Page 3 of 76 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1592

Thread: Sezonul NBA 2007-2008

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    poate doar la echipa ta din nba live 07...
    am gresit cand am scris,credeam ca te-ai prins ca vroiam sa zic wade+shaq.uite am modificat.

  2. #44
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    editeaza faptul ca esti varza... (dar sa stii ca te respect...asta ca sa nu imi iau avertisment nu de alta... )

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    ce raspuns inteligent,cred ca parintii tai sunt tare mandri de tine.

  4. #46
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    strike three...you're a dumbass...(ignore)...

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    wow ignore?deja plang....nu mai pot sa aud expresii americane smecheresti,gen strike three...

  6. #48
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    poftim?nu vad ce tampenie ai spus...aaaah...ce bine eeee...

  7. #49
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    de ce trebuie sa apara cate unu de asta in fiecare luna?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #50
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati. Anyway. O cearta cu totul inutila, dupa parerea mea.

  9. #51
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    io zic sa nu il aruncatzi la cosh pe shaq inca - asha batrin cum e, daca il tzin genunchii, putzin centri in nba ii fac fatza ... Si vad ca Ilgauskas nu e prea apreciat (btw, a avut 18 cu 18 aseara, sau cam asha ceva), care e un centru foarte solid. Yao e candidatul meu la MVP anul asta, asha ca in mod evident am o parerea buna despre el - dar realitatea e ca in meciurile cu utah din playoff nu a fost nici pe departe o fortza (in conditziile in care a fost aparat practic de okur). In termeni de pura dominatzie, Shaq cred ca inca e #1 cu duncan pe 2 si yao pe 3.

    Cine zice ca duncan e pf, habar nu are ce vorbeshte, o fi el listat la pf, dar modul in care joaca e de centru veritabil. Amare e undeva la mijloc, il potzi considera un pf daca vrei, dar Duncan ishi face piinea in low-post (nu ca nu are un jumper excelent, dar nu prin aia domina playoffs-urile ...). Krstic e PF, nu are nimic de C in el, la fel ca si Bosh sau Garnett. Un alt exemplu de jucator care e listat ca PF dar joaca ca un centru e Al Jefferson. Dwight Howard e listat cind centru, cind PF, dar nu are (inca) skills nici de una nici de alta (nu are jumper si nici in post nu e inca foarte polished). Probabil in timp va ajunge sa joace doar centru, cel putzin anul asta a inceput la centru.

    Camby si Wallace sunt 2 din cei mai buni centri in defense, dar au 0 offensive skills, asha ca nu ii potzi compara cu Yao sau Shaq care domina si atacul si apararea. In aparare insa, il prefer pe Camby lui Yao.

    Daca e sa faci un breakdown:
    Foarte buni:
    post moves: duncan, shaq, curry, al jefferson, amare
    jumper: amare, duncan, yao, ilgauskas
    ft: yao, ilgauskas, amare
    defense: wallace, shaq, duncan, camby
    speed: amare, howard
    strength: shaq, howard, yao, curry, jefferson

    Foarte slabi
    post moves: camby, wallace
    jumper: camby, wallace, shaq, curry, howard
    ft: duncan, shaq, curry, camby, wallace, jefferson, howard
    defense: curry, amare
    speed: shaq, yao, curry
    strength: camby

    Practic yao e un jucator care e excelent in jumper, aruncari libere si fortza bruta, peste medie in post moves si ca aparator si are ca slabiciune doar viteza (deshi, tinind cont de inaltzimea lui, e destul de agil). Curry de exemplu, ar putea fi #1, dar faptul ca e prea gras il face ingrozitor de lent, si practic e un non-factor in aparare. Wallace sau Camby sunt monshtri in aparare, dar nu au nici un pic de talent ofensiv. Ilgauskas e genul de jucator care e bun la toate, nu exceleaza in nimic, dar nici nu te omoara cu nimic - motiv pentru care e si cel mai under-rated din lista asta, pentru ca nu iese cu nimic in evidentza.

    Una peste alta, daca ar fi sa aleg cel mai bun centru, tot pe Duncan il votez ... Yao pe 2 si Shaq pe 3.

  10. #52
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati. Anyway. O cearta cu totul inutila, dupa parerea mea.
    primul post scris cu cap in threadul asta de ceva timp ... si da , cearta fara nici un rost

  11. #53
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Mai oameni buni, seriously, cam exagerati. Omului nu-i place de Yao, si-a spus parerea, si voi i-ati sarit in cap. Vreti sa spuneti ca toti cei care nu il considera pe Yao printre cei mai buni 5 pivoti din lume sint prosti? Cit despre argumente, nici voi n-ati venit cu nimic in plus fata de el. Ati preferat sa injurati si acuzati in loc sa argumentati.
    foarte corect.



    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Daca e sa faci un breakdown:
    Foarte buni:
    post moves: duncan, shaq, curry, al jefferson, amare
    jumper: amare, duncan, yao, ilgauskas
    ft: yao, ilgauskas, amare
    defense: wallace, shaq, duncan, camby
    speed: amare, howard
    strength: shaq, howard, yao, curry, jefferson

    Foarte slabi
    post moves: camby, wallace
    jumper: camby, wallace, shaq, curry, howard
    ft: duncan, shaq, curry, camby, wallace, jefferson, howard
    defense: curry, amare
    speed: shaq, yao, curry
    strength: camby

    shaq inaintea lu' duncan si camby la defense? lmfao.
    duncan pe 2 la jumper?
    yao e cel putin slab la strength.
    camby e ray allen pe langa ben sau shaq.

    ar mai fi dar astea mi-au sarit in ochi...

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sibiu
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    stie careva ce inseamna "BA" noua rubrica de la boxscore pe nba.com?

  13. #55
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    @drb
    blocks against

    @zabriskie

    1. nu era o anumita ordine, doar am enumerat jucatorii la fiecare categorie, nu am incercat sa ii clasific neaparat. Duncan nu era neaparat pe 2, doar i-am evaluat jumperul ca fiind unul de top (intre centrii). Eu zic ca Duncan are un jumper foarte bun pentru un centru, de la semi-distantza e excelent.

    2. La strength am pus si inaltzimea, unde Yao domina categoric.

    3. Shaq are marele avantaj al fizicului, e destul de greu sa il abuzezi pe Shaq in the paint ... . In low-post defense a fost multa vreme #1 in nba (poate ca inca mai este). Camby, deshi a fost DPOY, e considerat below-average in aparare om la om, nici nu se compara cu shaq in privintza asta. De altfel, cind Denver joaca o echipa cu un centru traditzional (gen curry), de regula nene se apara la C si camby se apara la PF.

    4. O fi Camby ray allen pe linga big ben - dar asta nu il face un bun jump shooters (presupun ca la asta te referi). Foarte rar (din fericire) o sa il vezi pe camby aruncind la cosh de la semi-distantza. In general el ishi face punctele prin put-backs dupa ce recupereaza ofensiv.

    Evident, nu e o lista exhaustiva, am uitat de Jermaine O'Neal (alt asha-zis power forwards care e de fapt centru toata ziua), Pau Gasol, Chandler etc Si nici nu am pretentzia ca e o clasificare perfecta - doar o mica comparatzie intre centrii din nba, pentru a pune in evidentza punctele lor tari si slabe.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    un jucator foarte bun este unul care ridica nivelul echipei.Ben Wallace si Sheedy Wallace i-au facut pe Pistons din buni in foarte buni.La fel Duncan cu Spurs,la fel Shaq cu Heat.Credeti ca Yao ii va duce vreodata pe Rockets in finala NBA?Sa fim seriosi,asta e echipa lu' TMac si s-a vazut in meciul cu Utah. Daca el merge si echipa merge.De aia am spus ca Yao nu se poate incadra in categoria marilor centrii,nu de el depinde ce va face Houston anul asta,asa cum nici de Krstici sau Ilgauskass nu depind Nets si Cavs,dar ca stil de joc cei 2 imi plac mai mult.
    P.S. Hakeem i-a dus pe Rockets la 2 titluri consecutive.in jurul lui s-a construit echipa aia.

  15. #57
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    pai asta cu dusul echipei in finala tine si de peronalitatea fiecaruia...eu nu cred ca yao are o peronalitate asa de puternica incat sa adune pe toti in jurul lui si sa ii faca pe altii mai buni.. in ultimii ani , centrul clasic a devenit o raritate in nba....din ce in ce mai putini jucatori dominanti apar la C, de aceea lumea a fost si asa de entuziasmata de odom...in sfarsit mai apare un C care are sanse reale de a domina. ganditi-va ce centrii erau acum 10-15 ani...insa, pentru ca in momentul de fatza, yao e cel mai bun C....poate si concurenta a scazut, insa asta nu e problema lui

    p.s. durant pare un super jucator. cu sigurantza o sa ajunga mare.......
    p.s. de ce vor sa mute ownerii pe supersonics din seattle?
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  16. #58
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    p.s. de ce vor sa mute ownerii pe supersonics din seattle?
    pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)

  17. #59
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)
    De fapt asta e explicatia de ce nu o muta inca.
    Cred ca o muta din motive financiare. Probabil au o oferta mai buna, o piata mai mare, etc...

  18. #60
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    yao e un superstar.jucator de 25/10/2 in his prime.nush de ce il mai ascultati pe cretinul ala...adica un om care indrazneste sa-i compara pe Z si Krstic cu Yao fie este extrem de prost fie pur si simplu nu cunoaste fenomenul.singurul C din liga care este peste Yao este Duncan(asta daca nu il consideram PF)


    Quote Originally Posted by Razvan P View Post
    pentru ca in Seattle fiind rata sinuciderilor mare, s-ar sinucide aia in masa (o explicatie scurta)
    kurt cobain?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #61
    junior Kahuna's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Orasul ciobanului Bucur
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Houston se pare ca va avea un an bun…pana acum a obtinut doua victorii foarte speciale: primul season opener in deplasare, pe care nu-l mai castigasera de 1000 de ani si primul triumf in fata celor de la Utah pe terenul lor, care de asemenea vine dupa foarte mult timp. Se pare ca in mandatul lui Adelman, TMac s-a intors. Cine ar fi crezut ca TMac e mai bun pe postul de scorer decat PG?!?! Van Gundy ia-ti notite!!! Si altceva, jumpshot-ul lu McGready a fost fenomenal, l-a maltratat pe Kirilenko, cred ca sigur a lucrat la el vara asta.

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    iar cu apelative?Slava Domnului ca tu cunosti bine fenomenul,ca nu stiu ce s-ar face ceilalti.iata niste pareri ale altor necunoscatori ai fenomenului de prin state despre yao ming,citste cu atentie(e un thread mai vechi de prin 2006 cred,dar nu cred ca s-a schimbat parerea lumii intre timp.sunt pareri impartite,dar o sa vezi cu surprindere ca multi nu vad in el un mare superstar):
    http://www.hoops.com.au/sa/i.cfm/forumlist/1647/
    P.S. Acolo au un termeni pentru jucatori ca el -OVERRATED.Daca Ghita Muresan era chinez nu era si el mare vedeta in NBA?
    Si cu asta am incheiat subiectul fara sa fac pe nimeni cretin , idiot sau nu stiu cum doar pentru ca nu e de aceeasi parere cu mine.
    Last edited by manai; 2nd November 2007 at 13:34.

  21. #63
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    La noapte Boston - Washington, in ceea ce se vrea a fi meciul de debut al unei noi dinastii Celtics. Vor reusi cele 3 superstaruri sa se inteleaga pe parchet? Ramane de vazut, la prima vedere pare un line-up de NBA Live.
    Alte puncte de interes: LAL @ PHX (cu toate ca Suns vor castiga in proportie de 90%), TOR @ NJN sau DET @ ORL.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •