View Poll Results: Pronostic

Voters
62. You may not vote on this poll
  • 1

    28 45.16%
  • x

    7 11.29%
  • 2

    27 43.55%
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 169

Thread: Etapa 29: Dinamo - FC National

  1. #22
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    bate dinamo, are nevoie de puncte sa mearga in uefa, si cu nationalu se poate aranja ceva foarte usor
    Ai participat tu la vreo intelegere cu ei? Poate aia... stii tu care, 3-0. Vezi ca Gino a plecat.
    Meci de 1, x sau 2. Orice e posibil. La cat chef avem noi nu prea cred ca o sa ne dam sufletul pe teren. Doar daca nu vrea Bergodi sa demonstreze ceva ca la Dinamo nu e locul ocupat. S-a vazut cu Vasluiul. Mai mult cred ca Rednic a vrut sa bata.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo
    10.000 ii ajunge lui Iacov. E chiar intelegator de fel.
    Esti penibil ! Mai bine vezi-ti de blatistii tai .

  3. #24
    anti fecalizare S2K's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    642
    Reputatie
    1
    Daca s-ar juca pe teren, ar bate National-ul fara ca Dinamo sa miste-n front. Dar cum exista sanse de UEFA pentru gazde, meciul deja aranjat...

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ai vorbit cu Borcea ? Sau cu Netzoiu ?
    Eu sa fiu in locul tau , nici n-as mai deschide gura dupa circul de ieri din Regie .

  5. #26
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Parca dinamo a pierdut prea multe meciuri / puncte acasa. A cam venit vremea sa mai si bata. Teoretic, si-au revenit dupa victoria de la Arges, practic sunt aceeasi jalnici.
    As merge pe victoria cainilor, nu de alta dar teoretic au sanse mari sa prinda UEFA. Nemeritat, dupa cum vad ca recunosc si dinamovistii, insa asta e
    Ce lume mica. putin mese

  6. #27
    anti fecalizare S2K's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Ai vorbit cu Borcea ? Sau cu Netzoiu ?
    Eu sa fiu in locul tau , nici n-as mai deschide gura dupa circul de ieri din Regie .
    Tu de ce o deschizi dupa circul de dinaintea meciului Pandurii?

    Daca era Gino presedinte la voi, era clar ca National-ul bate. Dar cu Iacov...

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    1. Pe Pandurii i-am batut , din cate imi aduc aminte , iar Porumboiu abereaza , ca de obicei .

    2. Poti sa-mi spui , te rog , cat s-a terminat meciul FC National-Dinamo din turul acestui campionat ? Si daca nu cer prea mult , rezultate inregistrate intre cele doua echipe in ultimul timp.

  8. #29
    anti fecalizare S2K's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    642
    Reputatie
    1
    Omule, nu am nimic cu National, imi place de ei, sunt simpatici. Ti-am mai spus-o chiar si pe PM mai demult. Si stiu ca i-ati batut pe dinamo cand i-ati prins si unde i-ati prins. Dar acum e alta poveste. Meciul are miza pentru dinamo. Daca era Gino era meci curat si castigati lejer. Asa cu Iacov... Si daca chiar nu-l vinde Iacov, ceea ce nu cred, o sa cumpere dinamo un "Serea" si se rezolva.

  9. #30
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Meci de X sau 2.

  10. #31
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    @ex-07.05.1986 cred ca incurci borcanele. Daca era Gino pierdeam garantat. Si dinamovistii pot confirma lucrul asta. Acum 2 ani cand ajunsese Dinamo 007 pe cine crezi ca a batut Dinamo? Cine a intins o mana de ajutor? Ai ghicit, cred, GINO!! Poate nu stiai ce betii de pomina ii leaga intr-o prietenie demna de un roman pe Dinu si Ginu, sau Dino si Gino, cum vrei. Se vede ca nu esti de pe aici...
    Toata lumea s-a aruncat cu capul inainte sa il faca blatist pe Iacov tinand cont ce a declarat Porumboiu. Va dati seama cine: PORUMBOIU. Adica cel care numai cand il vezi si e clar ca fotbalul romanesc e mai curat decat ochisorii unui ingeras. Patronul unei echipe care timp de aproape 20 de etape nu a putut sa bata pe nimeni, dupa care, miraculos, si-a revenit. Cu ceva bani dati la televiziunea cocalarilor, proteve, te faci CU Reclama si te scot astia cum vrei tu: din negru te fac alb, din prost te fac destept, din batran te fac baba si asa mai departe.
    Ce m-a mirat in presa de azi a fost ca 90% era numai parerea lui Porumboiu. Poate undeva mic, in colt si ce crede ala. Inclusiv OLS a dat dovada de prostie si lipsa de profesionalism. Si nu ar fi prima data cand fac asta. Magaria e in floare. Inclusiv duminica au scris cronica meciului si, referindu-se la suporteri, au zis o mana de pensionari aciuati. Imi permit sa spun ca ala care a scris randurile alea e un prost cum nu s-a mai vazut. Si pe lanaga ca e prost e si tampit. Sa vina macar o data sa vada cati pensionari sunt. Sa nu mai vina numai cand se da cafea si se serveste masa. Poate o sa vada ca, desi nu suntem multi, suntem civilizati si cu o medie de varsta relativ scazuta.
    Ce ziceam de meciul asta? Va fi curat. Batem sau bat va fi pe bune.

  11. #32
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    1-0 pt Dinamo,gol Danciulescu.Dinamo in Cupa Uefa( Sa speram ca nu se face din nou de ras)

  12. #33
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    avand in vedere ca dinamo joaca acasa, ma astept la o victorie a nationalului
    0-2
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #34
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    victorie clara dinamo! fc national este o echipa urata care practica un anti-joc total!
    dinamo trage tare pentru a prinde din urma sportul studentesc!
    pronostic: 3-0 dinamo!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  14. #35
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Va bate Dinamo... cred ca vor juca la disperare... daca nu bat nici acum, li se duce pe p**a orice speranta de cupe europene.

  15. #36
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by arruabarrena
    fc national este o echipa urata care practica un anti-joc total!
    Cate meciuri ai vazut tu cu FC National? Ala cu Steaua si mai care? Ai vazut finala cupei? Ai vazut meciul cu Pandurii? Ai vazut meciul de cupa cu Constanta? Se pare ca nu, dar iti place sa te bagi in seama. Te-am citit.
    Tinand cont ca pentru Dinamo ar fi ultima sansa sa prinda o cupa europeana, desi nu e sigur ca o victorie o duce acolo, cred ca vor trage cu dintii.

  16. #37
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S2K
    Daca s-ar juca pe teren, ar bate National-ul fara ca Dinamo sa miste-n front. Dar cum exista sanse de UEFA pentru gazde, meciul deja aranjat...
    Pai, da, am auzit ca meciul asta nu va fi transmis...nu exista semnal in pestera aia in care se va juca. Pe bune, voua va place sa va acoperiti tot timpul de ridicol? Du-te, mai, baiatule, pe topicurile in care se vorbeste "de bine" de steaua si nu-ti mai varsa laturile pe aici. Pentru Dinamo a existat, sezonul asta, sanse si la campionat, dar n-a blatuit nici cu Otelul, nici Poli, nici cu Arges, nici cu Jiul, nici cu Vaslui.

    Quote Originally Posted by Bancaru
    Daca era Gino pierdeam garantat. Si dinamovistii pot confirma lucrul asta. Acum 2 ani cand ajunsese Dinamo 007 pe cine crezi ca a batut Dinamo? Cine a intins o mana de ajutor? Ai ghicit, cred, GINO!! Poate nu stiai ce betii de pomina ii leaga intr-o prietenie demna de un roman pe Dinu si Ginu, sau Dino si Gino, cum vrei. Se vede ca nu esti de pe aici...
    Fals. Cand Dinamo devenise 007 a facut doar 1-1 cu National.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  17. #38
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa este, Cip. L-ai citit, Bank. Meci de X, dar daca se supara iar tinerii nostrii... HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #39
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Cred mai degraba intr-o victorie a lui Dinamo...

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cip, a fost mana de care aveati nevoie. Trebuie sa recunosti ca Gino a fost dragut mereu cand a fost nevoie. Nationalul a fost ani de zile pe orbita lui Dinamo. Asta conteaza mai putin acum.

  20. #41
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Acum insa nu mai e..dar tot Dinamo bate

  21. #42
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bate, bate... de ce nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •