"MARIUS CONSTANTIN L-A LOVIT CU CAPUL IN GURA PE EMIL DICA! AM RAMAS MUT DE UIMIRE CIND AM VAZUT ACEST EPISOD"

Inlocuit la pauza meciului de simbata dintre Politehnica Iasi si Rapid Bucuresti, fundasul gazdelor, Cornel Buta, a urmarit partea a doua de pe marginea terenului. Fostul rapidist a asistat astfel la un episod care l-a lasat pur si simplu cu gura cascata. "La o lovitura libera acordata pentru noi, prin minutul 78, a aparut o mica altercatie intre rapidistii Marius Constantin si Emil Dica. Toata lumea era atenta in acel moment la cum isi pregatea Sfirlea executia, dar eu am stat cu ochii pe acel clinci. A urmat o discutie mai aprinsa, dupa care Marius Constantin l-a lovit scurt, cu capul in gura, pe Dica. Am ramas mut de uimire, mai ales ca Rapidul conducea in acel moment cu 2-0... Eu am jucat impreuna cu Marius, il stiu ca se aprinde mai repede, dar nu-l inteleg de ce a procedat asa. Ma mir ca asistentul de pe acea parte nu a vazut nimic, pentru ca era faza de cartonas rosu, chiar daca cei doi sint coechipieri", a descris Buta incidentul din tabara bucuresteana.