Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 397

Thread: NBA Play-Offs 2004

  1. #85
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    parerea ta
    oricum gg lakers

  2. #86
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ben 24 recuperari, din care 11 ofensive. Lucru foarte rar ca in NBA un jucator sa realizeze peste 10 recuperari ofensive. Asta ne spune foarte mult de cat au ratat Detroit aseara. De fapt se vede si pe tabela. Doar 64 de puncte.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #87
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    S-au odihnit cei de la Spurs. Dupa meciul 4 o sa fie 3-1.

  4. #88
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Neah... dupa meciul 4 scorul o sa fie 2-2! Nu de alta dar e mai frumos sa "vedem" mai multe meciuri intre SA si LA! Nu?

  5. #89
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Scuzati absenta...muncesc la evrei, e de inteles...lol
    Pacers au egalat recordul de 6 meciuri consecutive castigate la double digits! Punctul lor forte cred ca este bench-ul, care marcheaza meci de meci jumatate din puncte.
    Cat despre faptul ca joaca in east, au intrat in playoff cu 61-21 si stiu sigur ca alegand doar meciurile impotriva vestului tot au bilant pozitiv, dar nu gasesc cifrele.
    Daca ajung in finala iar eu nu o sa vin in tara, promit o cronica de la fata locului!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  6. #90
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Detroit nu poate fi oprita din cursa spre titlul estului...Daca va fi impotriva lui Spurs, Duncan isi va mai adjudeca un inel de campion. Orice alt adversar din cele ramase in cursa (exceptie cazul in care Fakersul se reapuca de baschet, lucru care nu e exclus, din pacate ), va consemna un titlu NBA ptr. o echipa din Est....Pistoanele, cu Brown pe banca au tot ce le trebuie sa cistige un titlu. Le lipseste doar un superstar (vezi Duncan sau Garnett) insa formeaza un colectiv foarte puternic, si prin stilul de joc, vor avea mai multe probleme cu Indiana, decit cu Wolves, ca de Sacramento nici nu pun problema..

    Am zis!

    (PS...ce coincidenta nefericita sa fiu in vacanta, cu play-off-ul in plina desfasurare...Noroc ca au aparut expertii cu "duiumul" si asa mai sint si eu la curent cu "fenomenul" )
    Smile, its good for you!

  7. #91
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bine zis, Rashhed, sa "vedem"...

  8. #92
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    stai calm Azur89 ... ca vin si momente mai grele pentru Detroit
    nu fii chiar asa sigur ... pot sa se intample multe rasturnari de situatie
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  9. #93
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Azur, esti in Romania ? Ii rog pe baietzii de la Telesport sa ne lasa sa comentam un meci impreuna ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #94
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    Chiar acum,ma uit la Minesota-sacramento.E 102 -99 si Sacramento au atacul la numai 25 secunde pana la final.Stoiacovici si Bibby au inscris de 3 .Staiacovici tocmai ce a egalat la 104 cu 10 secunde inainte de final.Minesota au atacul.Sa vedem ce-o sa fie.Sacramento erau in urma cu 15 si acum sunt la egalitate.Great game!!!Garnet a avut mingea si nu a facut nimic cu ea.Nici nu a sutat,nci nu a pasat si cele 10 secunde s-au scurs.Acum sa vedem ce-o sa se intample in overtime.

  11. #95
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    Sacramento a pierdut la 1 punct.Pacat!!!

  12. #96
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca in finala vor ajunge Detroit Pitons cu Timberwolves.
    Cine castiga urmeaza sa vedem.

  13. #97
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu as miza pe o finala clasica...Lakers vs. Indiana.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #98
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    De ce pacat? Pe final Kings au stat doar in Peja.Minnesota a condus mai mult si mai clar.Hooray! LoL.
    Numai Baschet, numai bine !

  15. #99
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    inca nu am cuvinte sa ma exprim dupa meciul de ieri dintre Kings si Wolves...dar pe cat de fericit sunt ca Wolves au castigat, pe atat sunt de suparat ca erau sa piarda i mean wtf, aveau 12 puncte in avans cu 2 minute de jucat...
    eram la un bar cage aux sport aici in Montreal cu 2 prieteni la meci, si ne-au dat aia afara din bar cand meciul a intrat in OT, era aproape 2am si normal baru se inchide la 12:30...aaa si ati vazut ce turnaround a dat KG la 112-111 cu 10 secunde inainte de finalul OT-ului?He's the MVP y'all.

  16. #100
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    kestia e ca Sacramento au realizat de abia in ultimele 5 minute ale meciului de aseara...ca intr'o serie de 7...chiar daca esti Sacramento Kingz..si ai cashtigat primul meci in deplasare...ca inca nu ai castigat seria..
    Dar s'a vazut ca atunci cand vor..pot baietii...si defense si ofense..si tot ce vrei...
    Ieri dupa meci..am vazut un interviu cu MVP`ul...si zicea..ca in ultimele 5 minute...incepusera sa bombardeze 3`pointer`ele..ca la Hiroshima...
    Plus antrenorul lui Kingz...numa' play`uri dupa play`uri facea...
    Diferenta a facut`o Hassell...la ultimul shoot al lui Peja..


    Oricum eu raman la parerea ca Kingz or sa se trezeasca si`o sa castige urmatoarele 3 meciuri...o sa vedeti...
    cel putin Bibby si cu Peja aseara...in ultimele 5 minute...geniali...vb lu KG....bombardau ca la hiroshima

    pacat ca au pierdut...
    in fine ....Kingz RULZZZ

  17. #101
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SilverZeus
    ...,mai baietzi, am mai spus-o si ma repet: voi astia care nu vedeti vedeti meciurile NBA in direct (sau ma rog ,meciuri recente inregistrat),nu va mai dati atata cu presupusul si nu mai faceti pronosticuri aiurea ( ma refer la acele pronosticuri ce le faceti bazandu-va pe ce ati citit dintr-o parte sau alta,cand voi n-ati vazut nici un meci de la cap la coada): ca aia-s asa ,iar ceilalti is altfel....ca is jucatori in forma si care joaca fantastic ,doar ca voi nu i-ati vazut...inteleg ca simpatizati cu anumite echipe, dar lasati draqu comentariile referitoare la echipele adverse cu care joaca favoritele voastre....

    Eu vad meciurile la telesport.......sunt bun de ceva sau sunt infect?............shtiu ca mesajul asta e cam vechi dar eu acum lam citit!!!

  18. #102
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    sugestie:ar fi bine sa se faca un poll care sa identifice numarul de fani pentru fiecare din cele 8 echipe ajunse in aceasta faza................nu shiu de ce dar am impresia ca nimeni nu tzine cu new jersey

    oricum.........trebuie sa recunosc ca detroit au probleme cu ofensiva..........dar asta nu a fost niciodata ceva definitoriu pentru ei.............sunt preferatzii mei din aceasta faza.........sper sa mearga pana la capat............daca nu ei,atunci indiana!!!

    si vam spus ca miami o sa le ia cel putzin un meci indianei!!...........nimeni nui baga in seama cu adevarat!!!

  19. #103
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    stai calm Azur89 ... ca vin si momente mai grele pentru Detroit
    nu fii chiar asa sigur ... pot sa se intample multe rasturnari de situatie

    ..si pe ce te bazezi cind afirmi cele de mai sus?

    Vezi, Gabriele? Pai nu-ti spuneam ca nu sta Telesportul in noi? Del piero si Bibby ar face o echipa super... Unul le-ar vorbi de apararea lui Kings (btw bibby, cit a fost scorul final, daca tot pomenesti de ...aparare?), iar celalalt ne va vorbi de Detroit si problemele lor.
    Pe cind eu si tu am discuta dosr despre Mallone... tu "pro' si eu "contra
    " .
    Smile, its good for you!

  20. #104
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    montreal
    Posts
    106
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by MikeBibby
    kestia e ca Sacramento au realizat de abia in ultimele 5 minute ale meciului de aseara...ca intr'o serie de 7...chiar daca esti Sacramento Kingz..si ai cashtigat primul meci in deplasare...ca inca nu ai castigat seria..
    Dar s'a vazut ca atunci cand vor..pot baietii...si defense si ofense..si tot ce vrei...
    Ieri dupa meci..am vazut un interviu cu MVP`ul...si zicea..ca in ultimele 5 minute...incepusera sa bombardeze 3`pointer`ele..ca la Hiroshima...
    Plus antrenorul lui Kingz...numa' play`uri dupa play`uri facea...
    Diferenta a facut`o Hassell...la ultimul shoot al lui Peja..


    Oricum eu raman la parerea ca Kingz or sa se trezeasca si`o sa castige urmatoarele 3 meciuri...o sa vedeti...
    cel putin Bibby si cu Peja aseara...in ultimele 5 minute...geniali...vb lu KG....bombardau ca la hiroshima

    pacat ca au pierdut...
    in fine ....Kingz RULZZZ
    pot sa spun aceeasi kestie si despre wolves in game 2, nu au revenit de la down by 10? si ca vorbesti de 3 pointere, ai vazut game 1 si hiroshimele lui cassell? si ca kings o sa castige 3 consecutive asta e fantezie...dream on, dar momentum-ul e de partea wolves-ilor si au home court advantage si nu uita ca kings au incasat-o acasa in sezon...

  21. #105
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    mama, mama, la o parte ca-au venit meseriasii, nici nu mai am loc sa postez, azuru vad ca s-a izolat, mai arunca asa din an in paste cand e provocat
    cate un post. Estu e clar Indiana - Detroit ( jersey poate, poate sa mishte ceva, da nu au fatza de finala anu asta ). Vest is best!!! Kings sunt in capcana daca se poate spune, au cazut in capcana rau, toata lumea o da cu KG si Casell, Spree dar uitati cheia victoriilor de pana acum ale lupilor: Hoiberg si Hasell. Hoiberg asta e insurubat de la 3 puncte, iar hasell le da fiori pe sira spinarii kingsilor, mai putin lu peja. Cine draqu sa-l supere pe peja cand el arunca la cos in mai putin de o miime de secunda (Flash din Kosovo, el e). Poate doar shaq sa-l opreasca pe sarbu asta. Si ca veni vorba de Hoiberg si hassell, cica "zicea" nishte comentatori p-aci peste balta sa ne imaginam cum ar arata Chicago acum daca Brand, Hoiberg, Hasell, Artest si Brad Miller ar fi ramas la echipa, heh???? ce ziceti??? viitoru ar fi sunat bine!!!!!!

    Azur, felicitari u're a true onlinesport NBA maniak. Io cat am fost in Romania n-am postat deloc spre rusinea mea.

    b (MU)DA p(IE)st
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •