Page 4 of 39 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 809

Thread: NBA Playoffs 2006

  1. #64
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    sincer sa fiu nu stiu pe de rost cate titluri mvp are jordan! dar nici nu conteaza!
    nash a fost cel mai valoros (important) jucator in 2005 si 2006! ca s-a intamplat sa fie doi ani la rand este doar un aspect secundar de care nu are voie sa se tina cont! daca la anul nash va marca 25 puncte/meci, va da 15 pase decisive/meci, iar suns vor castiga toate meciurile din sezonul regulat, nu i s-ar cuveni tot lui acest titlu? ce importanta ar avea ca l-a castigat si in anii precedenti!
    oricum toate voturile astea sunt intr-un fel chestii subiective!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  2. #65
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    lakers 99 - 93 phoenix

    phx avea pe la mijlocul sf 2 vreo 22 pct <- that's DEFENSE

    go lakers
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  3. 27th April 2006, 09:18

  4. #66
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by wallace
    in legatura cu Billups,chiar a fost o discutzie la radio aici in Detroit si f multzi fani ai echipei au fost de parere caci Billups e MVP_ul echipei.
    Binenteles,nu trebuie sa fii de acord cu mine.
    si aici in dallas lumea zice ca dirk merita sa ia titlul de mvp....nu crezi ca este vorba de subiectivism local? daca nash a castigat atunci bravo lui

  5. #67
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by wallace
    Si ca sa fiu rautocios as propune ca fanii echipelor care nu sunt in play-off sa nu mai posteze aici,ci la regular season.
    Iti spun eu de ce nu suntem noi in playoff...pt ca in loc de Billups il avem pe Iverson...daca-l aveam pe Billups aveam vreo 60 de victorii
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #68
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    daca la anul nash va marca 25 puncte/meci, va da 15 pase decisive/meci, iar suns vor castiga toate meciurile din sezonul regulat, nu i s-ar cuveni tot lui acest titlu?
    @aruabarena - Nu si daca va avea Lebron 30 ppg 15 apg si 10 rpg...
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  7. #69
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Bravo Lakers, victorie in deplasare, 1-1 in serie.

  8. #70
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nash a fost intr-adevar excelent si e de admirat ce a facut.
    insa anul asta i-as fi dat mvp-ul lui lebron. nash il are macar pe marion, care e un jucator mult mai bun decit are lumea impresia. adevarat ca iarasi a facut minuni la suns, dar, si aici tre sa ii dau partial dreptate lui the kobe - d'antoni are partea lui de merite, la fel cum o are colangelo, care a adus jucatori APARENT slabi, dar carora el le-a intuit potentialul.
    diaw a fost un jucator exceptional si a dovedit-o si cind a lipsit nash (daca tin minte a avut triple double jucind PG), deci nu se poate spune ca echipa lui suns era compusa din distrusi. erau necunoscuti pt ca alti GMs/antrenori nu au vazut potentialul sau nu au stiut sa ii foloseasca pe respectivii.

    revenind la lebron:
    cine nu a vazut nimic la lebron s-a uitat cu okii inchisi.
    cit despre "nu e original" .... pffffffff .... iata in sfirsit un argument inteligent. banuiesc ca pt a fi original ar fi trebuit sa dea de 3p de sub propriul panou si sa dea dunkuri de la jumatea terenului. eventual, pt a fi cu adevarat inovator, sa dea de sus cu 3 miini. wallace ... mai bine ne lasi decit sa o dai de gard cu argumente din astea.
    apropo de faptul ca nu ai vazut nimic "magic" la el, te intreb daca stii care sunt ceilalti 2 jucatori care au avut 3ple-2ble in primul meci de playoff din cariera !!?!!?! hint: unul dintre ei era poreclit ... Magic.

    a mai fost o discutie despre kidd pe threadu asta sau altul legat tot de mvp. personal cred ca kidd merita un mvp. nu vad de ce nu s-ar compara ce a facut el la nets cu ce a facut nash la suns. 2 finale consecutive cu o echipa care in anul precedent a mers la loterie ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #71
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    @intrebare pt kobe braianzi: De ce isi va schimba numarul in 24?...8 lui e destul de faimos
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #72
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    24>23
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  11. #73
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    irimus-chiar imi place f. mult Iverson asa ca nu ti-a iesit gluma!!!
    caseta-chiar nu siu cine e celalat jucator pt. ca am alte lucruri mai importante de facut,poate imi spui tu!!
    in legatura cu LeBron-vreau doar sa spun atat-Jordan a fost original,a adus ceva nou in baschet??
    daca tot este "The King",asta vreau de la el si nu fitze ,shi tu uitzi un lucru-eu nu am spus ca LeBron nu este spectuculos(f. bun),ci am spus ca e umflat!!!
    Go Pistons!!!

  12. #74
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Legat de Lebron eu nu cred ca este umflat ci cred ca a fost poreclit The King un pic cam repede...in maxim 3 sezoane chiar cred ca va fii no.1 indiscutabil in Nba dar deocamdata(desi ca si acuma este un jucator in primii 5 ca valoare) nu este chiar tata jucatorilor asa cum era jordan in apogeul carierei, insa cred sincer ca potentialul sau este enorm...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  13. #75
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    he's only 21 yrs old

    repetati asta de citeva ori in cap. amintiti-va ce faceati voi la 21 de ani.
    acum ginditi-va presiunea la care e supus, asteptarile, faptul ca trebuie sa joace bine, dar pe linga asta, se asteapta de la el sa fie un leader, sa preia conducerea in momentele cheie, sa nu isi dea in petic (melo s-a cam dat in stamba anu trecut spre ex), sa aiba stapinire de sine etc etc etc

    are doar 21 de ani. este multimilionar in dolari. citi de pe lumea asta nu s-ar considera brusc "king of the world" ?!??!? 99.99% si-ar pierde motivatia. numai daca stai sa te gindesti cite poti face cu banii aia. case, piscine, masini ... iti indeplinesti orice vis. absolut orice. insa el zi de zi munceste si trage tare sa devina un jucator mai bun. nu e delasator. nu isi iese din fire sa ii sara mustarul la meciuri chiar daca de multe ori e busculat. cind da declaratii, da dovada de o maturitate incredibila.

    a reusit sa se impuna in nba, sa devina leaderul echipei - si nu trebuie uitat ca s-a impus in fata unora care au o data jumate virsta lui si care la rindul lor au destui bani in banca incit sa ii doara in basca (majoritatea jucatorilor din nba, daca nu ar mai cistiga nici 1$ de acum inainte, tot milionari ar ramine) asa ca nu sunt dispusi sa "take shit from anyone" si in plus au si ei ego-urile lor umflate. toti au fost staruri la un nivel sau altul si au mentalitatea de staruri.

    daca toate astea nu inseamna nimic .... mai repetati o data: 21 de ani.
    teoretic apogeul carierei e intre 27-30 de ani. inseamna ca lebron mai are 5-6 ani in care sa creasca, sa invete. normal ca la 21 de ani nu il poti compara cu jordan la apogeul carierei. dar e foarte posibil ca el, la apogeul propriei cariere, sa nu aiba nici un rival. e foarte posibil ca atunci cind se va retrage, sa fie considerat cel mai bun EVER. si asta o spun in calitate de fan jordan.

    PS: thekobe - daca kobe a facut treaba cu tricoul pt ca 24>23 .... atunci a mai comis o "aroganta". si se mai mira de ce nu il inghite nimeni ...
    asta nu dovedeste decit ca are basini in cap ..... un jucator cu adevarat "great" ar fi facut ca 8 sa fie mai mare decit 23. cum jordan a facut 23 sa fie mai mare decit orice nr din nba de la 33 lui bird/jabbar/ewing/hakeem etc pina la 6 lui dr J si de la 13 lui wilt la 32 lui malone si 34 lui barkley.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #76
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    da, jordan a reinventat matematica...
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  15. #77
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    NBA e un business, si probabil si ala e unul din motivele pt care si-a schimbat numarul, ca sa mai vinda 100 000 de jerseys cu 24

  16. #78
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Nuggets castiga fara K-Mart... sa speram ca scapam de el la vara, de 13 milioane mai bine il tinem pe Nene si mai ramin si vreo 8 milioane de adus pe altcineva.

  17. #79
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    @caseta
    calmeaza-te.
    kobe a purtat 2 numere in liceu: 24 si 33
    33 nu il putea purta ca e a lu kareem.
    a ramas 24
    e un nou inceput pentru el, lasa totul in urma, shaq, colorado.
    e o schimbare de imagine si va deveni si de $$.
    acum toti cei care au jersey cu #8 tre sa le schimbe
    la anu probabil va fi numarul 1 la vanzari de jersey

    nu are legatura cu 23 cu jordan cu "aroganta".
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #80
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    cica s-a razgandit
    acum vrea sa-si puna 99 ca 99>toate
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  19. #81
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by thekobe
    da, jordan a reinventat matematica...

    u know what i meant ....

    eu sa am tricou cu kobe cu nr8 m-as oftica. pai ce kkt e asta ? daca asta isi schimba nr in fiecare an (cam ca artest), eu cite tricouri sa iau ?!?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #82
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    nu cred ca se pune problema sa ai tu maieu cu kobe... sau eu cu shaq. doar daca ar arata asa.

    oricum nu cred ca sta el sa se gandeasca cand isi schimba numarul ca nu mai are gigi din romania bani sa-si ia alt maieu sau mai stiu eu ce. aia la americani isi iau maieuri in prostie.

    mai degraba ziceau ca au prea multe amintiri cu nr 8: 3 titluri, 81, etc. daca lui ii place mai mult 24, asta e. pana la urma e numarul lui. si se vede si destul de bine. pacat ca arata maieurile alea ca dracu.
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  21. #83
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Eu să-mi sugereze un fan ce număr să port m-aş oftica şi mai tare decât se oftică el că mi-l schimb.Remember De Niro în The Fan.Fanu' să facă bine şi să scoată banu'.Sau să rămână la calculat statistici pe băşini trase pe meci, priviri îngâmfate pe repriză şi puncte marcate cu double-team în a doua sâmbătă din lună, între orele 20 şi 22, împotriva echipelor calificate în playoff dar fără şanse reale la titlu, care joacă cu minim un HOF-er şi maxim 2 titulari accidentaţi.Părerea mea.
    Numai Baschet, numai bine !

  22. #84
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    24= noul michael jordan, the next jordan...parerea mea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •