View Poll Results: Se califica Rulmentul Brasov?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • da

    7 63.64%
  • nu

    4 36.36%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 29

Thread: Rulmentul Brasov in grupa preliminara CL

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    Rulmentul Brasov in grupa preliminara CL

    Vicecampioana Romaniei la feminin, Rulmentul Brasov, face parte din Grupa 3 a turului doi preliminar, urmand sa intalneasca pe Ikast Bording EH (Danemarca), SPR SAFO Lublin (Polonia) si o echipa venita din primul tur preliminar. Meciurile turului doi preliminar se vor disputa in intervalul 3-5 octombrie.

    De remarcat ca doar castigatoarea grupei se califica in grupele principale ale C.L.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca se joaca in Danemarca Rulmentul n-are nici o sansa

  3. #3
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Care daca? S-a stabilit deja ca se joaca in Danemarca.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Care daca? S-a stabilit deja ca se joaca in Danemarca.
    Nu stiam, atunci ramanem cu o echipa in LC. Oricum acest sistem de calificare este o prostie

  5. #5
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    atunci ramanem cu o echipa in LC. Oricum acest sistem de calificare este o prostie
    asa cred si eu dar cine stie
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #6
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Sa nu uitam ca sezonul trecut hcm baia mare a batut ikastu in romania la 3 goluri chiar daca in danemarca le-au spulberat...totusi rulmentul nu e hcm baia mare, dar cu lotul cu multe fete noi un nou antrenor va fi foarte greu...sa speram ca pana la data meciurilor lotul sa se sudeze iar jucatoarele noi sa se adapateze echipei!

  7. #7
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Daca ramanea Tirca si cu echipa de anul trecut nu trageam sperante dar asa zic eu avem cel putin un 40% sanse sa ne calificam.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #8
    incepator didihb's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Trebuie sa se califice.. eu cred ca pot sa se califice....parerea mea...

  9. #9
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    http://www.brasovfans.ro/site4/index...an&article=171
    cred ca jucatoarele se simt mai bine la antrenamente cu Müller
    Si sala din BV va avea un nou look:
    http://www.transilvaniaexpres.ro/ima...722-195421.jpg
    Last edited by DIXX; 23rd July 2008 at 22:02.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  10. #10
    incepator didihb's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Da , sper ca Muller sa faca treaba buna la Rulmentul,pt ca are cu cine. Hai Rulmentul!!!!!!!
    Cat despre sala ,abea astept sa o vad maine .

  11. #11
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Fa si tu niste poze daca poti.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  12. #12
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Brasov-Bratislava 30-21
    Brasov-Lubin 42-37

    Ikast - Brasov 23-18 pauza
    Last edited by SORENSEN; 5th October 2008 at 17:47.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Dezastru pentru Brasov. Dezastru asteptat, dar tot dezastru ramane. Cred ca in 2 saptamani au ratat primele 2 obiective ale seznului

  14. #14
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    45-35 pentru Ikast
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  15. #15
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DIXX View Post
    Daca ramanea Tirca si cu echipa de anul trecut nu trageam sperante dar asa zic eu avem cel putin un 40% sanse sa ne calificam.
    Din contra. Mie mi se pare ca echipa este mai slaba decat anul trecut. Noroc ca merg mai departe in EHF, altfel dezastrul ar fi fost complet.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Echipa ca valoare este mai buna ca anul trecut. Din pacate a fost adus un antrenor mediocru, ca sa nu spun mai mult

  17. #17
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

    cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

    Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

    eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  18. #18
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu nu stiu ce s-a intamplat cu Rulmentul dupa min26. Pana atunci mergeau echilibrat cu Ikast...din minutul 26 si pana la pauza sa nu reusesti sa dai niciun gol si mai mult decat atat sa primesti 5.....pt mine e un mister.

    Nu e un dezastru....am jucat si fara extrema stanga -Juhacz-accidentata( sper ca i-am scris bine numele), echipa nu e omogena, lipseste jucatoare de baza - Cristina Neagu. Nu mai vorbim de Vizitiu si Hee.

    In acest moment echipa nu e nici inchegata si nici completa. parerea mea este ca de la inceputul anului viitor echipa va arata altfel, mult mai puternica.
    Nu e un dezastru sa joci in EHF.....Brasovul are nevoie in palmares si de acest trofeu....si sunt sanse sa-l castige.

    Problema cu antrenorul e delicata....nu comentez prea multe pt ca nu as putea fi obiectiv. Pt mine Tarca e cea mai buna si asa va ramane.
    Oricum la urmatorea infrangere din campionat...Muller se poate pregati sa-si faca bagajele...cu siguranta Florescu nu va mai avea rabdare.
    www.fangymnastics.com

  19. #19
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Voi credeati ca danezele vor pierde calificarea in CL la ele acasa?Sansele de calificare ale brasovului,dupa parerea mea erau foarte mici,hai sa nu zic nule.Nu numai ca au luat bataie,au luat bataie la scor.Titlu l-au pierdut(sunt la 3 puncte de Oltchim,greu de crezut ca valcencele il vor scapa),calificarea au piedut-o,ce-ar mai fii de spus....?
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

    cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

    Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

    eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov
    Daca vrei sa faci performanta nu adunci un antrenor doar fiindca a reusit un sezon mai bunicel in LC. Aduci un antrenor cu nume. Singurul merit al lui Muller e ca stie romana si l-a mai bagat presa de la noi in seama

    Da, e un dezastru fiindca Rulmentul a bagat o groaza de bani si a ratat deja tot sezonul. Cupa EHF e un fel gluma la banii bagati la Brasov, iar campionatul e deja pierdut

  21. #21
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    asta e parerea ta cu mediocru... omul asta a dus in faza a doua grupelor o echipa mult mai slaba ca brasovul...

    cat despre dezastru ... nu e un dezastru joci la Ikast ... formatia asta e f puternica ...poate unii au supraevaluat brasovul..ca sa numai zic ca Ikast e o echipa f omogena...care in cazul brasovului e iar un punct in minus...

    Ia sa vedem ... Ikast are 3 mari avantaje... echipa f buna si omogena plus ca joaca acasa... pe cand brasovul ? ...3 jucatoare de baza accidentate ... Neagu, Woo si Vizitiu...

    eu zic ca realistic vorbind 5-10 goluri e diferenta la ora actuala intre Ikast si Brasov
    N-a reusit cu Brasovul si este suficient, sau crezi ca a fost adus sa piarda cele mai importante obiective, CL si campionatul?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •