Results 1 to 13 of 13

Thread: Se cauta redactori pt NBA

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Se cauta redactori pt NBA

    Caut redactori pentru siteul nbaheadline.com

    Am nevoie de un cunoscator (pasionat) de NBA care sa scrie articole in fiecare zi sau cand are chef. Articolele sunt doar despre NBA, stiri depsre echipe, injury chart si multe altele.

    In functie de cat de bine sunt scrise articolele si cat de des, putem discuta si de plata unui redactor.

    Pentru contact va rog sa-mi scrieti la office@nbaheadline.com unde sa va exprimati interesul si cateva cuvinte despre voi cum ar fi:
    nume,
    varsta,
    profesie,
    cunostinte despre NBA,
    cat de des urmariti stiri despre NBA (zilnic,saptamanal)
    si alte observatii

    Multumesc anticipat!

  2. #2
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Come on..is not 100% matching.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  4. #4
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    un site in engleza cu stiri nba copiate de pe nba.com, espn.com sau si.com ?
    how new and refresing !!!!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #5
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai noutatile sunt aceleasi peste tot.....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #6
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    pai noutatile sunt aceleasi peste tot.....
    meh, ideea e ca pasionatii daca vorbesc engleza, iau stirile "de la botu calului" adica nba.com, espn.com etc
    merge eventual daca ai cine stie ce surse, bla bla ...daca dai tu stiri in premiera. atunci e fo chestie.

    altfel .... tre sa oferi ceva content interesant si nou ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    meh, ideea e ca pasionatii daca vorbesc engleza, iau stirile "de la botu calului" adica nba.com, espn.com etc
    merge eventual daca ai cine stie ce surse, bla bla ...daca dai tu stiri in premiera. atunci e fo chestie.

    altfel .... tre sa oferi ceva content interesant si nou ....
    1. Sa oferi stiri in premiera e aproape imposibil sau f.greu. Trebuie sa ai surse care sa nu fie foarte cunoscute precum site-urile mari, sa le preiei si daca esti mai bun ca ei apari tu cu ele in premiera.

    2. Postul pentru redactor e inca deschis si poate oricare din voi sa scrie. Momentan suntem la inceput, iar "no ofence" e mult mai usor sa zici ca stirea e copiata de la altii decat sa pui mana tu sa faci content. Desi suntem la inceput suntem dispusi sa investim in treaba asta desi juma de an, cel putin, o sa fim pe minus. Asa ca va astept daca considerati ca puteti face o treaba mai buna decat a fost acel post.

    Merci pt feedback!

  8. #8
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nbaheadline View Post
    1. Sa oferi stiri in premiera e aproape imposibil sau f.greu. Trebuie sa ai surse care sa nu fie foarte cunoscute precum site-urile mari, sa le preiei si daca esti mai bun ca ei apari tu cu ele in premiera.

    2. Postul pentru redactor e inca deschis si poate oricare din voi sa scrie. Momentan suntem la inceput, iar "no ofence" e mult mai usor sa zici ca stirea e copiata de la altii decat sa pui mana tu sa faci content. Desi suntem la inceput suntem dispusi sa investim in treaba asta desi juma de an, cel putin, o sa fim pe minus. Asa ca va astept daca considerati ca puteti face o treaba mai buna decat a fost acel post.

    Merci pt feedback!
    daca tot faci un site in engleza, cred ca ar trebui sa stii ca se scrie "no offense". dublu "f" si "s" in loc de "c". (dar e acceptata ca varianta si "offence")

    just my 2 cents .... cum zice francezu'
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #9
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Tu ti-ai inceput o afacere,nu inteleg?
    Al tau este si site-ul nflheadline.com care are acelasi format ca asta,numai ca difera bannerul.
    Ce urmeaza... nhlheadline.com , mlbheadline.com ?

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    Tu ti-ai inceput o afacere,nu inteleg?
    Al tau este si site-ul nflheadline.com care are acelasi format ca asta,numai ca difera bannerul.
    Ce urmeaza... nhlheadline.com , mlbheadline.com ?
    Da tot al meu e si nflheadline iar de ce urmeaza...sa vedem cum merg astea dar de gasit oameni in Rom care sa-ti scrie despre mlb si nhl cred k e mai greu

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    daca tot faci un site in engleza, cred ca ar trebui sa stii ca se scrie "no offense". dublu "f" si "s" in loc de "c". (dar e acceptata ca varianta si "offence")
    da ai dreptate!

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nbaheadline View Post
    Da tot al meu e si nflheadline iar de ce urmeaza...sa vedem cum merg astea dar de gasit oameni in Rom care sa-ti scrie despre mlb si nhl cred k e mai greu
    Despre NHL nu e greu ... stiu eu unul care urmareste cam 2 meciuri pe seara (depinde si de ce e in NBA in seara respectiva)

  13. #13
    PhillySportsFan BobbyS's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    sunt interesat de cea pt NFLheadline.com , daca mai este valabila.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •