View Poll Results: Pronostic

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1

    28 35.90%
  • X

    19 24.36%
  • 2

    31 39.74%
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 373

Thread: Etapa 18: Dinamo - Steaua

  1. #85
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ce e cu voi astia din Canada de deveniti asa de aroganti? Asa sunt toti canadieni sau este doar aroganta capata de roman in momentul in care fuge din tara? asta pentru ieppy. Este o chestie de respect.

  2. #86
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu cred. Cred ca aceasta aroganta iti este specifica. Scuze, ieppy, ca te-am botezat. Dimpotriva, toti canadieni sunt foarte respectuosi si modesti. Iar de fugit, n-am fugit din tara pentru ca nu aveam de ce. Dar cred ca ne indepartam prea tare de subiect, si anume meciul de campionat Dinamo-Steaua.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #87
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mie nu are de ce sa imi fie specifica. Ah, ca mai fac un banc doua asta e, doar nu ai vrea sa fim tot timpul seriosi. Daca am fost arogant in vreo discutie cu tine atunci imi cer scuze insa nu a fost intentionat. Dar ca sa revenim, de cand boala asta impotriva lui Dinamo din partea unui rapidist? Din cate stiu eu ii "iubiti" mai mult pe stelisti decat pe noi.

  4. #88
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    De cand? De la meciul cu Ceahlaul si mai ales de cand a pierdut campionatul contra lui F.C. National. Dar nu e ura pe Dinamo. E ura pe cei care conduc acest club, si care ii hotarasc soarta. Toti din conducere sunt unul mai flamand decat altul si trebuie sa imparat hrana intre ei, ca sa nu mai vorbesc de faptul, ca unde-s multi puterea creste, ma gandesc ca mai au si ei o relatie la Piatra Neamt, alta la Ploiesti, etc, iar multe meciuri ma indoiesc ca Dinamo le-ar juca pe teren, chiar daca acu nu mai este asa evident acum ca si anii trecuti. Pe cand la Rapid si Steaua se stie cine conduce, ma rog, cine castiga bani. Sincer, cred ca doar o retrogradare ar alunga acetse "lepre" de la acest club, sau un om cu bani, dispus sa investeasca bani in echipa, cum a fost Gigi cu Steaua.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #89
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    anywhere I roam
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Ronaldinho,stai tu linistit ca, din pacate, Dinamo nu va scapa prea usor de alde Borcea si Netoiu. S-a format o mafie prea mare in jurul clubului ca sa se mai schimbe ceva in viiotrul apropiat.
    In ceea ce priveste meciul, cred ca va fi unul cu multe goluri, la cat de varza sunt cele 2 aparari. O mare diferenta o va face mijlocul. Cine va castiga mijlocul terenului va avea castig de cauza. Eu,ca rapidist as vrea un egal, dar daca stelistii vor cadea fizic in repriza a doua, asa cum au facut in meciul cu Rapid, cred ca va avea castig de cauza Dinamo. Oricum, forta ofensiva a dinamovistilor este mai mare decat a stelistilor, singura solutie pentru Piturca fiind sa opreasca ajungerea mingiilor la Danciulescu si Niculescu. Nu cred, asa cum au afirmat altii, ca Steaua a cazut psihic in repriza a doua, ci mai mult fizic. Se cunoaste diferenta de pregatire din iarna dintre cele doua echipe, chiar daca Rapid si-a lasat jucatorii la Nationala . Psihic au cazut cred doar dupa gafa lui Radoi, dar asta face diferenta intre echipele mari si astea mai mici, cum sunt cele romanesti in prezent. Greseli poate face oricine,chiar si cel mai bun jucator al echipei.
    "Follow your heart till the end of life and you will feel pretty good about yourself"

  6. #90
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Bai baieti reveniti cu picioarele pe pamint,pai Steaua cu apararea ei de plastelina in frunte cu M.Tudor cum sa faca fata la cel mai bun atac din tara.Asa ca din Chicago,USA pronosticul e cam asa Dinamo-Steaua 3-0 cu DINAMO forever.

  7. #91
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    da o lada e ok si nu va mai certati aiurea...e pacat.

  8. #92
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dinamo - Steaua 0-1
    Basescuuuuuuuuuu !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #93
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    ieppy, am ramas dator cu jucatorii: pt. Dinamo : Dolha, Irimia, Galamaz, Rada, Stancu, Maftei, Badoi, Niculae, Zyati astia ar fi titulari la Dinamo, in locul celora care sunt acum, adica: Preda, Barcauan, Iordache, Alistar, semeghin, Alexa, Badea, Grigorie, Niculescu. Iar, ca rezerve, de lux, Sabin, Negru, Ilyes, Vasilache ( din cate l-am vazut la Bistrita).
    Iar la Steaua: Badoi, Niculae, Zyati, Stancu. Eu l-as pune si pe Rada, avand in vedere ca Rachita mai are un pic si se pensioneaza.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  10. #94
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu ma cert cu nimeni, imi spun punctul de vedere. Daca ma insel, asta este. Iar, cu pariul, eu vin in mai in tara, deci ne socotim atunci. Poate pana atunci se mai aduna.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #95
    Banned
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    0

    2 solist

    STEAUA...STEAUA SI IAR STEAUA.DE CE? Simply the best.2-1 Steaua.

  12. #96
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    dom'le, daca joci 10-15-20 de minute fotbal nu poti pleca la vestiare mandru ca esti mare si tare si ca ai pierdut pe nedrept. Asa au facut astia regulamentul, sa se joace o ora jumate

    Pe de alta parte, n-am nimic cu jucatorii stelisti (ma rog, cu mici exceptii) dar unii suporteri sar calu', (scuze userului cu acelasi nick )
    joaca fiecare cit poate. tot e ceva din pacate vin cupele europene unde jucam partial color doar. si acolo e cintarul nu aici unde lucrurile se misca greu si nu intotdeauna intelegi ce si cum. vazui aseara milan deportivo. italienii au jucat doar vreo 15 minute puse cap la cap, dar ce minute asa ca important e sa ai posibilitatea sa tii de rezultat. cum? nu stiu, as prefera inteligent.

    p.s. acum faptul ca discutam de suporteri poate nu e taman sanatos. fiecare dupa cum vrea poate si il duce... inima. sunt oameni care sufera kla fotbal. eu inafara unei enervari pe moment, sunt cam coleric recunosc, nu prea sufar abundent. e totusi un joc. decit sa ii stresam pe altii cu "voi" as prefera sa dam nume directe, iar nu sa defilam cu stelistii, dinamovistii, oltenii...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #97
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Dar ca sa revenim, de cand boala asta impotriva lui Dinamo din partea unui rapidist? Din cate stiu eu ii "iubiti" mai mult pe stelisti decat pe noi.
    gresit. e boala veche. a se vedea telenovela "shoshonaru" si altele de acest soi de pe vremea lui tudorica si trompeta lui. ce sunet, ce muzica
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #98
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Dau si eu un pronostic ingamfat si spun ca va fi 2-1 pentru Dinamo.
    Inter a pus praz pe foc, eu pun bere sa-l sting, adicatelea la urmatorul Forum meeting dau o bere fiecarui participant daca bate Dinamo .
    la mine o apa plate te rog si la inter o vodca larga, ca nu o sa ma spinzur daca ia bataie steaua, dar zic eu asa ca il vad pe inter infulecind placinta cu praz si tu plingind in pumni ce zici de un 2-3? parca suna mai bine ca 2-1 eu macar vreau spectacol
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #99
    Banned
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    402
    Reputatie
    0

    Fgf

    DINAMO-STEAUundefinedA 0-1
    Last edited by ieppy; 24th March 2004 at 09:46.

  16. #100
    Banned
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    402
    Reputatie
    0

    Jhj

    Sambata La Ora 21 Se Joaca Vadim!!!!

  17. #101
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Red face

    Quote Originally Posted by JJ
    Sper si eu sa fie un meci spectaculos, ca si Steaua-Rapid, si sa se termine tot egal .
    JJ "O-cocea" ,vrabia malai viseaza ,meciul nu este de x, va fi 1 sau 2,dar ca stelist, cred ca nici un x nu ar fi rau ,tinind cont de accidentarile si suspendarile din lot,pt ca dinamo va da piept cu voi si orice se poate intimpla,nu? In alta ordine de idei,eu nu afirmasem nimic de mitica ,poate a dat niste decizii marunte in favoarea noastra ,dar nu au influentat cu nimic rezultatul vreunui meci, drept dovada ca a-ti iesit campioni editia trecuta ,problema voastra este ca va aduceti antrenori si jucatori de la vecinele pe care le uriti cu "sirguinta" iar din ograda voastra cu atitea baze sportive oocidentale nu iese nimic pe gura tunului... cine stie poate il puneti pe eternul antrenor secund Rada ca principal si poate aveti sansa sa ajungeti in B de unde ati venit
    PS .Momentan comisiile au revenit la Liga pina se va solutiona problema, asta numai ca sa va intarite pe voi ...
    Last edited by JJ; 24th March 2004 at 10:31.

  18. #102
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    2-1 Steaua.
    Apararea Stelei in meciul cu Rapid a fost intradevar varza de Bruxelles, dar apararea lui Dinamo este varza rosie in fiecare meci, plus ca reintra generalul Burca. Ma intreb daca Burca termina meciul asta in teren, pentru ca nu cred sa mai aiba parte de norocul din meciul tur?

  19. #103
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Chiar ca Andone e sinucigas daca il introduce pe Burca... ceea ce se pare ca se va intampla. Lucrul asta m-a determinat sa votez x (cu goluri).
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #104
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Iata ca un derby s-a consumat si comentariile continua ,Steaua si Rapid au oferit un spectacol cum greu vezi in fotbalul nostru si imi doresc ca si derby-ul campionatului dupa cum spun unii sa se ridice la acelasi nivel ,imi cer scuze daca prin afirmatiile mele am jignit pe cineva desi marturisesc ca nici o clipa nu mi-a trecut prin gind asa ceva,dimpotriva am incercat sa polemizez cit mai elegant dar poate nu mi-a reusit in totalitate,unii sint mai patimasi dar in limitele bunei cuviinte,asa cum am spus si intr-un alt mesaj, tribunele s-au comportat mult mai bine fata de alte dati si sper ca si simbata va fi la fel,trebuie sa existe un respect reciproc si intre suporteri si intre jucatori, acesta este premisa pt un fotbal de calitate,si poate vom ajunge din nou in Europa ,daca va exista si perseverenta si seriozitate si motivatie financiara sporita,cine este mai bun sa cistige campionatul si asta sa se intimple numai pe teren.Mult succes Stelei si minunatilor ei suporteri !

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chibitu
    JJ "O-cocea" ,vrabia malai viseaza ,meciul nu este de x, va fi 1 sau 2,dar ca stelist, cred ca nici un x nu ar fi rau ,tinind cont de accidentarile si suspendarile din lot,pt ca dinamo va da piept cu voi si orice se poate intimpla,nu? In alta ordine de idei,eu nu afirmasem nimic de mitica ,poate a dat niste decizii marunte in favoarea noastra ,dar nu au influentat cu nimic rezultatul vreunui meci, drept dovada ca a-ti iesit campioni editia trecuta ,problema voastra este ca va aduceti antrenori si jucatori de la vecinele pe care le uriti cu "sirguinta" iar din ograda voastra cu atitea baze sportive oocidentale nu iese nimic pe gura tunului... cine stie poate il puneti pe eternul antrenor secund Rada ca principal si poate aveti sansa sa ajungeti in B de unde ati venit
    PS .Momentan comisiile au revenit la Liga pina se va solutiona problema, asta numai ca sa va intarite pe voi ...
    bai chibitu sau chibritule cum iti mai spune stai in banca ta noi avem bunul simt sa nu injuram antrenorii care au un trecut stelist sau dinamovist in schimb voi l-ati injurat si pe Hagi ca nu a fost de acord cu ciobanul din Pipera ,stai in banca ta nu te mai baga tu in seama cu Rapizii ! daca va bat cainii sambata sunteti terminati !
    Nascut si crescut anti steaua !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •