Page 2 of 39 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 809

Thread: NBA Playoffs 2006

  1. #22
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    ahaahah! hai sa lasam subiectul "cine isi merita banii"! nu de alta, dar e cam lungalista celor care nu ii merita!
    "maestrii" sunt baietii din sala unde a ouat godzilla!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  2. #23
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Pe mine nu ma-ntereseaza baietii care joaca precum puii lu' godzilla . In schimb Cuban in general nu o muceste asa evident ca in cazul erik
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  3. #24
    Timisorean axel's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    knd transmite tvr 2 un meci din play off ???

  4. #25
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    am fost plecat 3 zile, asa ca acum am aruncat si eu un oki pe ce s-a intimplat.
    vad ca chicago mai-mai sa ii friga pe heat .... wade 30p si 11ast dar doar 8/21 FG si 4TO iar shaq se pare ca a turat diesel-ul: 27p cu 11/16 FG, 16reb si 5blk. se pare ca inca mai poate sa "bring the goods to the table".
    anyway ... bun meci bulls. daca jucau asa si nimereau cu nets, mi-e ca ii faceau praf pe nets. le dadeau un 5-1 ...

    vad ca suns au cistigat si ei greu cu lakers pe o aruncare de 3p pe final a lui nash .... kobe slabut cu 22p si 7/21
    pistons au cistigat dar hamilton si-a busit glezna ... desi cred ca alea 2-3 zile dintre meciuri o sa ii ajunga sa isi revina ...
    "sam i am" isi face treaba si ii duce pe clippers la W (somewhere in a dark room KG is sticking pins in a voodoo doll that looks exactly like kevin mchale)

    "He was great," Nowitzki said of Dampier. "He was bringing energy and he had a couple of and-ones that pumped up the crowd. He was big and we're looking to get more of him, hopefully, in the playoffs."
    hmmm, asta dupa ce anul trecut dirk l-a criticat public pe dampier pt cum a jucat ... citeam pe undeva ca dirk ar fi aruncat vina pe dampier (desi si mie mi s-a parut de-a dreptul "lame" in unele meciuri) dar se pare ca dirk isi ia rolul de leader in serios. critica si lauda dupa cum e cazul ...

    si last but not least ... uite de ce i se zice "king james" ... primul meci de playoff din viata lui si bron-bron face triple double cu 32p ... do i hear M-V-P M-V-P ?!?!?!

    una peste alta se pare ca o sa fie un playoff foarte interesant.

    PS: apropo de linkul dat pe alt thread de mertin daca nu ma insel ...
    http://sports.espn.go.com/nba/playof...ory?id=2415751
    marc stein chiar e idiot ... da rau de tot ...
    nu zic ca i-a dat pe wiz ca surpriza (cind mai toti i-au dat pe clippers sau lakers), dar l-a dat pe horry finals mvp !?!??!
    alta faza misto ... vedeti pagina de East Finals (apropo, ESPN inca nu au aflat ca exista alte browsere in afara de Internet Explorer, asa ca pe Firefox nu merge bine pagina respectiva ... incompetenti).
    Last edited by caseta; 24th April 2006 at 23:19.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #26
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    In schimb Cuban in general nu o muceste asa evident ca in cazul erik
    lol! iti spune ceva cazul invalidului? hai, trebuie sa stii, doar a jucat ani buni la dinozauri!

    vad ca suns au cistigat si ei greu cu lakers pe o aruncare de 3p pe final a lui nash
    in acel moment suns conduceau cu 3 sau 4 puncte! a fost o aruncare importanta, dar nu decisiva! phoenix a jucat foarte slab, iar lakers foarte bine, mai ales in aparare. a rezultat un joc pe care baietii din phoenix l-au controlat mai putin decat m-am asteptat. cu toate astea, lakersii nuu a condus cu mai mult de 2 puncte in tot meciul! mvp-ul partidei a fost tim thomas, "pensionarul" dat afara de chicago si luat ca free agent de suns prin martie. s-a acomodat excelent la echipa din arizona si este pe cale sa devina jucator de baza! deja este starter (ma rog, lipsesc amaré si kurt)!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  6. #27
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Lebron cred ca merita MVP, in schimb cred ca a fost o gluma cind au inceput sa strige MVP in LA cint era Brand la minge.
    Ah, Nocioni cred ca si-a sucit glezna chiar acum la inceputul meciului cu Heat. Pacat...

  7. #28
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    gluma????
    chiar deloc! elton brand este leaderul unei echipe care pana acum vreo cativa ani era cenusareasa ligii! uita-te la statisticile lui! este printre cei mai eficienti jucatori din liga! un jucator senzational, harnic si fara vedetisme in cap!
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  8. #29
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    statistici, statistici... nu zic ca nu e jucator bun, dar mai are o paine de mincat pina la MVP, sa fim seriosi. N-am urmarit pe clippers mai deloc, dar in meciul 1 cu nuggets n-a aratat deloc a MVP.

    PS:Nocioni e OK

  9. #30
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    elton brand mvp? fiti seriosi. mai multe sanse arechauncey billups sau ben wallace decat el. dirk merita sa fie numit mvp dupa primul meci din playoff.

  10. #31
    sport legend wallace's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Detroit, Constanta
    Posts
    382
    Reputatie
    1
    eu zic sa-i dea lui Dampier MVP!!!
    Go Pistons!!!

  11. #32
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    sunt cat se poate de serios! brand a avut un sezon exceptional, iar performanta cliperrsilor este senzationala! in media marcheaza ca. 25 de puncte, culege 10 recuperari, pune 2,5 capace, imparte 2,5 pase decisive (binisor pt un power forward), nimereste 53% din aruncari si nu pierde mingea decat de 2 ori pe meci! sta in teren 39 de minute!
    eu l-am vazut de mai multe ori in acest sezon. m-a impresionat prin modestia afisata in joc. nu este deloc egoist, nu se da in spectacol si munceste enorm pe teren! iar in crunch time este capabil sa preia initiativa si astfel responsabilitatea!
    asa ca, de ce nu elton brand?
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  12. #33
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by wallace
    eu zic sa-i dea lui Dampier MVP!!!
    shaq a facut un meci bun cu chicago deci si el e un candidat la mvp .sau chiar wade ca da slamuri faine ...sa nu uitam de artest, ca a adus echipa in playoff.sau duncan ca e tare constant

    iexista 3 solutii serioase pt mvp: kobe,lebron si dirk

  13. #34
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Apropo de Artest. Toti se mira de ce l-au suspendat iarasi. Pai oare de ce? S-au uitat cei care sar sa-l apere pe marele jucator cate lovituri de Local Kombat a aplicat in sfertul trei al meciului unu? Treaba cu RonRon sta in felul urmator, cand echipa lui castiga sau pierde la scor (game out of reach) el nu are altceva mai bun de facut decat sa loveasca in stanga si in dreapta, se intampla a nu stiu cata oara. Deci merita cu prisosinta suspendarea, Duncan,Parker si Ginobili au cazut victime in primul meci, stau si ma intreb cine va scapa de acest nemernic?
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  14. #35
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    mai citeste, mai intereseaza-te ...
    acum 1 luna john hollinger (ESPN) a scris un articol (tipul e tare pe stats) si luind in calcul stats, cit de bine a mers echipa cu si fara un jucator (ca sa iti dai seama cit de important e respectivul pt echipa) si inca citiva factori, MVP iesea wade.
    daca tu ai impresia ca wade doar "da slamuri faine" poate ar trebui sa te mai uiti la ceva meciuri cu el in loc sa te tot dai cu capu de zidu ala ....
    iar elton brand este un candidat valid pt mvp, la fel cum este si nash.

    @ady micinic
    The one-game suspension caught both Artest's teammates and the Spurs completely by surprise, because neither club thought the personal foul was even worthy of postgame comment, much less a suspension nearly 48 hours after the fact. [...]
    Though Spurs coach Gregg Popovich jumped off the bench to argue for a flagrant foul, Ginobili got right back up, and the game continued. Afterward, Ginobili said he wasn't injured on the play and didn't consider it particularly serious, while Popovich said he had no problem with Artest's aggressive style of play.[...]
    Popovich said the Spurs didn't even contact the NBA about the play, something many teams -- including the Kings -- will do for any questionable play, particularly in the playoffs.
    Ginobili was shocked when he heard about the suspension after practice at the Spurs' suburban training complex.[...]
    Artest was injured on the game's opening possession when Ginobili inadvertently elbowed him hard in the face while driving to the hoop. Artest's feet flew out from under him, and he stayed down for several moments before jogging around the court in pain from a cut that required three stitches to close.
    din tot asta reiese destul de clar ca artest NU e monstrul pe care il descrii tu. daca nici spurs nu au avut de comentat ....
    doar pt ca a fost partial cauza melee-ului de la palace of auburn hills (big ben fiind celalalt vinovat - nu discut acum care a avut o parte mai mare de vina), nu inseamna ca artest e un monstru.
    inteleg ca, fiind fan detroit, il consideri un mare dusman al lui detroit si ai vrea sa iasa din liga, dar poate ar fi mai bine sa te ingrijoreze alte chestii ... spre exemplu jocul bun al lui shaq.
    aaa, si poate si wade ar trebui sa te sperie un pic .... nu de alta, dar atunci cind nu baga ultimele 17p ale meciului cu detroit (inclusiv cosul cistigator) "da slamuri faine"
    Last edited by caseta; 25th April 2006 at 11:18.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #36
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    @caseta: Nu am facut legatura directa cu ceea ce s-a intamplat atunci in Detroit, desi el (ARTEST) e principalul vinovat dupa parerea mea. Dar nu e prima data cand face asta si am asa o banuiala ca nu e nici ultima. Spurs nu au comentat pentru ca ei nu fac asta niciodata, asta e filosofia lui Popovich (nu ne uitam in gradina vecinului, ne vedem de ale noastre). Dar ca sa termin cu Artest, asta nu mai e baschet, asta nu stie nimic altceva decat sa loveasca, sa urasca, poate ca tie personal iti place, ca genul de jucatori care joaca cu ura sunt preferatii tai, insa Artest nu doar joaca cu ura, e cuvantul care il caracterizeaza.
    Legat de Shaq si Wade, da ma tem, dar pana acolo mai este mult, foarte mult. Poate Lebron ne elimina pana acolo, sau poate cine stie se intampla minunea de ii scoate Indiana pe Shaq si pe Miami. Sau poate ca nu, dar nu stiu ce legatura au Shaq, Wade si Detroit cu RonRon...
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  16. #37
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    hollinger e un idiot
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  17. #38
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ady - glumeam .... de aia si e un emoticon pe acolo ...
    iar mie nu imi plac aia care joaca cu ura, ci aia care joaca cu pasiune. e o diferenta.

    @thekobe - hollinger imi place. mie stein mi se pare un idiot. l-am vazut si cum vorbeste (stein) - parea pe amfetamine ... agitat si crizat .... parca era ovidiu balan sau cum dreq il chema pe ala care alerga mafioti la televizor, ala disperat rau de tot ...
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #39
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    mai citeste, mai intereseaza-te ...
    acum 1 luna john hollinger (ESPN) a scris un articol (tipul e tare pe stats) si luind in calcul stats, cit de bine a mers echipa cu si fara un jucator (ca sa iti dai seama cit de important e respectivul pt echipa) si inca citiva factori, MVP iesea wade.
    daca tu ai impresia ca wade doar "da slamuri faine" poate ar trebui sa te mai uiti la ceva meciuri cu el in loc sa te tot dai cu capu de zidu ala ....
    iar elton brand este un candidat valid pt mvp, la fel cum este si nash.
    no ho mah, ce ai? artest e unul dintre cei mai rai(in sensul de agresiv) jucatori din liga, de aia l-au dat pacers la schimb, nu?! am glumit si eu un pic si tu te bati de toti peretii de parca te-am insultata cu ceva. ca fan mavs iti spun eu ca detroit o sa vo traga rau de tot asa ca nu te mai agita. fi sigur ca m-am uitat la mai multe meciuri de nba decat tine ca doara eu am posibilitatea sa ma uit cand vreau. tu in schimb trebuie sa te trezesti cu noaptea in cap....

  19. #40
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    se ia omu in gluma de tine si gata cu atacu: ca pierd miami la detroit, ca poti sa te uiti la cite meciuri vrei spre deosebire de altii care tre sa se trezeasca cu noaptea in cap ... daca tot suntem la capitolu "eu sunt mai tare decit tine pt ca .... ", te intreb: audi A seiz cu clima bizonica ti-ai luat ?!!?


    @ady - am uitat o treaba - in timpul sezonului rasheed i-a crapat capu lu Z cu cotu, si dupa meci a recunoscut ca a facut-o intentionat. si NU si-a luat suspendare de la liga. atunci nu tin minte ca tu sa fi cerut eliminarea lui din liga. de ce nu ?? doar are cele mai multe tehnice, s-a dus in parcare si a amenintat un arbitru, baga jointuri in el de nu mai poate ... motive ar fi ....
    parerea mea e ca nu e corect sa ai "double standards". parerea mea.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #41
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    @caseta: Cand m-ai vazut pe mine sa-l apar pe Rasheed? Dar cred totusi ca e o diferenta, inca pe Sheed nu l-am vazut sa provoace pe toata lumea. Wallace are o problema, una grava si din pacate nu are remediu. E nervos, crede ca toata lumea are ceva cu el, mai ales arbitrii. Dar eu personal nu l-am vazut si nici nu am auzit ca Rasheed Wallace sa provoace in permanenta asa cum o face Artest. Da, Sheed sare ca ars la orice decizie care e impotriva lui, vede complotul peste tot si da l-a lovit intentionat pe Z, am vazut de vreo 30 de ori faza, merita suspendare si daca ma intrebi pe mine merita o suspendare de cel putin 10 meciuri pentru intentie si inca vreo 10 pentru gravitatea faptei. Dar Artest pentru cate a facut si pentru gravitatea faptelor lui merita fara discutie zburat din liga. Ce-i drept nici Wallace nu e departe. posibil sa fiu subiectiv, ai dreptate. Dar in fata mea Artest nu e om, period.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  21. #42
    senior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    @caseta && @ady_micinic ---> get a life
    Who fakes it more?? D. Wade or a cheap hooker?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •