Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 277

Thread: Intersezon NBA 2006

  1. #43
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    lebron merge sigur la cleveland, probabil ca ii pune putzin pe jar pe cei de la cleveland pentru ca l-au huiduit putzin in citeva meciuri pe la mijlocul sezonului

    oricum, chicago nu cred sa aiba sanse sa il ia pe lebron (in nici un caz anul asta pentru ca e exclus ca cleveland sa renuntze la el de buna voie, mai ales la o echipa din aceeashi conferintza ... si singurul mod sa il ia ar fi sign and trade ... ). Presupunind prin absurd ca ar ajunge la un acord cu cleveland asta ar presupune ca chicago sa renuntze probabil la 2-3 din jucatorii de baza de anul asta (heinrich, gordon, nocioni si deng) ceea cea ar decima practic echipa + probabil pickul de anul viitor ...
    In afara de asta, jumate din chicago sunt jucatori sever subplatitzi pentru ca au explodat practic in ultimii 2 ani, asha ca nu vor mai putea fi tinutzi totzi acolo (nu shtiu cind le expira contractele, dar nu cred sa mai aiba mult ca sunt totzi destul de tineri, maxim 2 ani probabil) ...
    Singura sansa ca lebron sa ajunga la chicago ar fi sa accepte un salariu mai mic dar nu cred ca se va intimpla asta pentru ca in principiu agentul jucatorului are tot interesul sa semneze un contract cit mai mare ...

    Acuma toata lumea e entuziasmata de chicago si de mutarile lor, dar ramine de vazut si ce efect va avea asupra echipei care a fost foarte unita anul trecut. Uneori e rau sa ai si prea multe staruri (ex. lakers acu vreo 3 ani) ca incep sa se calce pe bataturi, mai ales ca wallace e destul de badboy de felu lui ...

  2. #44
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    si eu am aceasi problema dar cu mai multe threaduri...... why raptor?
    poate de la cache-ul browserului .... daca folositi mizeria aia de Internet Explorer .... 99.99% asta e cauza.

    Tools -> Internet Options -> Settings -> bifati/selectati "Every visit to the page"
    la "amount of disk space to use" lasati si voi max 10-20 MB. aia fo 600 pe care probabil ii aveti (ii calculeaza vindozele dupa mintea lui proasta) sunt muuuuuult prea mult
    dati un OK si dupa aia click pe "delete files" linga butonul de "settings" pe care ati apasat mai devreme.


    ==========================================

    revenind la basket:
    adrian - ce am zis e ce am gindit eu.
    inca din primavara m-am tot intrebat ce vor face bulls in offseason.
    nu eram de acord sa isi dea juma de echipa pt KG, pt ca KG are deja 11 ani in nba din care in mare parte a fost omul echipa. una era sa dai juma de echipa sa il iei pe kg la 26-27 de ani, alta e la 30 de ani. si daca dadeau prea mult, riscau sa ramina in pozitia in care a fost minnesota atita vreme - kg dar fara oameni in jurul lui.

    cind am vazut ca ii dau 15m/an lui ben, nu am fost incintat. ben are probl de atitudine, s-a certat cu mai toti antrenorii, e praf in ofensiva si e in mod CLAR pe panta descendenta - ceea ce, pt un jucator care se bazeaza extrem de mult pe calitatile fizice, nu e un lucru bun.

    insa exista citeva chestii care contracareaza partile nasoale ale contractului lui ben (am mai zis asta prin niste posturi):
    - e doar pe 4 ani
    - au scapat de chandler care avea si el un salariu enorm

    dar chiar si asa, ma gindesc ca pax, care pina acum a dat dovada de rabdare si nu si-a asumat riscuri, si-a asumat un risc maricel cu ben. asa ca .... ma intreb de ce ar fi facut asta .... in mod sigur in felul asta trimite un mesaj catre jucatorii care vor sa cistige. a pus practic un mare banner pe cer: BULLS VOR FACE CEEA CE E NECESAR PT A CISTIGA. VREM SA CONSTRUIM O NOUA DINASTIE IN CHICAGO.

    ori ... genul asta de mesaj ar trebui sa sune extrem de dulce in urechile unora precum kg sau lebron. lebron are banii, si oricum am inteles ca nike ii dubleaza contractul daca ajunge in NY/LA/chicago. so ..... nu banii sunt problema lui. chiar daca accepta mid-level cu bulls, el cistiga mai mult decit daca semneaza pe max cu cleveland. ironic, nu !??!?!

    in caz ca kg, asa devotat cum e el, isi da in final seama ca mchale e un cretin si retard care ar fi cel mai prost GM daca nu ar exista isiah si cere trade - ce poate mchale sa faca ?
    daca bulls ii ofera deng + tyrus (evident + ceva sa se potriveasca salariile, desi bulls mai au ceva cap si pot accepta mai mult decit trimit) ar trebui sa fie multumit. bulls ar negocia de pe o pozitie de forta. remember toronto ? cind au trebuit sa il dea pe carter pe nimic ????
    nu ca kg ar avea atitudinea de kkt a lui carter. dar daca cere clar si raspicat trade la bulls, mchale va trebui sa se multumeasca cu ce primeste. kg le-a oferit lui woves o decada intreaga. a carat o saracie de echipa in spate atita vreme, si in mod sigur merita o soarta mai buna.

    daca nu e dat pina in vara viitoare kg va avea optiune. fie ia 22 mil in 2007 si 24 in 2008 si joaca la wolves, fie semneaza, in mod sigur pe mai putin, la alta echipa.
    ar fi asa de greu de imaginat ca ar accepta mid-level la o echipa ca bulls ?
    inainte sa strige cineva "DAAAAAAAAAAAA", sa isi aduca aminte de:
    - gp a acceptat midlevel, desi putea lua aprox 12 mil
    - malone a acceptat 1mil, desi ultimul lui salariu fusese de 19 mil, si in mod sigur putea primi de undeva 10-12 mil, daca nu cumva chiar mai mult, pt ca inca era productiv

    si daca mchale nu il da pe kg pina in vara, vom vedea cit de mult vrea kg sa cistige, sau daca banii sunt mai importanti.

    insa cel mai interesant ar fi daca ar veni lebron la bulls. pt ca, spre deosebire de kg:
    1. e mai tinar. adica muuuuuuuuuuult mai tinar.
    2. va fi un jucator mai bun decit a fost/este kg - ba cred ca deja e mai bun (parerea mea, evident)
    3. sal lui max ar fi sensibil mai mic decit cele 20 de mil pe care le ia acum kg

    in momentul in care kg sau lebron ar ateriza la bulls, s-ar mai produce un fenomen de genul "the rich get richer", fenomen de care au beneficiat in special spurs si pistons in ultima vreme.
    veteranii care au deja jdemilioane in banca, dar vor un titlu, vor accepta mai putini bani pt a juca in chicago la o echipa cu sanse mari la titlu.
    ceea ce nu poate fi decit bine pt bulls.

    stiu ca astea sunt doar speculatii, ca e foarte posibil ca lebron sa semneze cu cavs si kg sa aleaga banii ... dar .... totusi exista sanse ca bulls sa achizitioneze superstarul care i-ar face cea mai buna echipa din liga. iar daca prin aducerea lui ben wallace paxson ar reusi (indirect) sa aduca acest superstar ..... mutarea ar ramine in istorie ca una de geniu. implicatiile acestei mutari ar putea fi atit de mari incit sa nici nu mai conteze daca in ultimii 2 ani ben e deja pe jumate leguma si abia face 3reb/game.

    eu personal sunt tare curios ce se va intimpla. chiar si fara un superstar la bulls ... tot sunt o echipa de temut. si sezonul 2006-07 se anunta foarte frumos.
    Last edited by caseta; 7th July 2006 at 14:37.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #45
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai dupa logica asta ar putea merge lebron la miami, joaca pe midlevel-like si sigur cishtiga campionatu, si-asha e prieten bun cu wade se pare ....

    una e cind malone sau gp au acceptat salarii mici la virsta senectutzii in sperantza (pentru malone desarta ...) ca vor lua un titlu si alta e sa acceptzi chestia asta cind ai 20 de ani. Ash intzelege pe garnett sa zicem, care s-a saturat de minesotta dupa nspe ani acolo, dar lebron? Ar fi in opinia mea un semn de lasitate sa plece de la cleveland inainte de a incerca macar sa ia un titlu pe barba lui. Daca merge la chicago va fi intr-adevar superstarul echipei, dar daca cishtiga un titlu nu va avea valoarea titlurilor lui jordan ...
    Totushi, Cleveland a fost a 4 echipa anul trecut si daca consideram ca detroit scade, sunt sanse mari sa cishtige divizia si poate chiar conferintza.
    Chicago a facut mult splash pina acuma, dar una peste alta au doar un nume fatza de anul trecut, pe wallace. Are wallace fortza unui shaquille sa ridice peste noapte o echipa de la locul 7 la locul 1-2 in conferintza?
    Daca lebron ramine la cavaliers, cu larry hughes disponibil tot anul eu zic ca vor avea sansa lor - evident, daca ar pleca la chicago (sau miami, phoenix, dallas, san antonio ) lebron ar avea un titlu aproape asigurat, dar oare merita? Ca sa nu mai spunem ca exista riscu ca chicago sa piarda titlul chiar si cu lebron ... catastrofal pentru imaginea sa de nou jordan ...
    Last edited by cgrecu; 7th July 2006 at 19:30.

  4. #46
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    pai dupa logica asta ar putea merge lebron la miami, joaca pe midlevel si sigur cishtiga campionatu, si-asha e prieten bun cu wade se pare ....

    vezi ca iar nu citesti cu atentie si vorbesti ca sa te afli in treaba ??!?
    daca merge la chicago (sau ajunge in LA sau NY) se pare ca valoarea contractului cu nike se va dubla. adica ar lua 100 de mil in plus. adica mai mult decit valoarea contractului max pe care i-l poate oferi cleveland cf regulilor ligii. deci daca merge la bulls pe ML, ia oricum mai multi bani decit daca sta la cavs pe max.

    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Daca merge la chicago va fi intr-adevar superstarul echipei, dar daca cishtiga un titlu nu va avea valoarea titlurilor lui jordan ...
    crezi ca trofeul lui va fi de cupru si se va cocli ? jordan i-a avut pe pippen (care, am impresia, este under-rated de multi - multa lume nu isi da seama cit de bun a fost pippen - a fost ales in primii 50 de jucatori din toate timpurile, asta ar trebui sa dea ceva de gindit) si pe grant, respectiv rodman. nici jordan, cit era el de bun, nu a cistigat singur.

    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Totushi, Cleveland a fost a 4 echipa anul trecut
    a 3-a. a fost pe 4 in playoff din cauza ca primele 3 locuri sunt ocupate de capii de div. dar ca W/L a fost a 3-a.

    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Chicago a facut mult splash pina acuma, dar una peste alta au doar un nume fatza de anul trecut, pe wallace
    big ben wallace
    pj brown
    jr smith

    sunt 3 nume.
    si se pare ca pax is not done wheeling and dealing

    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    Are wallace fortza unui shaquille sa ridice peste noapte o echipa de la locul 7 la locul 1-2 in conferintza?

    pujtiule, ejti tare. cind (in memoria recenta) a ridicat shaq o echipa de locul 7 pe locul 1 ?!???!?!
    thekobe, so pe el.
    inainte sa vina shaq, heat intrasera in playoff pe locul 4 si au pus probleme serioase indianei, pierzind in runda 2 in 6 meciuri. si asta cu wade fiind rookie, pina sa joace cum o face acum. io zic ca chiar fara shaq, daca raminea echipa aia la heat, tot luau titlul anul asta. echipa se suda in 2-3 ani de joc impreuna, mai facea riley 2-3 trade-uri ....

    cit despre garnett vom vedea vara viitoare cit de mult vrea sa cistige. are player option pt contract, care il va plati in 07-08 22 mil si in 08-09 24 de mil. daca vrea sa cistige va opt-out. daca nu opt-out, e un greedy mo-fo. si de atunci sa nici nu mai aud despre cit de mult isi doreste sa cisige un titlu.
    si celor care vor sari cu argumentul "va ramine ca e loial" le zic STFU. daca vrea sa cistige, sa opt-out si sa resemneze pe mai putini bani, oferindu-le flexibilitate financiara lui wolves - a facut deja sute de milioane, nu e ca si cum nu i-ar ajunge banii de o cola si de rata la logan.

    daca isi doreste un titlu, sa opt-out si fie ramine la wolves pe mai putini bani (unde, insa, cu mchale ca GM .... slabe sanse sa ia ceva - cel mult o ia in mina ) fie semneaza pe mai putin (poate midlevel) cu alta echipa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #47
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    dupa ce criteriu se decide cine devine restricted free agent? Si heinrich si lebron sunt lottery picks din acelashi draft, de ce heinrich nu apare pe lista de restricted free agents? Presupun ca exista destul interes in el, cel putzin toronto ar fi dat sigur 10 milioane decit sa il sacrifice pe villanueva ...

  6. #48
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Eu nu ma entuziasmez asa tare de KG sau Lebron. Sunt probabil sanse sub 10% sa vina vreunul dintre ei. Si nu cred ca ar accepta nimeni o reducere de salariu asa de mare. Payton si malone sunt exceptii, au semnat contracte scurte si la sfarsit de cariera, cand sincer nici nu meritau mai mult. Asta cu "are destui bani, vrea glorie" nu prea tine...niciodata nimeni nu are destui bani, asta e clara...cum ii auzeam pe unul din Detroit, ca de ce Ben a plecat doar pentru 10 milioane in plus? pai el (nu Ben, ci ala care zice) si-ar fi vandut-o si pe ma-sa pentru doar un milion de dolari!
    Lebron e un zeu in Cleveland...o legenda inca din liceu; dar nu e exclus sa plece si el cum a plecat si Shaq de la Orlando acum 10 ani. Mai ales ca Cleveland nu au miscat nimic pe piata anul asta, iar seria buna din meciul cu Detroit s-a dovedit a fi nu datorita lui Lebron, cat prabusirii lui Detroit. Asa ca anul asta nu-i vad pe Cleveland mai sus decat anul trecut.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    lebron a semnat cu cleveland, 80 de bulioane pe 5 ani

  8. #50
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    "the Lakers should consider Iverson."

  9. #51
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Teoretic nu s-a semnat nimic pana pe 12 iulie, dar intr-adevar, jocurile sunt facute.
    Iverson la Lakers? !! S-a schimbat regulamentul si se joaca cu doua mingi de baschet? Ca altfel nu vad cum....
    Altfel, saptamana trecuta Paxton a refuzat Pietrus si Murphy for Tyson Chandler. Asta arata gandire pe terment lung, pachetul e infinit mai bun decat ce a luat el, dar contractele sunt mult mai lungi.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  10. #52
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    da...pare de neconceput..
    totusi:

    Kobe just said it on Comcast SportsNet in Philadelphia. he's in town for a basketball clinic and they asked him on camera about the AI trade situation.

    from memory...

    "Id love to have AI on the Lakers. I want him. Everyone says there wouldnt be enough basketballs between us but i dont believe that. It would be terrific."



    kobe a castigat 3 titluri cu un shaq in varfu carierei....
    in 99-00 shaq avea vreo 21 de aruncari si 10.5 libere...

    in privinta aruncarilor atat kobe si iverson cred ca se vor intelege.
    anul asta kobe a demonstrat ca poate sa joace si fara sa tina mingea prea mult.

    plus ca e phil pe banca....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #53
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    dupa ce criteriu se decide cine devine restricted free agent? Si heinrich si lebron sunt lottery picks din acelashi draft, de ce heinrich nu apare pe lista de restricted free agents? Presupun ca exista destul interes in el, cel putzin toronto ar fi dat sigur 10 milioane decit sa il sacrifice pe villanueva ...
    dude, ai net, cauta si citeste.
    lebron nu e restricted acum. ar deveni la anu. hinrich va fi la anu, dar cel mai probabil pe parcursul verii pax si agentul lui hinrich vor ajunge la o intelegere. din cite stiu, extensiile se pot semna pina la 1 oct.
    pax in mod sigur nu vrea sa ii dea max lui hinrich - si nu cred ca e cazu. singurii care au confirmat extensii au fost aia la care era automat sa fie max.
    darko poate primi si el extensie, la fel ca toti din prima runda a draftului din 2003. da fac pariu ca nu e max

    anu viitor cine nu a primit extensie, devine restricted. echipa lui poate sa "match" orice offer sheet, asa ca ... asta poate fi o cale de a stabili valoarea pe piata a jucatorului, astfel incit echipa sa nu plateasca in plus. merge pt role-players. starurile e bine sa le pastrezi, ca oricum le oferi max, asa ca de ce sa nu le oferi extensia cind ai exclusivitate ... pt ca acum numai echipele lor puteau negocia cu bron/wade/melo/bosh/hinrich etc ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #54
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    ar fi ceva dc AI ar veni la lakers...insa nu cred ca se va concretiza pt ca lakers are o nevoie mai mare d un F/C decat d un guard..smush si-a facut treaba anu trecut

  13. #55
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    aici..ai dat cu bata in balta

    lakers si-au cam acoperit posturile pe F/C...prind aducerea lui radmanovic.
    kwame si lamar..au aratat pe final constanta...
    si ca backup...walton si cu mihm..sunt destul de buni.
    in schimb pe PG...e destul de nasol....
    smush...a mai avut "straluciri"..dar..a fost inconstant pe tot parcursul sezonului...


    intre timp il mai semneaza..pe shammond williams....
    dar...care este nimeni altul decat varul lui KG.
    il mai au si pe evans care este unul din cei mai buni prieteni...ai lui kG.
    dar astea sunt simple coincidente
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  14. #56
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    aici..ai dat cu bata in balta
    dap asa e..ai dreptate...m-am grabit sa sar la concluzie rpde ... oricum ar fi interesant sa vad cum vor coopera kobe cu iverson

  15. #57
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    dude, ai net, cauta si citeste.
    lebron nu e restricted acum. ar deveni la anu. hinrich va fi la anu, dar cel mai probabil pe parcursul verii pax si agentul lui hinrich vor ajunge la o intelegere. din cite stiu, extensiile se pot semna pina la 1 oct.
    pax in mod sigur nu vrea sa ii dea max lui hinrich - si nu cred ca e cazu. singurii care au confirmat extensii au fost aia la care era automat sa fie max.
    darko poate primi si el extensie, la fel ca toti din prima runda a draftului din 2003. da fac pariu ca nu e max

    anu viitor cine nu a primit extensie, devine restricted. echipa lui poate sa "match" orice offer sheet, asa ca ... asta poate fi o cale de a stabili valoarea pe piata a jucatorului, astfel incit echipa sa nu plateasca in plus. merge pt role-players. starurile e bine sa le pastrezi, ca oricum le oferi max, asa ca de ce sa nu le oferi extensia cind ai exclusivitate ... pt ca acum numai echipele lor puteau negocia cu bron/wade/melo/bosh/hinrich etc ....
    dude ... de-aia intru pe forumuri de baschet, sa nu pierd ore cautind fiecare informatzie ... eu eram sub impresia ca anu asta sunt restricted cei din draftul 2003, ca au contract pe 3 ani(max) dupa care devind restricted, iar in anul 4 devin free agents ... In sfirshit, mersi de informatzie, sper ca nu te-am ofensat prea mult cu "neshtiintza" mea ...

    Cit despre heinrich, probabil ca nu e de max dar in mod sigur multe echipe ar fi interesate de el shi ar fi o idee foarte buna pentru el sa ashtepte sa devina restricted pentru ca daca va fi un bidding war la anu va obtzine mai mult decit ar primi anu asta ca extensie ... Daca anu asta cap spaceul o sa fie pe la 50 milioane cum am citit ca ar fi projected atunci si cu 10 milioane ar fi foarte aproape de max ...

  16. #58
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Mertin;711575]aici..ai dat cu bata in balta

    lakers si-au cam acoperit posturile pe F/C...prind aducerea lui radmanovic.
    kwame si lamar..au aratat pe final constanta...
    si ca backup...walton si cu mihm..sunt destul de buni.
    in schimb pe PG...e destul de nasol....
    smush...a mai avut "straluciri"..dar..a fost inconstant pe tot parcursul sezonului...
    [QUOTE]
    ca fan lakers nu m-ash bucura prea tare daca iverson ar veni la lakers ... si el si kobe sunt jucatori care au o reputatzie de "me first", ar fi probabil mai rau decit acu 2 ani cind era shaq acolo ...

  17. #59
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    uita-te mai sus....la declaratia lui kobe
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #60
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @cgrecu - din cite stiu, la anu o sa fie o circa de FA de valoare. tocmai de aia, nu cred ca se vor obtine contracte f mari ... posibil ca 1 sau 2 sa scoata mai mult. dar depinde f mult de draft, de nevoile echipelor, de trades etc ....

    ben nu cred ca ar fi primit contractul asta la anu, cind am inteles ca vor fi destui C/PF de valoare in draft, asta pe linga FA buni. teams overbid pt agentii de top. restul ... se multumesc cu ce apuca.

    contractele depind de multi factori - nr de echipe cu capspace, nr de FA, nr de FA pe aceeasi pozitie ... de multe ori jucatorii prefera siguranta unei extensii decit sa astepte 1 an si sa riste o accidentare. mai ales ca exemplele recente de jucatori care au refuzat extensii ii includ pe d'alde radmanovic care a refuzat 42mil/6 ani si acum a tre sa accepte 31/5 ca mai mult nu dadea nimeni ....

    @mertin - o sa incerc sa iti explic, chiar daca stiu ca in materie de kobe/lakers ejti imun la argumente logice: kobe poa' sa zica orice acum. insa pe teren .... se schimba lucrurile. vezi cum a fost cu webber cind a ajuns la phila. incintat sa joace cu AI. dupa ceva vreme .... i-a mai trecut din incintare cind s-a plictisit sa il vada pe AI cum ia pe cont propriu 80% din actiuni ....
    Last edited by caseta; 10th July 2006 at 11:26.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #61
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Multi zic ca draftul de anu viitor o sa fie cel mai tare din ultimii multi ani, incluzand 2003. Intr-adevar cei mai tari sunt C/PF si nu sunt numai Oden si Noah, ci si Kevin Durant, Spencer Hawes si multi altii.
    Oden o sa aiba un impact foarte mare...comparabil cu Shaq si Lebron...desi de Shaq am auzit ca in liceu avea o medie de 30 puncte, 20 rebounds si 10 blocuri pe meci...Oden e mai modest si s-a si lovit la mana si o sa rateze cam un sfert din sezon.
    Cat despre Kobe...eu cred ca in seria cu Suns daca ar fi continuat sa joace in acelasi stil si in ultimul meci (egoist adica ) Lakers ar fi batut. Dar s-a apucat sa faca pe altruistul cum numai el stei, exact ca atunci cand s-a oprit la 70 si ceva de puncte si n-a mai vrut sa mai intre... Cert e ca incearca din rasputeri sa schimbe imaginea de jucator egoist, dar deocamdata nu reuseste sa arate decat ca daca nu joaca el nu are cine in jurul lui. Dar Iverson si Kobe in aceeasi echipa...chiar nu-i vad.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  20. #62
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    @mertin - o sa incerc sa iti explic, chiar daca stiu ca in materie de kobe/lakers ejti imun la argumente logice: kobe poa' sa zica orice acum. insa pe teren .... se schimba lucrurile. vezi cum a fost cu webber cind a ajuns la phila. incintat sa joace cu AI. dupa ceva vreme .... i-a mai trecut din incintare cind s-a plictisit sa il vada pe AI cum ia pe cont propriu 80% din actiuni ....

    adica tu zici ca iverson e principala problema??

    diferenta ar fi ca acolo nu era phil antrenor

    acum nu stiu....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  21. #63
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    NU stiu daca stiati, dar puteti urmari meciuri din summer league online aici:
    http://www.nba.com/magic/news/06summerleague.html
    Orele sunt rezonabile pentru Romania, iar azi joaca Chicago - Pacers (printre altii)
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •