Page 271 of 326 FirstFirst ... 171221261269270271272273281321 ... LastLast
Results 5,671 to 5,691 of 6846

Thread: Discutii off-topic

  1. #5671
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    am vb cu profa de mediatii,din nou
    mi-a zis ca si la chestia aia cu substantivul nu are cum sa-mi scada si nici la aia cu spatiul descris
    da mi-e frica de moor la compuneri si la aia cu semnificatia(dar mi-a zis profa ca la chestia asta,mai mult de 2p nu imi scade),ca la mine orice punct conteaza,ca vreau sa merg la sf sava si se intra cu medii f mari(de exemplu,anul trecut,la mate-info,s-a intrat cu 9.65) si eu nici nu prea am media aniilor mare(ca in clasa a 5-a am avut-o mica,dar in rest am avut suuper medii)
    deci eu pana vineri nu ma calmez
    cica mai exista si alt barem,mai detaliat,incat la chestia aia cu semnificatia,sa fie totul obiectiv(dar ma gandesc ca in barem scrie la fel cum am facut eu la semnificatie,asa ca imi da maxim,dar la compuneri...)
    profa mi-a zis sa ma calmez ca o sa imi dea mult si pe compuneri si ca nici la acolo nu are cum sa imi scada prea mult
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  2. #5672
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mitz, conteaza sa nu fi gresit la subpunctele mici si sa nu fi facut greseli clare la cerintele unde aveai un soi de compunere. In rest...foarte rar se da punctaj maxim la compuneri, dar la fel stiu si eu situatia: se scad cateva puncte, dar nu semnificativ.

    Asa ca nu te mai agita, ca doar ai facut bine...mai departe e subiectiv si nu mai poti tu sa faci nimic. Mediile din alti ani sunt relative.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  3. #5673
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Buna tuturor ! Am ajuns si eu acasa in sfarsit, mai tarziu decat credeam, si din aceasta cauza nu am putut sa intru.
    Subiectele au fost ok, am emotii doar la literatura totusi, pentru ca este foarte subiectiv. La gramatica nu cred ca am gresit. Sper. .
    Baremul daca-l vrea cineva, l-am gasit eu la link-ul asta: http://www.calificativ.ro/Barem-prob...la-201-ai33706

    Mitz, ce voiai sa ma intrebi?

    Edit: Scuze, am vazut ca s-a postat deja baremul.

  4. #5674
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma bucur Radu ca ai trecut si tu bine de prima proba!!!!

    Mitz, acum nu e timp de emotii suplimentare pentru romana. Trebuie sa ramai concentrata pentru matematica. Lasa romana in urma, e istorie deja. Trebuie sa te gandesti doar la matematica si sa faci si acolo bine. Dupa ce scapi si de ultimul poti sa incepi sa-ti faci calcule, sa te gandesti si sa te stresezi pana vei primi rezultatele.
    www.fangymnastics.com

  5. #5675
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ma bucur Radu ca ai trecut si tu bine de prima proba!!!!

    Mitz, acum nu e timp de emotii suplimentare pentru romana. Trebuie sa ramai concentrata pentru matematica. Lasa romana in urma, e istorie deja. Trebuie sa te gandesti doar la matematica si sa faci si acolo bine. Dupa ce scapi si de ultimul poti sa incepi sa-ti faci calcule, sa te gandesti si sa te stresezi pana vei primi rezultatele.
    Pai la gramatica n-am gresit nimic,chiar nimic,cred ca si la aia cu semnificatia imi da maxim,ca am vb si eu cu cativa prieteni,plus ca am citit pe net,eu am scris cele mai multe idei,daca nu,printre cele mai multe.La compunerea cu basmul,eu am dat chiar 3 trasaturi,ca sa fiu sigura .Profa mi-a zis ca e bine,dupa parerea ei,dar depinde de profii corectori.Si la aia cu descriere a zis ca-i bine,dar tot de cei care corecteaza depinde
    La matematica stiu fff bine,plus ca nu prea poate fi vorba de subiectivism,acolo o sa fie mult mai simplu
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  6. #5676
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    La matematica stiu fff bine,plus ca nu prea poate fi vorba de subiectivism,acolo o sa fie mult mai simplu
    Bravo Mitz! Asa te vreau. Realista, obiectiva si increzatoare! Radu - ia exemplu. Baga-ti in cap ca la matematica va fi mai simplu ca nu exista subiectivism si ca va fi bine.

    Bafta multa amindorura.
    Subiectivist spus: amandorura .
    Matematic, ne-subiectivist: Bafta x 2 sau Bafta + Bafta!

    Edit: Daca e off topic, putem vorbi si de ne-forumisti si sa o includem si pe sora Catalinei: pentru toti trei: Bafta!!!

  7. #5677
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Bravo Mitz! Asa te vreau. Realista, obiectiva si increzatoare! Radu - ia exemplu. Baga-ti in cap ca la matematica va fi mai simplu ca nu exista subiectivism si ca va fi bine.

    Bafta multa amindorura.
    Subiectivist spus: amandorura .
    Matematic, ne-subiectivist: Bafta x 2 sau Bafta + Bafta!

    Edit: Daca e off topic, putem vorbi si de ne-forumisti si sa o includem si pe sora Catalinei: pentru toti trei: Bafta!!!
    pai asa si este la matematica,trebuie sa fie chiar ai nabii profii corectori,ca sa fie subiectivi
    la romana e chiar mult subiectivism
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  8. #5678
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Mersi, Tess! Oricum, m-am mai linistit in legatura cu matematica, pentru ca examenul de ieri a fost ok si ma gandesc, de ce n-ar fi si celalalt la fel ?
    Cata, sa-i urezi bafta la examen si din partea mea surorii tale !

  9. #5679
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asa...un pic de optimism Abia astept sa rezolv si eu subiectul de la mate.
    Rezultatele vor fi afisate si online, cum e la bac, sau numai in scoli?

    @Tess si Radu: mersi!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #5680
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Chiar nu stiu in legatura cu rezultatele. Anul trecut, atat rezultatele cat si lista cu repartitiile au fost afisate pe edu.ro, dar am citit pe un forum ca anul asta nu va mai fi la fel, si se vor afisa doar la scoala. Inclin sa cred ca se vor afisa si pe net totusi.. nu sunt sigur .

  11. #5681
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Asa...un pic de optimism Abia astept sa rezolv si eu subiectul de la mate.
    Rezultatele vor fi afisate si online, cum e la bac, sau numai in scoli?

    @Tess si Radu: mersi!
    pai nu stiu,dar eu zic ca e fff posibil sa se afiseze si online,ca asa a fost si anul trecut
    of,ce needucata sunt,mult mult mult succes surorii tale!
    Last edited by MitzGym; 21st June 2011 at 13:00.
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  12. #5682
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu ne spune nimeni cum a fost la mate?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  13. #5683
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Aici am gasit subiectul: http://www.gandul.info/news/evaluare...matica-8371357
    Foarte asemanator cu cel de anul trecut postat de Mitz.
    www.fangymnastics.com

  14. #5684
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mersi.
    Suporturi de umbrele si albine
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #5685
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu ne spune nimeni cum a fost la mate?
    Va spun eu . Mie mi s-a parut oarecum greu subiectul, insa nimic din ce nu am vazut. Am facut mai bine decat ma asteptam si cred ca voi lua o nota mai mare decat imi doream .
    Mi-a placut ca au fost foarte creative subiectele (cel cu albinele mai ales)

  16. #5686
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Bravo! Stiu ca aveai emotii cu matematica, ma bucur ca ai facut mai bine decat iti doreai!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #5687
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    A fost ok subiectul. Mi-a placut problema cu pretul
    Bravo Radu! Ma bucur ca te-ai descurcat.

    Mitz...unde esti?
    www.fangymnastics.com

  18. #5688
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Mersi, Cata si Mihai !
    O asteptam pe Mitz acum .

  19. #5689
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Era si Mitz la un moment dat...o fi plecat direct sa sarbatoreasca
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #5690
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu sunt aiiici!
    pai nu a fost greu,dar nici usor nu a fost
    am facut bine,in afara de faptul ca am gresit la un calcul(am incurcat raza cu diamentrul),ca era la final si eu eram sub presiune
    la mine la scoala nu a iesit nimeni in regula,in afara de mine,dar dupa aia mi-am dat seama ca am gresit la calcul(
    parerea mea este ca ne-au dat prea mult,sau daca nu,ne-au dat mai mult de gandit
    trebuia cu cel putin 15-20 de minute sa fie mai lung examenul,dupa parerea mea,dar asta e
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  21. #5691
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Poate o sa primesti totusi o parte din punctaj, depinde la ce fel de cerinta ai gresit.

    Mie nu mi s-a parut deloc prea mult, dar stiu ca in conditii de examen de schimba perceptia. Si eu aveam tendinta de a ma intinde, sa scriu incet, sa verific de multe ori si ajungeam la limita cu timpul...iar apoi cand parcurgeam subiectul imi dadeam seama ca se putea face foarte repede. Sora-mea a iesit cu 20 de minute mai devreme, cand deja se saturase sa tot re-verifice. Depinde de fiecare...se mai antreneaza si asta cu timpul.

    Bine ca ati scapat!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •