View Poll Results: pronostic

Voters
68. You may not vote on this poll
  • 1

    39 57.35%
  • x

    13 19.12%
  • 2

    16 23.53%
Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 316 to 336 of 341

Thread: Etapa 21: Otelul - Rapid

  1. #316
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Ati luat razna...pai daca din 20 de ocazii,nu puteti sa marcati,ce mai dati vina pe arbitru?in alta ordine de idei,iar ne-a batut Otelul...
    hai sa iti explic ca la gradinita ca vad ca nu pricepi: un meci are 90 de minute(cu intreruperi si prelungiri de rigoare),in minutul 87-88 penalty clar la Jula ceea ce in traducere pentru tine inseamna 99% gol pentru ca Jula de cand a venit la Otelul a batut o gramada de penaltiuri iar singurul care i-a fost aparat l-a transformat in gol tot el(in decembrie cu pandurii). adauga la asta faptul ca la orice caderea teatrala a ****rilor hategan fluiera fault,plus ca la faza premergatoare golului a fost un joc periculos care s-a vazut de pe luna in coltul careului rapidist, plus ca la jula a fluierat cred ca vreo 10 faulturi desi de mai multe ori nu facuse nimic si daca te pricepi putin la fotbal o sa vezi ca rezulta nervozitate intr-o parte si impins de la spate de cealalta parte=viciere de rezultat...evident,asta daca ai habar pe ce lume traiesti.daca inca mai crezi in mos craciun si ca te-a adus barza ai varianta lui zota si rednic
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  2. #317
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    hai sa iti explic ca la gradinita ca vad ca nu pricepi: un meci are 90 de minute(cu intreruperi si prelungiri de rigoare),in minutul 87-88 penalty clar la Jula ceea ce in traducere pentru tine inseamna 99% gol pentru ca Jula de cand a venit la Otelul a batut o gramada de penaltiuri iar singurul care i-a fost aparat l-a transformat in gol tot el(in decembrie cu pandurii). adauga la asta faptul ca la orice caderea teatrala a ****rilor hategan fluiera fault,plus ca la faza premergatoare golului a fost un joc periculos care s-a vazut de pe luna in coltul careului rapidist, plus ca la jula a fluierat cred ca vreo 10 faulturi desi de mai multe ori nu facuse nimic si daca te pricepi putin la fotbal o sa vezi ca rezulta nervozitate intr-o parte si impins de la spate de cealalta parte=viciere de rezultat...evident,asta daca ai habar pe ce lume traiesti.daca inca mai crezi in mos craciun si ca te-a adus barza ai varianta lui zota si rednic
    Usor.. nu te mai consuma atat.. si Rapid a fost dezavantajata in meciul cu U Cluj cand nu i-a fost acordat un gol valabil si un penalty..

    Acum s-a intors roata, o sa va vina si voua randul, stati linistiti

    M-am obisnuit deja cu greselile astea
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #318
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    La Rapid a fost o singura faza de care nu sunt sigur (cea cu penalty din min. 86) trebuie sa revad faza...
    Pe cand la Steaua....e offtopic aici, vezi pe threadul respectiv cate probleme au fost! Nu zic ca Steaua nu merita poate sa castige, a jucat mai bine, dar arbitrajul a influentat decisiv scorul.

    la fel ca si in acest meci.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  4. #319
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    @tataleone nu mai ai ce sa vezi, uite mai sus poza unde fundasul rapidist il tine pe Jula si-l impiedica sa joace mingea... ce claritati iti trebuiesc mai concludente de atat ??? E tinere si gata. O remiza ar fi fost mai echitabila si cu asta inchei polemicile legate de acest meci.

    http://img505.imageshack.us/img505/3...335tv82bg9.jpg
    Bine mai, fie cum zici tu...Eu sincer sa fiu nu vad nimic in poza aia, am zis ca vreau sa revad la tv, dar te cred pe cuvant. Pe bune Dar nu inseamna ca daca a gresit o faza inseamna ca arbitrul a "furat pt Rapid", poate a fost o simpla greseala, la fel am zis si cand ne-a batut CFR-ul in Giulesti tot pe o greseala de arbitraj...Altfel spus incerc sa nu vad in orice greseala o conspiratie mondiala
    Hai sa incheiem aici, ca nu are rost...

  5. #320
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Off-topic, dar ocazia e prea buna : ce zici mestere, e neplacut sa ti se reduca tot meciul la o singura faza, nu ?

    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Bine mai, fie cum zici tu...Eu sincer sa fiu nu vad nimic in poza aia, am zis ca vreau sa revad la tv, dar te cred pe cuvant. Pe bune Dar nu inseamna ca daca a gresit o faza inseamna ca arbitrul a "furat pt Rapid", poate a fost o simpla greseala, la fel am zis si cand ne-a batut CFR-ul in Giulesti tot pe o greseala de arbitraj...Altfel spus incerc sa nu vad in orice greseala o conspiratie mondiala
    Aha, mama ce-mi place logica asta. Daca a gresit o faza nu inseamna ca "arbitrul a furat". Dar de ce o faza si nu doua ? De ce doua si nu trei ? La urma urmei, de cate faze e nevoie ? Cine vrea, oricum gaseste oricate are nevoie ..

    Dincolo de simularea aia penibila (Sapunaru pune mana in fata lui Jula, care se prabuseste cu toate cele 90 si ceva de kile ale lui ca lovit de traznet), ramane faptul ca Rapidul a fost dominata si inghesuita in propriul careu de o echipa cu 2 oameni mai putin pe teren. Asta e mai rau ca 100 de penaltiuri neacordate.

  6. #321
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    labareala a la vladek: daca pana si craciunescu (persoana care nu ne-a avut la inima cu exceptia perioadei cand era cartu antrenor) a recunoscut ca e penalty clar...bine ca esti tu expert
    sapunaru pune mana in fata lui Jula si nu il lasa sa treaca daca ar fi pus mana doar de forma cum insinuezi tu ar fi trecut Jula de el si numai din inertie.singura greseala a lui Jula a fost ca a exagerat putin contactul, in rest a fost penalty 100%,de fapt is curios cum iti explici tu ca un jucator asa de mare ramane la un moment dat suspendat pe un singur picior fara sa mai poata inainta desi e aplecat in fata...probabil batea un vant puternic,nu?

    ca tot se plangeau unii rapidisti de "duritatea" jocului unora dintre fotbalistii Otelului:
    Ultimul pe lista inaptilor este Adrian Salagean (foto), care a fost lovit foarte dur de un adversar rapidist si a devenit indisponibil timp de zece zile! "Salagean a fost lovit cu genunchii in spate astfel incat a urinat sange in noaptea de duminica spre luni. Jucatorul care l-a agresat n-a primit nici macar cartonas galben", a precizat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.
    La asta poate fi adaugat si Viglianti care a iesit la un moment dat cu capul spart :|
    Last edited by bada_otelul; 3rd March 2008 at 22:49.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  7. #322
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    a fost penalty fara discutie acolo la Jula la fel cum a fost si la Semedo

  8. #323
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Dar nu ca nu a dat penalty m-a enervat cat faptul ca ne-a tocat toata repriza arbitrul acela penbil.Aici gresiti voi ca judecati arbitrajul doar dupa fazele f importante si nu dupa arbitrajul intregului meci.Spre exemplu faulturile similare cu ale noastre ale rapidistilor hategan s-a facut ca nu le vede pe cand la ale noastre s-au dat cartonase,ori faulturi acordate rapidistilor la cele mai mici dueluri,iar jucatorii normal si-au iesit din minti la fel si spectatorii .Cum sa primeasca un jucator(Paraschiv) in 20 de meciuri jucate sezonul asta 2 galbene(primul gratuit) intr-un singur meci....nu vi se pare ciudat?Brujan a meritat eliminarea dar trebuia sa primeasca si rapidistul galben,arbitraj intr-o singura directie si cu un singur scop.
    Si pt rapidisti,voi vb de civilizatie, de spectatori ,care ati avut de nu stiu cate ori terenul suspendat si care ati aruncat de alte nu stiu cate ori obiecte din tribune,iar la noi s-a intamplat pt prima data asa ceva!!!nu va e rusine sa vorbiti?bv ati castigat 3 pcte,sa va vad si mai departe,fara arbitri sunteti 0

  9. #324
    junior andrei-otelul's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    s-a spus cam tot ce era de spus pe aici...cu toate ca mi-a stricat ziua bulangiul; ala macar i-am aruncat o guma in cap cand era aparat de scutieri .eram in spatele lui il "alintam cu multa dragoste" asa cu merita si i-am bagat in par o guma care sper ca s-a prins bine de par ca sa se tunda chel nesimtitul ala
    marlanul de bucuresti e cel mai prost animal

  10. #325
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei-otelul View Post
    s-a spus cam tot ce era de spus pe aici...cu toate ca mi-a stricat ziua bulangiul; ala macar i-am aruncat o guma in cap cand era aparat de scutieri .eram in spatele lui il "alintam cu multa dragoste" asa cu merita si i-am bagat in par o guma care sper ca s-a prins bine de par ca sa se tunda chel nesimtitul ala
    Cat de smecher esti, ca tine vreau sa fiu cand o sa ma fac mare.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #326
    junior andrei-otelul's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    dar tu esti deja mare........ dar in dos
    as fi vrut sa pun mana pe el dar macar am dat cu ceva in el altfel nu as fi fost fericit............mscar eu am dat in el cu ceva delicat pe cand altii de pe alte stadioane dau cu lanturi etc
    marlanul de bucuresti e cel mai prost animal

  12. #327
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Aha, sa inteleg ca-mi monitorizezi dosul?
    Stim, tu esti un delicat, se vede dupa cum te exprimi, se vede dupa tine ca dispui de manere.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #328
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ma tyler da nu ai ce sa comentezi ?? Te inteleg ca esti super incantat de jocul rapidului si de arbitrajul favorabil da lasa-ne cu comentarii de genu asta ca: asa vrei sa te faci si tu cand ai sa fii mare. Incerci tu sa fii sarcastic da nu-ti merge.

  14. #329
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Pai nu am ce sa comentez si uite am ajuns si eu pe acest thread, unde scriu majoritatea celor care nu au ce sa comenteze. Nu sunt deloc incantat de jocul Rapidului si nici de arbitrajul favorabil (oricum nu atat de favorabil incat sa declanseze isteria unora).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #330
    junior andrei-otelul's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    pai daca am doso-metru nu trebuie sa il folosesc pe folositorii uzuali de lucruri nu tocmai ortodoxe sau la indemana oricui?
    felicitari am aflat dupa verificari ca ai intrecut masura si l-ai folosit pana la epuizare,,,,,,,,,
    chiar o sa ma uit la hategan etapa viitoare daca s-a tuns chel........
    marlanul de bucuresti e cel mai prost animal

  16. #331
    junior andrei-otelul's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    da ma acum ce vrei sa scriu si eu cat de mult m-a afectat infrangerea asta .mai mult modul in care am pierdut pt ca de echipa sunt mandru si am aplaudat-o la final dar un ******* m-a adus in pragul nebuniei cu deciziile lui tampite.daca as fi stiut ca nu imi iau amenda si ca nu pateste nimic clubul as fi intrat cu masina sa il calc pe hategan la fel cu ar fi facut majoritatea suporterilor pt ca am fost adusi la disperare de un nenorocit
    marlanul de bucuresti e cel mai prost animal

  17. #332
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Pai nu am ce sa comentez si uite am ajuns si eu pe acest thread, unde scriu majoritatea celor care nu au ce sa comenteze. Nu sunt deloc incantat de jocul Rapidului si nici de arbitrajul favorabil (oricum nu atat de favorabil incat sa declanseze isteria unora).
    Raportul greselilor de arbitraj din meciul asta a fost 19-3 in favoarea rapidului.

  18. #333
    junior andrei-otelul's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    dar nu se vorbeste de cele 2 intrari ale rapidistilor in 1 repriza care au fost de rosu........pai semeghin a fost faultat fara minge pur si simplu trantit la pamant si nu s-a dat nici macar galben...lui viglianti i s-a spart capul iar nimic.........lui paraschis era sa i sa rupa piciorul iar nimic+multe foarte multe actiuni de atac ale noastre oprite din nimic si tot rapidistii vb de duritati ei care au dat la oase tot meciul fara sa se ia vreo masura.............iua spuneti voi nu te aduc toate astea in pragul nebuniei?
    marlanul de bucuresti e cel mai prost animal

  19. #334
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    hategan e infectat cu H5N1...a furat in cel mai mare stil...sper sa aibe si el parte de nervi intisi la maxim si disperarea prin care au trecut toti fani Galateni...a stricat meciul...apoi se mai mira lumea dc nu vine lumea la stadion platesc oameni bilet ca sa isi bata joc un nenoricit de echipa si de oameni pana la urma ca traiesc meciul cu sufletul la gura sa te aduca in pragul nebuniei un idiot ca asta...
    Am vazut ca uni pe aici vorbesc sa para inteligenti si educati zic ca uni dintre noi care au fost pe stadion am fost tarani ca am aruncat cu nush ce...pai oricine de forumul asta daca era in situatia asta si avea ceva la indemana arunca...si apoi sa zic aribtrul ala mersi ca nu au intrat toti pe gazon...
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  20. #335
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Pentru toti astia care comentati si ziceti ca a fost un arbitraj corect: As vrea ca macar o data in viata (nu le doresc de mai multe ori nici la dusmani) sa aveti parte de trairile pe care le-am avut noi in urma arbitrajului incalificabil al lui "Hotigan".

  21. #336
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Stai linistit ,noi le-am trait la meciul din Giulesti ,impotriva lui CFR Cluj !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •