View Poll Results: Pronostic Sportul - Steaua

Voters
128. You may not vote on this poll
  • 1

    55 42.97%
  • x

    8 6.25%
  • 2

    65 50.78%
Page 5 of 28 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 577

Thread: Etapa 28: Sportul - Steaua

  1. #85
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    ce s-a intamplat la MIddlesbrough ii apartine numai si numai lui Olaroiu. sa nu-l comparam cu... un antrenor, ca nu e! pasi asa zis gresiti face numai el, echipa e suficient de matura!

  2. #86
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Se mai intampla sa gresesti,si Oleg apierdut Supercupa..are nevoie de timp Cosmin sa construiasca o echipa care sa fie competitiva de Ch League,Cupa Uefa nu mai este de stelisti,poate in cazul unui nou esec.

  3. #87
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    nu cred ca l-a interesat pe Ptotasov mareata Supercupa, si Gigi a zis ca nu-l intereseaza! in rest, unde a mai gresit?

  4. #88
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Rosenborg. Ce iti spune acest nume?

  5. 15th May 2006, 18:00
    Reason
    double

  6. #89
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Rosenborg? da, ai dreptate, a gresit ca l-a bagat pe "sinucigas" in teren! pai cand un jucator iti comite ce a comis Radoi in meciul ala.... sa avem pardon, unde e vina antrenorului?

  7. #90
    Banned Ursu carpatin's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,301
    Reputatie
    0
    Un echipă de fotbal? Care are noroc? Care în loc să piardă la vreo 4-5 goluri din noroc a făcut egal la Bucureşti? Despre asta e vorba?

  8. #91
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    l-a bagat in teren

  9. #92
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    imi pare rau dar nu cred ca-l poti tine pe finu' pe tusa, din doua motive:
    1. e cel mai bun jucator din lotul Stelei (si nu numai)
    2. e FINU

    sa revenim ontopic, sper sa fie Carlos titular in meciul din Regie

  10. #93
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S2K
    In primul rand nu stii sa citesti. In al doilea rand singura posibilitate prin care galeria nu poate fi prezenta in doua locuri de-odata este atunci cand ea este compusa dintr-un singur om. Deci se pare ca tu nu ai nici o treaba cu fenomenu'.
    adica cei care nu se duc la dej sa vada Rapid nu se uita la teve ?
    nu se uita in cazul in care nu e suporter al RAPIDULUI.
    deci cum spuneam, nu ai treaba cu fenomnu
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  11. #94
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Si eu sper, Cosmin l-a tinut bine. Cred ca si-a revenit dupa cateva socuri.Nicolita si Dica (incl Ogararu ,Radoi,sau Goian) vor bate Sportul bine -de-tot

  12. #95
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    pai aia sper si eu, sa-si fi revenit sa incerce si cu Mazilu gluma aia de la ratarea lui Coroian, sa iasa in felul ala
    de batut... e mai greu, daca iesiti la joc iese cu goluri multe pe care le va lua (majoritatea) cea mai trompeta de portar de pe teren, ca sa nu spun din campionat
    Last edited by gigel_bucur; 15th May 2006 at 18:52.

  13. #96
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Bate Steaua cu 3-1 fara mari probleme, au mai multa experienta baietii

  14. #97
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    eu nu zic ca nu are cum sa bata Steaua, dar faza aia cu "fara mari probleme" nu o crezi nici tu
    daca bateti, macar macar s-o faceti fara Tudor

  15. #98
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    dar trebuie sa fim realisti, sportul nu are experienta de a castiga campionatul,si da,cred in victorie,fiindca am jucat si eu fotbal.

  16. #99
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    eu nu zic ca nu are cum sa bata Steaua, dar faza aia cu "fara mari probleme" nu o crezi nici tu
    daca bateti, macar macar s-o faceti fara Tudor
    stai linistit ca ne e la fel de simpatic noua , cum va e si voua

  17. #100
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    presimt un 2-2

  18. #101
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by One-Man Show
    Sportu' n-o sa stie sa stea in ghete cu Steaua. Inainte de Sportu', Steaua tb sa invinga la Bacau.

    off-topic: n-shpe mii de bagatori de seama care zic ce ? ABSOLUT NIMIC ! Mishtouri ieftine poate arunca shi Geta de la alimentara.
    Am ales acest mesaj din 8 pagini: este clar ca Steaua va castiga la Bacau, importanta este insa si evolutia "lanternei" in acest meci. Dupa ce au luptat precum Stefan la Vaslui in meciurile cu Rapid, Dinamo si Sportul, si au pierdut cu greu, la limita, presimt ca de aceasta data isi vor aminti de vechile prietenii si vor face figuratie pe teren. Nu acuz un blat, as fi absurd: Bacaul nu are cum sa bata pe Steaua, singura problema care sta in picioare o constituie atitudinea bacauanilor in acest meci, pe care o prevad a fi departe de orice notiune de fair-play.

    Revenind on-topic: Sportul a demonstrat ca stie sa faca fatza si unui arbitraj ostil, si unei echipe defensive (si, sa fim seriosi, Steaua este una dintre cele mai defensive echipe din campionat). Ambele echipe beneficiaza de portari care pot deveni oricand eroii negativi ai meciului, dar Carlos il bate lejer pe Stancioiu la capitolul erori. Sportul ataca, si inca o face bine, Steaua se apara relativ, stie sa contraatace, dar nici defensiva Sportului nu este chiar varza, daca nu este Cistean titular (scuze, nu am nimic cu el; se vede ca nu are experienta, mai ales in meciurile importante, in rest pustiul promite).

    Steaua are avantajul experientei in competitiile europene, Sportul are avantajul omogenitatii lotului. Duminica se vor confrunta nu numai doua echipe, ci si doua mentalitati: prima, a gazdelor, gen Ajax, ne bazam pe propria pepiniera, a doua, cea a oaspetilor, cumpar orice jucator vreau (si eventual imi si bat joc de el, exemplele Dinita si Paduret sunt recente). O alta diferenta este cea de mentalitate: la Sportul: "joc de placere si vreau sa castig", la Steaua: "daca nu castig imi fac seppuku" (sau imi tai venele in geamuri).

    Si acum se vede avantajul Sportului, mentalitatea: Mazilu et. co. joaca pentru joc, si in ideea de a marca un gol mai mult decat adversarul. Steaua joaca in cel mai meschin mod posibil, la rezultat. Presimt un meci cu multe goluri, care daca nu va fi egal, se va decide la o diferenta de un gol. Si in astfel de situatii, are castig de cauza echipa care ataca. Pronosticul meu: 3-2 sau 4-3 pentru Sportul, si campionatul se va juca pana in ultima etapa.

    Si, mai ales, nu va bucurati: Vasluiul este echipa.

    Cineva afirma (scuze, mai greu de identificat in asa inflatie de mesaje) ca Olaroiu trebuie sa construiasca echipa. Nimic mai fals, echipa exista, antrenorul e slab. Nu va drogati cu rezultatul din tur: atunci Protasov juca la victorie cand Petrescu considera meciul pierdut cu trei zile inainte. Acum Multescu joaca la victorie, si Olaroiu la plezneala. Si uneori fotbalul se mai si razbuna pe cei ce il jignesc, Olaroiu se situeaza in acest club "select".

    Bafta in amicalul de miercuri, ca oricum nu aveti nevoie.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  19. #102
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Hai ca acuma nu mai joaca de placere Sportul, si-au dat seama ca au o sansa unica in viata, sa ajute o echipa mica sa ia campionatul
    S-a si vazut la Bacau miza jocului, faptul ca sunt putin stresati
    Sper sa fie un meci frumos in care sa castige echipa care merita sa ia campionatul, adica Sportul

  20. #103
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax
    Hai ca acuma nu mai joaca de placere Sportul, si-au dat seama ca au o sansa unica in viata, sa ajute o echipa mica sa ia campionatul
    S-a si vazut la Bacau miza jocului, faptul ca sunt putin stresati
    Sper sa fie un meci frumos in care sa castige echipa care merita sa ia campionatul, adica Sportul
    Sau poate ca au jucat prea relaxat, este si asta o strategie, sa nu te consumi prea tare intr-un meci lipsit de importanta ca sa te menajezi pentru jocurile directe. In plus mai "adormi" adversarul.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  21. #104
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Pai daca este o strategie noua inseamna ca este o schimbare deci...
    Sa vedem cum se vor tine...

  22. #105
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    Revenind on-topic: Sportul a demonstrat ca stie sa faca fatza si unui arbitraj ostil, si unei echipe defensive (si, sa fim seriosi, Steaua este una dintre cele mai defensive echipe din campionat).
    Ai o varsta si am niste pretentii de la tine.
    Deci cand o sa faci diferenta dintre :
    Steaua defensiva . Steaua e doar o echipa organizata. NU DEFENSIVA!

    Ambele echipe beneficiaza de portari care pot deveni oricand eroii negativi ai meciului, dar Carlos il bate lejer pe Stancioiu la capitolul erori. Sportul ataca, si inca o face bine, Steaua se apara relativ, stie sa contraatace, dar nici defensiva Sportului nu este chiar varza, daca nu este Cistean titular (scuze, nu am nimic cu el; se vede ca nu are experienta, mai ales in meciurile importante, in rest pustiul promite).
    Cine mai e si Cristean asta?
    Steaua are avantajul experientei in competitiile europene, Sportul are avantajul omogenitatii lotului. Duminica se vor confrunta nu numai doua echipe, ci si doua mentalitati: prima, a gazdelor, gen Ajax, ne bazam pe propria pepiniera, a doua, cea a oaspetilor, cumpar orice jucator vreau (si eventual imi si bat joc de el, exemplele Dinita si Paduret sunt recente). O alta diferenta este cea de mentalitate: la Sportul: "joc de placere si vreau sa castig", la Steaua: "daca nu castig imi fac seppuku" (sau imi tai venele in geamuri).
    Omogenitate la voi? Voi care mereu vindeti 1-2 oameni de baza?
    Ne-am batut joc de Dinita si Paduret ? Daca Dinita nu a primit sanse destule , apoi nimeni nu a primit sanse !
    Si acum se vede avantajul Sportului, mentalitatea: Mazilu et. co. joaca pentru joc, si in ideea de a marca un gol mai mult decat adversarul. Steaua joaca in cel mai meschin mod posibil, la rezultat. Presimt un meci cu multe goluri, care daca nu va fi egal, se va decide la o diferenta de un gol. Si in astfel de situatii, are castig de cauza echipa care ataca. Pronosticul meu: 3-2 sau 4-3 pentru Sportul, si campionatul se va juca pana in ultima etapa.
    4-3

    Voi va credeti Boro ... da nu sunteti

    Bafta in amicalul de miercuri, ca oricum nu aveti nevoie.
    Poate ca avem nevoie. Accidentari , cartonase, speram sa nu fie asa ceva !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •