In perioada 26-28 octombrie va acea loc la Stuttgart cea de a 25-a editie a DTB Pokal World Cup Cat. A - feminin si masculin.
In perioada 26-28 octombrie va acea loc la Stuttgart cea de a 25-a editie a DTB Pokal World Cup Cat. A - feminin si masculin.
Salutari,
Sunt tare incantata de forumul acesta.Face-ti o treaba foarte buna.
As vrea sa intreb daca stiti care dintre gimnastii nostri participa la Cupa Mondiala de la Stuttgart si daca este vreo posibilitate sa urmarim evolutiile la tv or on line.
Multumesc
Putem urmari comentarii in direct pe : http://liveticker-pokal.dtb-online.de/ticker.php
Lista completa a participantilor:
AUS (Australien)
F Daria JOURA
F Lauren MITCHELL
AUT (Österreich)
M Marco BALDAUF
M Fabian LEIMLEHNER
M Andreas HÖLLER
F Dinah NAGEL
F Kathrin NUSSBACHER
F Andrea RÜHRLINGER
BEL (Belgien)
M Donna-Donny TRUYENS
F Aagje VANWALLEGHEM
BLR (Weißrussland)
M Dzimitry SAVITSKI
M Aliaksei IHNATOVICH
BRA (Brasilien)
M Diego HYPOLITO
M Victor ROSA
F Jade BARBOSA
F Daniele HYPOLITO
CHN (China)
M Qin XIAO
F Zhou Zhuoru
CRO (Kroatien)
M Tomislav MARKOVIC
M Kris MARCEK
M Robert SELIGMAN
F Tina ERCEG
CZE (Tschechische Republik)
F Nicole PECHANCOVA
DEN (Dänemark)
M Helge FAMMEN
M Matthias Lee HANSEN
M Florin PURGE
EGY (Ägypten)
M Waleed EL DERINY
M Mohamed Sayed SEROUR
F Rawan Tarek ABOU SHOSHA
F Sherine EL ZEINY
F Heba MOSTAFA
FIN (Finnland)
M Olli TORKKEL
FRA (Frankreich)
M Johan MOUNARD
M Raphael WIGNANITZ
Danny PINHEIRO RODRIGUES
GBR (Großbritannien)
M Daniel KEATINGS
M Luke FOLWELL
M Kristian THOMAS
F Marissa KING
F Hannah CLOWES
GRE (Griechenland)
M Eleftherios KOSMIDIS
M Xenofon KOSMIDIS
M Stavros KEKELOS
M Ioannis ZACHARIDIS
HUN (Ungarn)
M Krisztian BERKI
M Robert GAL
M Vid HIDVEGI
F Laura GOMBAS
F Enikö KORCSMAROS
KAZ (Kasachstan)
M Maxim PETRISHKO
M Stanislav VALIYEV
LAT (Lettland)
M Evgeni SAPRONENKO
LUX (Luxemburg)
M Sascha PALGEN
NED (Niederlande)
M Yuri VAN GELDER
M Jeffrey WAMMES
M Herre ZONDERLAND
F Lichelle WONG
F Stephanie TIJMES
POL (Polen)
M Marek LYSZCZARZ
M Kamil HULBOJ
M Adam KIERZKOWSKI
M Leszek BLANIK
POR (Portugal)
M Manuel CAMPOS
M Luis ARANJO
ROU (Rumänien)
M Razvan-Dorin SELARIU
M Daniel-Illie POPESCU
M Flavius KOCZI
M Robert-George STANESCU
RUS (Russland)
M Dmitry BARKALOV
M Vladimir OLENNIKOV
M Konstantin PLUZNIKOV
M Dmitry GOGOTOV
M Anatoly VASYLIEV
M Evgeny VASYLIEV
F Lioudmila GREBENKOVA
F Karina MYASNIKOVA
F Leysira GABDRAKHMANOVA
F Daria ELIZAROVA
SLO (Slowenien)
M Aljaz PEGAN
M Mitja PETKOVSEK
M Saso BERTONCELS
F Adela Saja
SUI (Schweiz)
M Claudio CAPELLI
M Nicolas BÖSCHENSTEIN
M Claude-Alain PORCHET
M Christoph SCHÄRER
F Carina FÜRST
F Linda STÄMPFLI
SVK (Slowakei)
M Samuel PIASECKY
M Alexander BENKO
F Natalia PAULICKOVA
F Maria HOMOLOVA
TUN (Tunesien)
M Wajdi BOUALLEGUE
UKR (Ukraine)
M Valeriy GONCHAROV
M Oleksandr VOROBYOV
M Andriy ISAYEV
M Oleksandr SUPRUN
F Olga SHCHERBATYKH
F Iryna KRASNYANSKA
F Dariya ZGOBA
F Tetiana VELOVA
USA (Vereinigte Staaten von Amerika)
F Gerlan STACK-EATON
UZB (Usbekistan)
M Anton FOKIN
GER (Deutschland)
M Robert JUCKEL
M Robert WEBER
M Marcel NGUYEN
M Helge Liebrich
F Oksana CHUSOVITINA
F Kim BUI
F Anja BRINKER
F Katja ABEL
Site-ul oficial este: http://www.stb.de/
multumesc Mihaela, pare o competitie destul de tare!
la baieti, caci la fete vad ca n-avem pe nimeni...
Multumim Mihaela de toate aceste informatii.
Vad ca din partea Romaniei merg doar baietii, sper sa faca o treaba buna.
Pacat ca nu sunt si fetele...era frumos sa mearga de exemplu Stela caci o avea contracandidata pe Jade Barbosa. Abia astept primele rezultate!
www.fangymnastics.com
Cateva rezultate ale romanilor de la calificari:
Flavius Koczi
-sarituri: 15.825 si 15775
-sol:15025
-cal:13.075
Daniel Popescu:
-sarituri: 15725 si 16200 ( mai mult decat polonezul Blanik)
-cal: 15500 ( mai mult decat kristian berki)
Razvan Selariu:
-sol 15075
-inele 14950
Last edited by mikeyy; 26th October 2007 at 20:04.
www.fangymnastics.com
Calificari baieti:
Sol:
1 120 HYPOLITO Diego BRA 6.600 9.125 0.3 15.425 Q
2 164 VASILIEV Anatoli RUS 6.100 9.225 15.325 Q
3 158 THOMAS Kristian GBR 6.000 9.150 15.150 Q
4 128 KOSMIDIS Eleftherios GRE 6.100 9.000 15.100 Q
5 157 SUPRUN Oleksandr UKR 6.200 8.900 15.100 Q
6 152 SELARIU Dorin Razvan ROU 6.100 8.975 15.075 Q
7 148 ROSA Victor BRA 6.000 9.050 15.050 Q
8 127 KOCZI Flavius ROU 6.000 9.025 15.025 Q
9 150 SAVITSKI Dzmitry BLR 6.200 8.900 0.1 15.000 R
10 133 MARKOVIC Tomislav CRO 6.000 8.900 14.900 R
11 106 BOUALLEGUE Wajdi TUN 6.000 9.000 0.3 14.700 R
Cal:
1 124 KEATINGS Daniel GBR 6.500 9.125 15.625 Q
2 144 POPESCU Ilie Daniel ROU 6.200 9.300 15.500 Q
3 103 BERKI Krisztian HUN 6.400 8.875 15.275 Q
4 153 SELIGMAN Robert CRO 6.000 9.150 15.150 Q
5 168 WEBER Robert GER 5.600 8.800 14.400 Q
6 160 TRUYENS DonnaDonny BEL 6.100 8.225 14.325 Q
7 117 HIDVEGI Vid HUN 5.800 8.400 14.200 Q
8 110 FOKIN Anton UZB 5.800 8.225 14.025 Q
9 107 SIMOES Gustavo POR 5.800 8.100 13.900 R
10 157 SUPRUN Oleksandr UKR 5.700 8.125 13.825 R
11 129 KOSMIDIS Xenofon GRE 5.200 8.550 13.750 R
Inele:
1 163 VAN GELDER Yuri NED 7.000 9.450 16.450 Q
2 166 VOROBYOV Olexander UKR 7.300 8.650 15.950 Q
3 142 RODRIGUES Danny FRA 6.700 8.775 15.475 Q
4 113 GIORGALLAS Iriodotus CYP 7.100 8.250 15.350 Q
5 159 TORKKEL Olli FIN 6.400 8.925 15.325 Q
6 143 PLUZHNIKOV K. RUS 6.700 8.625 15.325 Q
7 110 FOKIN Anton UZB 6.200 8.900 15.100 Q
8 152 SELARIU Dorin Razvan ROU 6.200 8.750 14.950 Q
9 107 SIMOES Gustavo POR 6.000 8.825 14.825 R
10 112 GAL Robert HUN 6.200 8.550 14.750 R
11 131 LYSZCZARZ Marek POL 6.300 8.350 14.650 R
Sarituri:
1 167 WAMMES Jeffrey NED 1 6.60 9.350 0.1 15.850 15.975 Q
2 6.60 9.500 16.100
2 144 POPESCU Ilie Daniel ROU 1 7.00 9.300 0.1 16.200 15.962 Q
2 6.20 9.525 15.725
3 100 ARAUJO Luis POR 1 6.60 9.250 15.850 15.925 Q
2 6.60 9.400 16.000
4 149 SAPRONENKO Evgeni LAT 1 6.60 9.450 16.050 15.900 Q
2 6.60 9.150 15.750
5 127 KOCZI Flavius ROU 1 6.60 9.175 15.775 15.800 Q
2 6.60 9.225 15.825
6 154 SEROUR Mohamed EGY 1 7.00 9.275 0.1 16.175 15.775 Q
2 6.20 9.175 15.375
7 125 KEKELOS Stravos GRE 1 6.60 9.350 15.950 15.737 Q
2 6.20 9.325 15.525
8 158 THOMAS Kristian GBR 1 6.60 9.350 0.1 15.850 15.637 Q
2 6.20 9.225 15.425
9 169 WIGNANITZ Raphael FRA 1 7.00 9.150 16.150 15.612 R
2 6.60 8.475 15.075
10 131 LYSZCZARZ Marek POL 1 6.20 9.500 15.700 15.587 R
2 6.60 8.875 15.475
11 128 KOSMIDIS Eleftherios GRE 1 6.20 9.400 15.600 15.587 R
2 6.20 9.375 15.575
Paralele:
1 139 PETKOVSEK Mitja SLO 6.400 9.650 16.050 Q
2 110 FOKIN Anton UZB 6.700 9.000 15.700 Q
3 141 PIASECKY Samuel SVK 6.000 9.200 15.200 Q
4 124 KEATINGS Daniel GBR 5.900 9.000 14.900 Q
5 135 NGUYEN Marcel GER 5.500 9.300 14.800 Q
6 134 MOUNARD Johan FRA 6.000 8.775 14.775 Q
7 119 HULBOJ Kamil POL 5.900 8.725 14.625 Q
8 156 POPESCU Cosmin ROU 6.100 8.425 14.525 Q
9 148 ROSA Victor BRA 5.900 8.550 14.450 R
10 112 GAL Robert HUN 5.800 8.375 14.175 R
11 171 ZONDERLAND Herre NED 5.100 9.000 14.100 R
Bara fixa:
1 145 POZZO Enrico ITA 6.300 9.075 15.375 Q
2 167 WAMMES Jeffrey NED 5.900 9.300 15.200 Q
3 168 WEBER Robert GER 6.300 8.875 15.175 Q
4 115 GONCHAROV Valeriy UKR 6.000 9.075 15.075 Q
5 123 JUCKEL Robert GER 6.000 9.050 15.050 Q
6 124 KEATINGS Daniel GBR 5.300 9.350 14.650 Q
7 141 PIASECKY Samuel SVK 6.100 8.550 14.650 Q
8 101 BALDAUF Marco AUT 5.800 8.750 14.550 Q
9 164 VASILIEV Anatoli RUS 6.200 8.350 14.550 R
10 157 SUPRUN Oleksandr UKR 5.600 8.900 14.500 R
11 119 HULBOJ Kamil POL 5.600 8.750 14.350 R
Multumim Mihaela...si eu le cautam dar nu am gasit decat franturi
Vad ca atat Koczi cat si Popescu si-au usurat cea de-a doua saritura, nu o mai au din 7.0
www.fangymnastics.com
Le gasesti aici: http://www.stb-gym.de/veranstaltunge...sseresults.htm
Chiar vroiam sa te intreb tu unde te uiti, ca sunt ceva diferente(mici) intre cele postate de mine si de tine.
Functioneaza liveticker-ul: http://liveticker-pokal.dtb-online.d...7997&ticker=77
Ms de link. Eu ma uitam aici : http://liveticker-pokal.dtb-online.d...7944&ticker=75
Da am vazut ca sunt mici diferente...si cred ca e din cauza mea pentru ca am vazut de exemplu la cea de-a doua saritura a lui Popescu ca am gresit cand am copiat nota...in loc s-o iau pe cea corecta am copiat nota de plecare...voi corecta ..imi cer scuze
www.fangymnastics.com
Jade Barbosa cred ca a ratat la sarituri tinand cont de notele pe care le-a luat: 14400 si 13750 cu o medie 14075
www.fangymnastics.com
Pana acum ...
Paralele:
1. Zgoba, Dariya (UKR)
2. Zhou Zhuoru (CHN)
3. Wong, Lichelle (NED)
Sarituri:
1. Chusovitina, Oksana (GER)
2. Joura, Daria (AUS)
3. Barbosa, Jade (BRA)
Salutare tuturor!
In seara aceasta, cand am intrat pe forum am fost un pic socat de noua fata a gimnasticii...
Sper sa ma obisnuiesc repede cu noua structurare a forumului. Oricum e mult mai bine decat inainte, in sensul in care poti posta in diferitele sectiuni ale forumului.
156 POPESCU Cosmin ROU 6.100 8.425 14.525 Q
Vad ca participa si cosmin Popescu - iar la paralele a prins finala! Are potential la acest aparat! Ma bucur pentru el!
Dani Popescu merge bine in continuare: note bune si la cal si la sarituri! In ritmul acesta s-ar putea ca la anul sa fie liderul echipei noastre! Hai Dani! Sper sa fie pe primul loc si la cal si la sarituri. Cred ca in finala va face ambele sarituri din 7! Vad ca e in revenire de forma si la cal. Sper sa nu mai rateze!