View Poll Results: Pronostic Gloria-Steaua

Voters
89. You may not vote on this poll
  • 1

    48 53.93%
  • X

    8 8.99%
  • 2

    33 37.08%
Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 444

Thread: Etapa 26: Gloria - Steaua

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Ce tupeu pe oier . Auzi la el ! Dar ca ce chestie sa va amanati voi meciul cu o zi ?
    Foarte simplu.

    1)Strategie. Era normal sa jucam in aceeasi zi cu Sportu si Rapid , fiindca daca batem Rapid intra mult mai concentrat la meci (pe principiul : daca nu batem , adio titlu).

    2)In plus noi am jucat miercuri , iar Gloria a jucat acu 1 saptamana...
    Nu vad care era problema daca ne creeam un mic avantaj. Bistrita e cel mai indepartat oras fata de Bucuresti , dintre cele din D.A.Echipa ajunge de azi la Bistrita , deci de cand s-a terminat meciul , pana cand au plecat la Bistrita a trecut fix 1 zi. Adica doar refacere. Antrenament din parti !

  2. #86
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Foarte simplu.

    1)Strategie. Era normal sa jucam in aceeasi zi cu Sportu si Rapid , fiindca daca batem Rapid intra mult mai concentrat la meci (pe principiul : daca nu batem , adio titlu).

    2) Bistrita e cel mai indepartat oras fata de Bucuresti , dintre cele din D.A.
    1) O sa se joace ultimele etape la aceeasi ora, ca si pana acum.
    2) Si dintre cele din P.S.D. care e?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    619
    Reputatie
    1
    Vad un 2-0 pt Steaua in min. 30 si un 4-2 pt Gloria la final. Ar fi super!

  4. #88
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by armin
    @be@ mi-e mila de tine. Toate bucuriile vietii tale depind de Steaua Bucuresti.
    Mie nu! Isi merita soarta
    Ce lume mica. putin mese

  5. #89
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE
    Cred (DORESC) ca va castiga echipa din orasul stelistului....Paulica....nu???

    adica sa inteleg ca doresti sa castige Rapidu' titlu ???
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  6. #90
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinezu
    Vad un 2-0 pt Steaua in min. 30 si un 4-2 pt Gloria la final. Ar fi super!
    aha..ce super ar fi dak nu ai mai posta tampenii dinastea,,,
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  7. #91
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    aha...fiind vorba de tampenii....

    stupizenii mai mari ca astea nu am vazut niciodata...

    gloria-steaua = blat nu aveti nici un pic de minte...nu e blat...

    rapid-sportul = blat din nou fara minte

    dar noi "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"

  8. #92
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Se pare ca Ioan Sabau revine pe terenul de fotbal.Interesant,o face intr-un meci cu STEAUA,acesta fiind ultimul meci....probabil nu joaca cu rapid,pt ca religia sa,ii interzice sa fure...iar dupa dinamo,ar fi al 2 lea furt=alungarea din Regat...
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  9. #93
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hipgnosis
    Meci incredibil de greu pt. Steaua.
    Moral la pamant, fizic la pamanat. Cam nasol.
    Iar Bistrita va juca la victorie, nu e nici un dubiu.
    Sper sa ne trezim, dc. nu batem la Bistrita, Rapid ia prima optiune la titlu.
    sa mor io...daca imi vine sa crd ca ai pus atatea mesaje aci,
    [SIZE=7][COLOR=DarkRed][FONT=Century Gothic][B]

  10. #94
    senior dasal's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    In fata calculatorului
    Posts
    228
    Reputatie
    1
    Sper ca jucatorii de la Gloria sa nu-si de autogol sa mai faca Steaua 3 puncte,poate asa o sa ia Sportul campionatul.
    Cel care poate zambi cand lucrurile merg prost, s-a gandit deja la cineva pe care sa dea vina.

  11. #95
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Nu stiu,poate iese egal...

  12. #96
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Hipgnosis
    Steaua joaca al patrulea meci in doar 9 zile, sau al cincilea in 12 zile, depinde cum vrei sa vezi problema.
    Aviz lui remy - care acuza inaintea dublei Steaua - Boro faptul ca ne-am amanat un meci, pe cand Boro nu.
    Daca-i asa, de ce au amanat meciul cu Bacaul, ca sa bulverseze campionatul ?
    Asta e consecinta plangerii stelistilor ca sunt obositi si vor sa pregateasca in liniste meciul cu 'Boro. S-a vazut ce bine l-au pregatit.
    Daca se juca meciul cu Bacaul la data stabilita, acum campionatul se termina la termen, si Steaua nu se dadea iar obosita ca nu poate lua campionatul din cauza asta.
    De ce oare nu pun o pila la Corleone sa le amane si meciurile urmatoare pt. la anul, poate asa va lua si Steaua campionatul ?
    Ori vrea sa ne faca de ras cum s-a facut cu Rosenborg si 'Boro, avand tupeul sa ia titlul in mod rusinos ?
    Chiar ar trebui sa nu li se dea voie sa se faca iar singuri de ras in toamna, pt. ca Steaua e o echipa "umflata cu pompa" de cei doi mascarici care o conduc. A spus-o finul Radoi, si ii multumim pt. asta.
    Gloria ar putea sa le spulbere visul de preamarire.
    Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !
    Last edited by remy; 5th May 2006 at 23:56.

  13. #97
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Meciul de la Bistrita va marca revenirea la normal a echipei campioane.
    FORTZA STEAUA !
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #98
    Alb-Rosu 4ever APercele79's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Calea Mosilor, Bucuresti
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !
    ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86, si HAI SA FIM SI NOI STELISTI, CE DRACU..)
    dar provincia e plina de stelisti.....asta ti-o garantez
    Last edited by APercele79; 6th May 2006 at 00:24.
    [SIZE="4"][B][COLOR="Red"]Hai Dinamo Bucuresti
    Lupta DACA ne iubesti....[/COLOR][/B][/SIZE]

  15. #99
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Wink

    @ remy : seek help...FAST !
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  16. #100
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Daca-i asa, de ce au amanat meciul cu Bacaul, ca sa bulverseze campionatul ?
    Asta e consecinta plangerii stelistilor ca sunt obositi si vor sa pregateasca in liniste meciul cu 'Boro. S-a vazut ce bine l-au pregatit.
    Daca se juca meciul cu Bacaul la data stabilita, acum campionatul se termina la termen, si Steaua nu se dadea iar obosita ca nu poate lua campionatul din cauza asta.
    De ce oare nu pun o pila la Corleone sa le amane si meciurile urmatoare pt. la anul, poate asa va lua si Steaua campionatul ?
    Ori vrea sa ne faca de ras cum s-a facut cu Rosenborg si 'Boro, avand tupeul sa ia titlul in mod rusinos ?
    Chiar ar trebui sa nu li se dea voie sa se faca iar singuri de ras in toamna, pt. ca Steaua e o echipa "umflata cu pompa" de cei doi mascarici care o conduc. A spus-o finul Radoi, si ii multumim pt. asta.
    Gloria ar putea sa le spulbere visul de preamarire.
    Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !
    Ce trist ca la 40 de ani sa gandesti astfel! Sper ca ai mintit in privinta varstei....
    VINDE PLEACA MORI!

  17. #101
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by APercele79
    ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86, si HAI SA FIM SI NOI STELISTI, CE DRACU..)
    dar provincia e plina de stelisti.....asta ti-o garantez
    Mda...shi tu te'ai nascut caine ce sa zic...mah ma leshi...ce'am facut shi ce vom face de acum au fost shi vor fii performante mai bune ca dinamo, shi chair cred ca lui remy ii trebuie asistenta medicala daca are 40 de ani shi scoate asa ceva pe gura.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  18. #102
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by APercele79
    ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86,
    Haha,la cati suporteri dinamovisti vin la meciurile lui dinamo din groapa..haha,mai bine taceai,filosof erai
    Dinamovistii minori,ce crezi ca stiu de dinamo?Ma refer la rezultate,cu ce se mandresc? Knatspynufelag?
    Maine,bistritenii vor lupta pt cozonacii lui copos 2-0 STEAUA!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  19. #103
    Alb-Rosu 4ever APercele79's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Calea Mosilor, Bucuresti
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    se putea sa nu zici tu una "de a lui Hip"?
    daca taceai tu...chiar ca filozof erai
    [SIZE="4"][B][COLOR="Red"]Hai Dinamo Bucuresti
    Lupta DACA ne iubesti....[/COLOR][/B][/SIZE]

  20. #104
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Percele:in cazul STELEI,vorbesc numerele(cele mai multe titluri de campioana a romaniei,cele mai multe cupele ale romaniei,cele mai multe supercupe ale romaniei,cele mai bune rez in cupele europene,cei mai multi suporteri)...in cazul tau..vorbeste frustrarea
    Astept sa vad cu ce-mi combati datele mele in afara de frustrare,asta e omniprezenta
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  21. #105
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    Haha,la cati suporteri dinamovisti vin la meciurile lui dinamo din groapa..haha,mai bine taceai,filosof erai
    Dinamovistii minori,ce crezi ca stiu de dinamo?Ma refer la rezultate,cu ce se mandresc? Knatspynufelag?
    Maine,bistritenii vor lupta pt cozonacii lui copos 2-0 STEAUA!
    uite-l si pe asta fan "scuter"
    dar steaua2, pardon faru pentru cine vor lupta? pentru stapanu vostru jiji becali

    sabau nu joaca maine, oricum 1 solist

    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    Percele:in cazul STELEI,vorbesc numerele(cele mai multe titluri de campioana a romaniei,cele mai multe cupele ale romaniei,cele mai multe supercupe ale romaniei,cele mai bune rez in cupele europene,cei mai multi suporteri)...in cazul tau..vorbeste frustrarea
    Astept sa vad cu ce-mi combati datele mele in afara de frustrare,asta e omniprezenta
    normal, ca daca steaua nu avea atatea trofee furate acum tu nu mai tineai cu ei, cine stie cu ce echipa tineai.
    asta e suporterul stelist, pentru cupe, cum pierde echipa cum ii huiduie fluiera etc.

    1 solist
    Last edited by desdemona; 6th May 2006 at 01:29. Reason: pocire de nume, la urmatorul avertisment
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •