Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: Intersezon : Ceahlaul Piatra Neamt

  1. #1
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1

    Intersezon : Ceahlaul Piatra Neamt

    Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #2
    manager Andutzu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    P.N. Galati
    Posts
    310
    Reputatie
    1
    afara cu astia din liga I nu au ce cauta ...
    Forza Otelul!!!
    Anti-S.D.R si Sclavi!

  3. #3
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    mey...nush ce se iau toti de Ceahlaul...ei nu au nici o vina...daca asa scrie in regulament, ce vrei sa faca: sa lasa pe national sa raman in prima liga?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2007
    Location
    GALATI
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Arata regulamentul unde scrie asa....

  5. #5
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    E clar ca Ceahlaul nu are nici o vina! Ei au venit din liga 2 si cred ca si acum s-ar fi conformat! Problema e grava datorita faptului ca sunt echipe gen Delta Tulcea fara potential financiar! Cred ca nu au bani nici pentru liga 2, dar au prins un sezon extraordinar si atat! Cred ca erau mai fericiti daca picau in liga 3 decat aceasta "promovare"
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    sa revenim on-topic :

    mai mult de jumatate de echipa a plecat, pana acum au venit doar Schumacher si Narcis Raducan, Hizo are in probe un african, cativa moldoveni si ceva juniori de prin B, luna viitoare va fi un turneu in strainatate. Stadionul va fi marit la 17.000 locuri.

  7. #7
    manager Andutzu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    P.N. Galati
    Posts
    310
    Reputatie
    1
    pai nu am nimik cu echipa in sine,dar nu mi se pare absolut deloc normal sa ramana o echipa retrogradata se putea foarte bine da sansa urmatoarei clasate din liga a 2-a,dar ma rog numai in romania si in liga lu' mitica se poate intampla asa ceva...
    Forza Otelul!!!
    Anti-S.D.R si Sclavi!

  8. #8
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ceahlaul nu are nicio vina, dar cineva tot are. Sa vedem cum stateau lucrurile. Daca promova CSM Valcea astia nu aveau licenta (ca dealtfel nici Buzau, dar fac ei rost). Ei nu intrau si ramanea Nationalul. Se stie ca echipa de suflet(!) a lui dragomir e Valcea. Vin eu si ma intreb cum o echipa de loc 2 ia bataie cu 3-1 de la o echipa retrogradata, in conditiile in care miza era uriasa. Si noi, retrogradati, am batut pe Rapid, dar Rapid avea locul bine definit in clasament. Nici nu cred ca Mioveniul s-a chinuit prea mult financiar sa ii motiveze. Valcea nu avea voie sa fie pe doi pentru ca ramanea altcineva in A. Caz in care regulamentul nu ar mai fi fost bun. In cativa ani nu vor mai fi echipe care sa promiveze. Pe pariu. Prcatic numai petrolul si Brasov, dintre echipele de traditie si cu suporteri ramasi, ar mai fi in B. In rest... noi si Sportul. Daca pun astia mana pe cate doua echipe, Steaua si Dinamo, plus ale lor se rezolva o treime de campionat. Mai raman sa se bata cap in cap cei care vor dar nu au voie (CFR, Timisoara, Rapid, Vaslui), cei care o plimba(Ceahlaul, Gloria, si care o mai fi) si cei din care o sa se cearna la anul (Iasi, Farul, Pandurii). Facem stat in stat.

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ajungem astfel la dorinta cooperatista a lui Gino, ca la americani, sa nu retrogradeze nimeni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Gino se referea la elvetieni. Ma rog... ideea e ca se pare ca exista unele scapari, pentru Fanel Pinalty, din litera regulamentului, scapari ce ar putea permite Petrolului sa evolueze in A. Nu ar fi rau,m dar nici normal nu e sa exista atat ambiguitate. Cred ca e simplu de facut regulamentul cu treaba asta. Ultimele 2 din clasate in A pica direct. Primele clasate in cele 2 serii de B promoveaza direct (si fiecare echipa din B trebuie sa prezinte la inceput de sezon garantii ca isi poate permite sa stea in A, daca nu.... exculderea, licenta trebuie obtinuta pentru A si nu pentru C sau B). Locurile 15 si 16 din A se bat pentru promovare cu cele doua locuri 2 din B. Baraj, tur-retur. E chiar foarte simplu.

  11. #11
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Ceahlaul a luat locu lu delta tulcea.. si federatia isi bate joc de echipele care mucesc si isi apara corect sansele
    Last edited by Luis Garcia10; 30th June 2007 at 18:02.
    Libera La LAZIO !

  12. #12
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    Corect Era Sa Promoveze Urmatoarea! Rusine Frf! Voi Si Cu Hibridul De La Tm!
    anti buCUResti

  13. #13
    sport legend KpaC's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Piatra-Neamt
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Gunoaiele astea moldovenesti .. au luat locu lu delta tulcea.. si federatia isi bate joc de echipele care mucesc si isi apara corect sansele

    dute ba jumate macaronar jumate oaie .. vezitzi de oile de la steaua si lasa-ne ai tu treaba cu moldovenii de parca esti tu mai presus decat noi

  14. #14
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    www.mtvhub.ambra.ro/Stud/Index.htm poze cu stadionul din Piatra Neamt

  15. #15
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    si Marius Iordache a semnat cu Ceahlaul dar cred ca cel mai important transfer este sosirea antrenorului Viorel Hizo
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #16
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Ieri, conducerea clubului nemțean a izbutit perfectarea a două transferuri: atacantul Mircea Oprea (foto) și mijlocașul central Rareș Soporan. Ambii fotbaliști aparțin Politehnicii Timișoara, însă sezonul trecut au prins foarte rar primul "11", evoluînd deseori la "satelitul" din liga secundă. Șefii Ceahlăului și cei ai bănățenilor urmează să decidă dacă Oprea și Soporan vor ajunge sub Pietricica sub formă de împrumut pe un an sau definitiv.

  17. #17
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Frunza a fost imprumutat de noi la Ceahlaul. Sper sa faca treaba buna acolo si cand o sa se intoarca la noi sa fie in forma care l-a consacrat.

  18. #18
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Gunoaiele astea moldovenesti .. au luat locu lu delta tulcea.. si federatia isi bate joc de echipele care mucesc si isi apara corect sansele
    tu vorbesti ma :ras-plans::ras-plans:...

    p.s. vad ca nu prea sunt deranjati moldovenii ca individu asta ii face gunoaie
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  19. #19
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Succes Frunza! Te vrem inapoi! Sper sa ai un sezon bun la Ceahlaul si sa revii la forma cu care te-ai consacrat!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  20. #20
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    L-a luat pe Frunza Pinalty?? Isi face echipa vad...nu mai vrea sa stea cu griji pana in ultima etapa
    Muzzwrinka

  21. #21
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu o aiba emotii acum cu retrogradarea! Exempl poate fi Pandurii, dupa ce au simtit ca li s-a dat o sansa s-au pus pe treaba si au jucat fotbal! Asa va fi acum si cu Ceahlau!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •