dar cred ca ai scapat din vedere o imprejurare evocata si de galeria lui Dinamo la meci, si anume: de trei ani Steaua nu a castigat nici un trofeu. Nimik, nada, rien, s.a. Si asta in conditiile in care nici nu a vandut mai nimic dintre jucatori (sau numai nimicuri) si a pastrat si antrenorul. Pana acum trebuiau deja sa joace in grupele ligii daca se facea treaba. Pai si atunci, cine se pierde pe traseu?

    Btw, daca te refereai la masina lui Borcea, aia se cheama Hummer. Sau poate te-ai referit la altceva ce are Borcea si nu am inteles eu.
    Last edited by ladima; 29th March 2004 at 15:03.

  18. #249
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Borcea se vede deja campion!!!!!!!!!!!!!!!

  19. #250
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ladima
    Btw, daca te refereai la masina lui Borcea, aia se cheama Hummer. Sau poate te-ai referit la altceva ce are Borcea si nu am inteles eu.
    btw,daca te referi la cea care a postat mai sus, nickul ei este suporterita

    (daca tot te iei de cineva care poate din graba a gresit... macar in postul ala scrie si tu corect )
    Free Sevilla!!!!

  20. #251
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Suporterita a spus un lucru mare. Fotbalul se joaca pe goluri. restul e Sf dar macar nu a murit speranta in Ghencea. Poate moare sambata cand va vine nasul din Ploiesti. Daca de abia acum se incalzeste Steaua inseamna ca o sa fie in forma pentru C.E din portugalia. Dinamo are meciuri grele insa nici pana acum nu au fost usoare si tot am castigat asa ca nu vad de unde pana unde siguranta ca Dinamo nu va castiga campionatul. Si daca nu castiga Dinamo care cred ca toata lumea e de acord joaca cel mai frumos si complet fotbal din Ro. atunci cine? steaua? Pai cu cine? Cu Mirela sau cu Seringa? Voi nu vedeti ca tot cumparati in prostie jucatori, nu vindeti decat ciurucuri si tot nu jucati nimic. Si pe urma unii suporteri au tupeul sa vina si sa declare ca tot Steaua e cea mai buna desi a castigat 4 puncte din 3 etape. suna nasol cand Dinamo a castigat 9, nu? Dar lasa ca poate la anul mai luati un jucator sau poate 2 si nu o vindeti pe Mirela. Apropo, eu cred ca la Steaua ar trebuii adus un psiholog, voi ce credeti?

  21. #252
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ce sa credem, ieppy? "noi" nu credem. mai de loc. la steaua trebuie un antrenor. dupa cum stii, "noi" am mai spus asta.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •