View Poll Results: Care e cea mai buna echipa Ever???

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Celtics62

    1 2.27%
  • Lakers53

    0 0%
  • Bucks71

    0 0%
  • Sixers67

    1 2.27%
  • Knicks70

    2 4.55%
  • Lakers72

    0 0%
  • Sixers83

    0 0%
  • Celtics86

    0 0%
  • Lakers87

    4 9.09%
  • Pistons89

    2 4.55%
  • Bulls91

    5 11.36%
  • Rockets95

    1 2.27%
  • Bulls96

    22 50.00%
  • Spurs99

    1 2.27%
  • Lakers2001

    5 11.36%
  • Spurs2003

    0 0%
Results 1 to 18 of 18

Thread: BEST Team Ever

  1. #1
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1

    BEST Team Ever

    Care este cea mai buna echipa care a jucat vreodata in aceasta liga???
    nu cea mai buna franchisa....ci cea mai buna ECHIPA....
    Daca la capitolul cel mai bun jucator nu exista dubii....aici ar fi mai multe variante.
    A fost acum cativa ani..un poll pe nba.com(nu spun castigatoarea...sa nu influnetez opiniile) dar nu-mi aduc aminte sa se fi discutat prea mult pe forum pe aceasta tema.
    2 franchise nu pot avea 2 echipe care sa fii evoluat la o distanta mai mica de 4 ani(adica de la 3 in jos)(ex nu putem sa luam si Bulls93 si Bulls 91 in considerare)
    ca o echipa sa intre in calcule trebuie sa fi castigat campionatul in acel an
    in argumente...se pot introduce...chestiuni precum:
    aproximativ cu ACEEASI ECHIPA...X au castigat Y campionate la rand
    ex: Bulls91 nu au diferit f mult de Bulls93 sau Lakers 00 de Lakers 02.(in poll apare anul care pare cel mai glorios)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  2. #2
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Pistons 2004 nu serviti ?
    Numai Baschet, numai bine !

  3. #3
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    daca...sunt si alte propuneri...n-aveti decat sa le spuneti...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #4
    Fundas de fier neamircea's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Bulls 91. Include oricare alte propuneri
    "God knows how I adore life"

  5. #5
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MadSkillz
    Pistons 2004 nu serviti ?
    mi se pare ca in poll-uri din astea e normal sa apara numai dinastiile .... nu si echipe care iau doar un titlu. si oricum, spre deosebire de lakers cu 33 victorii la rind, 69 W, sau bulls cu 72 W .... pe pistons 2004 nu ii recomanda mai nimic pt a candida la titlul de "Cea mai buna echipa ever"
    same goes for 99, 2003, 2005 spurs.

    parerea mea e ca o echipa ar trebui sa cistige macar back-2-back titles pt a fi considerata o candidata. 1 time wonders nu prea au ce cauta.

    aaaa, si parca pe nba.com, daca tin bine minte, cistigatoarea a fost bulls 96. by a landslide
    cum de altfel mi se pare si normal.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #6
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    mi se pare ca in poll-uri din astea e normal sa apara numai dinastiile .... nu si echipe care iau doar un titlu. si oricum, spre deosebire de lakers cu 33 victorii la rind, 69 W, sau bulls cu 72 W .... pe pistons 2004 nu ii recomanda mai nimic pt a candida la titlul de "Cea mai buna echipa ever"
    same goes for 99, 2003, 2005 spurs.

    parerea mea e ca o echipa ar trebui sa cistige macar back-2-back titles pt a fi considerata o candidata. 1 time wonders nu prea au ce cauta.

    aaaa, si parca pe nba.com, daca tin bine minte, cistigatoarea a fost bulls 96. by a landslide
    cum de altfel mi se pare si normal.
    Pai atunci trebuia sa ii puna Mertin doar pe Bulls '96 in top si sa mai bifam inca o discutie lamurita inainte de a incepe.
    Numai Baschet, numai bine !

  7. #7
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Nush de ce am impresia ca daca acest thread ar fii fost deschis anul viitor el ar fii inclus si Detroit 2006 dar pana una alta eu am votat Bulls 96 desi ca si Lakers 2001 mi se pare destul de aproape de tauri iar legat de echipele de dinainte de anii 90 nu pot sa-mi dau cu parerea din moment ce nu le-am vazut niciodata jucand si stiu despre ele doar din auzite.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  8. #8
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Eu am votat Lakers 2001 pentru ca la 15 ani nu prea intelegeam eu mare lucru din ce faceau Bulls atunci.
    Numai Baschet, numai bine !

  9. #9
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    caseta ....mah faci sa spun cine a castigat.....
    NU bulls 96....
    in finala au ramas lakers 85(sau 87...oricum in mare e acelasi lucru)....cu cletics 86(sau 84...iar...nu e mare diferenta).
    bulls au fost eliminati in semifinale.
    ideea ar fi....asa...
    DACA(prin absurd)...am aduna toate aceste echipe...ignorand...stilurile diferite de joc...ca au jucat in perioade diferite...cine ar fi iesit campioana??
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #10
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Bulls 91-98. No doubt. Pacat ca MJ nu a avut capul deasupra umerilor all the way. La ora la care discutam noi acum avea 8 inele, pacat, mare pacat.
    Nu stiu despre acel poll despre care vorbiti (caseta si Mertin) insa dupa parerea mea Bulls ai anilor '90 au fost peste Celtics si Lakers ai anilor '80, din pacate noi nu i-am apucat pe Celtics ai anilor '60 cu Bill Russell si nenea Red Auerbach, de ei din pacate nu stiu mare lucru, dar 11 titluri in 13 ani spune mult, Bill a castigat 11 titluri ca jucator, are unul si ca antrenor. Primul antrenor de culoare care a castigat un titlu in sportul profesionist american.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  11. #11
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    2 ca antrenor din cate stiu...
    in 66 cand s-a retras red...i-a lasat locul lui bill....si in 68 si 69 celtics au castigat titlul..
    tot timpu va ramane acel "what if?"probabil ca avea si 9....in 99 cred ca ii bateau pe spurs.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Cum Utah '97-98 nu exista ....votez cu Lakers 87...echipa lui Magic, Kareem si Worthy.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Utah 97-98 poate candida la titlul neoficial de cea mai buna ekipa ever fara vreun titlu.

    @Mertin: AI dreptate, my bad. A antrenat din '66 pana in '69 fiind antrenor-jucator.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  14. #14
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ady Micinic
    Bulls 91-98. No doubt. Pacat ca MJ nu a avut capul deasupra umerilor all the way. La ora la care discutam noi acum avea 8 inele, pacat, mare pacat.
    foarte posibil.un spirit la fel de competitiv ca jordan nu am mai vazut de mult in nba-ul de astazi...oricum,bulls din acea perioada aveau o echipa excelenta din toate punctele de vedere,inclusiv al rezervelor...un pivot mai bun dc aveau erau de neoprit pana la al 9-lea titlu...desi si longley era bun...in fine,prea multe 'ce-ar fi fost dc...'...

  15. #15
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    votul meu merge clar la bulls... varianta 96

    insa lakers 87 s-ar putea sa fi fost peste intr-un meci virtual... aveau mai multe vedete... jabbar l-ar fi ucis pe longley... aici era problema... pippen poate s-ar fi aparat la magic... a facut-o in 91... rodman s-ar fi luptat cu worthy... iar jordan ar fi zburdat in atac... dar sub panou... acolo era greu...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  16. #16
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    as vota cu knicks 94 (ewing, starks, oakley, smith, mason, rivers) sau cea din 99 (ewing, lj, spree, h20, cambyman, childs..) dar votez cu varianta din 70 cu monroe, reed, frazier, bradley, deBusschere, jackson, si antrenata de marele red holzman, care a adus NY-ului 613 victorii..









    ps. sunt foarte subiectiv, si daca nu as ura atat de mult bostonul, as fi votat pt celtics-ul anilor 80
    [B]BCMURES.RO[/B]

  17. #17
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    "urī" nu "urā"
    Numai Baschet, numai bine !

  18. #18
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    *uri
    [B]BCMURES.RO[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •