View Poll Results: Pronostic

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1

    28 35.90%
  • X

    19 24.36%
  • 2

    31 39.74%
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 373

Thread: Etapa 18: Dinamo - Steaua

  1. #64
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    orice se poate. e adevarat ca 3-0 pentru steaua in virtutea ultimilor rezultate e putin probabil, dar nu e tot atit de improbabil ca o selectionata a europei sa bata la baschet o america de nba. de asta e frumos fotbalul. ca nici nu stii la ce sa te astepti. pe lista marilor surprize pun la loc de cinste 8-0 administrat de bayern munchen lui ajax la retragerea lui Cruijff. mde
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #65
    manager JUVENTUS_1's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bacau
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Prevad un meci cu multe goluri dar se va termina egal (2-2, 3-3)
    [SIZE="5"][B]F[COLOR="Silver"]O[/COLOR]R[COLOR="Silver"]Z[/COLOR]A [COLOR="Silver"]J[/COLOR]U[COLOR="Silver"]V[/COLOR]E[COLOR="Silver"]N[/COLOR]T[COLOR="Silver"]U[/COLOR]S [COLOR="Silver"]![/COLOR]![COLOR="Silver"]![/COLOR][/B][/SIZE]

  3. #66
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    La ce aparari am vazut in ultimele meciuri, in aceasta intalnire nu va conta cine da mai multe goluri, ci cine primeste mai putine!
    Logic ar fi un 1, poate e si loc de un X...
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #67
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Salut!
    In primul rand, hai sa nu mai o dam atata ca daca joaca unul batem sigur, daca nu joaca altul, sigur luam bataie. Pana acum 2 etape nu l-am avut pe DM si am terminat turul pe locul 2 la egalitate de puncte cu dinamo. Ce s-a intamplat duminica in repriza a doua a fost o greseala si trebuie sa uitam cat mai repede. Sa speram ca duminica asta, jucatorii sa nu mai cada psihic asa cum au facut-o cu rapidul. Oricum, dinamo nu are sanse sa bata Steaua decat daca Steaua joaca cu 3-4 oameni in minus si fara portar.
    Pronostic 2 solist.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  5. #68
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Egal...2-2
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #69
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Si inca ceva: Steaua nu inseamna JJ si MM
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  7. #70
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    gicule, gicule...

    pai oi fi matale dinamovist, dar insusi andone a spus ca steaua a jucat in prima repriza exceptional. sau o fi jucat criket ca tudose si noi nu stim?
    dom'le, daca joci 10-15-20 de minute fotbal nu poti pleca la vestiare mandru ca esti mare si tare si ca ai pierdut pe nedrept. Asa au facut astia regulamentul, sa se joace o ora jumate

    Pe de alta parte, n-am nimic cu jucatorii stelisti (ma rog, cu mici exceptii) dar unii suporteri sar calu', (scuze userului cu acelasi nick )
    ...always look on the bright side of life...

  8. #71
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alpopa, iti zic ca suporterii dinamovisti nu sunt ingamfati si nu isi dau aere mai mult decat suporterii stelisti. Insa suporterul numarul unu JIJi trage aere, ca deh, are stomacul sanatos.

  9. #72
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dau si eu un pronostic ingamfat si spun ca va fi 2-1 pentru Dinamo.
    Inter a pus praz pe foc, eu pun bere sa-l sting, adicatelea la urmatorul Forum meeting dau o bere fiecarui participant daca bate Dinamo .
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #73
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    La valoarea pe care au componentii lotului lui Dinamo, la aceasta ora nu cred ca acest meci merita discutat atat. Este un meci clar de 2. Cu toate ca nu cred ca va fi, as vrea sa se termine si la vreo 3-4 goluri diferenta pentru steaua, ca sa va mai scoata din aerele astea din cap. Puneti echipa de start a lui Dinamo pe foaie, si zicet-mi daca exista mai mult de doi-trei jucatori care sa aiba loc in 11-le Stelei sau macar pe banca de rezerva a Stelei. Nu sunt stelist, dar cred ca multi nu vad care este realitatea. Calu, cum ramane cu pariul? Ca as bea si eu o bere gratis.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #74
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Dinamo-Steaua, sau singurul derby al fotbalului romanesc: cele mai valoroase echipe ale campionatului se infrunta in Stefan Cel Mare.Dinamo vrea 3 puncte pentru a se detasa in lider.Steaua vrea 3 puncte pentru a schimba liderul in clasament.Borcea e disperat.Gigi Becali ar face tot posibilu si imposibilu pentru a pleca invingator din groapa.Rezulta un singur lucru: VA FI PE VIATA SI PE MOARTE.Sper sa vad ceva frumos si cu multe goluri.Sincer daca STEAUA va juca la fel cum a facu-o cu Rapidu in prima repriza poate castiga meciul si cu 4-0, in schimb daca va prinde o zi mai slaba, Danciulescu nu va rata ocazia revansei!Astept sa vad unicul meci al anului in Romania.Nimic nu se compara cu Dinamo-Steaua [doar Timisoara-Alba Iulia se poate compara].VREAU SA VAD 2 ECHIPE CARE SUNT PREGATITE PENTRU CUPELE EUROPENE.2 ECHIPE CARE SUNT DISPUSE SA NE OFERE NOUA FANATICILOR DIN TRIBUNA UN SPECTACOL AUTENTIC, UN MECI DE 5 stele! BAFTA CAINILOR! BAFTA ULTRASILOR DIN GHENCEA! CEL MAI BUN SI MAI CINSTIT SA INVINGA!
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M|tea
    CEL MAI BUN SI MAI CINSTIT SA INVINGA!
    Asta-mi place! Dar nu prea e corect fatza de gazde.....
    ex-alpopa

  13. #76
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho
    La valoarea pe care au componentii lotului lui Dinamo, la aceasta ora nu cred ca acest meci merita discutat atat. Este un meci clar de 2. Cu toate ca nu cred ca va fi, as vrea sa se termine si la vreo 3-4 goluri diferenta pentru steaua, ca sa va mai scoata din aerele astea din cap. Puneti echipa de start a lui Dinamo pe foaie, si zicet-mi daca exista mai mult de doi-trei jucatori care sa aiba loc in 11-le Stelei sau macar pe banca de rezerva a Stelei. Nu sunt stelist, dar cred ca multi nu vad care este realitatea. Calu, cum ramane cu pariul? Ca as bea si eu o bere gratis.
    Dar ia zi cati jucatori de la Rapid pot fi in primul 11 la Dinamo? Dar la Steaua? Dar invers? Dupa ce termini problema vino inapoi sa comentam raspunsul.

  14. #77
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Chiar asa alpopa, nu e corect fata de gazde ca toata lumea stie ca cel mai bun si cinstit e jiji.

  15. #78
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Te contrazic. Steaua-Dinamo, sau Dinamo-Steaua a fost singurul meci al camionatului inainte de 89. E adevarat, e un meci al orgoliilor si al tribunelor, dar nu cred ca este singurul meci al campionatului. Dar, din cate imi dau seama tu vorbesti de fotbal doar din auzite. Ai comparat un meci Steaua_Dinamo cu unul Poli - Apulum. Probabil nu ai vazut adevaratele derby-uri ale Ardealului. Ai vazut anul trecut Poli-UTA, sau anul acesta Poli-F.C. Bihor. De curiozitate, sa te uiti peste doua etape la Oradea-Poli. Dinamo a inceput usor-usor sa-si piarda suporterii, si-a pierdut cam toate talentele, iar in cel mult 2-3 ani va ajunge un club genul Gloria Bistrita. Asta, daca nu vor fi lasati cei cu bani se investeasca.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  16. #79
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    jeppy, in primul rand nici nu am adus in discutie rapidul. In al doilea rand pot sa-ti zic sincer ca cel putin 10-15 jucatori de la Rapid ar avea loc la Dinamo. daca iti face placere chiar o sa ti-i enumar. La Steaua, cred ca si-ar face loc printre titulari cel putin 4 jucatori de la Rapid.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  17. #80
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    de acord Ronaldinho...

  18. #81
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ronaldinho, 2 lucruri:
    1. nick-ul. te rog frumos sa il scrii cum trebuie altfel nu o sa iti mai raspund.
    2. enumara ambele variante

    P.S: Dinamo va ajunge ca Gloria cand Rapid va ajunge in C.

  19. #82
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca Dinamo va ajunge vreodata ca Gloria. De restul nu ma pronuntz...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  20. #83
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Hai ca poate ai treaba si te retin. Du-te la culcare si mai vorbim maine. Probabil esti obosit, la cat de mult te soliciti, nici nu ma mira. Asta e pt. jeppy
    Calu', scuze ca-ti zic asa, dar nu am alta varianta, merge pe o lada de bere? Alege tu marca.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  21. #84
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Daca continua in ritmul asta, mai mult ca sigur.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •