View Poll Results: Pronostic FC National - Steaua

Voters
99. You may not vote on this poll
  • 1

    40 40.40%
  • X

    25 25.25%
  • 2

    34 34.34%
Page 3 of 32 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 662

Thread: Etapa 17: FC National - Steaua

  1. #43
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

    ce-mi doresc:
    1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni

    2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
    Ce lume mica. putin mese

  2. #44
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Pronosticul inainte de meciul din UEFA nu are o baza solida, rezultatul este functie de meciul din cupele europene; sincer am intuit semiesecul lui Rapid din campionat dupa meciul cu Hamburg.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...si acum ce intuiesti? Acelasi lucru...la Steaua? Daca Steaua se va califica dupa 0-0 la Sevilla, pacat ca nu se joaca pe 7 mai, atunci vom lua cele trei puncte, daca vor pierde nu mai discutam, dar daca vor castiga in maniera de la Heerenveen, mai...discutam. Stilul actual al Nationalului este mai deschis de aceea Steaua are sanse mari sa inscrie. Sper sa nu fie ca in toamna, atunci eram in criza noi, Landi fiindu-i dor de nevasta dar, mai ales, de desert.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Wink

    Quote Originally Posted by hip
    uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

    ce-mi doresc:
    1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni
    2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
    Au, dar ce e metamorfoza asta, de nu te mai dai mare cu super-echipa ta, jignind in stanga si-n dreapta ? Unde-s laudele tale jalnice ? Asteptam momentele astea.
    Sa-ti fi revenit si sa fii mai decent ?
    Ar fi un pas inainte.
    PUNCTUL 2. E CEL MAI PLAUZIBIL, SI DE DORIT, PENTRU BINELE SI VIITORUL STELEI !
    PRIETENII STIU DE CE !
    2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
    Hai Nationalul, pt. un cutremur la Steaua !
    Nu va fie frica .... & .... pica !
    Last edited by remy; 13th March 2006 at 18:44.

  5. #47
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hip
    uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

    ce-mi doresc:
    1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni

    2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
    E clar, de duminica viitoare incolo vei avea ocazia sa vezi daca jucatorii si conducerea stelei se vor "trezi".
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Cred k Oli trebuie sa joace defensiv in Cotroceni. Sa-i lase pe platani sa atace.
    Pe cuvant ca asta a fost senzatia mea aseara.
    Ca am fost in stare sa pasam , cand cel putin 3-4 jucatori au Argesului erau in jumatatea noastra.Daca ieri am fi stat la cutie si sa jucam in viteza am fi avut o sansa. Asa se putea juca 2-3 ani , si tot 0-0 era.

    Referitor la meci. Astept sa vad si ultima "explicatie" pe care am auzit-o. Steaua joaca mai bine in deplasare.
    Aveti ocazia sa demonstrati ca cei 55.000 de suporteri va intimideaza
    Scoateti un egal la Sevilla (se accepta si 0-0 urmat de penalty-uri) si mai povestim si despre meciul cu National.
    Altfel , ori invingeti ori schimbam placa.

  7. #49
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Da, nu numai 55.000 de spectatori ii intimideaza, dar i-au intimidat pana si 2000 (cu siguranta ca astia au facut cat toti cei prezenti la meciurile cu Heerenveen si Betis).

    Pronostic x...probabil 1-1, intre o echipa antrenata de un italian, dar cu un stil ofensiv...si una antrenata de un roman, dar cu un stil italian.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  8. #50
    Dr. Kreier
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    NW Pacifica
    Posts
    973
    Reputatie
    1
    3-2, daca se joaca pe bune, cand granzii se panicheaza nu mai potzi fi sigur de nimik; steaua pierde dar inscrie gol

  9. #51
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    0-3 sec
    Forzza Steaua e timpu sa fim lideri
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  10. #52
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Ioca10
    0-3 sec
    Forzza Steaua e timpu sa fim lideri
    de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi ) ???
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  11. #53
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    asta numesti tu deplasare )) nush ce sa zic da am eu impresia ca o sa fim lideri dupa meciu asta
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  12. #54
    Dr. Kreier
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    NW Pacifica
    Posts
    973
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by One-Man Show
    de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi ) ???

    s-ar putea sa ai dreptate, steaua bate doar daca dupa eliminarea cu sevilla olaroiu e demis si revine zenga; altfel, 3-2, maximum 2-2

  13. #55
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    un x clar

    in cel mai mrau caz 1-0 pentru National ,cel mai bun -1,eu spun egal,fiiindca antrenorul este foarte inteligent-are mentalitatea lui Trapatooni,un om care a facut minuni la Natiomnal( Cupa Romaniei-finala,vicecampioana Rom) plus a luat Fc Poli Aek Tim de pe un loc retrogradabil si a transformat-o in Chelsea Viola...deci ce se mai poate spune-lkasati-l sa-si faca munca,veti vedea ,este un antrenor bun,nu pentru spectacol,ci pt rezultat.



    Quote Originally Posted by Vladek
    Deja mi-e teama de meciul asta. Probabil, super-antrenorul nostru va incepe meciul in formula 5-3-2, cu Radoi la mijloc cu instructiuni ferme sa nu cumva sa treaca de mijlocul terenului ca e vai si-amar, iar undeva prin fata vor rataci Iacob si indolentul de Dica. Ca doar intalnim o super-echipa, si "E important ca n-am luat gol". Daca dam bine. Daca nu ... ei si ce. Important e sa nu primim.

    Daca nu se schimba nimik, e meci de 0-0. Clar.

  14. #56
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Stai linistit si gandeste-te la Dinamo

    Stai linistit ,Olaroiu este un om inteligent si joaca la 0-0 sau 0-1 dupa cum il cunosc are o stabilitate mare in ceea ce face,este foatrte constant si nu trece ,vei vedea ca Steaua ,detinatoare Cupei Campionilor din 1986 ceea ce nu areusit nici o echipa romaneasca de atunci ( ok,semifinalele Craiova Maxima cu Balaci atunci) dar castigand un TROFEU INTERNATIONAL are respectul de ase mandri ca este o echipa cunoscutain lume -toate statisticile spun asta si uefa.com si sport.de toate listele internationale ,incearca sa fii logic si gandeste mai mult inainte sa spui ceva .


    Universal


    Quote Originally Posted by remy
    Au, dar ce e metamorfoza asta, de nu te mai dai mare cu super-echipa ta, jignind in stanga si-n dreapta ? Unde-s laudele tale jalnice ? Asteptam momentele astea.
    Sa-ti fi revenit si sa fii mai decent ?
    Ar fi un pas inainte.
    PUNCTUL 2. E CEL MAI PLAUZIBIL, SI DE DORIT, PENTRU BINELE SI VIITORUL STELEI !
    PRIETENII STIU DE CE !
    2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
    Hai Nationalul, pt. un cutremur la Steaua !
    Nu va fie frica .... & .... pica !

  15. #57
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal
    antrenorul este foarte inteligent-are mentalitatea lui Trapatooni,un om care a facut minuni la Natiomnal( Cupa Romaniei-finala,vicecampioana Rom) plus a luat Fc Poli Aek Tim de pe un loc retrogradabil si a transformat-o in Chelsea Viola...

    De acord ca Oli e un tip inteligent, dar sa nu uitam de meritele conducerii timisorene din perioada in care a fost antrenor. Nu stiu cat de sus ajungea Oli fara nici o achizitie facuta de petrolisti.
    Steaua are o echipa bine inchegata, dar daca are 2 suspendati si un accidentat e rupta in doua.
    Cred ca Nationalul va invinge totusi la limita. Voi putea da un pronostic cu toata gura dupa meciul de joi de la Sevilla.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ioca10
    0-3 sec
    Forzza Steaua e timpu sa fim lideri

    Eu zic sa-ti revii din betie . Adevarul crunt e ca de 3 meciuri n-ati mai dat un gol .


    Quote Originally Posted by One-Man Show
    de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi ) ???
    Mama , da' ce ne-ai zis-o . Bravo, frate . Esti tare .
    Last edited by be@; 14th March 2006 at 00:34.

  17. #59
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Wink

    Am mai spus-o, daca ar fi multi stelisti precum One-Man Show, ar fi altfel de discutii pe aici, mai evaluate.
    Bravo lui, e echilibrat rau.

  18. #60
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Am mai spus-o, daca ar fi multi stelisti precum One-Man Show, ar fi altfel de discutii pe aici, mai evaluate.
    Bravo lui, e echilibrat rau.
    Imi spui si mie cum evaluezi o discutie? Asta-i la fel de buna ca aia a lui "mister" cu fortuit=fortat !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  19. #61
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Sunt unii pe forum care in loc sa-si vada de echipa lor care a luat-o pe teren propriu intr-un mod rusinos, vin pe-aici sa emita judecati de valoare!
    Referitor la meci, sunt curios cum va reactiona Oli la presiunea pusa de suporterii Stelei care or sa umple stadionul din Cotroceni. Acolo iti sufla suporterii in spate!
    Anti-Becali

  20. 14th March 2006, 10:24

    Reason
    Off topic

  21. 14th March 2006, 10:42
    Reason
    Off topic

  22. #62
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa discutam despre meci, nu despre numarul de spectatori sau alte lucruri care nu au de a face direct cu meciul in sine. Va fi un meci interesant, tactic, care depinde, fireste, si de rezultatul de la Sevilla. Pe deoparte Bergodi este un antrenor italian care nu se apara, pe de alta parte, Olaroiu este acuzat ca joaca prea defensiv, asta daca va mai rezista in postura de amtrenor pana la acest meci, avand in vedere nemultumirile generalizate asupra rezultatelor...nule ale Stelei din ultima vreme.
    Last edited by miril; 14th March 2006 at 11:20.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  23. #63
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu pot sa trag nicio concluzie despre jocul Nationalului, pentru ca ala nu a fost teren. Mi s-a parut ca au atacat, dar au fost si nevoiti. Atata timp cat au fost condusi erau calare, exceptia fiind la jumatatea reprizei secunde, cand binde zicea cineva, Zeno Bundea s-a cam jucat cu ocaziile.
    Ca de obicei noi suntem la inceput de sezon in reconstructie. Au plecat au venit.
    Steaua a jucat pe un super teren si nu a impresionat, e drept ca si Argesul a facut jocul clasic. Eu cred ca ori batem noi cu 1 - 0, maxim 2 - 1, ori mancam bataie destul de usturator. Nasol e ca meciul cu noi e dupa Sevilla.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •