View Poll Results: Pronostic FCM Bacau-Sportul

Voters
36. You may not vote on this poll
  • 1

    5 13.89%
  • X

    5 13.89%
  • 2

    26 72.22%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 120 of 120

Thread: Etapa 27: FCM Bacau - Sportul

  1. #106
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    E...acum chiar s-a ingrosat gluma,sper ca Steaua va castiga partiga artiga cu <cfr cluj,important sunt cele 3 puncte,nimic mai mult,doar acel 1-0 de care il tot astep,desi am multe dubi..sa castige cine este cel mai bu si care are mai multa experienta europeana si nationala...

  2. #107
    junior Kod's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy
    sa speram ca ia cu steaua
    Nu ia, ca e baiat destept, vrea sa iasa goalgeter, deci trebuie sa va dea si voua veo 2-3
    1.. 2... 3.... 4.... 5.... cei mici nu stiu sa piarda. [B]GAME OVER RAPID !!![/B]

  3. #108
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    n-are cine sa-l ajunga, mai ales dupa hattrickul impotriva stelei
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  4. #109
    junior Kod's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy
    n-are cine sa-l ajunga, mai ales dupa hattrickul impotriva stelei
    Nu stiu foarte exact, dar ii mai trebuiesc ceva goluri si are sanse chiar la titlul de goalgeter al europei. Asa ca ... sa va umple poarta
    1.. 2... 3.... 4.... 5.... cei mici nu stiu sa piarda. [B]GAME OVER RAPID !!![/B]

  5. 14th May 2006, 19:40
    Reason
    repetare.

  6. #110
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Care vedeti meciul? Din ce scrie pe comentariul live,Sportul a avut ocazii mai multe! Inclusiv un posibil penalty la Mazilu!
    Da, cel declarat in fereastra "Live" a OLS in minutul 58: Mazilu a fost contrat printr-un placaj la corp (un soi de checking demn de hochei), iar pe faza urmatoare de contraatac mingea a ajuns la Verdes care, nemarcat, a sutat puternic sub transversala. Si nu cred ca s-au scurs trei minute de la acel checking si golul lui Verdes.

    Cred ca aceasta faza impunea un penalty mult mai corect decat cel care a fost acordat la golul de 1-1. Iar "distanta" dintre primele doua goluri a fost de 8-10 minute, nu trei, asa cum scrie in articolul de pe OLS.

    Bacaul a incercat tot ce se putea sa obtina un rezultat favorabil: s-a aparat cu sase fundasi, astfel incat atacantii Sportului au fost nevoiti sa joace mai degraba lateral decat central. Sunt curios daca "lanterna" va juca si in restanta cu aceeasi ardoare cu care a facut-o in meciurile contra lui Dinamo, a Rapidului si a Sportului.

    Quote Originally Posted by Kod
    Nu stiu foarte exact, dar ii mai trebuiesc ceva goluri si are sanse chiar la titlul de goalgeter al europei. Asa ca ... sa va umple poarta
    Nu cred ca are sansa asta. Dupa scandalul "Ghetelor de aur", titlul de golgeter al Europei in competitiile interne se acorda in functie de campionat. Astfel, in campionatele foarte puternice, coeficientul de multiplicare a numarului de goluri este 2, iar in RO de 1.5. Cu 22 de reusite, Mazilu are in clasamentul european 33 de puncte, iar lider era saptamana trecuta un italian cu 30 de reusite (60 de puncte). In acel moment, Mazilu ocupa pozitia a 21a.
    Last edited by Gigel Sportul; 14th May 2006 at 19:49.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  7. #111
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAŠI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Felicitări SPORTULUI!!

    Greu de tot!!

    Să fie aşa de rarefiat aerul, acolo sus ???
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  8. #112
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrind
    Felicitări SPORTULUI!!

    Greu de tot!!

    Să fie aşa de rarefiat aerul, acolo sus ???
    Nu stiu, probabil. Sau la fel de probabil ca jucatorii sa fi abordat mai lejer ultimele doua meciuri, pentru a se concentra mai bine asupra urmatoarelor doua, cu caracter decisiv. Oricum, baietii sunt montati si constienti ca urmeaza cele mai grele trei etape din tot campionatul, dar din discutii nu am sesizat frica.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  9. #113
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Sportul nu are sanse la tilul,dar poate sa fie viceacmpioana , m-as bucura sincer sa-i vad. Sunt superbi baietii, ii apreciez foarte mult :ok

  10. #114
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    Sportul nu are sanse la tilul,dar poate sa fie viceacmpioana , m-as bucura sincer sa-i vad. Sunt superbi baietii, ii apreciez foarte mult :ok
    Da... vicecampioni dupa Rapid. Prietenii stiu de ce! Asa ca mai bine s-ar grabi jiji sa inscrie echipa in intertoto.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  11. #115
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Nu are de ce, Sportul nu va putea invinge Steaua , un 1-2 pt stelisti si nu mai aveti sanse la tilul,va trebui sa va luptati cu Rapid pt locul 2.Succes!

  12. #116
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    Nu are de ce, Sportul nu va putea invinge Steaua , un 1-2 pt stelisti si nu mai aveti sanse la tilul,va trebui sa va luptati cu Rapid pt locul 2.Succes!
    Va dati bazati, dar urla frica in voi. O simt de la distanta, va temeti, ati ajuns sa va fie frica de echipa pe care stapanul vostru o trimitea in urma cu trei ani in B ca sa isi salveze obedientul sclav, pe atunci pesedist. Acum pleaca sclavul in B, pe termen lung (cu o penalizare de 9 puncte risca sa pice chiar in C), voua va este frica de replica celor umiliti atunci pe nedrept. Dar Dumnezeu exista, si nu este cioban, asa cum spera jiji. Oricum, noi ne-am atins obiectivul pentru acest sezon: va inspiram frica, puneti capul pe perna si il visati pe Mazilu cum va da afara din Europa, obiectivul este atins. Noi ne gandim numai la cresterea consumului de Rudotel in anturajul clubului Steata (conducatori, jucatori, suporteri), cred ca producatorii repsectivului neuroleptic ar trebui sa ne dea o prima, prea le-am crescut vanzarile, desi nu am dorit acest lucru.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  13. #117
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Daca te refereai la mine..nu ai reusit,nu sunt din Romania acesta este primul lucru,al doilea , nu sunt stelist fanatic,al trelea ,vorbeam fiindca am statistici si stiu cate ceva despre valoarea jucatorior.
    In nici un caz nu jignesc oamenii.

    In orice caz,mult succes , sper sa aveti si in sezonul viitor aceeasi putere..dar nu cred ,fara 5-6 jucatori de baza.

  14. #118
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    aici trebuie sa se discute despre fcm bacau - steaua , nu steaua - sportul ,pt asta exista alt thred.
    revenind, cred ca va fi un meci destul de greu al stelei care se poata incheia chiar cu o mare surpriza.

  15. #119
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue
    aici trebuie sa se discute despre fcm bacau - steaua , nu steaua - sportul ,pt asta exista alt thred.
    revenind, cred ca va fi un meci destul de greu al stelei care se poata incheia chiar cu o mare surpriza.
    Chiar m-am intrebat dece lumea posteaza pe thread-ul asta despre meciul Sportul - Steaua. Daca ar fi dupa mine as inchide thread-urile astea dupa cateva zile de la terminarea meciului respectiv.

  16. #120
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    adevarat..insa meciul s-a sfarsit... ce se mai poate spune- Bacaul a jucat onorabil , gata sa obtina o surpriza.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •