Page 3 of 39 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 809

Thread: NBA Playoffs 2006

  1. #43
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @ady - ok, daca esti de acord ca rasheed merita suspendat ....
    nu stiu daca artest merita zburat din liga ... insa din pacate se pare ca nu are destul creier, desi e un jucator excelent. pacat. mare pacat.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #44
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Pai tocmai asta e problema. E mare pacat ca un asa jucator se iroseste, dar unde nu e nici Dumnezeu nu cere.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  3. #45
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    se ia omu in gluma de tine si gata cu atacu: ca pierd miami la detroit, ca poti sa te uiti la cite meciuri vrei spre deosebire de altii care tre sa se trezeasca cu noaptea in cap ... daca tot suntem la capitolu "eu sunt mai tare decit tine pt ca .... ", te intreb: audi A seiz cu clima bizonica ti-ai luat ?!!?
    .
    nu inteleg care e faza cu audiu dar oricum, se vede ca esti tare rautacois si tot nu te lasi.la fel cum ai facut tu 2 glume proaste in 2 postari diferite asa cred ca as putea face si eu.
    cat despre rashhed, eu cred ca aduce un plus nba-ului prin comportamentul lui excentric si prin atitudinea lui, chiar daca e gresita. eu sincer nu as vrea sa vad numai robotei mici fugind pe teren si ascultand fara discutie deciziile arbitrului si a oficialilor.....chiar si rodman, pe cat era de "nebun" a facut publicitate nba-ului, si stiti ce ce zice ca nu exista publicitate negativa pentru buzunare.

  4. #46
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    wade este un jucator unic!
    am mai scris-o undeva, titlul de mvp s-ar putea acorda in egala masura lui nash, lebron, brand, dirk, wade, kobe!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  5. #47
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @bak - nevermind. da, sheed aduce un plus de, sa ii zicem, excentricitate. insa mie nu mi-a placut ca i-a spart capu lui Z. a fost de 2 bani faza.
    nici cu excluderea lui artest nu sunt de acord. insa voiam sa vad ce parere are ady micinic despre ce a facut sheed daca pe artest voia sa il dea afara ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #48
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    arruabarrena-dupa tine ar trebui sa dea MVP-ul la totzi,ai uitat sa-l pui si pe unul de la Elba pe lista.
    dar tu de Billups nu ai auzit???e unul care conduce jocul la Pistons shi cam castiga meciurile pt. ei in ultimile secunde.
    Go Pistons!!!

  7. #49
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    lol! probabil nu stii ce inseamna mvp!
    la pistons toti jucatorii sunt buni si formeaza o echipa excelenta, dar nici unul dintre ei nu le este net superior colegilor sai!
    de aici si lista mea de 6 candidati, jucatori care trag echipa dupa ei! daca ar fi sa alegem cel mai bun jucator, ar fi simplu. kobe bryant este number one!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  8. #50
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Ce meci la San Antonio !
    E 105-103 pentru Sacramento si mai sunt 20 de sec.

    Asta se vrea a fi dedicatie pentru Ron.
    I love this game!

  9. #51
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    Stiu f. bine ce inseamna MVP-se pare ca tu nu prea intzelegi termenul.
    Shi asta ca" toata echipa joaca bine" e o scuza penibila pt. a nu-i da MVP-ul lui Billups .
    Sincer sa fiu nici nu ma intereseaza cine ia MVP-ul,pot sa i-l dea si lui Marbury care chiar ca a tras echipa dupa el,dar nu potzi sa dai MVP-ul lui LeBron care e umflat din toate partzile si in seara asta a jucat ca si un MVP de campionatul Romaniei.
    Cum poate "The King" sa rateze un dunk ,scapat singur pe contraatac.Mai lasatzi-ma in pace cu Le Bron asta ca numai figuri are in cap shi nu intzeleg de ce face "fetzele"alea dupa ce da un cos .Nici pe Jordan nu l-am vazut sa-si sfideze adversarul asa cum face LeBron,dar nu-i nimic pt. asta si-au luat-o in seara asta de la Washington.
    Nu ma intzelegetzi gresit,e un jucator bun shi talentat dar s-a ajuns prea departe cu publicitatea asta prosteasca pt. LeBron.
    Go Pistons!!!

  10. #52
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    s-a ajuns prea departe cu publicitatea asta prosteasca pt. LeBron.
    Poate e exagerat cum zici tu dar parerea mea e alta, insa vroiam sa zic ca NBA-ul are nevoie de astfel de jucatori talentati la care sa le faca multa reclama, pentru a castiga spectatori si pentru a face lumea sa se uite la meciuri mai cu interes. Cand Lebron face un Triple-Double in primul meci din Playoff, e normal sa i se faca reclama. Probabil la meciul 2 s`a uitat mai multa lume decat la primul, lume care nu are treaba cu basketul dar a auzit de baiatul asta de 21 de ani care isi duce echipa dupa el tot sezonul sau lume care ar fi dorit sa vada alt meci care era la aceeasi ora insa prefera sa il vada pe The King datorita faptului ca a auzit foarte multe despre el (de la TV, ziare, alti oameni...) .
    Inca nu e prea multa publicitate, nu a ajuns presedintele Americii sa se lege de numele lui (cum a fost in cazul lui Jordan cand Clinton a zis ceva de intoarcerea lui MJ...), atunci poate ar fi prea mult .
    Stiu ca atunci cand liga nu a avut un duel interesant despre care sa se scrie mult in presa, nu a fost la fel de po****ra, de exemplu cativa ani inainte sa intre in liga Bird si Magic erau arene aproape goale. In primul sezon al lui Lebron si Carmelo, presa a incercat sa faca mult mai mult din duelul dintre cei doi insa acum nu mai e asa mare nevoie pentru ca in NBA sunt deja multi jucatori emblematici la care li se face destula reclama.
    Last edited by StephonTrue 15; 26th April 2006 at 10:43.
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  11. #53
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    bron-bron E mvp. a avut un meci prost. so what ? are doar 21 de ani. e primul lui playoff. dupa primul meci, era de asteptat ca wiz sa i se urce si in cap numai sa nu ii mai permita sa faca ce a facut in G1.
    ma bucur pt caron butler ca a facut un meci mare. mi se pare ca a fost underrated o gramada de timp ... riley nu a avut oki rau la rookies. butler devine un jucator din ce in ce mai bun si nu mai e cazul sa zic nimic de wade.

    "in other news" ... spurs au avut bulan cu caru' .... aruncare de 3p care a intrat cu o tona de noroc. altfel ... era 1-1. si asta fara ca kings sa il aiba pe artest.

    PS: inainte sa ii sariti in cap lui bron-bron, vedeti cum s-au aparat wiz la el. la o faza i-a aplicat unu de la wiz un irimi-nage de toata frumusetea. in loc sa se plinga, a spus "it's playoff basketball" ....
    sunt destul de sigur ca in G3 o sa fie extrem de motivat.
    Last edited by caseta; 26th April 2006 at 13:25.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #54
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu inteleg de ce vine lumea cu argumente pro/contra pentru MVP. MVP-ul e pentru sezonul regulat care s-a terminat de 1 saptamana.
    legat de apararea la LeBron. pai era normal sa se apere mai dur. kobe a primit vreo 10 lovituri in figura in sezonul asta.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #55
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Lasand la o parte "the MVP problem" pe threadul de playoff, ce meci a facut Sacramento aseara. Pacat ca au pierdut...
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  14. #56
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    @wallace :Nu te mai agita.Billups e un jucator excelent dar nu va fii niciodata mvp.Niciodata! Lebron,Wade,Dirk,Kobe...toti sunt peste el(iti mai enumar inca vreo 10 daca vrei)....ca sa nu mai vorbim de tata lor,Steve Nash, care probabil va fii din nou ales mvp, si pe buna drepate.Fara Rip langa el si fara Wallasi sub panou Billups nu ar fii cine e...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  15. #57
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    dar Nash fara Suns cum ar fi???
    Billups e MVP si e acolo unde conteaza mai mult
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #58
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin
    dar Nash fara Suns cum ar fi???
    Billups e MVP si e acolo unde conteaza mai mult
    tu ai vazut ce am scris eu? ...am zis cu totul altceva....vroiam sa zic ca fara billups Detroit ar ramane o putere (chiar daca nu o candidata la titlu)...dar suns fara Nash sau..lakers fara kobe...


    ps: 'Suns star Steve Nash will be named the NBA's Most Valuable Player for a second straight season, according to a league source familiar with the voting.

    The announcement may not come for two weeks, like last season's May 8 ceremony. The votes have been tabulated in what was expected to be a close race with LeBron James, Dirk Nowitzki, Chauncey Billups and Kobe Bryant."
    Last edited by Irimus; 26th April 2006 at 23:33.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #59
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus
    @wallace :Nu te mai agita.Billups e un jucator excelent dar nu va fii niciodata mvp.Niciodata! Lebron,Wade,Dirk,Kobe...toti sunt peste el(iti mai enumar inca vreo 10 daca vrei)....ca sa nu mai vorbim de tata lor,Steve Nash, care probabil va fii din nou ales mvp, si pe buna drepate.Fara Rip langa el si fara Wallasi sub panou Billups nu ar fii cine e...
    eu de asta m-am legat

    ps: vezi ca stirea cu MVP a fost pusa de thekobe pe alt thread. nu mai face dubluri
    Last edited by Kobe24; 27th April 2006 at 00:00.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #60
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    irimus-ma vezi pe mine ca ma agit??am si zis ca nici nu ma intereseaza cine ia MVP-ul,tu insa nu intzelegi un lucru si f.subtil incerci sa imi spui ca oricare alt PG ar fi fost in locul lui Billups,Pistons ar fi jucat la fel.
    SUnt de acord cu tine cand zici ca Nash,Kobe,Lebron,Wade sunt mai buni ca si Billups dar mai taie si tu putzin cand zici ca o sa-mi mai aduci inca altzi 10.
    Si ca sa fiu rautocios as propune ca fanii echipelor care nu sunt in play-off sa nu mai posteze aici,ci la regular season.
    Hai ma ,ca glumesc!!!
    Nash isi merita MVP-ul dar totusi cred ca 2 MVP-uri la rand e totusi prea mult.
    Kobe ar fi fost o sulutzie mai buna!!!-sau poate Billups!!!
    stephon true15-in mare sunt de acord cu tine,dar totusi Le Bron nu merita atata publicitate-nu e atat de bun pe cat ni-l prezinta media.Ni-l baga pe gat asa cu fortza si sincer sa fiu nu am vazut nimic magic la el si nici macar nu e original.
    Last edited by wallace; 27th April 2006 at 03:00.
    Go Pistons!!!

  19. #61
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by wallace
    Si ca sa fiu rautocios as propune ca fanii echipelor care nu sunt in play-off sa nu mai posteze aici,ci la regular season.
    http://www.realgm.com/boards/images/smiles/rofl.gif
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  20. #62
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    oameni buni, cum judecati? intai spui ca nash merita titlul de mvp, iar apoi esti de parere ca doua la rand sunt prea mult. pai de ce? care este legatura cu anul trecut? ce, daca si la anul va juca exceptional, nu va merita al treilea titlu consecutiv? conteaza fiecare sezon in parte! nu are nici o importanta ce a castigat in trecut sau cum va arata in viitorul! asta ar falsifica votul!

    billups este un conducator de joc foarte bun! are viteza, control bun al balonului, aruncare foarte buna, paseaza foarte bine si este puternic si in defensiva! dar nu este mai important pt detroit decat rip, sheed, sau big ben!

    daca ar fi sa se aleaga cel mai bun jucator, ar trebui sa il vedem an de an pe kb8 triumfand!
    din spate vine tare lebron james! nu e asa de bun???? cred ca glumiti!!! si uitati un amanunt: tipul are doar 21 de ani!!!!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  21. #63
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    ok mosule!!de ce tzi se pare tzie ciudat ce am zis in legatura cu Nash??mi se pare prea mult doua titluri consecutive de MVP,doar pt. simplu fapt ca nu e chiar asa de bun.Potzi sa-mi spui si mie,Jordan cate titluri de MVP a avut??
    in legatura cu Billups,chiar a fost o discutzie la radio aici in Detroit si f multzi fani ai echipei au fost de parere caci Billups e MVP_ul echipei.
    Binenteles,nu trebuie sa fii de acord cu mine.
    Go Pistons!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •