View Poll Results: Pronostic FC Vaslui - Poli Iasi

Voters
51. You may not vote on this poll
  • 1

    19 37.25%
  • X

    7 13.73%
  • 2

    25 49.02%
Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 276

Thread: Etapa 28: FC Vaslui - Poli Iasi

  1. #1
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1

    Etapa 28: FC Vaslui - Poli Iasi

    Vineri, 19.05.2006, Vaslui - Iasi, (17,00, Telesport)
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  2. #2
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Meci echilibrat, deci x clar 1-1, echipa lui Popa sta bine in teren si nu vrea sa piarda meciul, este relaxata, Vaslui inca mai are probleme cu terenul propriu.

  3. #3
    Jhony Popa arfel's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    742
    Reputatie
    1
    da un poll nu stii sa faci?si plus ca meciu e la 18 pe national tv
    POLI IASU si cu POPA ne vor duce-n EUROPA

    "M-am săturat să vorbesc cu preşedintele şi să stabilim că azi îi mint eu pe jucători, mîine el, iar joi amîndoi!"

  4. #4
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Vine el imediat. Lasa-i timp..... nu se face totul repede

  5. 15th May 2006, 09:10

  6. #5
    senior Loco's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    dupa ce mi`am luat o pauza pe forum, revin doar pt meciul asta. acum invit toti "prietenii" ieseni sa inceapa cu vesnicile clisee ce deja plictisesc lumea: "agroozotehnisti", "tarani", "satu` Vaslui" .... etc. lucruri care nu au nici o legatura cu fotbalul. rog pe aceasta toti suporterii Vasluiului sa nu`i bage in seama daca vin cu ieftineli dintr`astea si sa nu intre in polemici de un nivel jos. cât despre meci in sine, mai ramâne vreo indoiala? victorie clara a vasluiului 2-0 ori d c nu, 3-0.
    FC Vaslui...restul e neglijabil.

  7. #6
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    derby istoric care se intampla o data la o suta de ani in divizia A

  8. #7
    POLIST 100% Rocko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    148
    Reputatie
    1
    abia ati batut pandurii acasa si deja va ganditi ca bateti la scor... eu zic ca va fi un meci strans la fel ca cel de la iasi... sper sa fie un arbitraj corect iar cine va fi mai bun si mai in forma sa castige... FORTZA POLI IASI
    [COLOR=Blue][FONT=Century Gothic]FORTZA POLI [/FONT] IASI [/COLOR]

  9. #8
    junior iscar's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    120
    Reputatie
    1
    3-1 pentru singurul meci care conteaza!

  10. #9
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    NU cred ca vom avea parte de un arbitraj corect la acest meci,sper sa fie totul ok, dar ma indoiesc.

  11. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    142
    Reputatie
    1
    Lasati arbitrajele deoparte. Daca Vasluiul joaca asa cum a facut-o in ultimele meciuri, e 1 fara discutii.

  12. #11
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ete na. De parca Poli n-a jucat bine in ultima perioada . Pregatiti-va de invazia alb-albastra .
    Si ii rog mult pe ieseni , cat si pe vasluieni , sa purtam discutii civilizate . Credeti ca se poate ? Sau cer prea mult ?

  13. #12
    junior iscar's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    120
    Reputatie
    1
    Din partea noastra se poate! Dar a voastra ? crezi ca se poate ? am observat ca pe unele forumuri deja incep amenintarile cu bataia (la propriu) din partea voastra! eu unul, ignor aceste afirmatii ale voastre facute in fata calculatorului, dar nu cred ca le vor ignora toti!

  14. #13
    Banned Jar-Gon's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    214
    Reputatie
    0
    bate Iasi si apoi sper sa retrogradeze Vasluiul din cauza lui Porumboiu

  15. #14
    hmdea
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    851
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loco
    dupa ce mi`am luat o pauza pe forum, revin doar pt meciul asta. acum invit toti "prietenii" ieseni sa inceapa cu vesnicile clisee ce deja plictisesc lumea: "agroozotehnisti", "tarani", "satu` Vaslui" .... etc. lucruri care nu au nici o legatura cu fotbalul. rog pe aceasta toti suporterii Vasluiului sa nu`i bage in seama daca vin cu ieftineli dintr`astea si sa nu intre in polemici de un nivel jos. cât despre meci in sine, mai ramâne vreo indoiala? victorie clara a vasluiului 2-0 ori d c nu, 3-0.
    eu unu nu am nimic cu "agrozootehnistii","taranii","satul Vaslui"...vreau sa purtam o discutie civilizata despre meci...mie personal imi place mult echipa Fc Vaslui si am mai spus`o si la inceputul turului ca Fc Vaslui merita sa joace in Divizia A...cat despre meci sa castige cei mai buni

  16. #15
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    asa civilizat va spun ca in acest meci castiga ......normal VASLUI
    https://t.me/pump_upp

  17. #16
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    NU cred ca vom avea parte de un arbitraj corect la acest meci
    mie imi place tare cab tot timpu` se incepe asa.
    se gasesc motive de inainte.

    meciul cred ca o sa fie unu` de calitate, atat in tribune cat si pe gazon dupa cum au evoluat ambele echipe in ultimele meciuri. binenteles e meci de 1 solist!

  18. #17
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    castiga vaslui...numai sa nu se gandeasca la meciul cu dinamo

    1-0
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  19. #18
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    meci de 1x2...

  20. #19
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    vb baietzei din comuna primitiva
    iote io am sa fiu mia putin civilizat imi doresc enorm sa batem vineri, deabia astept sa merg la meci...si un x ar fi bun...dar aicea nu e vb de puncte ci de orgoliu
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  21. #20
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loco
    acum invit toti "prietenii" ieseni sa inceapa cu vesnicile clisee ce deja plictisesc lumea: "agroozotehnisti", "tarani", "satu` Vaslui" .... etc. lucruri care nu au nici o legatura cu fotbalul. rog pe aceasta toti suporterii Vasluiului sa nu`i bage in seama daca vin cu ieftineli dintr`astea si sa nu intre in polemici de un nivel jos. cât despre meci in sine, mai ramâne vreo indoiala? victorie clara a vasluiului 2-0 ori d c nu, 3-0.
    a inceput....
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    vb baietzei din comuna primitiva

  22. #21
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Sper sa fie un meci frumos si curat, atat in teren, cat si in galerie... Sper ca baietii (din ambele galerii) sa pregateasca o coregrafie speciala, dar fara jigniri la adresa adversarilor...sa dam dovada tarii ca si moldovenii pot fi civilizati, chiar si in meciurile cu o "incarcatura speciala".
    Vasluiul vine dupa o perioada buna, Poli la fel, asa ca meciul e deschis oricarui rezultat...dar, avand in vedere ca in tur Iasiul s-a impus, eu zic ca nici un egal n-ar fi de neglijat, mai ales ca in sezonul 2003-04, in Divizia B, Vasluiul a castigat acasa printr-un penalty, daca nu ma insel.
    Zilele acestea am intrat pe site-urile Vasluiului si Brigazii Supreme si am fost scarbit de ce cretinatati au putut sa debiteze niste concitadini de-ai mei la adresa orasului si echipei din sud...daca ei cred ca asa isi arata superioritatea, nici o problema, insa acestia nu sunt reprezentativi pentru orasul Iasi, in general, si pentru Poli, in particular...Am ramas placut surprins insa de faptul ca majoritatea suporterilor vasluieni n-au raspuns jignirilor iesenilor si au postat cat se poate de decent.
    Deci, sa castige cel mai bun!

    FORZA POLI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •