Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 277

Thread: Intersezon NBA 2006

  1. #64
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Cert e ca incearca din rasputeri sa schimbe imaginea de jucator egoist
    exact la asta se gandeste in fiecare seara inainte sa se culce

    ps mersi pt link
    ps2 se pare ca am picat la fix
    ps3 cam gol pe acolo
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  2. #65
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    sunt inchise publicului
    mi-a luat o vreme, da am identificat echipele. noroc cu Schenscher de la bulls. e singuru cu numaru 45 de la toate echipele si mai e si inalt si roscovan. da pina nu m-am uitat pe rostere sa ma asigur ...
    bine, dupa aia l-am vazut pe teren pe harrison de la indiana .... l-am recunoscut dupa mers. da tinind cont ca nu le vezi fetele ... daca nu il recunosti pe unu ...
    acum sper sa il vad si eu un pic pe tyrus .... nu stiu daca a jucat mai devreme, ca nu am vazut meciu de la inceput ....

    vad ca pe teren sunt si james white, si harrison ... parca l-am vazut si pe granger mai devreme ...
    Last edited by caseta; 10th July 2006 at 23:36.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #66
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    deci...iverson+kobe nu e acelasi lucru cu marbury+francis...nici pe departe..de inteles s-ar intelege, iverson jucand probabil pg dar tot nu cred ca ar putea castiga un titlu pt ca aducerea lui iverson ar insemna ca lakers il pierd clar pe odom +inca 1 jucator +un pick sau 2...asa cred eu

  4. #67
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    se pare ca m james se duce la mavs..asa ca once again hou ramane cu buza umflata...

  5. #68
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    sau nu

    NBA front-office sources told ESPN.com that James on Tuesday agreed to sign a four-year contract with the Wolves worth an estimated $25 million.

    James also confirmed the agreement to radio station ESPN790 in Houston on Tuesday.
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  6. #69
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    De maine pot sa semneze ,dar nu cred sa apara schimbari fata de verbal agreements.
    Surprinzator, Lebron va semna pe 4 ani doar ,cu clauza de renegociere peste 2 ani. Fata de Melo si Wade, care vor semna neconditionat pe 5 ani, e o diferenta foarte mare! Este un semnal foarte clar ca daca in 2 ani nu ii fac echipa o taie in alta parte...si nu il condamn, decat sa ajunga KG2...
    Meciurile de la Orlando (summer league) sunt comentate acuma, deci sunt mult mai usor de urmarit.
    Semnele de intrebare au ramas Bonzai si Al Harrington. Daca Warriors insista la Harrington, Pacers risca cu Bonzi. Sunt indecis...multi zic ca a fost an de contract si de aia a jucat asa bine...pe de alta parte e foarte bun prieten cu JO, deci ajuta chemistry in vestiar si poate pune si osul, daca il roaga prietenul lui....
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  7. #70
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Dwyane Wade could be following LeBron James' lead.

    Wade, who reportedly agreed to a five-year, $80 million max extension with the Miami Heat last week, is instead expected to sign a three-year deal with a player option for a fourth season, ESPN The Magazine's Ric Bucher reported Tuesday.

    Earlier this week, sources told ESPN's Stephen A. Smith that James had agreed to a three-year extension worth approximately $60 million, with a player option for a fourth season (rather than what was reported earlier as James being able to opt out of a four-year deal).

    On Monday, ESPN.com's Marc Stein reported that Carmelo Anthony was also considering signing a contract extension with the Denver Nuggets similar to the deal James intends to sign with Cleveland.
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  8. #71
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    LAS VEGAS -- Carmelo Anthony will apparently consider signing a contract extension with the Denver Nuggets similar to the deal LeBron James intends to sign with Cleveland.

    Anthony was weighing various contract lengths Monday night, according to sources close to the forward, sparked in part by Sunday's ESPN report that James plans to sign a three-year deal with the Cavaliers with a player option for a fourth season. James reportedly prefers the shorter contract to the maximum five-year extension worth an estimated $80 million.
    LOCHBUIE, Colo. -- Police found marijuana in Carmelo Anthony's car during a traffic stop, but the Denver Nuggets star wasn't in the vehicle at the time, officers said Tuesday.

    Anthony and team officials refused to comment.

    Police said Tyler Brandon Smith, who identified himself as Anthony's friend and roommate, was pulled over late Sunday in this small town 20 miles northeast of Denver and cited for marijuana possession and three traffic infractions.
    so .... poate ca e mai bine si pt nuggets daca melo semneaza doar pe 4 ani. daca iarasi incepe cu scandaluri, cu "earba" si cu alte prostii si ii scade nivelul de joc .... nu o sa fie prea bucurosi ca au dat max pentru un under-achiever

    cit despre pacers .... they'll probably be the new jailblazers. jax si bonzi ... aproape la fel de exploziva combinatie ca bonzi si rasheed.


    *** edit ***

    acum vad ce a postat thekobe - pina la urma media a avut dreptate. lebron chiar schimba liga. nu numai in ceea ce priveste jocul (deja a stabilit nu stiu cite recorduri de genul "cel mai tinar ....") dar si off the court. chiar ca e un shrewd businessman - ceea ce arata ca nu are numai talent, ci si creier. chiar daca nu a fost ideea lui, a avut oricum suficient creier pt a il asculta pe ala care a venit cu ideea.
    Last edited by caseta; 12th July 2006 at 12:11.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #72
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Doamne...stau shi ma gandesc oare ce e in capu alora d la hou cand il dau p swift+gay(care la 19 ani are un viitor f bun in fata) pt battier...care mare smekerie anu trecut nu a facut..totusi cine stie...o fi ceva in capu lor

  10. #73
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta;712130
    [B
    @mertin[/B] - o sa incerc sa iti explic, chiar daca stiu ca in materie de kobe/lakers ejti imun la argumente logice: kobe poa' sa zica orice acum. insa pe teren .... se schimba lucrurile. vezi cum a fost cu webber cind a ajuns la phila. incintat sa joace cu AI. dupa ceva vreme .... i-a mai trecut din incintare cind s-a plictisit sa il vada pe AI cum ia pe cont propriu 80% din actiuni ....
    la fel cum totzi jucatorii zic ca "it's not about money" si dupa aia merg la echipa care le da mai mult, uneori pentru diferentze minore ....

  11. #74
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad Dib View Post
    Doamne...stau shi ma gandesc oare ce e in capu alora d la hou cand il dau p swift+gay(care la 19 ani are un viitor f bun in fata) pt battier...care mare smekerie anu trecut nu a facut..totusi cine stie...o fi ceva in capu lor
    realitatea e ca in nba majoritatea managerilor nu se gindesc la long term pentru ca jobul lor depinde de rezultatele de moment ... ce folos pentru gm-ul de la houston ca peste 4 ani gay o sa fie un supestar daca el ishi va pierde jobul la anu daca iar nu ajung in playoffs ...

  12. #75
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    realitatea e ca in nba majoritatea managerilor nu se gindesc la long term pentru ca jobul lor depinde de rezultatele de moment ... ce folos pentru gm-ul de la houston ca peste 4 ani gay o sa fie un supestar daca el ishi va pierde jobul la anu daca iar nu ajung in playoffs ...
    Mda inevitabilul s-a intamplat. Eu tot incerc sa gasesc argumente logice pentru un astfel de trade dar degeaba. Si mie mi se pare o mutare f proasta pt Houston. I mean il dau pe Stro a strong inside presence si un mare potential comparat cu Pippen si il ia pe Shane un F care nu a aratat absolut nimic in cei 5 ani petrecuti in NBA. WTF? Ok il dadeai doar pe Gay pt Battier da' nu si pe Stro that's embarrasing. Cateodata ma gandesc ce o fi in capul GM-urilor din NBA

  13. #76
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    swift a fost un experiment esuat. se asteptau sa fie un PF atletic, bun la reb, care sa complementeze jocul lui yao. insa swift si-a pierdut locul de titular in fata lui ... juwan howard, care are doar fo 158 de ani

    practic rockets prin trade-ul asta recunosc ca au facut o greseala.

    cit despre "un mare potential comparat cu Pippen" .....

    are 27 de ani (aproape). daca si acum e "un potential" .... inseamna ca o sa fie din ala care s-a nascut talent si moare speranta. iar anu trecut a avut 4.4 reb si 0.76 blk la 6-9 !???!! nocioni a avut 6.1 reb si are doar 6-7 si asta in conditiile in care bulls erau undersized cam la fiecare pozitie. iar comparatia dintre cei 2 e buna, pt ca la virsta exista doar 9 zile diferenta intre ei.

    swift .491 FG% 8.9 ppg 4.4 reb 0.4 ast 0.58 stl 0.76 blk 1.38 TO
    noce .560 FG% 13.0 ppg 6.1 reb 1.4 ast 0.49 stl 0.63 blk 1.46 TO

    let's face it. ori e praf ca jucator si nu va fi niciodata mai mult decit a 3-a sau a 4-a rezerva de pe banca, ori jvg nu stie sa il foloseasca eficient, si cum jvg se pare ca mai ramine o vreme la rockets, atunci era inutil sa il tina pe swift.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #77
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    ala cu potentialul mare comparat cu pippen era gay
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  15. #78
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe View Post
    ala cu potentialul mare comparat cu pippen era gay
    Loool daaa credeam ca e evident. WTF .

    Cat despre Swift ok am inteles ideea. Insa Shane nu cred c-o sa aduca mare plus pt Rockets. Cu siguranta c-a fost luat pt defence. Ceea ce mi se pare incredibil este faptul ca HOU a dat 2 juc pt Battier cand putea sa dea doar unul singur dupa parerea mea
    Last edited by Florian GG; 13th July 2006 at 12:38.

  16. #79
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    indiferent de mutarea pe care au facut-o acum, io tot zic ca cea mai buna mutare pt houston ar fi sa il dea afara pe jvg.
    in plus, sincer, nu cred ca yao si mcgrady se potrivesc asa de bine. yao merge in half court offense, inconjurat de spot-up shooters si 1 slasher - un om care sa "cut hard to the basket" atunci cind yao e dublat.

    tmac nu mai patrunde mult ca sa isi protejeze spatele si nici nu e grozav dpdv defensiv (departe de cum era acum citiva ani cind se misca bine in defense), nici spot-up shooter nu prea e asa bun .... cred ca el ar merge muuuult mai bine intr-un sistem run&gun

    insa jvg e adeptul unui sistem defensiv, cam cum erau knicks si heat acum fo 7-8 ani. din cite am vazut si citit il trimite mereu pe yao sa faca switch la pick & roll (asa s-a ajuns si la faza aia de pe youtube.com cind ii face marbury parca un cross over de il pune in cur), ceea ce nu prea e normal ... un C de 7-5 tre sa stea sub panou. yao nu are mobilitatea unui negru atletic de 6'11-7'1 .....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #80
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    apropo de cand vb wade la persoana a 3a

    "We tried to figure out what would be best for the Wade family, the Wade name and actually for the Miami Heat also," Wade said.
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  18. #81
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    i guess ca se refera la el si nevasta-sa ...
    sau poate el si agentul lui ... sau poate el si agentul lui si nevasta-sa ...

    si nu mai lua de wade ca il superi pe caseta. si nu o sa iti placa atunci cind e caseta suparat.

    toata lumea semneaza pe 3 ani ... toti aia care pot lua max ...
    wade, lebron, bosh ...
    fucking lebron ... i-a facut la buzunare pe owneri.
    cred ca stern isi roade cravata de nervi ... s-a chinuit 1 an intreg sa ii convinga pe jucatori sa scada durata max a contractelor si nu a reusit, si vine acum lebron si schimba totu intr-o saptamina

    oricum ... asta e un lucru bun pt noi ....
    inseamna ca in anii astia 3 wade, lebron si bosh nu o sa frece duda bazindu-se pe faptul ca oricum au contracte lungi (bine, nici nu ma asteptam ... dar daca prinde "moda" asta cu contracte scurte ... am putea avea mai mult efort depus de jucatori an de an)
    Last edited by caseta; 13th July 2006 at 18:32.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #82
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    @caseta:
    Lucrurile sunt mult mai complicate...uite aici explicat destul de bine:

    When Chris Bosh signs his contract extension with the Raptors any day now, it won't be for the maximum value allowed under NBA salary cap rules, but it will set him up for even greater riches a few years from now.
    Joining Cleveland's LeBron James and Miami's Dwyane Wade, Bosh is going to take a contract guaranteed for three years with his option for a fourth, allowing him to maximize his earnings in the next deal he signs.
    Entering the fourth and final year of his rookie scale contract next season, after which the extension kicks in, Bosh would have seven years of experience when the first three years of his new deal expire.
    That would allow him to be paid a maximum of 30 per cent of a team's total salary cap in that season, instead of the 25 per cent that can be paid to players with six or fewer seasons of experience.
    Still, the new deal, which is still be being ironed out and can't yet be made official, will pay him a huge sum. In the three guaranteed years of the contract, he stands to make just over $44 million (all figures U.S.) with the possibility of stretching the value to nearly $65 million if he exercises the fourth-year option.
    Bosh had been eligible for a five-year extension that would have earned him slightly more than $80 million.
    Ironically, the same agent he employs also works for Miami's Wade, who announced his intention to sign a shorter-term extension yesterday

    Te-ai prins?
    Plus ca peste exact 3 ani se schimba si CBA-ul, in care se poate schimba procentul ala din salary cap, in asa fel incat sa poata avea salarii si mai mari.
    It'a all about money, my dear Watson....
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  20. #83
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    chestia interesanta e ca prin alegerea duratei jucatorii fac un fel de statement: da, eu sunt convins ca peste 4 ani o sa fiu un jucator de 30% din max ... Carmelo in mod evident nu e de aceeashi parere de exemplu. Un alt jucator care face un purcoi de bani cam nemeritat e jermaine o'neal, probabil nici isiah nu i-ar oferi acuma lu o'neal 30% din max ...

    ce mi se pare superhaios e ca am citit mai multe articole in ultima saptamina in care se lauda "cit de smecher a fost lebron si cum le-a aratat el la totzi ce bun afacerist este" ... lol, pai lebron nu are decit high school si probabil ca si ala e facut la fara frecventza, probabil nu shtie bine nici sa adune si in mod sigur habar nu are de CBA si cap-space si din astea ... Mi s-a parut amuzant sa se vorbeasca de lebron ca de un mic warren buffet ....
    Last edited by cgrecu; 13th July 2006 at 20:55.

  21. #84
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    @caseta:
    Plus ca peste exact 3 ani se schimba si CBA-ul, in care se poate schimba procentul ala din salary cap, in asa fel incat sa poata avea salarii si mai mari.
    It'a all about money, my dear Watson....
    CBA-ul cred ca se schimba in 2011 si eu am vazut articole contradictorii, unii zic ca jucatorii vor sa semneze inainte de CBA pentru ca CBA-ul nou le va da MAI PUTZINI bani, mai exact procentajul va fi mai mic ... Extensiile se aplica incepind din 2008, deci 3 ani e exact pina in 2011 ... (NBA are si optziunea sa extinda CBA cu un an - dar si jucatorii au aceeashi optziune).
    Practic sunt 2 factori aici, unul e CBA-ul si al doilea, mai important, e faptul ca dupa 7 ani (cred) sunt consideratzi un fel de veterani si pot primi 30% din max, acum au maxim 25% ... Evident, nimeni nu shtie unde va fi max peste 3 ani, totul depinde de po****ritatea nba. E pe undeva ironic justice ca po****ritatea probabil va depinde mult chiar de cei 4 jucatori (lebron, wade, bosh si carmelo) asha ca pe undeva si-o vor face cu mina lor ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •