Page 5 of 39 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 809

Thread: NBA Playoffs 2006

  1. #85
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MadSkillz
    Eu să-mi sugereze un fan ce număr să port m-aş oftica şi mai tare decât se oftică el că mi-l schimb.Remember De Niro în The Fan.Fanu' să facă bine şi să scoată banu'.Sau să rămână la calculat statistici pe băşini trase pe meci, priviri îngâmfate pe repriză şi puncte marcate cu double-team în a doua sâmbătă din lună, între orele 20 şi 22, împotriva echipelor calificate în playoff dar fără şanse reale la titlu, care joacă cu minim un HOF-er şi maxim 2 titulari accidentaţi.Părerea mea.
    pe de alta parte, tu nu stiu daca ai fani sau daca ai vindut vreodata un tricou/maieu cu numele tau pe spate
    normal ca acum iti permiti sa fi tare in gura, ca doar nu depinzi de banii fanilor. dar cind iei jdemilioane DE LA FANI (direct sau indirect, de la fani vin), ar fi de bun simt sa tii cont si de parerea lor.
    atita timp cit salariile si banii din reclame vin de la fani, daca tu incepi sa zici "imi bag **** in ei de fani" ... ar fi putin mirlanie. normal, nu inseamna ca fanii sa iti dicteze ce sa faci tu in viata, dar nici sa zici "nu ma intereseaza de ei, poa' sa ma pupe toti in koor" nu e ok ....
    parerea mea.

    @thekobe - galbenu ala e mizerabil singurele cit de cit ok sunt alea pe alb.

    revenind on-topic
    how about the little bulls that could ?!?!?!


    daca cu sweetney ca C au reusit sa ii bata pe miami ... oare ce vor face peste 2 ani cu greg oden ca C !??!?!??!
    Last edited by caseta; 28th April 2006 at 17:15.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #86
    manager uvictor's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Deviind putin discutia de la combinatiile 24/7 Bryant-Odom Nike deal, nu pot sa nu remarc seara dezastruasa a lui Shaq si seara fenomenala a celuilalt O'Neal...asta ca sa revenim la discutiile despre play-off

  3. #87
    senior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Faza cu pickurile lui chicago de la new york nu e chiar asa de clara si simpla cum credeam pina acum.Si anume:
    Pina acum credeam ca chicago are primul pick al new yorkului de anul asta(foarte prebabil unul din primele 3) si la alegere primul pick de anul viitor intre pickul lor si al celor de la new york. Deci teoretic vorbind (best case scenario) chicago ar fi avut primul pick overall de anul asta si primul pick overall de anul viitor(daca NY va fi la fel de proasta). Asta combinata cu echipa cit de cit bunicica de anul asta + flexibilitatea financiara pecare o au o faceau un jucator foarte puternic pe piata, cu sanse ca in 2-3 ani sa se bata la titlu.

    Realitatea e de fapt alta:
    Chicago trebuie sa aleaga intre:
    1) Primul pick al new yorkului de anul asta si
    2) Posibilitatea de a face schimburi de pickuri la anul (cum am explicat mai sus)

    Deci , daca chicago opreste pickul de anul asta al new yorkului, la anul nu va mai putea face schimb de pickuri. In schimb daca lasa pickul new-yorkului anul asta va putea sa faca schimbul de pickuri.

    Decizia e destul de grea, pentru ca anul asta nu prea sunt rookies valorosi, iar anul urmator e oden. Dar intre timp intr-un an NY se poate face buna asa ca s-ar putea sa isi ia teapa daca mai asteapta dupa oden.

    Cred ca o sa ia pickul ny de anul asta si atit. Plus ce discutasem mai sus cu flexibilitatea & stuff.
    Who fakes it more?? D. Wade or a cheap hooker?

  4. #88
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    eu tocmai am citit, de curind, ca au pickul de anu asta + dreptul de a face schimb de pickuri cu NY la anu. adica au garantat la anu cel mai bun pick dintre al lor si al celor de la NY.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #89
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    ii raspund lui caseta si cu asta termin offtopicul

    nu e vorba de galben (ala chiar imi place mult desi purtat direct pe piele te face sa pari palid), e vorba de cum sunt facute, cu gulerul ala in V si modelul. uite cum aratau alea din 98 care imi placeau la nebunie:

    http://img130.imageshack.us/img130/7...rsey9po.th.gif
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  6. #90
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin
    @caseta
    calmeaza-te.
    kobe a purtat 2 numere in liceu: 24 si 33
    33 nu il putea purta ca e a lu kareem.
    a ramas 24
    e un nou inceput pentru el, lasa totul in urma, shaq, colorado.
    e o schimbare de imagine si va deveni si de $$.
    acum toti cei care au jersey cu #8 tre sa le schimbe
    la anu probabil va fi numarul 1 la vanzari de jersey

    nu are legatura cu 23 cu jordan cu "aroganta".
    interesant, sa fie coincidentza ca 23 = MJ si 32 = Magic? Oricum, LeBron si-a stabilit clar obiectivul - si-a ales 23. Poate ar trebui ca NBA sa retraga tricourile jucatorilor cu adevarat exceptzionali.

  7. #91
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sheed
    Faza cu pickurile lui chicago de la new york nu e chiar asa de clara si simpla cum credeam pina acum.Si anume:
    Pina acum credeam ca chicago are primul pick al new yorkului de anul asta(foarte prebabil unul din primele 3) si la alegere primul pick de anul viitor intre pickul lor si al celor de la new york. Deci teoretic vorbind (best case scenario) chicago ar fi avut primul pick overall de anul asta si primul pick overall de anul viitor(daca NY va fi la fel de proasta). Asta combinata cu echipa cit de cit bunicica de anul asta + flexibilitatea financiara pecare o au o faceau un jucator foarte puternic pe piata, cu sanse ca in 2-3 ani sa se bata la titlu.

    Realitatea e de fapt alta:
    Chicago trebuie sa aleaga intre:
    1) Primul pick al new yorkului de anul asta si
    2) Posibilitatea de a face schimburi de pickuri la anul (cum am explicat mai sus)

    Deci , daca chicago opreste pickul de anul asta al new yorkului, la anul nu va mai putea face schimb de pickuri. In schimb daca lasa pickul new-yorkului anul asta va putea sa faca schimbul de pickuri.

    Decizia e destul de grea, pentru ca anul asta nu prea sunt rookies valorosi, iar anul urmator e oden. Dar intre timp intr-un an NY se poate face buna asa ca s-ar putea sa isi ia teapa daca mai asteapta dupa oden.

    Cred ca o sa ia pickul ny de anul asta si atit. Plus ce discutasem mai sus cu flexibilitatea & stuff.
    problema lu chicago e ca 80% din echipa sunt jucatori in primii 3 ani, nu cred sa mai aiba nevoie de altzi rookies - cek mai probabil vor lua pickul anu asta si o faca ceva trade cu el, mai ales ca au vreo 20 mil. in cap space. Din ce zvonuri am vazut ei cam insista serios pe KG, dar in afara de el mai sunt multe alte variante anu asta: nemultzumitzi ca AI, free agents ca Sam Cassel, Peja (cred) sau Mike James. La anu nu mai vorbesc, ca o sa fie nebunie pe piatza, vor deveni disponibili jucatori ca:
    LeBron, Dwayne Wade, Carmelo, Bosh, Heinrich, Kaman, TJ Ford.
    Parte nasoala e ca chicago au o gramada de jucatori prost platitzi (fiind in grila pentru rookie unde nu ai voie sa platesthti decit o anumita suma modica in primii 3 ani). Incepind cu anu viitor o sa trebuiasca sa scoata bani grei sa ishi tzina jucatori ca Heinrich care probabil ar fi dorit de jumate din echipele din liga daca nu mai multe ...

  8. #92
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    normal ca acum iti permiti sa fi tare in gura, ca doar nu depinzi de banii fanilor. dar cind iei jdemilioane DE LA FANI (direct sau indirect, de la fani vin), ar fi de bun simt sa tii cont si de parerea lor.
    De genul să intru pe forumuri şi să văd ce idei de scheme ofensive are fanul X şi cum ma sfătuieşte Y să-mi îmbunătăţesc apărarea om-la-om ?Niciodată!
    Să îi întreb ce număr şi echipamentul cărei echipe s-ar potrivi cel mai bine cu tenul, freza şi bentiţa? Eventual să mă cer afară când mă huiduie şi în teren când vor ei să "fac istorie" ?Poate i-aş întreba şi pe fani după ce m-am consultat cu numerosul neam şi sutele de lingăi care "o ard" cu mine oriunde mă duc.
    A, şi cum bine a mai zis cineva, dacă-mi schimb numărul iau şi mai multe "jdemilioane DE LA FANI".
    Numai Baschet, numai bine !

  9. #93
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    lebron e pe cale sa faca istorie. din nou.

    referitor la bulls si optiunile lor in vara, o sa imi spun parerea:
    - kg: NU. ar trebui sa dea prea mult pt el, si ar ramine ca wolves sau phila: 1 star si no supporting cast. mai bine sa pastreze ce au decit sa dea o mina si un picior pe kg
    - iverson: nu. singuru "set-up" in care iverson a avut succes a fost el + 4 jucatori defensivi care sa munceasca pentru el si care sa fie in stare, ocazional, sa mai dea cite un cos cind mai scapa iverson mingea dni mina. in plus nu s-ar intelege deloc cu skiles.
    - peja: NU. too much of a lame ass. ar cere probabil 10 mil pe an sau ceva de genu asta, si nu merita nici jumate. mai ales ca nu face decit jumate din treba: ofensiva. in defense e 0.
    - cassell: NU. au deja 1 PG. iar cassell ar risca sa strice chemistry-ul si moralul/atitudinea jucatorilor tineri.

    ar merge oricare dintre lebron/wade/bosh insa 99,99999% acestia vor semna extensii de contract in vara. in plus, cind sunt FA de asa valoare, imediat apare un "bidding war". ceea ce inseamna ca ii obtine cine da mai mult. iar in conditiile unei licitatii, de obicei cel mai mult cistiga ala care vinde, nu ala care cumpara. cu alte cuvinte, ar ajunge sa "overpay" pt un jucator (bine, pt wade sau lebron nu poti sa platesti prea mult - oricum vor primi max)

    merita (atita timp cit nu dau prea multi bani) harrington (numai sa joace bine in fiecare an, nu doar in an de contract), przybilla si nazr.

    bulls vor trebui de la anu sa extinda contractele, insa contractele noi (alea cu bani multi) vor intra in vigoare abia cind expira astea curente. cel putin eu asa stiu.

    The Knicks will again bid for Kenyon Martin now that he assuredly will be traded by the Nuggets this summer
    now ain't that shit dumb ??? genunchi varza, nu prea da pe la antrenamente, contract enorm, atitudine that sux - cine altcineva putea sa si-l doreasca ? isiah.
    eu incep sa cred ca isiah e de fapt omu lu bulls infiltrat la knicks (el e din chicago)

    live: ce pasi la bron-bron ....
    shiiiiiiiiiiiiiit, ce cos arenas. cu fault. vreau OT.


    revenind la isiah, am impresia ca le face jocul lui bulls. il ia pe crawford cind bulls voiau sa scape de el, il ia pe curry si le da o circa de draft picks si acum se pare ca face tot ce poate ca la anu knicks sa fie ultimii si bulls sa il poata lua pe greg oden. daca nu e "agentu" lui bulls, atunci e pur si simplu retardat.

    lmao - 3 faulturi la lebron pe ultima aruncare si nu se fluiera nimic
    Last edited by caseta; 29th April 2006 at 05:57.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #94
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    damn i love this team !!!!!!!!!!!!
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  11. #95
    manager uvictor's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe
    damn i love this team !!!!!!!!!!!!
    Ca bine zici!!!

  12. #96
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    lmao .... s-ar putea oarescum zice ca au cistigat "despite" kobe, care a avut 6/18 FG. cum ziceam .... lakers au cele mai multe sanse vs suns.
    thekobe, astept sa recunosti ca am avut dreptate

    The key to the game-winning shot was the defense of Artest, who harassed Ginobili into seven turnovers, including the crucial last one to rescue the Kings.
    cu inca un pic de bafta, kings ar fi putut avea 2-1. in vest se pare ca echipele de pe 5-8 si-au ales adversarele bine (cu exceptia lui griz). lakers au 2-1 cu suns, clippers 2-1 cu nuggets si kings aproape de 2-1 cu spurs. cred ca nu am mai vazut de mult asa niste serii echilibrate.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #97
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    ia meciu de pe net sa vezi ce despite kobe au castigat. a fost genial

    ai avut dreptate...
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  14. #98
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    san antonio nu are fatza de campioana de cand a inceput play-offul, a fost tare fain sa vad cum san antonio pierde in ultima secunda....cu un pic de sansa jucam semifinala conferintei cu sacramento....

  15. #99
    Timisorean axel's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    deseara da meciul reluare . . . .la ce ora ?

  16. #100
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    pai pina acum, singurele echipe care au parut pe treaba lor au fost detroit si mavs. spurs departe de o power house (dar in mod sigur accidentarea lui timmy atirna greu), miami inca nu au scapat de pitbullii din chicago (si s-ar putea sa nici nu scape), suns ... well ... daca cel mai inalt jucator al tau e un SF ... greu de jucat.
    the best of the rest: sincer, cred ca clippers sunt aia. ma astept sa treaca cu un 4-1 sau 4-2 de nuggets si dupa seria asta vor avea si mai multa incredere, si mai multa experienta in ceea cepriveste playoff basketball. si vor juca cu cistigatorii dintre lakers si suns, oricare dintre astea fiind accesibila pt clippers. si uite asa ar putea clippers ajunge in finala vestului, unde nu se stie ce se poate intimpla.

    in est sunt curios ce vor face cavs cu detroit. dintre cavs si wiz, cred ca cleveland ar putea sa le puna mia mari probleme lui detroit.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #101
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    imaginat-va cum ar arata o semifinala lakers -clippers
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #102
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai ar fii ca rapid-steaua din cupa uefa.....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #103
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    victorie mavs la memphis....atat!!!! nowitzky ii genial...cos de trei si egalare....36 punct....nimeni nu ne poate opri anul asta...!!!!!!!!!!!!!!

  20. #104
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Nowitzki and the "Why I should of been MVP!" show, comes to Memphis
    Grizz, poate la anul castiga si ei un meci.

    Detroit pierde la Milwakee. Redd a facut varza apararea Pistoanelor cu 40 de puncte. Scor final 124-104.

    New Jersey egaleaza la 2. Scor final 97 - 88.
    Last edited by RajaF; 30th April 2006 at 07:56.
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  21. #105
    Timisorean axel's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    ce dreq au facut pistons . . . . aparare canci

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •