View Poll Results: Pronostic Poli Iasi-Jiul

Voters
58. You may not vote on this poll
  • 1

    38 65.52%
  • X

    9 15.52%
  • 2

    11 18.97%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 151

Thread: Etapa 27: Poli Iasi - Jiul

  1. #22
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Hm..aici ma indoiescceu zic mai degraba un x2 hai sa spunem 1-0 dar greu

  2. #23
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Normal ar fi 1 solist!!

    Dar ce mai e NORMAL în ROMÂNIA!!??

    Sper să mai adunăm 3 puncte iar la meciul următor să-i umilim (pt. a câta oară) pe
    cei din sud!!
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  3. #24
    peluza nord cap's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    580
    Reputatie
    1
    bai cam greu sa mizezi pe meciul asta dar ris pe un x

  4. #25
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Saptamana de foc meci de foc , Jiul poate cade iar in nucleul retrogradarii,Vaslui e ca si salvata...este ceva ..inca nu s-au jucat toate etapele

  5. #26
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Universal
    Saptamana de foc meci de foc , Jiul poate cade iar in nucleul retrogradarii,Vaslui e ca si salvata...este ceva ..inca nu s-au jucat toate etapele
    Programul urmatoarelor meciuri:
    Jiul: Iasi -D, Bacau -A, Steaua -D, Rapid -A; avem 24p.
    Vaslui: Dinamo -D, Iasi -A, Bacau -D, Steaua -A; au 22p.

    Cu ce-ti pare tie ca Vaslui e ca si scapata, iar Jiul nu ???? La ce sta mai bine VS decat Jiul? la puncte, la program? la rezultatul direct (2-1 pt Jiul si 0-0)? ca echipa ???? ca io nu vad ca ar sta cu nimic mai bine.

  6. #27
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r3my
    Programul urmatoarelor meciuri:
    Jiul: Iasi -D, Bacau -A, Steaua -D, Rapid -A; avem 24p.
    Vaslui: Dinamo -D, Iasi -A, Bacau -D, Steaua -A; au 22p.

    Cu ce-ti pare tie ca Vaslui e ca si scapata, iar Jiul nu ???? La ce sta mai bine VS decat Jiul? la puncte, la program? la rezultatul direct (2-1 pt Jiul si 0-0)? ca echipa ???? ca io nu vad ca ar sta cu nimic mai bine.
    dar nu trebuie sa te raportezi la vs ci la pandurii,oricum nu cred ca are sanse jiul sa cada,pandurii se duc

  7. #28
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    normal... numa' ca lui i s-o parut ca Vaslui sta mai bine decat Jiul....

  8. #29
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    noi daca scoatem 1 pct cu iasu si batem bacaul nu mai avem nici o treaba
    nici teoretic pandurii nu ne mai pot ajunge
    dar va fi foarte greu la iasi
    HAI JIUL PETROSANI!

  9. #30
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Un meci care il astept de la inceputul campionatului. Vine echipa mea de suflet unde traiesc eu de 2 ani. Doamne da greu trece timpul. Ma invart prin casa ca un leu in cusca doar doar de-o trece mai repede sa merg in copou!
    Last edited by metallic_rain; 8th May 2006 at 23:51.
    fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacu'

  10. #31
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Atacantul echipei Jiul Petroşani, Adrian Dulcea, a declarat, luni, că nu se simte vinovat de ratările din meciul cu formaţia Dinamo Bucureşti, pierdut cu scorul de 1-3.

    "Am ratat rău de tot, dar nu mă consider vinovat pentru asta. Au fost jucători mult mai mari decât mine care au ratat. Îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat. Sper să-mi iau revanşa în următoarele jocuri şi să înscriu chiar în partida cu Poli Iaşi. Nu-mi fac probleme pentru ratările avute în meciul cu Dinamo, pentru că faţă de alţii eu am ajuns în faţa porţii", a spus Dulcea, despre care conducătorii clubului petroşenean consideră că nu are valoare de Divizia A.
    mare adevar au grait,bou asta nu ii vede decat pe aia mai prosti decat el si se crede bun
    cred ca o sa ne luam ramas bun de la el
    HAI JIUL PETROSANI!

  11. #32
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Cu siguranta. Oricum, sper sa nu-l mai vedem pe teren in etapele care au mai ramas. Decat el, mai bine jucam cu un singur atacant si sa-l bage pe M.Voicu de la inceput.

  12. #33
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Pe Dulcea il pun sa se ia de mana cu Neiconi cel care acum 10 ani intr-o editie intreaga nu a reusit sa o bage in atze deloc. Nu stiu daca mai sunt si alti asemeni pseudo-atacanti fata gol in div A desi au jucat ceva meciuri vai lor
    fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacu'

  13. #34
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Bate Poli Iasi!

  14. #35
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    saracu' farulaziosteaua ce frustrat e ...ma baiatule, du-te si da si tu niste pumni in geamuri, poate iti tai tendoanele...5-0 auzi la el

    sa revin...bate poli cu scorul obisnuit 1-0

  15. #36
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga

    "Comisia de licenţiere a refuzat să acorde licenţa echipei de fotbal Politehnica Iaşi, care nu a îndeplinit criteriul financiar ● Poli are la dispoziţie o săptămână de zile în care să-şi achite datoriile în valoare de şase miliarde lei (600 mii RON) ● Doar aşa ieşenii mai pot spera să evolueze şi sezonul viitor pe prima scenă a fotbalului românesc ● Dacă până vineri Politehnica nu-şi achită datoriile, gruparea din Copou nu va primi licenţa şi va fi exclusă din Divizia A la sfârşitul acestui sezon, urmând să joace din august în Divizia B ● "Situaţia este critică. Dacă nu ne achităm datoriile în această săptămână nu primim licenţa", a spus Sorin Boca ● "Nu am nici o soluţie în acest moment, trebuie să facem front comun ca să evităm o asemenea ruşine", a declarat şi primarul Gheorghe Nichita"Nu am reuşit să primim licenţa la şedinţa care a avut loc la Bucureşti, pentru că nu am îndeplinit criteriul financiar. Dacă am trecut cu bine peste toate celelalte criterii, membrii comisiei au fost foarte tranşanţi în ceea ce priveşte îndeplinirea criteriului financiar. Astfel, dacă până luni, când este programat ultimul termen de obţinere a licenţei, nu achităm datoriile în valoare de 200 mii dolari, adio licenţă şi adio Divizia A. Din păcate, situaţia este fără ieşire şi nu ştiu de unde vom găsi în doar câteva zile o sumă atât de importantă. Mai fac un apel către oamenii de afaceri din Iaşi să vină alături de această echipă, pentru că munca depusă până acum ar putea fi zadarnică, dacă nu primim licenţa şi vom fi excluşi din campionat", a declarat preşedintele Sorin Boca.
    În plină criză, toate privirile sunt îndreptate către primarul Gheorghe Nichita şi către Consiliul Local, care a promis că va aloca suma de 15 miliarde lei (1,5 milioane RON) echipei de fotbal în anul 2006. De această dată însă, Nichita a declarat că nu are deocamdată nici o soluţie pentru rezolvarea crizei financiare. "Nu am nici o soluţie de rezolvarea a crizei financiare. Trebuie să facem cu toţii front comun, de la aleşi locali, oameni de afaceri şi mass-media pentru a evita o asemenea ruşine. În acest moment, eu nu am nici o funcţie la club, sunt oameni plătiţi să găsească soluţii şi în momentul în care vor fi găsite căile legale pentru a vira banii în contul Politehnicii o vom face cu mare plăcere. Mă doare inima că s-a ajuns până aici, dar dacă nu găsim câteva miliarde până luni, poate că nu merităm o echipă în prima divizie", a declarat primarul Gheorghe Nichita."

    ciao, ne-a parut bine!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  16. #37
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga
    [...]

    ciao, ne-a parut bine!
    Stai calm, mosule, ca nu e dracul asa de negru, pariu pe ce vrei tu ca se gaseste o solutie, ceva gen va viram acum X ron si restul ii mai esalonati, blabla. Nu scapam noi de voi asa usor

  17. #38
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    Formaţia Politehnica Iaşi riscă să fie retrogradată în Divizia B, după ce FRF a refuzat să-i acorde licenţa pentru sezonul 2006/2007, din cauza datoriilor de 200.000 de dolari, a declarat, marţi, preşedintele clubului ieşean, Sorin Boca.
    vati ars daca nu platiti datoriile
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  18. 9th May 2006, 17:17

  19. #39
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei .
    Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .

  20. #40
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    Am Pierdut O Batalie Dar Nu Si Razboiul! In 3 Ani Jucam Intr-o Cupa Europeana 100%! Ar Fi Fals Ca Un Roash Ca Iasul Sa Se Impiedice In Asa Ceva!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  21. #41
    Banned r3my's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    535
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga
    [...]ciao, ne-a parut bine!
    Parca vad ca Iasi-ul va pierde si cu noi, si cu Vaslui...

  22. 9th May 2006, 18:57

  23. #42
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    cumva 2 pariuri??

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •