Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 105

Thread: NBA Summer League 2007

  1. #43
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Impotriva lui Belinelli a jucat SG, piciulica. (www.usabasketball.com)
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  2. #44
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    thaddeus young 20/10
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  3. #45
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    @Loved: nu conteaza ce a jucat la nationala, aici vorbim de NBA.
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  4. #46
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Daca el a jucat la nationala ca SG inseamna ca e considerat mai bun decat toti ceilalti SG americani, si daca a primit 25 sau 26 de la Marco inseamna ca macaronarul nu a fost chiar sufocat ... cel putin nu de tot.
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  5. #47
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Caseta si real23 se refereau intr-un sezon de nba ... adica 82 de jocuri.... acolo a prins si el un meci bunicel . sa nu ma intelegi gresit , sunt un mare fan de al lui marco .. dar deocamdata e doar un rookie .
    Acum denver o sa stie sa nu-l mai puna pe caramelo la belinelli

  6. #48
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Se refereau la un sezon de 82 de jocuri bazat pe ... guess what: tot un meci Cel din summer league.
    Si parerea mea e ca are un stil de aruncare foarte potrivit pentru aparatori inalti. E drept si ca atata timp cat arunca asa, nu putem astepta sa fie constant precis.
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  7. #49
    incepator danielnba89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    BRASOV
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    eu nu cred ca e el cel mai bun sg dar in fine...

  8. 12th July 2007, 16:09

  9. #50
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    summer league e summer league, apararile sunt la alt nivel in nba. Multzi sg care in nba nu prea le merge au success in summer league (randy foye anul trecut, jj reddick, marcus banks anul asta). Belinelli va avea cu totul alta performantza la nivel de nba ... cel putzin initzial.

  10. #51
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Si campionatul mondial pe unde se situeaza? Intre summer league si NBDL, intre NBDL si NBA ... ?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  11. #52
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    Daca el a jucat la nationala ca SG inseamna ca e considerat mai bun decat toti ceilalti SG americani, si daca a primit 25 sau 26 de la Marco inseamna ca macaronarul nu a fost chiar sufocat ... cel putin nu de tot.
    dudule:

    1. faptul ca coach K l-a pus SG, nu inseamna ca a fost cea mai inteleapta decizie. coach K a futut meciu cu grecii jucindu-i pe howard si brand doar 12 respectiv 13 minute in timp ce sofoklis schortianidis ii rupea sub panou. asta desi in alea 12 min howard a avut 10p si 7 reb

    melo joaca SF, si nici la SF nu e cine stie ce aparator. ca stil melo e mai curind SF-PF decit SG-SF. si merge sa il pui sa se apere la alta poz decit e obisnuit pe unu care e bun in D. gen bowen, sau artest, sau gerald wallace.

    2. jocul international are alte reguli. in nba se joaca mult mai pe fizic, ceea ce o sa faca lucurile mai dificile pt belinelli in atac

    3. in nba se foloseste mai putin zona in D si mai mult isolation in atac, adica in o sa fie cam multi SG care o sa abuzeze de belinelli cind e in aparare. si daca il ai pe unu care iti baga 1 din 2 si primeste cos de fiecare data pe aparare .... il scoti afara.



    nu zic ca belinelli o sa fie praf. dar nici sa nu va asteptati sa inscrie 20 ppg in nba. daca da 10 ppg la inceput, o sa fie bine ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #53
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Dudo, asa cum Krzyzewski greseste, asa vor gresi mai multi antrenori. Iar ce-l face pe Marco asa spectaculos pentru mine e faptul ca nu stii niciodata cum va arunca. Nu e un robot ca alti aruncatori, mereu cu aceeasi mecanica.
    Sunt convins ca nu va avea nici macar aproape 20 pe meci. Io am si zis ca e f inconstant. Da' nu-l vad sufocandu-se decat in fata unui aparator atat de iute incat sa nu se poata misca / sa nu poata primi mingea.
    Apararea lui e alta poveste dar stii si tu destui aruncatori care cand se apara habar n-au unde le e omu'.
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #54
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    Si campionatul mondial pe unde se situeaza? Intre summer league si NBDL, intre NBDL si NBA ... ?
    acolo sunt alte reguli si competitzia e mult mai slaba decit in nba. Arroyo a jucat excelent la mondiale, si la ce i-a folosit in nba?

  14. #55
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    LeBronze si ceilalti au jucat excelent in NBA si la ce le-a folosit la mondiale ?
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #56
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    Dudo, asa cum Krzyzewski greseste, asa vor gresi mai multi antrenori. Iar ce-l face pe Marco asa spectaculos pentru mine e faptul ca nu stii niciodata cum va arunca. Nu e un robot ca alti aruncatori, mereu cu aceeasi mecanica.
    Sunt convins ca nu va avea nici macar aproape 20 pe meci. Io am si zis ca e f inconstant. Da' nu-l vad sufocandu-se decat in fata unui aparator atat de iute incat sa nu se poata misca / sa nu poata primi mingea.
    Apararea lui e alta poveste dar stii si tu destui aruncatori care cand se apara habar n-au unde le e omu'.
    meh.
    de obicei daca fol aceeasi mecanica ai sanse mai mari sa o bagi.
    anyway, tinind cont ca nu prea stie altceva (pase, patrunderi), aruncarile o sa fie cam tot ce va face. iar atunci cind un jucator e limitat, aparatorul va stii mereu la ce sa se astepte.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #57
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai si reciproca e adevarata, jucatorii din nba au probleme la nivel internatzional datorita regulilor diferite. Dar nu potzi nega faptul ca nba-ul e net superior valoric oricarui alte ligi/campionat, inclusiv mondialele sau olimpiadele. 99% din jucatorii de top din lume sunt in NBA.

    Oricum, eu nu zic ca bellineli va fi sau nu bun in nba, mai ales ca nu l-am vazut niciodata jucind - tot ce vreau sa subliniez e ca nu potzi judeca valoarea unui jucatori dupa ce face la summer league.

  17. #58
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Atzi decis'o voi si p'asta Doar un lucru repet: nu io am judecat dupa summer league ci altcineva. Io dupa mondiale.
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  18. #59
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    pai si reciproca e adevarata, jucatorii din nba au probleme la nivel internatzional datorita regulilor diferite. Dar nu potzi nega faptul ca nba-ul e net superior valoric oricarui alte ligi/campionat, inclusiv mondialele sau olimpiadele. 99% din jucatorii de top din lume sunt in NBA.

    Oricum, eu nu zic ca bellineli va fi sau nu bun in nba, mai ales ca nu l-am vazut niciodata jucind - tot ce vreau sa subliniez e ca nu potzi judeca valoarea unui jucatori dupa ce face la summer league.
    in primul rand sunt acolo pentru contracte...dar mie mi se pare ca euroliga se joace d=cava mai pe fizic, mai pe bataie, nu prea ai parte de easy baskets.

  19. #60
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    dudule:

    1. faptul ca coach K l-a pus SG, nu inseamna ca a fost cea mai inteleapta decizie.
    decizia in sine eu zic ca a fost foarte buna.carmelo a fost de departe cel mai bun jucator al americanilor, dar melo nu e sub nici o forma sg.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #61
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by just_me View Post
    in primul rand sunt acolo pentru contracte...dar mie mi se pare ca euroliga se joace d=cava mai pe fizic, mai pe bataie, nu prea ai parte de easy baskets.
    mie sincer mi s-au parut mai pe fizic americanii. in special sub panou. sa nu uitam ca in nba se juca altceva* pina sa vina toti jucatorii europeni (aici ii includ si pe sud americani, ca tot in europa jucau) cu floppingu lor cu tot.

    deocamdata nba-ul ramine crema. uite cum un fost dublu MVP in euroleague nu face mare brinza in nba (saras) si cum cel mai bun jucator actual din euroleague (papaloukas) se cam gindeste la nba, chiar daca nu pt bani, ca se pare ca rusii sunt dispusi sa ii dea o gramada de cascaval ca sa ramina. (btw: io sper sa mearga in nba papaloukas pt ca cred ca ar face treaba buna).

    euroliga s-a apropiat ca valoare, dar inca nu se compara. iar mondialele si olimpiadele nu sunt chiar relevante, pt ca acolo sunt alte reguli fata de nba. sunt regulile mai apropiate de euroliga.

    si cine zice ca faptul ca grecii i-au batut pe americani dovedeste ca americanii sunt mai slabi .... gimme a fucking break. daca nu facea coach K niste greseli monumentale .... daca folosea dreq oamenii mari pe care ii avea in loc sa ii tina aiurea pe banca .....

    * click AICI si vezi "Shaq's Best Plays of the 2001 NBA Finals". o sa vezi nijte faze la care acum nu ca s-ar fi dat fault ofensiv (si aparatorul s-ar fi aruncat o suta de metri in spate) ci shaq ar fi fost acuzat de attempted murder.
    si iti mai recomand finala din '94, cind knicks l-au brutalizat pe hakeem. mason, oakley, charles smith si, evident, ewing au fost extrem de fizici sub panou.
    asta era nba-ul inainte de invazia europeana petrecuta recent, cu 7ft care trag de 3p *cough*dirk*cough*
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #62
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    decizia in sine eu zic ca a fost foarte buna.carmelo a fost de departe cel mai bun jucator al americanilor, dar melo nu e sub nici o forma sg.
    ce leg are cu faptul ca melo a fost cel mai bun cu faptul ca idiot K l-a pus sa joace out of position ?

    daca cp3 era cel mai bun era ok sa joace pivot ?!?!
    daca e cel mai bun, il pui la pozitia lui naturala si faci echipa in jurul lui.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  22. #63
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    pai cam asa e...doar ca in nba de 20 de ani incoace, sunt adevarati monstri sub panou, pe cand in europa sunt cat de cat oameni normali
    mie inca nu imi iese din cap refuzul americanilor de a participa la mondiale in eventualitatea in care aia i-ar fi obligat la control antidoping

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •