Page 36 of 47 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast
Results 736 to 756 of 967

Thread: Gimnastica ritmica-diverse

  1. #736
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Cred ca este vorba despre Diana Valeanu. (Resita cred)

  2. #737
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Cred ca este vorba despre Diana Valeanu. (Resita cred)
    hei,chiar acum am sosit si eu
    a fost SUPERB!!!
    mi-a placut f mult
    iar publicul,a fost suuper!!!
    da,de diana valeanu este vorba
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  3. #738
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    hei,chiar acum am sosit si eu
    a fost SUPERB!!!
    mi-a placut f mult
    iar publicul,a fost suuper!!!
    da,de diana valeanu este vorba
    A fost multa lume in sala?

  4. #739
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    A fost multa lume in sala?
    destul de multa!
    dar alexandra era suparata,ca certa pe cineva
    cred ca era mama ei,ii zicea nu iti pasa de mine,tie iti arde de vorbit la telefon
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  5. #740
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    A fost un reportaj la stirile TVR, cu fragmente de exercitii si interviuri.
    Am inteles ca Alexandra Piscupescu a invins-o la minge pe campioana mondiala! Era incantata ca s-a autodepasit.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #741
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Daaa.. asa e! A fost foarte frumoasa Alexandra Piscupescu!

  7. #742
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Daria ( nu ma intrebati celalalt nume ) a ratat la 3 obiecte. La minge clar Alex a fost mult mai buna. Mi-a placut foarte mult. Ce costume frumoase si ce eleganta! Minunat!

  8. #743
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1

  9. #744
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1

  10. #745
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru poze si povesti,dar mai vreau povesti:ce-ati vazut,ce v-a placut,ce-a fost interesant.
    Eu am vazut cite-un pic dar nu puteam da sonorul tare si nu stiu toate rezultatele;astept sa apara pe undeva.
    Foarte frumoase fetele si costumele.Ma bucur pentru voi ca ati putut merge la concurs.

  11. #746
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Am sa incep eu ca Mitz precis doarme.

    Am ajuns destul de bine, pe la 11 si un picut. Se antrenau Alexandra Piscupescu si (acum ca o cunosc), Daria Kundakova, dar si cateva junioare. (asta am aflat-o cand au inceput sa concureze.) Sala era impartita in doua. O jumatate pentru concurs, o jumatate pentru incalzire si schimbare de costume. Sala de concurs frumos amenajata si foarte ordonata.

    Copchilaraie de nu aveai loc sa treci. Parinti cu copii de la 2-3 luni la 6-7 ani. Cred ca venisera si de la diverse cluburi sportive sau chiar scoli.

    La junioare am notat totul si promit sa pun maine. Acum sunt cam obosita si trebuie sa caut exact numele concurentelor, ca le-am notat dupa ureche. Diana Valeanu a luat cam locul 4. De frumos a fost minunat. Sincer nu m-am asteptat. Sala a sustinut cele doua gimnaste romance, gimnastele din Moldova si evident pe campioana mondiala Daria. Junioaree au fost simpatice foc. Emotionate. Mi-a placut mult de americanca Rebecca. Nu era frumoasa fizic, dar era frumoasa in timpul exercitiilor. A si luat ceva premii si chiar un loc 1.

    Costumele... woooooooow!!! Al meu baiet a dat ordin sa fac rost si eu de macar 2-3. Totul a fost bine organizat. Mult mai bine decat la artistica. Lucrurile se petreceau rapid, eficient, fara taraganeli. Mi-a placut foarte mult o antrenoare a fetelor din Moldova care traia la maxim exercitiile fetelor. Vorbea in rusa ca am vazut-o cu zice "Stoi". Rusoaicele se incurajau reciproc. Unele antrenoare aveau o infatisare super severa, chiar dura. Dar mi=a placut mult de cea din Moldova. Era cu tot sufletul acolo.

    Dupa pauza, ne-am strecurat in sala de incalzire si am facut cateva poze. Erau si doi pusti care trageau cu ochiul Simpatici foc.

    Senioarele mult mai sobre. Daria( imi place numele asta de mor) a fost foarte aplaudata, dar a ratat la 3 obiecte. Alex a fost minunata si mi-a placut mult la minge. Este foarte adevarat ca obiectul favorit este panglica. Nimic nu se poate compara cu panglica. Era o domnisoara din Spania - absolut grozava! Mie mi s-a parut de multe ori peste rusoaica, dar a luat locuri 2. Alex locuri 3, mai putin la minge.

    La senioare am stat langa un domn care parea sa stie ceva ritmica. Iar eu i-am stricat atmosfera cand o senioara a avut un exercitiul pe muzica Andreei Raducan de la mondialele din 1999. Nu mai punem si ca discutam cu Mitz despre B&B, europene. Cred ca l-am pus pe bietul om la curent cu tot ce se intampla in gimnatica artistica. Incercam sa nu vorbim in timpul exercitiilor, dar na.. mai vedeam o pirueta, o miscare si pac! incepeam. Daca ar face pirueta asta la sol... Sa ne fie rusine!

    Premierea a fost sclipicioasa! O mare de sclipici! Premiul 1 - 3000 de euro, locul 2 - 1000 si locul 3 - 700. Bravo! M-am bucurat ca au putut sa dea banuti fetelor. Fiecare a primit macar o diploma.

    Musiu care face gimnastica artistica a fost simpatic, chit ca a ratat. Dar zero patratele.

    Fetitele de la Bistrita au dat un mic spectacol. Personal nu mi-a placut dansul tiganesc si nici ideea, dar mi-a placut gestul de a da flori arbitrelor.

    Dupa concurs a fost o ameteala de numai numai. Am reusit sa luam ( adica Mitz) autografe de la Alex si Daria, poze. Alergam bezmetice sa prindem americancele sa facem poze, pe finlandeze.. Ce vorbesti?! Stiti ce rapide sunt fetele astea? Nu mai spun ca toti copiii incepusera sa alerge si sa se hlizeasca si sa topaie. Ce sa te strecori, sa prinzi pe cineva. O ameteala fenomenala! Cand am iesit eram ... buhuhuuu!! Pauza ca nu mai pot.

    All in all a fost frumos. Nu am gasit fetele din Iasi, dar se pare ca nu au fost totusi. De Francesca am auzit vorbindu-se, dar nu a concurat clar.

  12. #747
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Multumesc, Alina, si pe aceasta cale! Ca tot suntem in plin subiect, o poza draguta cu Francesca de la Cupa Miss Valentine, 2011: http://www.imagebam.com/image/43eb9b119348408

  13. #748
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Multumesc, Alina, si pe aceasta cale! Ca tot suntem in plin subiect, o poza draguta cu Francesca de la Cupa Miss Valentine, 2011: http://www.imagebam.com/image/43eb9b119348408
    Si rezultatele de acum, de la individual, senioare: http://postimage.org/image/1m9meiqs/ (rsg.net)

  14. #749
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    destul de multa!
    dar alexandra era suparata,ca certa pe cineva
    cred ca era mama ei,ii zicea nu iti pasa de mine,tie iti arde de vorbit la telefon
    la care Alexandra te referi?

  15. #750
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    @gym_fan: multumesc pentru link.

    Cum sa spun eu sa se inteleaga corect ce vreau sa zic? Adica sa dau de gindit cuiva fara sa se supere? Sa spun ca ce vorbeste omul la telefon tine de viata privata si ca acest forum e citit de multa lume si citeodata asa, chiar fara sa vrei, poti sa zici o vorba nevionvata si sa bagi pe cineva in bucluc sau in gura lumii? Ca fiecare poate sa spuna ce vrea despre sine dar ar fi bine sa ne gindim de doua ori cind vorbim despre altii? Sau mai bine nu ma bag si nu zic nimic...

    Alina, multumesc de comentarii si de poze. Astept si episodul urmator
    As vrea sa aflu totusi ce se intimpla cu Francesca. Vad ca rmclub nu a mai aparut pe aici.
    gym_fan si/sau rgrfan, stiti ceva despre Francesca? Fetele zic ca nu a concurat dar aparea pe lista concurentelor.

    Luiza, articolul acela e mai mult decit interesant. Ar merita copiat/postat in intregime intr-un post/mesaj. Pacat ca situatia e asa cum e descrisa acolo. Mare pacat.
    Last edited by Tess_AN; 4th April 2011 at 06:22.

  16. #751
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Nu am gasit fetele din Iasi, dar se pare ca nu au fost totusi. De Francesca am auzit vorbindu-se, dar nu a concurat clar.
    De la Iasi a participat in competitia junioarelor Diana Pavel: locul 11 la cerc, locul 12 la minge si maciuci, locul 10 la panglica si locul 8 la AA.

  17. #752
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    @gym_fan: multumesc pentru link.

    gym_fan si/sau rgrfan, stiti ceva despre Francesca? Fetele zic ca nu a concurat dar aparea pe lista concurentelor.
    cu placere, Irina Deleanu a facut eforturi mari pentru a aduce gimnastica ritmica pe TVR2... sa dea Dumnezeu s-o aduca si pe TVR1

    Francesca a participat in competitia junioarelor, in grupa A: locul 9 la cerc, locul 13 la minge, locul 10 la maciuci, locul 17 la minge si locul 13 in AA

  18. #753
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Mi-ar placea enorm sa putem ajuta in vreun fel gimnastica ritmica. Eu pot doar sa va ofer spatiu in revista noastra. Deja am inceput impartirea in 3 a revistei, asa ca daca doreste cineva de la ritmica sa scrie despre acest sport minunat, as fi mai mult decat incantata.

  19. #754
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rgrfan View Post
    la care Alexandra te referi?
    la piscupescu
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  20. #755
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Am sa incep eu ca Mitz precis doarme.

    Am ajuns destul de bine, pe la 11 si un picut. Se antrenau Alexandra Piscupescu si (acum ca o cunosc), Daria Kundakova, dar si cateva junioare. (asta am aflat-o cand au inceput sa concureze.) Sala era impartita in doua. O jumatate pentru concurs, o jumatate pentru incalzire si schimbare de costume. Sala de concurs frumos amenajata si foarte ordonata.

    Copchilaraie de nu aveai loc sa treci. Parinti cu copii de la 2-3 luni la 6-7 ani. Cred ca venisera si de la diverse cluburi sportive sau chiar scoli.

    La junioare am notat totul si promit sa pun maine. Acum sunt cam obosita si trebuie sa caut exact numele concurentelor, ca le-am notat dupa ureche. Diana Valeanu a luat cam locul 4. De frumos a fost minunat. Sincer nu m-am asteptat. Sala a sustinut cele doua gimnaste romance, gimnastele din Moldova si evident pe campioana mondiala Daria. Junioaree au fost simpatice foc. Emotionate. Mi-a placut mult de americanca Rebecca. Nu era frumoasa fizic, dar era frumoasa in timpul exercitiilor. A si luat ceva premii si chiar un loc 1.

    Costumele... woooooooow!!! Al meu baiet a dat ordin sa fac rost si eu de macar 2-3. Totul a fost bine organizat. Mult mai bine decat la artistica. Lucrurile se petreceau rapid, eficient, fara taraganeli. Mi-a placut foarte mult o antrenoare a fetelor din Moldova care traia la maxim exercitiile fetelor. Vorbea in rusa ca am vazut-o cu zice "Stoi". Rusoaicele se incurajau reciproc. Unele antrenoare aveau o infatisare super severa, chiar dura. Dar mi=a placut mult de cea din Moldova. Era cu tot sufletul acolo.

    Dupa pauza, ne-am strecurat in sala de incalzire si am facut cateva poze. Erau si doi pusti care trageau cu ochiul Simpatici foc.

    Senioarele mult mai sobre. Daria( imi place numele asta de mor) a fost foarte aplaudata, dar a ratat la 3 obiecte. Alex a fost minunata si mi-a placut mult la minge. Este foarte adevarat ca obiectul favorit este panglica. Nimic nu se poate compara cu panglica. Era o domnisoara din Spania - absolut grozava! Mie mi s-a parut de multe ori peste rusoaica, dar a luat locuri 2. Alex locuri 3, mai putin la minge.

    La senioare am stat langa un domn care parea sa stie ceva ritmica. Iar eu i-am stricat atmosfera cand o senioara a avut un exercitiul pe muzica Andreei Raducan de la mondialele din 1999. Nu mai punem si ca discutam cu Mitz despre B&B, europene. Cred ca l-am pus pe bietul om la curent cu tot ce se intampla in gimnatica artistica. Incercam sa nu vorbim in timpul exercitiilor, dar na.. mai vedeam o pirueta, o miscare si pac! incepeam. Daca ar face pirueta asta la sol Sa ne fie rusine!

    Premierea a fost sclipicioasa! O mare de sclipici! Premiul 1 - 3000 de euro, locul 2 - 1000 si locul 3 - 700. Bravo! M-am bucurat ca au putut sa dea banuti fetelor. Fiecare a primit macar o diploma.

    Musiu care face gimnastica artistica a fost simpatic, chit ca a ratat. Dar zero patratele.

    Fetitele de la Bistrita au dat un mic spectacol. Personal nu mi-a placut dansul tiganesc si nici ideea, dar mi-a placut gestul de a da flori arbitrelor.

    Dupa concurs a fost o ameteala de numai numai. Am reusit sa luam ( adica Mitz) autografe de la Alex si Daria, poze. Alergam bezmetice sa prindem americancele sa facem poze, pe finlandeze.. Ce vorbesti?! Stiti ce rapide sunt fetele astea? Nu mai spun ca toti copiii incepusera sa alerge si sa se hlizeasca si sa topaie. Ce sa te strecori, sa prinzi pe cineva. O ameteala fenomenala! Cand am iesit eram ... buhuhuuu!! Pauza ca nu mai pot.

    All in all a fost frumos. Nu am gasit fetele din Iasi, dar se pare ca nu au fost totusi. De Francesca am auzit vorbindu-se, dar nu a concurat clar.
    dar nu dormeam,tata s-a culcat,iar calculatorul e in camera lui
    si a trebuit sa plec,deci
    pai da ce,nu ma pot abtine sa nu vb de gimnastica artistica
    si cred ca l-am invatat muulte pe nenea ala
    si erau unele in fata noastra care mi-a zis la un moment dat:"taci din gura"
    PS:am filmat si vreo 2 minute incalzirea din locul special amenajat
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  21. #756
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gym_fan View Post
    cu placere, Irina Deleanu a facut eforturi mari pentru a aduce gimnastica ritmica pe TVR2... sa dea Dumnezeu s-o aduca si pe TVR1

    Francesca a participat in competitia junioarelor, in grupa A: locul 9 la cerc, locul 13 la minge, locul 10 la maciuci, locul 17 la minge si locul 13 in AA
    Multumesc frumos. Sper ca sa fi filmat cineva si junioarele si sa ne dea si noua filmuletele.

    Cit despre ce face Irina Deleanu pentru gimnastica ritmica din Romania, s-a mai discutat si apreciat pe aici. Jos palaria!
    Cum zicea si Alina (dracsor) ar fi bine daca am putea si noi ajuta un pic. Cine stie mai multe si are idei, spuneti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •