Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 30 of 30

Thread: proiect pentru copiii saraci

  1. #22
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    sa va zic cum a fost cu astea 24 de ore neintrerupte de la scoala din Stefesti? pfff... cam dezamagitor...
    una pentru ca directoarea Cristina are prea multe altele pe cap - si, oricat de draguta a fost, s-a cam speriat cand a vazut ca avem de stat si peste noapte... ba chiar ca "nu am terminat"... i-am explicat ca o retea - chiar cu calculatoare noi si identice - nu e chiar simplu de realizat (si fie vorba-n-tre noi... nu se poate face cu micile "bombe" daca nici macar cabluri nu tragem... apoi cum sa tragem cabluri :scared: ... daca sala nu era pentru asa ceva?)... in fine.
    a doua a fost ca Auras (profesorul de informatica) trebuie sa aibe ceva mai mult decat bunavointa, ori ingaduinta. e greu s-o iei de la zero si oricare dintre noi o stie... da' probabil c-o sa insemne ceva faptul ca pe o raza de 3 km in jur va fi singurul care o sa "stie retele" (deocamdata!)... lucrurile nu-s incremenite pe nicaieri... si nici tehnica de calcul nu va fi atat de "prohibita" in urmatorii ani incat sa nu fie nevoie sa invete cum sa faca toate cate-s de facut.
    or fi vechi piesele... or fi mai slabute... da' copilasii nu stiu inca sa le "dea drumul"... sa scrie un text... sa deseneze ceva... sa inteleaga concepte dintre cele mai folositoare... trebuia sa se inceapa de undeva...
    si va fi bine... un inceput am avut cu totii.
    multumesc tuturor celor care au inteles pana acum toate acestea, multumesc si celor care stiu ca rabdarea si pasiunea pot recupera handicapuri de educatie dintre cele mai severe!
    scoala din Stefesti este un test pe care l-am dat impreuna... si putem spune ca am luat nota de trecere... dar si ca pana sa devenim premianti va mai trece un timp.
    - asteptam momentul transferului in noua sala aflata "under construction" la un stadiu destul de intarziat (avand in vedere vremea de afara)
    - mufarea, cablarea si configurarea retelei vor urma (acum calculatoarele pot fi folosite doar individual)
    - imprimanta laser merge excelent (cartusul proaspat facandu-si datoria)
    - swich-ul este probat si deasemenea este ceva excelent... imprimanta putandu-se conecta direct la el
    - scanerul are nevoie de alimentator de 12 V... cred (CrysMM stie mai multe) si a ramas o "chestiune" care "ma roade"!
    - piesele didactice... se vor completa pe parcurs... intrucat oricare dintre noi are cate ceva care nu se mai misca... neam
    - programele folosite vor depinde de imaginatia profesorului Auras si de upgrade-urile ulterioare...

    este un "nod" pentru noi, un "experiment"... masura putintelor noastre de a o lua de la zero intr-o regiune defavorizata cu ceea ce aveam la dispozitie si cu materialul uman aflat la fata locului... este ceva... FRUMOS!

  2. #23
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    inca ne miscam... si chiar intr-un ritm placut vederii

    http://forum.computergames.ro/4-publ...l#post36502105

  3. #24
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Ideea este ca noi inca suntem "la post" si facem atat cat putem... in aceasta viata.
    Ne bucuram ca ne ingaduiti sa va aducem aminte din cand in cand. Altii nu o mai fac demult

    http://forum.computergames.ro/4-publicitat...ci/page-75.html

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Va felicit pt initiativa , sa va dea Dumnezeu sanatete si sa ajutati cat mai multi copii!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #26
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1

  6. #27
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    inca 2 ani au mai trecut si noi continuam sa ne zbatem... intre romanii nostrii care se stie bine cam ce fel de hram poarta
    dintre ultimile noastre probleme... incercam sa scoatem capul si sa ne vedem de treaba:
    http://forum.computergames.ro/4-cond...l#post40344950

    vom trece si peste asta! va multumim ca ne permiteti sa va aducem aminte din cand in cand de existenta noastra!

  7. #28
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    inca 2 ani au mai trecut si noi continuam sa ne zbatem... intre romanii nostrii care se stie bine cam ce fel de hram poarta
    dintre ultimile noastre probleme... incercam sa scoatem capul si sa ne vedem de treaba:
    http://forum.computergames.ro/4-condica-de...ml#post40344950

    vom trece si peste asta! va multumim ca ne permiteti sa va aducem aminte din cand in cand de existenta noastra!

  8. #29
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Thumbs up inca aici

    suntem vii, existam si ne straduim, incercam sa facem ceva... altceva decat ce se oglindeste in mass-media contemporana.
    si va multumim ca ne ingaduiti sa va aducem aminte de noi si de problemele (romanesti, fara doar si poate!) cu care ne confruntam.

    http://forum.computergames.ro/4-cond...ii-saraci.html

    va multumim!

  9. #30
    junior
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Terra
    Posts
    52
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Vladimir Efimov - medicul radiolog din spitalul Coltea, hotul de piese si sisteme de la Proiectul pentru copiii saraci, afaceristul care si-a deschis propriul proiect, tot pe Computer Games, dar cu piese deturnate (PRACTIC FURATE) de la un PROIECT PUBLIC. (cititi despre aceste lucruri in cele ce urmeaza si ajutati-ma sa pastrez acest colt de umanitate... curat, macar inca 3 ani de acum inainte).

    eu sunt banat pe Computer Games tocmai cand incercam sa feresc lumea de un hotz ordinar, in speranta ca nu trebuie sa avem ceea ce meritam, ci ceva mai mult si o sansa in plus sa iesim odata la lumina!

    You have been banned for the following reason:
    injurii
    Date the ban will be lifted: 11-11-2009, 14:00


    La Proiectul pentru copiii saraci http://forum.computergames.ro/4-cond.../page-142.html hotii se strang ca niste hoitari deasupra unei munci in colaborare cu peste 100 de insi de pe CG si alte siteuri exceptionale din virtualul romanesc, sperand ca vom dezarma si ii vom lasa sa ne privatizeze si visele, la adapostul caldut al unor indivizi fara scrupule, care incearca sa DICTEZE ce sa facem cu sentimentele noastre!
    incercam sa ne vedem de treaba in ciuda tuturor celor care n-au facut nimic notabil in viata lor si care acum incearca sa fure munca altora, mimand preocuparea pentru copii saraci DAR FURAND de la ei. Dr_V, sau Vladimir Efimov, cu adresa de mess vladimir898909 si telefonul 0722.859.607 este medic radiolog la spitalul Coltea si hot de piese si sisteme de la PROIECTUL PUBLIC cel mai important al celebrului site Computer Games.
    ajutati-ma sa pastrez speranta din sufletul celor care inca mai cred ca poate fi bine pentru copiii saraci ai ROMANIEI!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •