View Poll Results: Pronostic CFR Cluj - Rapid

Voters
54. You may not vote on this poll
  • 1

    27 50.00%
  • X

    10 18.52%
  • 2

    17 31.48%
Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 342

Thread: Etapa 28: CFR Cluj - Rapid

  1. #22
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    va bat "descultii" - pronostic 1

    Remember ...... 18 septembrie 2004

    Amendat cu o mie de euro dupa ce a numit CFR Cluj drept o echipa de "desculti", patronul Rapidului spune ca a fost pedepsit pentru o greseala imaginara

    Patronul Rapidului, George Copos, s-a aratat ieri iritat de decizia Comisiei de Disciplina a FRF, care l-a amendat cu o mie de euro pentru declaratiile facute la adresa lui CFR Cluj, pe care a numit-o "echipa de desculti". Oficialul rapidist, care a trimis o scrisoare deschisa catre FRF si LPF, a explicat ca aceasta formulare s-a dorit a fi o gluma fata de ardeleni si o ironizare a propriei formatii. "Consider total deplasat ca investitorii din fotbalul romanesc, acei oameni care, prin propriile eforturi si pe propriul risc, sustin fenomenul fotbalistic, sa fie tratati de FRF ca niste contravenienti, ca niste persoane care pun in pericol integritatea si moralitatea fotbalului romanesc", a mentionat patronul rapidist, acesta fiind de parere ca nu ar fi trebuit sa ajunga la Comisia de Disciplina. Copos a mai zis ca, de fapt, a avut intentia sa elogieze performanta echipei clujene si sa-si exprime nemultumirea fata de jocul giulestenilor: "In acceptiunea mea, termenul "descult" desemneaza un club de fotbal cu resurse financiare si materiale limitate, in disproportie vadita cu alte cluburi, mult mai bogate. De altfel, este cunoscut faptul ca, in repetate randuri, am folosit termenul amintit si in ceea ce priveste FC Rapid". Copos a mai spus ca oficialii lui CFR Cluj au dat dovada de simt al umorului si de realism, intelegand sensul exprimarii sale. Patronul "visiniilor" a precizat ca i se pare anormal ca finantatorii fotbalului romanesc sa fie "umiliti si expusi unor situatii penibile, cerandu-li-se sa se disculpe pentru greseli imaginare in fata unor oameni ale caror salarii sunt platite tocmai din contributiile acestor investitori", se arata in scrisoarea trimisa ieri pe adresa forurilor care conduc activitatea fotbalistica.
    O fi platit banii astia oare , dupa cum il stim de scartar pe patronu' Tzopos ?
    Last edited by alsign; 15th May 2006 at 16:03.
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  2. #23
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Sper sa fie un meci frumos,fara gresheli de arbitraj shi sa bata CFR Cluj.Daca se poate sa dea shi Anca un gol ca nu a dat de multicel.....
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  3. #24
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel
    Dorinel Munteanu aseara: Infrastructura celor 2 echipe din Cluj e catastrofala, stadionul este cum este (cu alte cuvinte jumatate este iar cealalta jumatate nu este), gazonul e jalnic, la U situatia e identica, nu exista teren de antrenament.
    Clujeni se aude? Unii dintre voi se laudau cu primarii extrordinari pe care iar fi avut sau ii are orasul.
    din pacate pt tine, din fericire pt noi, nu un stadion pune eticheta asupra unui oras. clujul e de 1 mie de ori mai curat ca bucurestiul. e un oras linistit, frumos. intr-adevar nu avem un stadion modern dar acest lucru se va realiza in 2 3 ani.

    Quote Originally Posted by Hipgnosis
    Dc. Rapid nu bate, iese din lupta pt. titlu!
    Dc. bate, are sanse egale la titlu cu Sportul si Steaua.
    Oricum, cred ca va fi un meci frumos, cu ceva goluri. Dorinel nu se preteaza la aranjamente, asta e clar. A aratat-o si cu dinamo si cu Steaua.
    ps: Clujeni, cu totii la stadion sa va purtati favorita spre victorie
    meciul se joaca la dej, pacat

    Quote Originally Posted by Cristy
    da norocu nostru ca am dat peste 2 terenuri jalnice, cel de pe dunarea plus cel de la mioveni, asta da noroc in capul unora
    s-a vazut cum am dat de un teren perfect am batut

    2 solist

    ps: terenu de la dej sigur e ca cel de la mioveni
    din pacate pt tine la feli de siguri de victorie la cluj au fost si poli steaua dinamo si chiar si national cu sportul care au reusit totusi se aduca un punct din deplasarea asta.
    Last edited by Paul; 15th May 2006 at 23:58. Reason: consecutive

  4. #25
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    YEah

    Quote Originally Posted by Paul
    Incredibil cat de penibila poti fi

    Deci in loc sa intelegi ca pentru FC National e muuuult mai usor sa bata pe Rapid in Cupa , si dupa aia sa priveasca linistit finalul de campionat , tu te scarpini cu mana stanga la urechea dreapta , in loc sa foloseste mana dreapta la urechea dreapta

    Uite cum pui problema:
    Tin cu Rapid ca daca bate pe CFR , si daca Steaua sau Sportul se mai impiedica si daca bate si pe National in finala Cupei , si daca National are bani , o sa joace in cupele europene.

    In loc sa zici mai simplu: Batem pe Rapid si jucam in Cupele Europene

    Pai...fiindca ii este frica si nu crede nici macar ea in victoria Nationalului impotriva Rapidului in Cupa.De aceea. LOgic.

  5. #26
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Ce aud, ce văd, steaoţel face bot??? Tulai, ăasta-i ca scaiul!
    Eu sunt convins că ai mei n-or să fie īn stare să ţină piept Rapidului! Eu zic că e meci de 2 clar, precum apa de izvor!

  6. #27
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    NU...egal clar sau 3-2 , va fi o supriza de nedescris....normal, CFR este o echipa solida ( bai frate..e chiar ciudat...eu incurajez echipa ta..si tu zici ca pierde- facem schimburi de rol...)

  7. #28
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ursu carpatin
    Eu sunt convins că ai mei n-or să fie īn stare să ţină piept Rapidului! Eu zic că e meci de 2 clar, precum apa de izvor!
    Daca ream remisor te acuzam ca esti rapidist ascuns , dar cum nu sunt te intreb simplu: de ce crezi asta???
    Totusi acasa ati batut si pe Steaua, si pe Dinamo, si pe Timisoara! Chiar dc. se joace la Dej, cred ca totusi ardelenii vor sustine CFR-ul din Cluj.
    Ce lume mica. putin mese

  8. #29
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Logic că ţin cu CFR-ul şi chiar o să merg la meci! Dar aşa cred. că nu o să cāştigăm! Din mai multe motive.....

  9. #30
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Si care ar fi unul dintre ele=?

  10. #31
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Mă Universal, tu ţii cu echipa mea acum că aşa e filmul! Eu sunt īmpărţit la acest meci tot din cauza filmului.... Comprende? Īmi eşti simpatic, dar anul ăsta am altă opţiune pt. titlul de campioană!

  11. #32
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    O sa fie un meci frumos, de la egal la egal, ambele echipe cu sanse destule de poarta. Dorinel si'a dat seama ca a gresit cu Steaua tinandu'si echipa destul de defensiv, dar nu cred ca o sa repete greseala. pronostic: x (2-2,1-1).
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  12. #33
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue
    din pacate pt tine la feli de siguri de victorie la cluj au fost si poli steaua dinamo si chiar si national cu sportul care au reusit totusi se aduca un punct din deplasarea asta.
    unde vezi ca tu sunt sigur de victorie, eu doar am spus despre "bulanu" nostru de a juca pe teren neutru, cand colo erau numai jeguri de terenuri
    bine ca a batut steaua cu augustus in atac
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  13. #34
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    A..deci vrei neaparat ca Rapidul sa bata ca sa aiba o optiune la titlu deci...inteleg...si nu tii cu echipa ta ...

  14. 15th May 2006, 18:24
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  15. #35
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Vorbeam cu Carpatin....

  16. 15th May 2006, 18:42
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  17. 15th May 2006, 18:55
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  18. #36
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by be@
    Angi ,sorry , dar la meciul asta tin cu Rapid sa ia titlul , fiindca vreau ca Nationalul sa joace in UEFA .
    No stii ce? T-ai mancat omenia cu mine. Cand vin la Iasi si bem cico, te las sa ti-l cumperi tu, nu-ti fac cinste.
    BATEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!
    Starsteeeeeeeeeeel shoot yourself.

  19. 15th May 2006, 21:23
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  20. 15th May 2006, 21:32
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  21. 15th May 2006, 21:34
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  22. #37
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Ceva muşterii mai trebe să fie! Sau să mă păstrez pt. Dej? pfoooooaiaiaiai! Īl iau pe andreiush cu mine! La galeria CFR!

  23. #38
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    daca cfr ia bataie - se va spune ca rapidul au fost mai buni / sau oare e altceva?
    deca cfr bate - se va spune ca cfr au fost mai buni / si meciul cu steaua?

    hmmm...

  24. #39
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    bate cfru sigur
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  25. 15th May 2006, 22:19

    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  26. #40
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Raspuns clar:
    castiga "Chefereul" .

    Se va elimina extinderea gripei aviare la Dej si va fi raportata cu succes ministrului Flutur
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  27. #41
    sport legend Bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Vancouver, Canada
    Posts
    733
    Reputatie
    1
    Io stiu ca CFR-ist la CFR-ist nu-s scoate ochii dar de data asta va trebuie zdrobita Rapidu'... 1-0 HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    CFR, stai in varf CFR, noi te iubim...

  28. 15th May 2006, 23:14
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  29. 15th May 2006, 23:20
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  30. #42
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Bate CFR si sinucidere in masa a rapidistilor !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  31. 15th May 2006, 23:21
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  32. 15th May 2006, 23:21
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  33. 15th May 2006, 23:23
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

  34. 15th May 2006, 23:24
    Reason
    GATA! 35 de posturi delete ! Sa fac un rezumat: Manele , Maybach , oi , vene taiate , ciori , Chefere, ursi si alt offtopic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •