View Poll Results: Pronostic

Voters
103. You may not vote on this poll
  • 1

    25 24.27%
  • x

    16 15.53%
  • 2

    62 60.19%
Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 462

Thread: Etapa 30: FC Vaslui - Steaua

  1. #64
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spectatorul
    ce palmares ori tradiţie au de apărat?
    avem de creat unu`/una

    de ce toata lumea vorbeste de stelisti in tribune. dupa cum a mai zis cineva Moldova e plina de stelisti si asta e meciul test al Vasluienilor. nimeni nu stie cum vor reactiona, dar se pune raul in fata. eu unu` am incredere ca vim castiga iar publicu va sustine echipa din localitate.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Skin
    probabil ca te referi la faptul...ca tot stadionul o sa strige Steua?..sau ce?...daca o sa fi asa...ceea ce e forte putin probabil (nu suntem nici iASI si nici oTELU) o sa parasim peluza

    Mda, vezi ca eu am fost pe stadion la noi, si nu a strigat nimeni pro-steaua, te insheli, daca te iei dupa ce scrie in gazeta (ziar de mana a 7-a) ajungi departe.
    Mai informeaza-te, si ai sa vezi ca si noi suntem anti-steaua

  3. #66
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASIGURATORUL
    Pentru Steaua va fi o mare placere stiind ca are sustinatori pe toti dinamovistii
    Asta e viata de suporter ... ti cu cei care nu-i doresti pentru a trece puntea in UEFA
    Nu mai abera!

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Frate eu din catzi dinamovisti cunosc nici unul nu mi-a spus ca va tine cu Steaua..asta e o aberatzie...rivalitatea e prea mare
    Cat priveste meciul de la Vaslui: dak nu putem sa-i batem nu meritam titlul insa eu sper sa nu vad toata autobaza in poarta

  5. #68
    junior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    99
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Ayrton
    Nu mai abera!
    Oare? Ce ar fi sa bateti la Timisoara si Steaua sa faca egal sa sa piarda la Vaslui? In ce cupa mergeti?

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Eu unul cred ca vor fi indiferentzi ca pana la urma nu cred ca vor tine cu Rapid sau Steaua.
    Dak e sa castige Steaua si vor prinde UEFA cu atat mai bine.
    Dak e sa castige Rapid si vor urmari de la TV meciuri din Cupa Uefa asta e.

  7. #70
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    @ASIGURATORUL: Tu esti obsedat de cupe?

    Daca vrei sa afli parerea dinamovistilor despre acest meci citeste site-urile suporterilor dinamovisti si sectiunile dinamoviste de pe forum!
    Una e ce iti inchipui tu si alta e realitatea?


    MIRCEA, BATE STEAUA SI VINO ACASA!

    Dupa o perioada in care lucrurile pareau ca merg spre normalitate si blaturile si aranjamentele de culise erau date uitarii, iata ca puterea, banii si publicitatea au dus nesimtirea si murdaria din fotbalul romanesc la cote nemaintalnite. La "investitorii" din fotbalul romanesc lacomia le-a intunecat mintile. Titlul de campioana si echipele ce retrogradeaza sunt decise in birouri, unde se stabilesc rezultatele si modul de arbitraj. Dragomir si Sandu se uita in alta parte deoarece ei au fost alesi de acesti indivizi care ne-au furat fotbalul. Acesti "investitori" n-au inteles ca minciuna fotbalistica numita Divizia A le aduce deservicii. Boro a reusit sa revina de la 0-2, fiindca ei sunt obisnuiti sa lupte pe teren pana-n ultima secunda, pe cand romanii nostri sunt anesteziati din competitia interna cu adversari si arbitraje care-i ajuta.

    GIGI BECALI INVITA VASLUIUL LA BLAT
    Pentru "investitorul" din Ghencea, titlul trebuie sa fie obtinut cu orice pret, el invitand direct echipa si antrenorul Vasluiului sa faca blat in ultima etapa cu Steaua: "Rednic are interesul să câştige Steaua campionatul. Nu spun că va fi mai uşor, ci doar că fiecare om îşi urmăreşte interesul. Mai mult, nu cred că îi convine să câştige alt antrenor titlul cu Rapid, pentru că el a fost ultimul care a făcut-o. Vrea să rămână ultimul care a luat titlul. Apoi, îi convine să joace în cupele europene. Asta nu înseamnă că va face cine ştie ce. Nu-mi fac probleme că Steaua mai poate fi oprită acum, va fi mobilizare maximă"

    MIRCEA, DINAMO N-ARE NEVOIE DE UEFA, BATE STEAUA!
    Mircea Rednic, acest mesaj iti este adresat tie direct. Anul acesta am suportat toate umilintele cauzate chiar de incompetentii nostri conducatori, dar macar am jucat toate meciurile pe teren. Dorim sa incheiem curati acest campionat. Nu dorim un "ajutor" din partea Vasluiului. Din vara vei fi la Dinamo si vei reconstrui echipa. Nu avem nevoie de o participare mincinoasa in Cupa UEFA, care oricum ne va adauga un balast de meciuri in plus ce ne va ingreuna sarcina pentru castigatea campionatului la anul si participarea directa in UCL.
    Vrem sa jucati corect in ultima etapa, sa bateti Steaua ca sa poti veni la Dinamo cu fruntea sus.
    MURITI CU EI DE GAT PE TEREN, SI VEI FI PRIMIT CU APLAUZE IN STEFAN CEL MARE!

  8. #71
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Daca e sa castige Steaua titlul, atunci sa o faca pe teren, invingand pe Vaslui pe merit si clar, la minim doua goluri diferenta.

    Ar fi tare ca ambele meciuri: Jiul - Rapid si Vaslui - Steaua, sa se termine la egalitate. Asta ar demonstra multe, acum pe finalul campionatului.

    PS: Parca vad ca o sa spuneti ca sunt idealist.

  9. #72
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Rednic are interes ca Steaua sa ia campionatul.
    Porumboiu ar prefera ca Nationalul sa nu joace in UEFA, dupa scandalul cu Iacov.
    Se profileaza un al treilea blat consecutiv pentru Steaua.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #73
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu ma indoiesc de blat... si nici meciurile cu Sportul sau Jiul ale Stelei nu cred ca au fost blatuite... in schimb meciul cu Farul Constanta a fost blat. Si stiu asta de la un jucator... dar cum n-am dovezi pentru comisie si nimeni nu va recunoaste in veci ca s-a manjit la acel meci nu se va dovedi nimic...

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASIGURATORUL
    Pentru Steaua va fi o mare placere stiind ca are sustinatori pe toti dinamovistii
    Asta e viata de suporter ... ti cu cei care nu-i doresti pentru a trece puntea in UEFA
    La chestia asta tin sa te contrazic..Nici un dinamovist adevarat(si cunosc destui) nu doresc sa castige steaua campionatul. Cat despre meci...1-0.

  12. #75
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Campioni campioni campioni vom fi din nou!!!
    Forzza Steaua!!!
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  13. #76
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Skin
    probabil ca te referi la faptul...ca tot stadionul o sa strige Steua?..sau ce?...daca o sa fi asa...ceea ce e forte putin probabil (nu suntem nici iASI si nici oTELU) o sa parasim peluza
    nu sunteti nici ca noi nici ca iesenii,voi sunteti vai de capul vostru,nici nu va puteti compara voi abia aparuti in A cu poli si otelul.meci de 2,dar nu solist.sunt curios cand o sa bata steaua daca astia parasesc peluza cum se lauda,pun pariu ca nu

  14. #77
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    90 min pana la 23
    Forza Steaua!!!
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  15. #78
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton
    Eu ma indoiesc de blat... si nici meciurile cu Sportul sau Jiul ale Stelei nu cred ca au fost blatuite... in schimb meciul cu Farul Constanta a fost blat. Si stiu asta de la un jucator... dar cum n-am dovezi pentru comisie si nimeni nu va recunoaste in veci ca s-a manjit la acel meci nu se va dovedi nimic...
    bravo lui farul ce esti gelos cel putin voi sinteti lideri detasati la murdarii urmati de Steaua si Rapid.
    anti Dinamo, anti oier

  16. #79
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Probabil majoritatea jucatorilor vor juca pe bune.. sper sa nu se ajunga la o bataie reciproca ramane de vazut ce va fi


    Pentru noi sunteti campioni !

    Va multumim !

  17. #80
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    ceva emotii pt steaua ? ...se termina cu gol in min 91

  18. #81
    senior Loco's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4ndr31
    pai nu cred k mai are rost sa vb de meciu asta...
    E clar k e 2.Nu pierde bekali ciobanu liga oilor pe un singur meci.Clar o sa faca ceva...stiti voi la ce ma refer.
    Nici macar Rednic nu vrea k rapid sa ia titlul pt k el a fost ultimul care a reusit aceasta performanta.
    Meci clar de 2!!nu exista nici un dubliu.
    Oricum rusine celor 2 echipe.Vasluil s-a salvat tot prin aceleasi metode comuniste prin care Steaua va lua campionatul.
    da... se pare ca iar toti nevenitii s`au bagat la comentarii si "din pacate" nici unul nu ma afecteaza insa când e vorba de un timisorean, chiar ma intristeaza un pic pt ca astia chiar mi`s simpatici. in alta ordine de idei: daca ai batut câmpii si o sa se termine cel putin egal, ca sa nu spun o victorie a Vasluiului, promiti sa`ti dai 2 palme?
    FC Vaslui...restul e neglijabil.

  19. #82
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Jucatorii Vasluieni au pt meciul cu steaua prime de peste 5000 de euro ; Inca o sansa foarte buna de afirmare...apoi orgoliul lui Porumboiu este prea mare pt ca Vasluiul sa "stea capra" . sthoia va avea un meci fff greu la Vaslui.
    Rednic n`ar putea sa`l faca pe la spate pe Porumboiu niciodata..n`ar avea curaj.

    PS : sper ca n`ati inteles altceva cu facutu` pe la spate
    Ultras pentru culori nu pentru jucatori !

  20. #83
    junior
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    va fi un meci greu dar nu cred ca steaua va castiga la vaslui mai bine trebuie sa se roage sa piarda rapid

  21. #84
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    23 !
    and nothing else matters.

    Forza Steaua!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •