View Poll Results: Pronostic

Voters
36. You may not vote on this poll
  • 1

    28 77.78%
  • x

    3 8.33%
  • 2

    5 13.89%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 105

Thread: Etapa 29: Poli Iasi - FC Arges

  1. #43
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    tocmai.argesul este o echipa imprevizibla,nu te astepti sa bata. Eu zic ca acum ar fi momentul.

  2. #44
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    sa bata mah, daca e Mai buna sa bata!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  3. #45
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ok, sa castige a mai buna

  4. #46
    POLIST 100% Rocko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    Soc la echipa de fotbal

    Pleaca Popa?


    Antrenorul Politehnicii, care are mai multe oferte, e tentat sa nu mai continue activitatea in Copou datorita dificultatilor financiare ale clubului
    Posibila lovitura de teatru la FC Politehnica: satul de problemele financiare ale clubului, antrenorul Ionut Popa pare a se razgindi in privinta prelungirii contractului cu gruparea din Copou! Ieri, presedintele lui Poli, Sorin Boca era ravasit: "Domnul Popa m-a sunat si mi-a spus ca e posibil sa nu se intoarca duminica in Iasi, asa cum era stabilit. Mi-a spus de ceva probleme personale, insa mai stiu din mediile fotbalistice ca el este in vizorul mai multor echipe, intre care Liberty Oradea, U Cluj (echipe cu sanse la promovare), UTA (din orasul sau natal) si chiar Poli Timisoara. Neavind siguranta ca banii de la Consiliul Local, ultima noastra sansa la ora actuala, vor intra in conturile clubului, nu am cum sa negociez cu domnul Popa prelungirea contractului, mai ales in conditiile multiplelor probleme existente si pina acum".
    Contactat telefonic, Popa a confirmat discutia cu Boca. "Intr-adevar, e posibil sa nu ajung duminica. De fapt, e posibil sa nu mai stau pe banca lui Poli nici in ultimele doua etape, pentru ca pe 1 iunie imi expira contractul cu Iasul! Am ceva probleme personale si, in plus, am obosit sa lucrez in conditii precare. M-am saturat sa nu avem conditii de pregatire, m-am saturat sa antrenez jucatori nemultumiti, m-am saturat sa traim mereu de pe o zi pe alta. Cind i-am promis domnului primar ca ramin la Politehnica ma bazam pe promisiunile de finatare a clubului de la Consiliul Local, acele fonduri fiind capitale pentru noi. Am auzit insa ca nu s-a rezolvat nimic cu acei bani, asa ca situatia poate deveni fara iesire, mai ales ca in sezonul viitor vor retrograda patru echipe. E normal ca in aceste conditii sa ma gindesc cu mare atentie la viitorul meu profesional" a spus Popa, ce a recunoscut ca a fost cautat de alte cluburi: "Nu are sens sa spun acum cine m-a cautat deoarece pentru mine Poli ramine, din punct de vedere sufleteste, prioritatea numarul 1. Totusi, cred ca a venit momentul sa mi se spuna clar daca Iasul vrea fotbal de divizia A ori nu!"



    http://ziaruldeiasi.ro/cms/site/arti...article=132781
    [COLOR=Blue][FONT=Century Gothic]FORTZA POLI [/FONT] IASI [/COLOR]

  5. #47
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    saptamana trecuta nichita spunea ca a batut palma pentru inca un an cu nea popa, si i-a marit si salariul cu 10 sau 20 mii euro...si se pregateste sa intocmeasca actele

    off, saracutul boca e ravasit....oare cand scapam de incompetentul asta?

  6. #48
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ...meci de 1, x......nu prea cred in surprize.....

  7. #49
    junior republican's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Meci de vacantza pt F.C. Arges nu o sa batem la Iasi pt ca in ultimul timp nu prea am mai jucat nimik , sper sa ma insel .
    [SIZE="6"][/SIZE][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][B][/B]VIOLET REPUBLIC[B][/B]

  8. #50
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    asa va consolati toti argeseni, meciuri de vacanta au fost cam toate de la inceputul returului, singura scuza care o mai aveti sa vedem la anu cine se merge in B, eu zic mai degraba ca voi, mai aranjati un blat cu vecinii de la milogeni si va intoarceti dupa un an in A

  9. #51
    sport legend UrsMeier's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Pitesti
    Posts
    844
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    asa va consolati toti argeseni, meciuri de vacanta au fost cam toate de la inceputul returului, singura scuza care o mai aveti sa vedem la anu cine se merge in B, eu zic mai degraba ca voi, mai aranjati un blat cu vecinii de la milogeni si va intoarceti dupa un an in A
    Ai prins si tu grai ca a promovat craiova.....dar stai linistit ca daca nu va mai intariti cu 3-4 jucatori de valoare o sa va intoarceti voi in b si o sa jucati iar cu vecinii nostrii din milogeni......ca abia v-ati obisnuit
    [B]"A tot schimbat de zeci de ori / In cariera-i agitata / Si fanioane, si-antrenori / Dar clubul ARGES niciodata."[/B]

  10. #52
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Eu am pus de-o remiză! Curat-murdar d'le! Adică nici o echipă n-are stres, or să fie goluri multe, vreo 3 de echipă!

  11. #53
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ...nu vad ce ar putea sa faca argesul in astea 2 etape ramase!!!!sa joace cu ONOARE...si cam atat!!!1 solist....chiar daca sunt probleme si la IASI.....

  12. #54
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    va juca nu pt onoare,ci pt prestigiu, iar in acest meci, poli iasi nu bate, face cel mult un egal.Asa spun statisticile

  13. #55
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Universal
    va juca nu pt onoare,ci pt prestigiu, iar in acest meci, poli iasi nu bate, face cel mult un egal.Asa spun statisticile
    imi pare rau ca te contrazic....da argesu nu prea a jucat deloc in ultimul timp fotbal..asa ca poli are prima sansa.....

  14. #56
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    nu prea am vzut pe fc arges jucand, insa daca e asa cum zici tu, atunci asaa ar trebui sa fie

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rocko
    Soc la echipa de fotbal

    Pleaca Popa?


    Antrenorul Politehnicii, care are mai multe oferte, e tentat sa nu mai continue activitatea in Copou datorita dificultatilor financiare ale clubului
    Posibila lovitura de teatru la FC Politehnica: satul de problemele financiare ale clubului, antrenorul Ionut Popa pare a se razgindi in privinta prelungirii contractului cu gruparea din Copou! Ieri, presedintele lui Poli, Sorin Boca era ravasit: "Domnul Popa m-a sunat si mi-a spus ca e posibil sa nu se intoarca duminica in Iasi, asa cum era stabilit. Mi-a spus de ceva probleme personale, insa mai stiu din mediile fotbalistice ca el este in vizorul mai multor echipe, intre care Liberty Oradea, U Cluj (echipe cu sanse la promovare), UTA (din orasul sau natal) si chiar Poli Timisoara. Neavind siguranta ca banii de la Consiliul Local, ultima noastra sansa la ora actuala, vor intra in conturile clubului, nu am cum sa negociez cu domnul Popa prelungirea contractului, mai ales in conditiile multiplelor probleme existente si pina acum".
    Contactat telefonic, Popa a confirmat discutia cu Boca. "Intr-adevar, e posibil sa nu ajung duminica. De fapt, e posibil sa nu mai stau pe banca lui Poli nici in ultimele doua etape, pentru ca pe 1 iunie imi expira contractul cu Iasul! Am ceva probleme personale si, in plus, am obosit sa lucrez in conditii precare. M-am saturat sa nu avem conditii de pregatire, m-am saturat sa antrenez jucatori nemultumiti, m-am saturat sa traim mereu de pe o zi pe alta. Cind i-am promis domnului primar ca ramin la Politehnica ma bazam pe promisiunile de finatare a clubului de la Consiliul Local, acele fonduri fiind capitale pentru noi. Am auzit insa ca nu s-a rezolvat nimic cu acei bani, asa ca situatia poate deveni fara iesire, mai ales ca in sezonul viitor vor retrograda patru echipe. E normal ca in aceste conditii sa ma gindesc cu mare atentie la viitorul meu profesional" a spus Popa, ce a recunoscut ca a fost cautat de alte cluburi: "Nu are sens sa spun acum cine m-a cautat deoarece pentru mine Poli ramine, din punct de vedere sufleteste, prioritatea numarul 1. Totusi, cred ca a venit momentul sa mi se spuna clar daca Iasul vrea fotbal de divizia A ori nu!"



    http://ziaruldeiasi.ro/cms/site/arti...article=132781
    In cazul in care pleaca Rednic la Vs va veni I.Popa.

  16. #58
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    ce sadic poti sa fi!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  17. #59
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Poli Iasi ..bate cu 3-1
    [B]D Generation[/B] [SIZE="4"][COLOR="SeaGreen"][B]X[/B][/COLOR][/SIZE]

  18. #60
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinezu
    In cazul in care pleaca Rednic la Vs va veni I.Popa.
    vrei sa spui I. Popa Prostu'...din declaratiile lui, nu vrea sa aiba de-a face cu vasluiul

  19. #61
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Bate Iashu, da' tot pe locul 10 ramane
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinezu
    In cazul in care pleaca Rednic la Vs va veni I.Popa.
    Dupa ce l-ati injurat in toate felurile pe el si pe jucatorii Iasului ? Niciodata ! Luati-l pe Cartu !

  21. #63
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Sau pe chirila,poate va ajuta..........
    HAI JIUL PETROSANI!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •