View Poll Results: Pronostic Sportul - Steaua

Voters
128. You may not vote on this poll
  • 1

    55 42.97%
  • x

    8 6.25%
  • 2

    65 50.78%
Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 577

Thread: Etapa 28: Sportul - Steaua

  1. #43
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hipgnosis
    Daca Steaua bate 90% ia campionatul. In schimb, daca face egal sau pierde, ar mai avea sub 25% sanse sa ia titlul.
    Sportul a aratat ca poate juca bine so cu echipele mari (asta daca conbsideram inca pe dinamo ca fiind in aceasta categorie).
    Sper ca experienta sa-si spuna cuvantul si Steaua sa ia cele 3 puncte, indiferent de scor. Meciul va fi oricum "ca acasa", daca tinem cont ca din cei 12000 de spectatori probabil 11500 vor fi suporteri ai Stelei.
    ps: Oare mai da Netoiu bani Sportului si la meciiul asta?

    La acest meci intrarea se face cu bilet. Deci, 9000 este limita maxima. Cum pretul unui bilet la peluza este 200.000, probabil ca la meci vor asista maxim 3.000 de stelisti. Doar daca nu plateste Becali pentru cateva mii de bilete...

    Doar daca e sadic si vrea sa vada iar sange rosu-albastru...

  2. #44
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Mai putini de 3000. Alocatia s-a dus la meciul cu cfr

  3. #45
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Angelina Jolie
    Deci Sportul-steaua 9-0.
    La fel precum STEAUA 0-3 cfr,de aseara? Jolie hahaha,felicitari pt victorie
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Suficient sa fie Tudor sau Corpodean...
    Arbitrul va fi ales dintre Tudor, Corpodean, Salomir si Balaj.
    Pai...

    Voi ziceti NU la Tudor si la Corpodean. Ce chestie , da nici noi nu il avem la inima pe Tudor , iar despre Corpodean am cea mai proasta impresie posibila.

    Presupun ca nici Salomir nu are voie sa arbitreze , din cauza acelui sort. E mai bine si asa.

    Deci ramane Balaj. Dar omu asta a mai arbitrat in ultima vreme?

    Eu unul as aduce straini la Sportul - Steaua , si Rapid - Sportul

  5. #47
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Tudor ne-a arbitrat campionatul trecut, tur-retur si cu Steaua si cu Rapid si ne-a facut varza de fiecare data, ca sa nu mai vorbesc de returul asta cu FC National, cand a permis un joc foarte dur. De Corpodean nici nu vreau sa imi amintesc. Nici Salomir nu imi place, dar parca e mai "uman". Balaj ar fi solutia cea mai buna pentru acest meci. Raul cel mai mic. De straini nu vrea sa auda Valcea. Siman a cerut de la jumatatea returului.

  6. #48
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by One-Man Show
    Sportu' n-o sa stie sa stea in ghete cu Steaua. Inainte de Sportu', Steaua tb sa invinga la Bacau.

    off-topic: n-shpe mii de bagatori de seama care zic ce ? ABSOLUT NIMIC ! Mishtouri ieftine poate arunca shi Geta de la alimentara.
    astea sunt vorbe luate de la jiji si mai ziceau ca nu e idolu lor.

    3 0
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  7. #49
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    dupa meciul asta, cei de la sportul isi vor da seama ca ei nu's de locul 1, ci de 4-5...cam pe-acolo

    1-2
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #50
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare meciul cam de X, Steaua nu prea are atac si Sportul nu are aparare. Cred insa ca noi avem prima sansa, Sportul a fost revelatia returului dar nu s-a intalnit pana acum cu singurele echipe tari din campionat si si-a furat-o de la Progresu.

    Daca Steaua bate, e campioana. Oricum o sa fie greu, avand in vedere ca studentii nu au nimic de pierdut si oricum nu stiu sa joace la pastrarea rezultatului, asa ca vor ataca non-stop.
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  9. #51
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S2K
    Cred ca vine si galeria **orilor sa sustina pe Sportul care nu are galerie, oricum...
    ce zici iti sta bine in poza mea ?

    Rapid joaca la aceeasi ora, da tu nu ai nici o treaba cu fenomenu

    3 0
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  10. #52
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce meciuri ai vazut tu, dar Sportul are aparare bunicica. Cu Nationalu' au avut ghinion, aia au dat 2 goluri din 2 ocazii, ei au ratat pt 5 meciuri.
    Si da, daca Steaua bate 99% campionatul e jucat.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    "Avem 80% şanse la titlu.Clujul era cel mai tare adversar din finalul de campionat. Dacă batem Sportul, sîntem campioni! În legătură cu primele pe care le ofer eu adversarelor Rapidului, să se uite Bodu şi Mitică Dragomir în Codul Civil, pentru că eu am găsit prevederi în legătură cu «Oferta publică de recompensă»"
    Gigi Becali

    Asta a uitat ca Sportul e pe primul loc... si ca mai au de jucat cu ei... cum poa' sa uite in asa hal de sportu... mi se pare prostie sa zic ca CFR-ul e peste sportul... dar deh la mintea lu jiji.
    Mihaita este culmea !

    CFR e peste Sportul , si o sa`ti explic de ce!

    1. Sportul va iesi la joc . Joaca la victorie. CFR a jucat doar ca sa ne incurce.
    Deci : Sportul nu va veni cu autobaza.

    2. Pe Lia Manoliu inseamna "in deplasare" pentru noi. In Regie , ca si in Cotroceni , ne simtim de 10 ori mai bine ca pe Lia Manoliu.

    Deci: Avantajul terenului

    3. Presiune pe studenti e uriasa , si ei sunt cei care pot claca. E greu sa isi imagineze ca pot lua titlul. In schimb CFR nu avea nici o miza personala.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    La acest meci intrarea se face cu bilet. Deci, 9000 este limita maxima. Cum pretul unui bilet la peluza este 200.000, probabil ca la meci vor asista maxim 3.000 de stelisti. Doar daca nu plateste Becali pentru cateva mii de bilete...

    Doar daca e sadic si vrea sa vada iar sange rosu-albastru...
    In mod normal o sa fie mai multi. Doar se joaca cu titlul pe masa... cine bate ia titlul !!!

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ce conteaza ma ca or sa fie multi daca nu ve-ti castiga spre exemplu ?
    Nu are importanta numarul: exemplu Otelul - Steaua 15-16000 (cred ca nu i-am numarat) 0-3

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pentru Sportul care acasa are o medie de 300, iar prin deplasare 1000 , conteaza daca e stadionul plin sau nu ...

  15. #57
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bai Paul, vorbesti ca sa nu adormi. La Sportul tribuna I e aproape plina la fiecare meci, nu mai vb. de restul stadionului ca deja da cu virgula. Iar ce vreti voi sa sugerati, ca nu vor face fata psihic, well, mai bine va uitati in propria ograda...iii, staul.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #58
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by penny
    mai bine va uitati in propria ograda...iii, staul.
    Sa stii ca se poate vorbi/scrie si fara jigniri

    Sportul are o galerie entuziasta, dar mica, e o echipa ambitioasa, dar tanara, asa ca nu vad de ce e asa de greu de crezut ca vor avea de suportat o presiune psihica mare, pe care nu se stie daca vor reusi sa o invinga. Personal, eu cred ca da, dar a-ti pune intrebarea nu e deloc deplasat.
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  17. #59
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    in ultimele meciuri jucate in Regie, au fost 7000 8000
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  18. #60
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Si pe Steaua e presiunea mare. Si pe Rapid. Deci sansele sunt egale din punctul asta de vedere. Oricum, cei de la Sportul au mai putin de pierdut totusi. Intradevar, ar fi o mare performanta, au una dintre cele mai mari prime pt. campionat, dar nu e un capat de tara daca nu vor reusi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #61
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Iar se joaca Borcica cu "presiunea" la butelie .


    In sfarsit a venit momentul sa gustam din zacusca lui Simon ... o fi buna .. o fi rea ...
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  20. #62
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Daca Sportul marcheaza prima, va fi greu pt. Steaua sa revina. Ei nu prea stiu sa atace cand sunt condusi.
    Daca Steaua, marcheaza prima, va trece la apararea pe 2 linii dar Sportul este o echipa ofensiva, entuziasta si nu se stie ce poate iesi....
    Cert este ca nu poate fi presiune pe Sportul in acest meci; cel putin nu la fel de mare ca pe Steaua.
    Ce ar avea ei de pierdut, campionatul? Pai nici nu se gandeau la asta cand a inceput sezonul.

  21. #63
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    hopa a scos capul si un catelus intertoto . Pai Borcica asta nu se joaca. Sarmanii catelusi or fugit care pe unde a apucat presiune mare
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •