View Poll Results: Pronostic Dinamo-FC Vaslui

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    30 46.88%
  • X

    20 31.25%
  • 2

    14 21.88%
Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 282

Thread: Etapa 27: Dinamo - FC Vaslui

  1. #43
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro
    Pt. baietii frustrati:
    Da, Dinamo va face blat, asa cum a mai facut acasa sezonul asta cu Jiul, Arges, Poli Iasi...Multumiti?
    Acum gata, mergeti si luati-va medicamentele!!

    Despre meci: va fi greu. Vasluiul nu este scapata de la retrogradare si Rednic este un antrenor ambitios, nu se va lasa usor.
    Dinamo este inca in deriva si cred ca doar prezenta si incurajarile suporterilor ii vor ajuta!

    Asa ca lasati naibii supararea si veniti la stadion!!!
    Meci greu!pai cum sa nu fie greu ca doar se intalnesc BLATISTELE diviziei A si va fi greu sa te uiti la un meci asa urat
    apropo se televizeaza?probabil sponsori si reclame se vor face la militie si la C A P uri, ei ce vremuri sa te intalnesti cu prietenii dupa atata timp!
    HAI JIUL PETROSANI!

  2. #44
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    The Wise one

    Quote Originally Posted by chinezu
    Spune-ne domne si noua a ce miroase.Inteleg din spusele tale ca se va termina egal(2-2) Dinamo trage la cupa UEFA sau chiar la titlu si da un punct Vs.E incurcata rau chestia asta cu blaturile! Eu unul nu prea inteleg.Explica-mi maestre!

    Cum am zis in pronosticuri, va fiu un meci egal, Dinamo ataca fara minte si in primele 20 de minute vom vedea 2 goluri:1-1 ,

    in repriza adoua, surpriza, Vaslui conduce cu 2-1 in ultimele 20 de minute da Dinamo gol si gata 2-2 asa cum am zis.

    Sau acceptam alta varianta: vor fi 2 gafe mari ale gazdelor si Dinamo bate cu 2-0 sa vedem si un penAlty

  3. #45
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    ia sa vedem ce echipa si-a facut vasluiu, dupa ce-i bateti pe astia, macar o data in viata voastra, atunci sa ziceti ca v-ati facut echipa, pronostic x

  4. #46
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    ia sa vedem ce echipa si-a facut vasluiu, dupa ce-i bateti pe astia, macar o data in viata voastra, atunci sa ziceti ca v-ati facut echipa, pronostic x
    Bun si X, pentru toata lumea. Vaslui un punct in sus, Dinamo un punct inspre locul ei de drept

  5. #47
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadoo
    Meci greu!pai cum sa nu fie greu ca doar se intalnesc BLATISTELE diviziei A si va fi greu sa te uiti la un meci asa urat
    Booon, ia sa-ti arat ceva, pacaliciule.

    clar a fost de rosu,problema e ca el chiar asta vrut sa fie dat afara,din motive care cred ca pe noi ne depasesc,fie nu a vrut sa fie partas la mizeria asta ,fie asa i sa spus sa faca,cert e ca la 1-1 il scoti pe dragan si bagi un fundas pe kalai,pai de ce nu la bagat de la inceputul reprizeI A2 A?
    oricum in cateva zile va iesi ceva la iveala daca nu le dau si la dragan si gheorghe ceva banuti
    HAI JIUL!
    La ce ati jucat in prima repriza nu aveati sanse,defapt la ce am jucat noi pt ca practic noi ne am dat la o parte in repriza a 2 a nu a jucat steaua mai bine
    daca juca mai bine trebuia sa ne dea vreo 3 sau 4 goluri,sau ce sau tinut pt alte meciuri?
    hai sa fim seriosi pana la 2-1 pt voi jiu nu a mai iesit din careu si dupa aia steua a ratat cu seninatate alte ocazii cand puteau da goluri linistiti
    sau gheorghe ii da palme la nesu de fata cu arbitru de linie,era arbitru la 2 pasi de el s,sa fim seriosi chiar crezi?
    oricum nu mai conteaza,faptul e consumat,eu am sustinut pt viitor ca e pacat de fotbal,pt ca numai cu dusuri dinastea reci va creste fotbalul romanesc,insa probabil a fost prea mult acest tur,tonul la dat argesul cu pandurii,acum steua,probabil vor mai urma de acum incolo.va fi ca in anii trecuti cand se stia si scoru cu o saptamana inainte
    LASA O ASA CA SE POARTA LA VOI!
    HAI JIUL!
    Daca meciul se juca pe bune apai puteati sa jucati o saptamana si nu dadeati gol,da incalcite mai sunt caile DOMNULUI si pline de becali si rajitunari,petrosenenii stiu de ce!
    HAI JIUL!
    Si pot continua. Ai scris sau nu toate astea cu manuta ta? Daca da, mai ai tupeul sa intri aici si sa-ti versi dejectiile? Sa-ti spun ceva...in sezonul asta ati spuravietuit in A doar din mila altora. La anul, cand vor pica 4 echipe, va veti duce unde va este locul...in b, echipa de desculti ce sunteti.

    Quote Originally Posted by APercele79
    farule, te-au cam dat toti afara de pe thread-urile echipelor lor.... chiar iti place sa isi bata joc lumea de tine?
    Nu-i mai acorda atentie...e caz patologic, problemele lui fiind mult mai grave decat pareau la prima vedere.

    Quote Originally Posted by Universal
    Cum am zis in pronosticuri, va fiu un meci egal, Dinamo ataca fara minte si in primele 20 de minute vom vedea 2 goluri:1-1 ,

    in repriza adoua, surpriza, Vaslui conduce cu 2-1 in ultimele 20 de minute da Dinamo gol si gata 2-2 asa cum am zis.

    Sau acceptam alta varianta: vor fi 2 gafe mari ale gazdelor si Dinamo bate cu 2-0 sa vedem si un penAlty
    Esti destul de confuz in gandire, fara suparare. Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui (si ma refer si la alte posturi ale tale). Apropo, vezi ca Dinamo este echipa gazda....Vasluiului nu-i ramane decat sa se cazeze la un hotel.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  6. #48
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Of-urile fiind varsate, ramane sa i se pregateasca o medalie lui Flocea

    Intrebare care nu-i de loc ironica: dintre voi, dinamovistii, cati aveti caine?

  7. #49
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Booon, ia sa-ti arat ceva, pacaliciule.







    Si pot continua. Ai scris sau nu toate astea cu manuta ta? Daca da, mai ai tupeul sa intri aici si sa-ti versi dejectiile? Sa-ti spun ceva...in sezonul asta ati spuravietuit in A doar din mila altora. La anul, cand vor pica 4 echipe, va veti duce unde va este locul...in b, echipa de desculti ce sunteti.



    Nu-i mai acorda atentie...e caz patologic, problemele lui fiind mult mai grave decat pareau la prima vedere.



    Esti destul de confuz in gandire, fara suparare. Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui (si ma refer si la alte posturi ale tale). Apropo, vezi ca Dinamo este echipa gazda....Vasluiului nu-i ramane decat sa se cazeze la un hotel.
    pacalici esti tu si echipa ta murdara!
    si ce ai vrea sa facem?sa ne luptam cu morile de vant?sa stam in b pt ca asa vrea dinamo?am devenit mai smecheri intre timp sau nu stiti de corectia pe care ati primit-o la petrosani in urma cu ceva ani?e uite de acolo ni sa tras toti anii in b,pt corectia aia
    si ati procedat la fel cu mai multe echipe
    noi suntem fortati sa facem magariile astea pt ca altfel ne-am uita la tv,dar poate va venii timpul sa nu mai existe echipe de genul dinamo sau steaua in campionat
    HAI JIUL PETROSANI!

  8. #50
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    sa stabilit blatu pana la urma ce scor o sa fie ?? ..................hai cu X
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  9. #51
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ce corectie ati dat voi? Cu asta va laudati? Inseamna ca nu avem ce discuta...cu "animalele" care-si duc traiul prin pesteri si-si fac dreptate cu bata (bate aveti, creier mai putin) dialogul nu poate exista. Ramaneti in lumea voastra mica si mizera. Pa.

    Problema e ca daca nu blatuiati nici un meci sezonul asta erati langa timisoara
    Fals. daca nu existau cele cateva reprezentatii ale voastre, alaturi de echipe dispuse sa-si ridice fustita, lupta pentru campionat s-ar fi dus in 3. Cred ca v-ati fi uitat in sus dupa Vaslui, echipa ce v-a predat o lectie de fotbal chiar langa cimitire.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  10. #52
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Ce corectie ati dat voi? Cu asta va laudati? Inseamna ca nu avem ce discuta...cu "animalele" care-si duc traiul prin pesteri si-si fac dreptate cu bata (bate aveti, creier mai putin) dialogul nu poate exista. Ramaneti in lumea voastra mica si mizera. Pa.



    Fals. daca nu existau cele cateva reprezentatii ale voastre, alaturi de echipe dispuse sa-si ridice fustita, lupta pentru campionat s-ar fi dus in 3. Cred ca v-ati fi uitat in sus dupa Vaslui, echipa ce v-a predat o lectie de fotbal chiar langa cimitire.
    si voi cum ati facut 45 de ani?nu vorbii tu de bate...nu cred ca sunteti voi in masura sa judecati pe altii
    chiar ca nu merita sa se poarte un dialog cu tine!te supara adevarul,apropo de ce nu o luati si pe victoria langa voi poate le da de lucru la toti cainii si va faceti voi un campionat,una aveti deja si chiar aveti meci cu ea
    HAI JIUL PETROSANI!

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WOLF_ULTRAS
    sa stabilit blatu pana la urma ce scor o sa fie ?? ..................hai cu X
    Chiar nu -ti dai seama cat de penibil esti spunand despre acest meci ca este blat?

  12. #54
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    aceste discutii despre marile blaturi ale lui DINAMO m-au facut sa nu mai intru pe aici. dar din cand in cand mai intru si ma mir: oare unii sunt chiar atat de bombalai si cred ce spun sau o spun doar asa sperand ca se vor da mari cunsocatori ai fenomenului. baieti luati o pauza, vedeti poate reusiti sa si ganditi, cine stie, poate v-au mai ramas vreo 2 neuroni de-o sinapsa.
    cat despre meci va fi un meci greu, dar cred ca daca revenim la stadion putem sa castigam lejer. aportul suporterilor va fi determinant in ultimele etape.
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  13. #55
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Meci de x2.
    Rednic nu va fi antrenor la Dinamo.Acela va fi Lothar si asta inseamna ca Dinamo va pica in B cu astfel de antrenor.
    Dupa meciul Stelei cu Vasluiul,Steaua va fi campioana.
    Hai Steaua!
    Hai Vasluiul!

  14. #56
    junior Aaetius's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Romania
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Dupa meci,o sa spun daca a fost meciul curat sau nu! Am un indicator care nu poate sa dea gres la meciul asta(nu e vorba de ratarile celebre ale lui Mihalcea)!
    Daca as fi stelist m-as abtine de la comentariile astea sau poate ati uitat de meciurile cu farul constanta si din tur si din retur sau de meciurile cu bacau din ultimii ani... asa ca nu cred ca vasluiul nu-si va apara corect sansele in fata lui DINAMO. va pricepeti la fotbal cum ma pricep eu la BALET
    Viata noastra e DINAMO!!!
    -=- Dinamo e numarul 1 -=-

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jupangrig
    Meci de x2.
    Rednic nu va fi antrenor la Dinamo.Acela va fi Lothar si asta inseamna ca Dinamo va pica in B cu astfel de antrenor.
    Dupa meciul Stelei cu Vasluiul,Steaua va fi campioana.
    Hai Steaua!
    Hai Vasluiul!
    Ca suporter al Stelei nu as pune asa mare baza pe meciul de la Vaslui.Este unul din f putinele orase in care nu e la moda scooter maria.

  16. #58
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Nu cred, ca Vasluiul se afla in tabara lui Dinamo. Deci meci pe bune.

  17. #59
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Alo, baietii cu blatul!

    Am inteles mesajele vostre pline de continut si izvorate din cugetari foarte adanci si serioase.
    Am inteles de la voi ca si acest meci va fi blat asa cum au fost toate celelalte 26 de meciuri ale lui Dinamo din acest sezon, mai ales cele de acasa.
    Va credem, stati linistiti! Nu va agitati prea tare ca o sa va sara dopul.

    Va multumim ca ne-ati deschis in sfarsit mintile noua, niste novici, va suntem recunoscatori!

    Acum puteti sa va retrageti, convalescenta va fi lunga; stim ca deocamdata nu doare, stim asta si ne bucuram pt. voi!
    Dar o sa va treaca incetul cu incetul, nu va faceti griji!

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Fratilor lu dinamo ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
    Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X
    Last edited by apparte; 10th May 2006 at 22:37.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL
    Fratilor lu dinamu ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
    Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X
    Asta, ca ii trebuie victorie ''lu dinamu '' e cea mai tare noutate (ca stire) pe care am auzit-o! Si eu fraieru' credeam ca le trebuie vreun egal! Bai, tu te auzi?

  20. #62
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aaetius
    Daca as fi stelist m-as abtine de la comentariile astea sau poate ati uitat de meciurile cu farul constanta si din tur si din retur sau de meciurile cu bacau din ultimii ani... asa ca nu cred ca vasluiul nu-si va apara corect sansele in fata lui DINAMO. va pricepeti la fotbal cum ma pricep eu la BALET
    Iti dau un pont: am prieteni in fiecare echipa(cate unul) iar la meciul asta sunt adversari directi ! Am spus ca vreau sa vad meciul intai!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  21. #63
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinezu
    Ca suporter al Stelei nu as pune asa mare baza pe meciul de la Vaslui.Este unul din f putinele orase in care nu e la moda scooter maria.
    Ca suporter al Stelei cunosc o multime de stelisti in Vaslui.
    Este orasul nasterii si copilariei mele.Iubesc acest oras de care ma leaga aproape totul cu toate ca,nu mai locuiesc acolo de foarte mult timp.Dar nici in Bucuresti.
    Vaslui,orasul in care nu se intampla niciodata nimic.
    Dar am fost mai "stelist" decat "vasluian".Probabil ca de unde ca,Vasluiul pe acea vreme era numai prin B iar noi copiii ne gaseam idoli prin A, unde fotbalul era mai puternic si gaseam si jucatorii de nationala.La un meci direct Steaua-Vaslui...mai bine nu mai gandesc.Este greu.
    Si nu pun baza pe meciul de la Vaslui.Imi place sa cred ca Vasluiul este salvat si Steaua campioana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •